کد خبر: ۳۱۵۶۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمان در گفت وگو با گفتارنو
مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمان گفت: درختان کاج سطح شهر به فصل خزان و پوشال ریزی خود رسیده اند و تا یکی دوماه آینده این روند ادامه دارد. اما قابل برگشت هستند.

گفتارنو/گروه شهر:

مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمان گفت: درختان کاج سطح شهر به فصل خزان و پوشال ریزی خود رسیده اند و تا یکی دوماه آینده این روند ادامه دارد. اما قابل برگشت هستند.

یدالله علیزاده در گفت و گو با گفتارنو، با اعلام این خبر که اکثر چاه های ما خشک شده اند، گفت: در همین رابطه ما برای حفر 10حلقه چاه مجوز گرفتیم و هشت حلقه تاکنون حفر شده است.

علیزاده افزود: دو حلقه چاه در منطقه دو پراکنده اند ، یکی از این حلقه چاه ها در بلوار جمهوری جلوی هتل آسمان است که با این حلقه چاه مشکل آب بلوار جمهوری حل می شود، و یک حلقه چاه هم در بلوار امام حسن در شهرک یاس سفید حفر شده است.

او با بیان اینکه ما در حال حاضر شبکه آبیاری نداریم، گفت: باید شبکه آبیاری را توسعه دهیم تا بتوانیم این آبها را منتقل کنیم.

مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری خاطرنشان کرد: آب چاهی که در هتل آسمان حفر کردیم ec 2500 دارد و بسیار مناسب برای درختان است و با این چاه مشکل درختان بلوارجمهوری به طور کامل حل می شود.

علیزاده با اشاره به درختان روبه روی برج اول که به دلیل ec بالای آب برج با مشکل مواجه شده اند، گفت: آبی که در آن محدوده مشکل داشت را به بلوار هوانیروز و از آنجا نیز به طرف زنگی آباد منتقل کردیم.

او اضافه کرد: بخش خصوصی این ّ آب را در اختیار می گیرد و به ازای آن یک آب شیرین و با کیفیت در خیابان مدیریت به ما تحویل می دهد تا ما بتوانیم مشکل آب قسمت آرامستان را برطرف کنیم.

علیزاده در خصوص خاک نامناسب بلوار جمهوری نیز گفت: با شوری آب طبیعی است که خاک نیز با مشکل مواجه شود.اما خاک رو به روی هتل پارس و خاک سمت برج اول که مشکل داشت را با خاک اصلاح شده جایگزین کردیم و با آبیاری درختان با آب شیرین احتمال اینکه درخت احیا شود زیاد است.

او در پاسخ به این سوال خبرنگار گفتارنو، مبنی بر اینکه درختان جدیدی که انتهای بلوار جمهوری کاشته اید مجدد در حال خشک شدن هستند، گفت: ما معمولا درختچه ها را از اصفهان و شمال می آوریم آب آنجا نسبت به آب کرمان شیرین تر است و زمانیکه درختان در کرمان کاشته می شوند دچار یک تنش آبی می شوند.

علیزاده افزود: در انتهای بلوار جمهوری تعدادی یاس هلندی دچار مشکل شده اند که مقرر شده است آنها را به مجموعه تولید ببریم و مشکلشان را برطرف کنیم لذا این درختان مجدد احیا می شوند و مشکل خاصی ندارند.

او با اشاره به اینکه امسال بیشترین آمار واکاری و کاشت درخت را داشتیم، گفت: ما در منطقه یک و منطقه چهار از نظر آب مشکل خاصی نداریم و پارک های آن منطقه درختان خوبی دارند اما در منطقه دو و سه شدیدا با کمبود آب با کیفیت مواجه هستیم لذا درختان کمتری در آنجا وجود دارد. اما با حفر چاه و احداث شبکه انتقال آب مشکل آب این مناطق هم برطرف می شود.

علیزاده مدعی شد: بزرگترین کاری که در بلوار جمهوری در حال انجام است این است که تا 24 روز آینده آب بی کیفیت قبلی از بلوار خارج می شود و بقیه درختان نجات پبدا می کنند.

او در خصوص افزایش پشه در پارک ها با آغاز فصل بهار نیز گفت: بیسترین خرید کود حیوانی و شیمیایی را در امسال داشتیم تا مبارزه با آفات را انجام دهیم در همین راستا نیز ما هر شب به صورت دوره ای سم پاشی درختان پارک ها را انجام دادیم تا آفات کنترل شوند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

به واسطه ضعف درونی در دولت طی این سال‌های گذشته هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم/ انشالله دولت آینده، دولت قدرتمندی باشد/ ظریف با چه مجوزی با نمایندگان آمریکا صحبت کرده است؟

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد

توازن جغرافیایی نداریم/ براساس سند چشم انداز حرکت نکردیم/ سیاست‌ها مکررا تغییر می‌کند و ما چندان ثباتی نداریم/ خودروسازی کرمان به دنبال تحریم دچار مشکل شد/با بخش خصوصی به فهم مشترک نرسیدیم

کاشت سبزی در بنای تاریخی باغ کلانتر/مالک باغ کلانتر به هیچ کس اجازه ورود برای احیای این باغ را نمی دهد

هوشنگ اهل سیرچ نيست!

مرادی خوش‌اقبال‌ترين نویسنده كودك و نوجوان ايران/مردای کرمانی نويسنده‌اي اخلاق گراست

مرگ هركسی دراين است كه به قول كرمانی‌ها متوجه شود «بيلش ديگر گلی برنمی‌دارد»

پاسخ رئیس بیمارستان پیامبراعظم به گفتارنو+توضیحات گفتارنو

میردامادی: ترامپ متوجه شد اگر بخواهد با ایران وارد درگیری نظامی شود پایانش را نمی‌تواند پیش بینی کند/هادیان: ترامپ ذهن استراتژیک ندارد و با هر استانداردی که نگاه کنیم آدم‌های غیرمتعارفی است

نخستین زائران حج تمتع کرمانی عازم مدینه شدند

پربازدید ها

پاسخ رئیس بیمارستان پیامبراعظم به گفتارنو+توضیحات گفتارنو

هشدار؛ مردان داروی آنابولیک را نخورند

خطر بیماری کریمه کنگو در تابستان/ شهروندان فراورده های دامی را فقط از مراکز مورد تایید دامپزشکی خریداری کنند/ سلامت گوشت های دارای مهر و لیبل دامپزشکی 100 درصد مورد تایید است

کاشت سبزی در بنای تاریخی باغ کلانتر/مالک باغ کلانتر به هیچ کس اجازه ورود برای احیای این باغ را نمی دهد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۹ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۷ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۴ نظر)

زنده باد شفافیت   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)