کد خبر: ۳۱۶۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال استان،در گفت و گو با گفتارنو مطرح کرد:
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال استان گفت: به جز موارد غیر قابل پیش بینی مانند حوادث طبیعی، آسیب به شبکه های برق، تیرهای برق و خاموشی های برنامه ریزی شده، که برق به صورت مقطعی قطع خواهد شد، قطعی برق دیگری نخواهیم داشت.

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

پس از یک دوره طولانی خشکسالی، بارندگی های اخیر نویدبخش آغاز ترسالی در بین افکار عمومی شد، پس از این بارندگی ها در بین افکار عمومی اینگونه تلقی می شود که احتمالا در تابستان 98 کمتر با قطعی برق مواجه خواهند بود.

اما این در حالی است که با شروع فصل تابستان در برخی از مناطق استان و در ساعات اوج گرما شهروندان با خاموشی های مقطعی مواجه بودند.

 مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال استان،گفت: کرمان در تابستان امسال به دلیل کمبود برق خاموشی نخواهد داشت.

 امیر جهانشاهی در گفت وگو با گفتارنو تصریح کرد: به جز موارد غیر قابل پیش بینی مانند حوادث طبیعی، آسیب به شبکه های برق، تیرها ی برق و خاموشی های برنامه ریزی شده، که برق به صورت مقطعی قطع خواهد شد؛ قطعی برق دیگری نخواهیم داشت.


مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال استان تاکید کرد: ما در کرمان کمبود یا کسری برق نداریم و حدود 300 مگاوات افزایش تولید برق در استان داریم به طوریکه تولید برق در کرمان بیش از مصرف استان است.

به گزارش گفتارنو، جهانشاهی ، با بیان اینکه در سال پیش رو با توجه به اینکه نیروگاه های برق آبی در مدار قرار گرفتند و بارندگی ها نیز مناسب تر بود، گفت: تابستان امسال اکر شهروندان حداقل به میزان 10 درصد صرفه جویی در ساعت های اوج بار ( 12 ظهر تا 16 بعد از ظهر و 19 تا 23 شب کمتر از وسایل برقی پر مصرف و همچنین دور کند کولر استفاده کنند) داشته باشند و مدیریت مصرف برق را اعمال کنند، تابستان امسال برای هیچ کس در شمال استان خاموشی نخواهیم داشت.

او ادامه داد: قطعی های مقطعی که در تابستان رخ می دهد به دلیل حوادثی است که برای شبکه برق و تیرهای برق رخ می دهد و یا اینکه اتصالی و سیم سرقتی اتفاق می افتد.

جهانشاهی تصریح کرد: یکسری از خاموشی ها نیز برنامه ریزی شده است که در تمام طول سال اعمال می شوند. این خاموشی ها به دلیل تعمیرات و نوسازی شبکه های توزیع برق انجام می شوند.

او اضافه کرد: این خاموشی ها یی که به آنها اشاره شد جدا از خاموشی های ناخواسته ای است که به دلیل کمبود تولید برق اتفاق می افتد.


جهانشاهی در ادامه با بیان اینکه قبض های برق کاغذی از اول تیرماه حذف شده اند و قبوض برق به صورت پیامکی برای شهروندان ارسال می شود، تصریح کرد: شهروندان می توانند با ارسال کد # شناسه قبض*p* به سر شماره 2000341121 شماره موبایلشان را در سامانه مشترکین شرکت برق ثبت کنند تا از این پس قبض برق برایشان پیامک شود.

او خاطرنشان کرد: در صورتی که فرد مستأجر بود و خواست جابجا شود می تواند با همان شماره موبایل قبلی کد #شناسه قبض*D* را به همان سر شماره ارسال کند تا شماره موبایلش از سامانه حذف شود و با شناسه جدید مجدد در سامانه مشترکین ثبت شود.

