کد خبر: ۳۱۶۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال استان،در گفت و گو با گفتارنو مطرح کرد:
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال استان گفت: به جز موارد غیر قابل پیش بینی مانند حوادث طبیعی، آسیب به شبکه های برق، تیرهای برق و خاموشی های برنامه ریزی شده، که برق به صورت مقطعی قطع خواهد شد، قطعی برق دیگری نخواهیم داشت.

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

پس از یک دوره طولانی خشکسالی، بارندگی های اخیر نویدبخش آغاز ترسالی در بین افکار عمومی شد، پس از این بارندگی ها در بین افکار عمومی اینگونه تلقی می شود که احتمالا در تابستان 98 کمتر با قطعی برق مواجه خواهند بود.

اما این در حالی است که با شروع فصل تابستان در برخی از مناطق استان و در ساعات اوج گرما شهروندان با خاموشی های مقطعی مواجه بودند.

 مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال استان،گفت: کرمان در تابستان امسال به دلیل کمبود برق خاموشی نخواهد داشت.

 امیر جهانشاهی در گفت وگو با گفتارنو تصریح کرد: به جز موارد غیر قابل پیش بینی مانند حوادث طبیعی، آسیب به شبکه های برق، تیرها ی برق و خاموشی های برنامه ریزی شده، که برق به صورت مقطعی قطع خواهد شد؛ قطعی برق دیگری نخواهیم داشت.


مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال استان تاکید کرد: ما در کرمان کمبود یا کسری برق نداریم و حدود 300 مگاوات افزایش تولید برق در استان داریم به طوریکه تولید برق در کرمان بیش از مصرف استان است.

به گزارش گفتارنو، جهانشاهی ، با بیان اینکه در سال پیش رو با توجه به اینکه نیروگاه های برق آبی در مدار قرار گرفتند و بارندگی ها نیز مناسب تر بود، گفت: تابستان امسال اکر شهروندان حداقل به میزان 10 درصد صرفه جویی در ساعت های اوج بار ( 12 ظهر تا 16 بعد از ظهر و 19 تا 23 شب کمتر از وسایل برقی پر مصرف و همچنین دور کند کولر استفاده کنند) داشته باشند و مدیریت مصرف برق را اعمال کنند، تابستان امسال برای هیچ کس در شمال استان خاموشی نخواهیم داشت.

او ادامه داد: قطعی های مقطعی که در تابستان رخ می دهد به دلیل حوادثی است که برای شبکه برق و تیرهای برق رخ می دهد و یا اینکه اتصالی و سیم سرقتی اتفاق می افتد.

جهانشاهی تصریح کرد: یکسری از خاموشی ها نیز برنامه ریزی شده است که در تمام طول سال اعمال می شوند. این خاموشی ها به دلیل تعمیرات و نوسازی شبکه های توزیع برق انجام می شوند.

او اضافه کرد: این خاموشی ها یی که به آنها اشاره شد جدا از خاموشی های ناخواسته ای است که به دلیل کمبود تولید برق اتفاق می افتد.


جهانشاهی در ادامه با بیان اینکه قبض های برق کاغذی از اول تیرماه حذف شده اند و قبوض برق به صورت پیامکی برای شهروندان ارسال می شود، تصریح کرد: شهروندان می توانند با ارسال کد # شناسه قبض*p* به سر شماره 2000341121 شماره موبایلشان را در سامانه مشترکین شرکت برق ثبت کنند تا از این پس قبض برق برایشان پیامک شود.

او خاطرنشان کرد: در صورتی که فرد مستأجر بود و خواست جابجا شود می تواند با همان شماره موبایل قبلی کد #شناسه قبض*D* را به همان سر شماره ارسال کند تا شماره موبایلش از سامانه حذف شود و با شناسه جدید مجدد در سامانه مشترکین ثبت شود.

