کد خبر: ۳۱۶۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه کارگروه رفع موانع تولید مطرح شد:
در جلسه کارگروه رفع موانع تولید که با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان و سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و جمعی دیگر از فعالان اقتصادی برگزار شد موارد مختلفی مورد بحث قرار گرفت.
در جلسه کارگروه رفع موانع تولید که با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان و سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و جمعی دیگر از فعالان اقتصادی برگزار شد موارد مختلفی مورد بحث قرار گرفت.
به گزارش گفتارنو، محمد علی دهقان، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان در خصوص شرکت تعاونی تولیدی آتش نبرد آسیا که سال‌ها نتوانسته بود بدهی خود را به بانک صنعت و معدن پرداخت کند و اکنون نیز درخواست وام برای پرداخت بدهی و تسهیلات برای ادامه کار خود داشت، گفت: اگر کسانی که تجربه کافی ندارند وارد بازار شوند و از سرمایه خود درست استفاده نکنند نمی‌توانند موفق شوند و این روال کار صنعتی نیست.
نهایتا مقرر شد بانک صنعت و معدن استان وثایق این شرکت را به مزایده بگذارد، اما سند را به نام نزند تا شرکت ظرف مدت یک ماه اصل بدهی خود را پرداخت کند.
در ادامه جلسه موضوع شرکت آریانا وستا کرمان که به دلیل آلایندگی برای محیط زیست با عدم موافقت محیط زیست جهت صدور مجوز صنعتی فرآوری آهن و کمبود یک و نیم مگاوات برق برای ادامه فعالیتش مواجه بود بررسی شد.
شریف آبادی مدیر عامل شرکت آریانا وستا کرمان با بیان اینکه سنگ‌ها در زمان شکستن گرد و خاک ایجاد می‌کنند و کاری نمی‌شود کرد، گفت: به ما گفتند از کاور و یا آب پاش استفاده کن و این برای ما هزینه بر است، هرچند از این روش‌ها استفاده کردیم و جوابی هم نگرفتیم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست در واکنش به این صحبت‌ها گفت: شما اگر مداوم از آب پاش استفاده کنید حتما جواب می‌گیرید. اما مشکل اینجا است که شما فقط یک هفته قبل از بازرسی ما از آب پاش استفاده می‌کنید.
 
سرانجام مقرر شد این شرکت از کاور و آب پاش طبق دستورالعمل محیط زیست استفاده کند تا آلایندگی کم شود، پس از آن اگر به تأیید محیط زیست رسید مجوز فعالیت صادر شود.

عدم واگذاری یک و نیم مگاوات برق توسط شرکت توزیع برق شمال استان، یکی دیگر از مشکلات شرکت آریانا وستا کرمان بود.

شریف آبادی عنوان داشت: فاز دوم کارخانه کنسانتره آهن را احداث کردیم و همه هزینه‌ها از پول شخصی است و من یک ریال از دولت و بیت المال نگرفتم و در حال حاضر برق مورد نیاد من برای شروع کار داده نمی‌شود.

او اضافه کرد: زمانیکه برای گرفتن پانصد کیلووات برق برای فاز اول اقدام کردیم، رییس وقت اداره برق رفسنجان اعلام کرد، باید برای تعدادی روستا برق نصب کنید و ما ۱۱۵ تیر برق نصب کردیم تا برق را گرفتیم.

اکنون نیز گفته اند باید برای یک روستا که در مسیر شرکت ما است از معدن خودتان ۶۵ تیر برق احداث کنی تا ما یک و نیم مگاوات برق را برای شرکت فراهم کنیم، این درحالی است که آن روستا فقط پنج نفر جمعیت دارد و من توان انجام این کار را ندارم.

شریف آبادی عنوان داشت: وقتی کسی برای سرمایه گذاری می‌آید باید برق مورد نیازش را تأمین کنند، چه لزومی دارد من یک جمعیت پنج نفره را تأمین برق کنم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار کرد: این اولین بار است که ما می‌شنویم شرکت برق بگوید برای اینکه به شما برق بدهیم باید برق یک روستا را تأمین کنی.

رییس صنعت و معدن نیز اعلام کرد: وظیفه واحد‌های صنعتی نیست که وظیفه‌ای که بر عهده دولت است را دنبال کنند.

معاون شرکت توزیع نیروی برق شمال استان در واکنش گفت: مسئله آنطور که شریف آبادی بیان می‌کند، نیست.

شهبا خاطرنشان کرد: برای اینکه یک و نیم مگاوات برق تأمین شود مجبور هستیم در خطوطی که آنجا است تغییراتی انجام دهیم و این یک بحث فنی است نه تأمین برق روستا، چرا که روستا اعتبارات روستایی دارد و به این ماجرا ربطی ندارد.

شهبا افزود: سازمان توانیر مشخصا اعلام کرده است تا این شرکت به تعهدات خود عمل نکرده است به آن‌ها برق ندهید.

وی تصریح کرد: بعضی از مشکلات در همین کرمان حل میشود چه لزومی دارد ما مسئله را به تهران بکشانیم تا با حکم آن‌ها مواجه شویم و سپس کاری از ما برنیاید.

شرکت توزیع برق شمال استان پیشنهاد داد که این شرکت به عنوان پیمانکار برق را احداث کند و شرکت آریانا وستا به عنوان کارفرما مبلغ را به صورت اقساطی به شرکت برق بپردازد.

