کد خبر: ۳۱۶۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه کارگروه رفع موانع تولید مطرح شد:
در جلسه کارگروه رفع موانع تولید که با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان و سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و جمعی دیگر از فعالان اقتصادی برگزار شد موارد مختلفی مورد بحث قرار گرفت.
در جلسه کارگروه رفع موانع تولید که با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان و سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و جمعی دیگر از فعالان اقتصادی برگزار شد موارد مختلفی مورد بحث قرار گرفت.
به گزارش گفتارنو، محمد علی دهقان، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان در خصوص شرکت تعاونی تولیدی آتش نبرد آسیا که سال‌ها نتوانسته بود بدهی خود را به بانک صنعت و معدن پرداخت کند و اکنون نیز درخواست وام برای پرداخت بدهی و تسهیلات برای ادامه کار خود داشت، گفت: اگر کسانی که تجربه کافی ندارند وارد بازار شوند و از سرمایه خود درست استفاده نکنند نمی‌توانند موفق شوند و این روال کار صنعتی نیست.
نهایتا مقرر شد بانک صنعت و معدن استان وثایق این شرکت را به مزایده بگذارد، اما سند را به نام نزند تا شرکت ظرف مدت یک ماه اصل بدهی خود را پرداخت کند.
در ادامه جلسه موضوع شرکت آریانا وستا کرمان که به دلیل آلایندگی برای محیط زیست با عدم موافقت محیط زیست جهت صدور مجوز صنعتی فرآوری آهن و کمبود یک و نیم مگاوات برق برای ادامه فعالیتش مواجه بود بررسی شد.
شریف آبادی مدیر عامل شرکت آریانا وستا کرمان با بیان اینکه سنگ‌ها در زمان شکستن گرد و خاک ایجاد می‌کنند و کاری نمی‌شود کرد، گفت: به ما گفتند از کاور و یا آب پاش استفاده کن و این برای ما هزینه بر است، هرچند از این روش‌ها استفاده کردیم و جوابی هم نگرفتیم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست در واکنش به این صحبت‌ها گفت: شما اگر مداوم از آب پاش استفاده کنید حتما جواب می‌گیرید. اما مشکل اینجا است که شما فقط یک هفته قبل از بازرسی ما از آب پاش استفاده می‌کنید.
 
سرانجام مقرر شد این شرکت از کاور و آب پاش طبق دستورالعمل محیط زیست استفاده کند تا آلایندگی کم شود، پس از آن اگر به تأیید محیط زیست رسید مجوز فعالیت صادر شود.

عدم واگذاری یک و نیم مگاوات برق توسط شرکت توزیع برق شمال استان، یکی دیگر از مشکلات شرکت آریانا وستا کرمان بود.

شریف آبادی عنوان داشت: فاز دوم کارخانه کنسانتره آهن را احداث کردیم و همه هزینه‌ها از پول شخصی است و من یک ریال از دولت و بیت المال نگرفتم و در حال حاضر برق مورد نیاد من برای شروع کار داده نمی‌شود.

او اضافه کرد: زمانیکه برای گرفتن پانصد کیلووات برق برای فاز اول اقدام کردیم، رییس وقت اداره برق رفسنجان اعلام کرد، باید برای تعدادی روستا برق نصب کنید و ما ۱۱۵ تیر برق نصب کردیم تا برق را گرفتیم.

اکنون نیز گفته اند باید برای یک روستا که در مسیر شرکت ما است از معدن خودتان ۶۵ تیر برق احداث کنی تا ما یک و نیم مگاوات برق را برای شرکت فراهم کنیم، این درحالی است که آن روستا فقط پنج نفر جمعیت دارد و من توان انجام این کار را ندارم.

شریف آبادی عنوان داشت: وقتی کسی برای سرمایه گذاری می‌آید باید برق مورد نیازش را تأمین کنند، چه لزومی دارد من یک جمعیت پنج نفره را تأمین برق کنم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار کرد: این اولین بار است که ما می‌شنویم شرکت برق بگوید برای اینکه به شما برق بدهیم باید برق یک روستا را تأمین کنی.

رییس صنعت و معدن نیز اعلام کرد: وظیفه واحد‌های صنعتی نیست که وظیفه‌ای که بر عهده دولت است را دنبال کنند.

