کد خبر: ۳۱۶۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه کارگروه رفع موانع تولید مطرح شد:
در جلسه کارگروه رفع موانع تولید که با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان و سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و جمعی دیگر از فعالان اقتصادی برگزار شد موارد مختلفی مورد بحث قرار گرفت.
در جلسه کارگروه رفع موانع تولید که با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان و سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و جمعی دیگر از فعالان اقتصادی برگزار شد موارد مختلفی مورد بحث قرار گرفت.
به گزارش گفتارنو، محمد علی دهقان، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان در خصوص شرکت تعاونی تولیدی آتش نبرد آسیا که سال‌ها نتوانسته بود بدهی خود را به بانک صنعت و معدن پرداخت کند و اکنون نیز درخواست وام برای پرداخت بدهی و تسهیلات برای ادامه کار خود داشت، گفت: اگر کسانی که تجربه کافی ندارند وارد بازار شوند و از سرمایه خود درست استفاده نکنند نمی‌توانند موفق شوند و این روال کار صنعتی نیست.
نهایتا مقرر شد بانک صنعت و معدن استان وثایق این شرکت را به مزایده بگذارد، اما سند را به نام نزند تا شرکت ظرف مدت یک ماه اصل بدهی خود را پرداخت کند.
در ادامه جلسه موضوع شرکت آریانا وستا کرمان که به دلیل آلایندگی برای محیط زیست با عدم موافقت محیط زیست جهت صدور مجوز صنعتی فرآوری آهن و کمبود یک و نیم مگاوات برق برای ادامه فعالیتش مواجه بود بررسی شد.
شریف آبادی مدیر عامل شرکت آریانا وستا کرمان با بیان اینکه سنگ‌ها در زمان شکستن گرد و خاک ایجاد می‌کنند و کاری نمی‌شود کرد، گفت: به ما گفتند از کاور و یا آب پاش استفاده کن و این برای ما هزینه بر است، هرچند از این روش‌ها استفاده کردیم و جوابی هم نگرفتیم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست در واکنش به این صحبت‌ها گفت: شما اگر مداوم از آب پاش استفاده کنید حتما جواب می‌گیرید. اما مشکل اینجا است که شما فقط یک هفته قبل از بازرسی ما از آب پاش استفاده می‌کنید.
 
سرانجام مقرر شد این شرکت از کاور و آب پاش طبق دستورالعمل محیط زیست استفاده کند تا آلایندگی کم شود، پس از آن اگر به تأیید محیط زیست رسید مجوز فعالیت صادر شود.

عدم واگذاری یک و نیم مگاوات برق توسط شرکت توزیع برق شمال استان، یکی دیگر از مشکلات شرکت آریانا وستا کرمان بود.

شریف آبادی عنوان داشت: فاز دوم کارخانه کنسانتره آهن را احداث کردیم و همه هزینه‌ها از پول شخصی است و من یک ریال از دولت و بیت المال نگرفتم و در حال حاضر برق مورد نیاد من برای شروع کار داده نمی‌شود.

او اضافه کرد: زمانیکه برای گرفتن پانصد کیلووات برق برای فاز اول اقدام کردیم، رییس وقت اداره برق رفسنجان اعلام کرد، باید برای تعدادی روستا برق نصب کنید و ما ۱۱۵ تیر برق نصب کردیم تا برق را گرفتیم.

اکنون نیز گفته اند باید برای یک روستا که در مسیر شرکت ما است از معدن خودتان ۶۵ تیر برق احداث کنی تا ما یک و نیم مگاوات برق را برای شرکت فراهم کنیم، این درحالی است که آن روستا فقط پنج نفر جمعیت دارد و من توان انجام این کار را ندارم.

شریف آبادی عنوان داشت: وقتی کسی برای سرمایه گذاری می‌آید باید برق مورد نیازش را تأمین کنند، چه لزومی دارد من یک جمعیت پنج نفره را تأمین برق کنم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار کرد: این اولین بار است که ما می‌شنویم شرکت برق بگوید برای اینکه به شما برق بدهیم باید برق یک روستا را تأمین کنی.

رییس صنعت و معدن نیز اعلام کرد: وظیفه واحد‌های صنعتی نیست که وظیفه‌ای که بر عهده دولت است را دنبال کنند.

معاون شرکت توزیع نیروی برق شمال استان در واکنش گفت: مسئله آنطور که شریف آبادی بیان می‌کند، نیست.