سرانجام مقرر شد: شرکت توانیر به عنوان پیمانکار عمل کند و برای افزایش بهره وری تا پنج سال برای حقوق دولتی شرکت وستا تا ۲۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شود.
برچسب ها: رونق تولید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

استانداران مکلف هستند با هر دستگاهی که هزینه بی جا و بریز و بپاش دارد با قاطعیت برخورد کنند/هنر مدیریت در شرایط سخت باید توانمندی خود را نشان دهد/ مدیران استان ها باید از شرکت های استارتاپی و دانش بنیان حمایت کنند

مزارع بیت کوین قوز بالاقوز تامین برق در کرمان

مدیر تعاونی روستایی: ۱۳ مرغداری استان به اجاره یک شخص است/ سرپرست معاونت هماهنگی اقتصادی: یک روزی کوتاهی شده است، اما حال باید حمایت کرد/ مدیر کل تعزیرات حکومتی: این جلسه به گونه‌ای پیش می‌رود که انگار قیمت مرغ را آقای سیستانی و آقای یزدان پناه تعیین می‌کنند

در شناسایی و جذب بیسوادان در استان کرمان مشکل داریم/ فاصله 20 درصدی بین کم‌سوادترین و باسوادترین نقطه استان

مخاطبان تئاتر محدود هستند/بعد از تایید شورای نظارت، ارشاد مجوز اجرا می دهد/برخی از مجوزها با دید نشاط اجتماعی صادر می شود/در بحث تبلیغات شهری و فضای اجرا به گروه های تئاتر کمک می کنیم

آیا کشاوزی می تواند در کرمان آینده ای داشته باشد؟

جشن گونه های کرمان فرهنگ ساز نیست/خانه هنرمندان هنوز جامعیت و مرجعیت پیدا نکرده است/ پروژه تالار مرکزی پیر شد اما افتتاح نشد/ نمی توانیم به آنچه در حال حاضر می بینیم، عنوان تئاتر بدهیم/به عنوان یک کلانشهر حتی یک سالن استاندارد تئاتر نداریم/شورای نظارت حدود یکسال است که بدون منطق، تفکر و ایده است/کار شورای نظارت اصلاح تئاتر نیست

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند

به واسطه ضعف درونی در دولت طی این سال‌های گذشته هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم/ انشالله دولت آینده، دولت قدرتمندی باشد/ ظریف با چه مجوزی با نمایندگان آمریکا صحبت کرده است؟

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد

پربازدید ها

توازن جغرافیایی نداریم/ براساس سند چشم انداز حرکت نکردیم/ سیاست‌ها مکررا تغییر می‌کند و ما چندان ثباتی نداریم/ خودروسازی کرمان به دنبال تحریم دچار مشکل شد/با بخش خصوصی به فهم مشترک نرسیدیم

آیا کشاوزی می تواند در کرمان آینده ای داشته باشد؟

مدیر تعاونی روستایی: ۱۳ مرغداری استان به اجاره یک شخص است/ سرپرست معاونت هماهنگی اقتصادی: یک روزی کوتاهی شده است، اما حال باید حمایت کرد/ مدیر کل تعزیرات حکومتی: این جلسه به گونه‌ای پیش می‌رود که انگار قیمت مرغ را آقای سیستانی و آقای یزدان پناه تعیین می‌کنند

مزارع بیت کوین قوز بالاقوز تامین برق در کرمان

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۹ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۷ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۴ نظر)

زنده باد شفافیت   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مزارع بیت کوین قوز بالاقوز تامین برق در کرمان   ( نظر)

مخاطبان تئاتر محدود هستند/بعد از تایید شورای نظارت، ارشاد مجوز اجرا می دهد/برخی از مجوزها با دید نشاط اجتماعی صادر می شود/در بحث تبلیغات شهری و فضای اجرا به گروه های تئاتر کمک می کنیم   ( نظر)

آیا کشاوزی می تواند در کرمان آینده ای داشته باشد؟   ( نظر)

جشن گونه های کرمان فرهنگ ساز نیست/خانه هنرمندان هنوز جامعیت و مرجعیت پیدا نکرده است/ پروژه تالار مرکزی پیر شد اما افتتاح نشد/ نمی توانیم به آنچه در حال حاضر می بینیم، عنوان تئاتر بدهیم/به عنوان یک کلانشهر حتی یک سالن استاندارد تئاتر نداریم/شورای نظارت حدود یکسال است که بدون منطق، تفکر و ایده است/کار شورای نظارت اصلاح تئاتر نیست   ( نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   ( نظر)

به واسطه ضعف درونی در دولت طی این سال‌های گذشته هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم/ انشالله دولت آینده، دولت قدرتمندی باشد/ ظریف با چه مجوزی با نمایندگان آمریکا صحبت کرده است؟   ( نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۱ نظر)

توازن جغرافیایی نداریم/ براساس سند چشم انداز حرکت نکردیم/ سیاست‌ها مکررا تغییر می‌کند و ما چندان ثباتی نداریم/ خودروسازی کرمان به دنبال تحریم دچار مشکل شد/با بخش خصوصی به فهم مشترک نرسیدیم   ( نظر)

کاشت سبزی در بنای تاریخی باغ کلانتر/مالک باغ کلانتر به هیچ کس اجازه ورود برای احیای این باغ را نمی دهد   ( نظر)

هوشنگ اهل سیرچ نيست!   ( نظر)