معاون شرکت توزیع نیروی برق شمال استان در واکنش گفت: مسئله آنطور که شریف آبادی بیان می‌کند، نیست.

شهبا خاطرنشان کرد: برای اینکه یک و نیم مگاوات برق تأمین شود مجبور هستیم در خطوطی که آنجا است تغییراتی انجام دهیم و این یک بحث فنی است نه تأمین برق روستا، چرا که روستا اعتبارات روستایی دارد و به این ماجرا ربطی ندارد.

شهبا افزود: سازمان توانیر مشخصا اعلام کرده است تا این شرکت به تعهدات خود عمل نکرده است به آن‌ها برق ندهید.

وی تصریح کرد: بعضی از مشکلات در همین کرمان حل میشود چه لزومی دارد ما مسئله را به تهران بکشانیم تا با حکم آن‌ها مواجه شویم و سپس کاری از ما برنیاید.

شرکت توزیع برق شمال استان پیشنهاد داد که این شرکت به عنوان پیمانکار برق را احداث کند و شرکت آریانا وستا به عنوان کارفرما مبلغ را به صورت اقساطی به شرکت برق بپردازد.

سرانجام مقرر شد: شرکت توانیر به عنوان پیمانکار عمل کند و برای افزایش بهره وری تا پنج سال برای حقوق دولتی شرکت وستا تا ۲۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شود.
برچسب ها: رونق تولید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

افتتاح خطوط ریلی جلال آباد تا کارخانه فولاد زرند ایرانیان تا خرداد ۹۹

بیش از ۵۰۰ میلیون ریال جریمه برای اصناف متخلف کرمانی در نظر گرفته شد / متخلفان از هیچ ارفاق قانونی بهره‌مند نمی‌شوند

در ترمز قطار به خود کفایی رسیده ایم / حمل و نقل ریلی به اقتصاد کشور کمک شایانی می کند / ۴۳۲ واگن به شبکه ریلی کشور اضافه شده است

دستگیری سارق سابقه دار طلاجات از طریق سامانه مها

گشایش نمایشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در کرمان

موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن

تکلیف کشور با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مشخص شد

مورد تازه‌ای از آلودگی کیک و بیسکوییت در استان مشاهده نشده است

تیم فوتبال بانوان سیرجان با 7 گل آویسا خوزستان را مغلوب کرد

آماده باش ۵۰۰ نجاتگر کرمانی در رزمایش طرح ترافیکی زمستان ۹۸

پربازدید ها

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می‌شود/ اگر رونق تولید می‌خواهیم باید مسیر صادرات باز شود/صادرکنندگان غیرنفتی را نمی‌دیدیم /مشکلات به دلیل کج سلیقگی‌ها و کج فهمی‌هایی برخی مسوولان دولتی است

از تحریم‌های داخلی شکایت داریم نه خارجی! / هزینه تامین مالی در ایران چندین برابر کشورهای دیگر است / باید رایزنان بازرگانی و وزارت امور خارجه بستر صادرات را فراهم کنند  

قیمت حبوبات و غلات در استان ۵ درصد افزایش داشته است / تکلیف تامین میوه شب عید مشخص نیست

مجلس و مدیران عالی کشور تکلیف اف‌ای‌تی‌اف را مشخص کنند /شناخت بازارهای خارجی یکی از مشکلات صادرکنندگان است

موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن

بیش از ۵۰۰ میلیون ریال جریمه برای اصناف متخلف کرمانی در نظر گرفته شد / متخلفان از هیچ ارفاق قانونی بهره‌مند نمی‌شوند

در شهرستان‌های جنوبی جایگاه سوخت CNG وجود ندارد / باید برای شرکت‌های پخش کالا در استان کرمان سهمیه بنزین در نظر گرفته شود / محدودیت صادرات به عراق کشاورزان را متضرر می‌کند

از تحریم های خارجی هراسی نیست، شکایت ها از تحریم های داخلی است / در خصوص برگشت ارز باید تمهیداتی اندیشیده شود / وزارت خارجه باید بستر صادرات را مهیا کند

در ترمز قطار به خود کفایی رسیده ایم / حمل و نقل ریلی به اقتصاد کشور کمک شایانی می کند / ۴۳۲ واگن به شبکه ریلی کشور اضافه شده است

احداث پیست موتورسواری در منطقه ویژه رفسنجان

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۱ نظر)