جهانشاهی همچنین اضافه کرد: ارسال پیامک همگی رایگان است و هیچگونه هزینه ای برای شهروندان ندارد.
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال استان، هشدار داد: شهروندان مراقب ماموران برق که به منازلشان می روند باشند، و در صورتی که خواستند مبلغ قبض را از طریق کارت خوان پرداخت کنند حتما از مامور برق کارت شناسایی که مهر شرکت برق در آن درج شده است را بخواهند و مامور برق بایستی حتما لباس شرکت برق را بر تن داشته باشد.

جهانشاهی در خصوص گلایه برخی از مشترکین که معتقدند در حالیکه افزایش مصرف برق ندارند اما مبلغ قبض برقشان بالا است، گفت: در این خصوص مردم قضاوت های شخصی انجام می دهند چرا که کنتورهای برق دیجیتال ما روی ساعات میان باری، کم باری و پرباری تنظیم شده اند و میزان مصرف مشخص است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

افتتاح خطوط ریلی جلال آباد تا کارخانه فولاد زرند ایرانیان تا خرداد ۹۹

بیش از ۵۰۰ میلیون ریال جریمه برای اصناف متخلف کرمانی در نظر گرفته شد / متخلفان از هیچ ارفاق قانونی بهره‌مند نمی‌شوند

در ترمز قطار به خود کفایی رسیده ایم / حمل و نقل ریلی به اقتصاد کشور کمک شایانی می کند / ۴۳۲ واگن به شبکه ریلی کشور اضافه شده است

دستگیری سارق سابقه دار طلاجات از طریق سامانه مها

گشایش نمایشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در کرمان

موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن

تکلیف کشور با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مشخص شد

مورد تازه‌ای از آلودگی کیک و بیسکوییت در استان مشاهده نشده است

تیم فوتبال بانوان سیرجان با 7 گل آویسا خوزستان را مغلوب کرد

آماده باش ۵۰۰ نجاتگر کرمانی در رزمایش طرح ترافیکی زمستان ۹۸

پربازدید ها

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می‌شود/ اگر رونق تولید می‌خواهیم باید مسیر صادرات باز شود/صادرکنندگان غیرنفتی را نمی‌دیدیم /مشکلات به دلیل کج سلیقگی‌ها و کج فهمی‌هایی برخی مسوولان دولتی است

از تحریم‌های داخلی شکایت داریم نه خارجی! / هزینه تامین مالی در ایران چندین برابر کشورهای دیگر است / باید رایزنان بازرگانی و وزارت امور خارجه بستر صادرات را فراهم کنند  

قیمت حبوبات و غلات در استان ۵ درصد افزایش داشته است / تکلیف تامین میوه شب عید مشخص نیست

مجلس و مدیران عالی کشور تکلیف اف‌ای‌تی‌اف را مشخص کنند /شناخت بازارهای خارجی یکی از مشکلات صادرکنندگان است

موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن

بیش از ۵۰۰ میلیون ریال جریمه برای اصناف متخلف کرمانی در نظر گرفته شد / متخلفان از هیچ ارفاق قانونی بهره‌مند نمی‌شوند

در شهرستان‌های جنوبی جایگاه سوخت CNG وجود ندارد / باید برای شرکت‌های پخش کالا در استان کرمان سهمیه بنزین در نظر گرفته شود / محدودیت صادرات به عراق کشاورزان را متضرر می‌کند

از تحریم های خارجی هراسی نیست، شکایت ها از تحریم های داخلی است / در خصوص برگشت ارز باید تمهیداتی اندیشیده شود / وزارت خارجه باید بستر صادرات را مهیا کند

در ترمز قطار به خود کفایی رسیده ایم / حمل و نقل ریلی به اقتصاد کشور کمک شایانی می کند / ۴۳۲ واگن به شبکه ریلی کشور اضافه شده است

احداث پیست موتورسواری در منطقه ویژه رفسنجان

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۱ نظر)