شهبا خاطرنشان کرد: برای اینکه یک و نیم مگاوات برق تأمین شود مجبور هستیم در خطوطی که آنجا است تغییراتی انجام دهیم و این یک بحث فنی است نه تأمین برق روستا، چرا که روستا اعتبارات روستایی دارد و به این ماجرا ربطی ندارد.

شهبا افزود: سازمان توانیر مشخصا اعلام کرده است تا این شرکت به تعهدات خود عمل نکرده است به آن‌ها برق ندهید.

وی تصریح کرد: بعضی از مشکلات در همین کرمان حل میشود چه لزومی دارد ما مسئله را به تهران بکشانیم تا با حکم آن‌ها مواجه شویم و سپس کاری از ما برنیاید.

شرکت توزیع برق شمال استان پیشنهاد داد که این شرکت به عنوان پیمانکار برق را احداث کند و شرکت آریانا وستا به عنوان کارفرما مبلغ را به صورت اقساطی به شرکت برق بپردازد.

سرانجام مقرر شد: شرکت توانیر به عنوان پیمانکار عمل کند و برای افزایش بهره وری تا پنج سال برای حقوق دولتی شرکت وستا تا ۲۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شود.
برچسب ها: رونق تولید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

در تایید افراد ثبت نام شده نسبت به میانگین کشور عقب هستیم/حداکثر ثبت نام یکهزار و ۵۰۰ نفر نهایی شده است

دولت با ارائه مشوق‌های بانکی، تخفیف در صدور پروانه ساختمانی و واگذاری زمین ارزان قیمت موجبات رونق ساخت و ساز را فراهم آورد/افزایش غیرقابل قبول نرخ عوارض و صدور پروانه ساختمانی، از عوامل بالارفتن قیمت مسکن بود

خبرنگار به حقیقت وصل شود و حقیقت را منتقل کند

انجام تست کرونا در ۹۰ دقیقه

بیکاری از رگ گردن به خبرنگار نزدیک تر است

پلیس راهنمایی و رانندگی مخالف اجرای مسیر دوچرخه در خیابان سپه است/ در اجرای این طرح اشکالات فنی وجود دارد /قبل از اجرای این مسیر، بهتر بود موضوع در شورای ترافیک استان مطرح شود

دستورالعمل وزارت بهداشت برای محرم: بهتر است دسته‌های عزاداری در محیط‌های باز برگزار شود؛ فاصله هر فرد با نفر کناردستی از هر طرف ۱.۵ متر باشد/ از طبل و سنج و دمام استفاده نشود/ همه ماسک بزنند / از زنجیر‌های شخصی استفاده شود یا زنجیرها تا پایان دهه عزاداری به اشخاص واگذار شود

سریع‌ترین روش تشخیص ابتلا به کرونا تنها با یک تنفس

کرونا ظرف ۲۴ ساعت جان ۱۲ نفر را در کرمان گرفت

کوتاهی برخی مسئولان باعث بروز مشکل حاشیه نشینی شده است/ترک فعل از سوی مسئولان را پیگیری و به دادستان اعلام می‌کنیم/دلیل اکثر آسیب‌های سطح جامعه نبود نظارت اولیه دستگاه‌های متولی است

پربازدید ها

پایانه صادراتی جیرفت امسال تکمیل می‌شود

۶۰ هزار تن پسته از سال قبل باقی مانده/پیش بینی برداشت ۱۸۰ هزار تن پسته در سال جاری/اگر بخش نامه خلق الساعه اعمال نشود،مشکلی پیش نمی آید

تحلیل بنیادی شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو با نماد "خکرمان"

میل نقدینگی به سمت کرمان

رئیس کانون انجمن صنف کارگران ساختمانی:۶۰ درصد کارگران ساختمانی بیکارند/برخی از افراد ۶ ماه است که کار ندارند/نه بیمه بیکاری گرفتیم و نه تسهیلات کرونا/استاد کار، کارگری می‌کند

طرح اقدام ملی مسکن مشابه طرح مسکن مهر نیست/ بسیاری از هزینه‌ها در طرح اقدام ملی مسکن بر عهده متقاضیان است

۲۵مگاوات نیروگاه خورشیدی وارد مدار کرمان می‌شود

برآورد NAV 2300 تومانی خکرمان به ازا هر سهم

مدیرکل شهرسازی کرمان: پروانه ساختمانی طرح اقدام ملی مسکن مشمول ۵۰ درصد تخفیف می‌شود/۴۰۰ واحد مسکن مهر با پیشرفت بالای ۸۵ درصد در کرمان باقی مانده است

در تایید افراد ثبت نام شده نسبت به میانگین کشور عقب هستیم/حداکثر ثبت نام یکهزار و ۵۰۰ نفر نهایی شده است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)