جهانشاهی همچنین اضافه کرد: ارسال پیامک همگی رایگان است و هیچگونه هزینه ای برای شهروندان ندارد.
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال استان، هشدار داد: شهروندان مراقب ماموران برق که به منازلشان می روند باشند، و در صورتی که خواستند مبلغ قبض را از طریق کارت خوان پرداخت کنند حتما از مامور برق کارت شناسایی که مهر شرکت برق در آن درج شده است را بخواهند و مامور برق بایستی حتما لباس شرکت برق را بر تن داشته باشد.

جهانشاهی در خصوص گلایه برخی از مشترکین که معتقدند در حالیکه افزایش مصرف برق ندارند اما مبلغ قبض برقشان بالا است، گفت: در این خصوص مردم قضاوت های شخصی انجام می دهند چرا که کنتورهای برق دیجیتال ما روی ساعات میان باری، کم باری و پرباری تنظیم شده اند و میزان مصرف مشخص است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

شورای نگهبان در مقام یک داور بی‌طرف به شکایات رسیدگی می‌کند/عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

توسعه تعاملات خارجی به تقویت سرمایه‌گذاری و صادرات می‌انجامد / استان کرمان به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت لازم را دارد

لقب تحریم خاموش دادن به اصلاح طلبان از طنز‌های عرصه سیاست ماست/ بدیهی‌ترین حقوق احزاب یعنی شرکت افراد حزبی در انتخابات از آن‌ها گرفته می‌شود/ آشتی ملی با ارائه لیست مشترک اصلاح‌طلبان و اصولگرایان محقق می‌شود / اصولگرایان از چهره‌های ردصلاحیت شده خود دفاع نمی‌کنند/ برخی نمایندکان مجلس، نمایندگی اسپانسرهایشان را برعهده دارند/ فراموش نکنیم هنرمندان میزبان تاریخ و سیاستمداران میهمان تاریخ اند

مشارکت و فعالیت سیاسی جزو حقوق جامعه است/انتخابات بدون حضور احزاب بی معنی است/قانون انتخابات با نگاه به احزاب نوشته شود/احزاب باید مطالبه گر حرف رهبری باشند/حزب باید بین جامعه و حاکمیت پیوند برقرار کند

نامزدهای انتخاباتی از تخریب و توهین سایر رقبا بپرهیزند/مردم در مشارکت حداکثری در انتخابات زبان زد و پیشگام هستند

مردم باید به دور از جوسازی ها انتخاب خوب داشته باشند/نماینده ای که دنبال مسائلی است که قبح آن در جامعه شکسته شده، دلسوز مردم نیست

دعوایی مطرح نبود،اختلاف نظر در خصوص لوایح درآمدی بین شهردار و برخی از اعضای شورا بود/سوء تفاهم ها برطرف و لوایح به تصویب شورای شهر رسید

سینماهای کرمان، میزبان فیلم‌های جشنواره فجر

پربازدید ها

میراث فرهنگی یا نمی‌خواهد جذب سرمایه گذار را انجام دهد یا بلد نیست/ با شرایط اقتصادی موجود بخش خصوص پای کار نمی‌آید/کارشناسی استان در حوزه میراث فرهنگی ضعیف است

مشکل بودجه هزینه ای، افزایش حقوق خارج از نرم قانونی است/دستگاه های ستادی مغایرت ها در افزایش حقوق را حل کنند

جهل بزرگی در سیاست‌گذاری فرش کرمان اتفاق افتاد/ استان کرمان نیازمند موزه فرش است/ دولت به حوزه فرش در استان کرمان نگاه مناسبی ندارد

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

قطعات مورد نیاز شرکت‌های بزرگ در سیرجان از داخل استان تامین شود / برپایی نمایشگاه‌ها موجب رشد صنعت می‌شود

توسعه تعاملات خارجی به تقویت سرمایه‌گذاری و صادرات می‌انجامد / استان کرمان به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت لازم را دارد

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)