کد خبر: ۳۱۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه کارگروه رفع موانع تولید مطرح شد:
در این جلسه نهایتا مقرر شد در صورتی که تهران موافقت کند و شرکت نیز شرایط مصوبه را اجرایی کند برای سرمایه ثابت شش ماه تا یکسال تنفس داده شود و پس از اخذ پروانه ساخت برای اخذ مبلغ ده میلیارد تومان سرمایه در گردش اقدام شود.

عدم پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به کارخانه دارو سازی رفسنجان دارو یکی دیگر از موضاعاتی بود که در جلسه کارگروه رفع موانع تولید بررسی شد.


به گزارش گفتارنو، مدیر عامل رفسنجان دارو با بیان اینکه در بهمن ماه 97 توانستیم کارخانه را افتتاح و تولید آزمایشی انجام دهیم، گفت: مصوب شده بود از صندوق رونق تولید مبلغ ده میلیارد تومان به ما اختصاص یابد و مصوبه نیز به بانک رفاه کارگران ارجاع داده شد.


سید احمد حسینی افزود: طبق پیش بینی ها قرار بود کارخانه از اوایل اردیبهشت ماه شروع به کار کند و ما با کسانی که قرار بود مواد اولیه از آنها خریداری کنیم و همچنین صنایع بسته بندی قرارداد بستیم اما هنوز مبلغ وام به ما اختصاص داده نشده است که هیچ با مصوبه جدید ده میلیارد را به چهار میلیارد کاهش داده اند.


او ضمن اشاره به اینکه با مصوبه جدیدی که اعلام کرده اند شرایط باز پرداخت وام نیز برای ما سخت شده است، گفت: در حال حاضر نیز 17 پرسنل داریم که بدون هیچگونه درآمدی هزینه های مربوط به آنها را پرداخت می کنیم و اگر مشکل ما برطرف نشود برای پرداخت اقساط دچار مشکل می شویم.


مدیر شرکت رفسنجان دارو یادآور شد: کارخانه رفسنجان دارو سومین کارخانه در کشور است که دو منظوره است، یعنی هم داروهای گیاهی و هم داروهای شیمیایی تولید می کند.


او اعلام کرد: یکی از تولیداتی که اصرار داشتیم مجوز آن را بگیریم قرص وارساتان 80 است که ما مواد اولیه تولید را هم فراهم کردیم اما انجام نشد.

مسئول اعتباری بانک رفاه در واکنش به این صحبت ها اظهار داشت: این شرکت هشت میلیارد تومان از سرمایه بانک استفاده کرده است و با مشارکت بانک ساخته و به بهره برداری رسیده است.


محسن امیرزاده تصریح کرد: دو مشکل عمده در این شرکت وجود دارد، از یک سو وزارت بهداشت هنوز پروانه ساخت و تولید دارو را به آنها نداده است کما اینکه تهران به هنگام مصوبه شرط کرده است پرداخت هرگونه تسهیلات به شرکت مذکور نیازمند ارائه پروانه ساخت است. با این همه ما این مصوبه را رعایت نکردیم و دو میلیارد تومان سرمایه در گردش به آنها دادیم.


امیرزاده اضافه کرد: اینکه مبلغ وام از ده میلیارد به چهار میلیارد کاهش یافته است طبق مجوز حداکثر میزان تولید است که به اندازه دوره تولیدشان بتوانند تولید کنند.


او ادامه داد: اینکه تسهیلات آنها مشارکتی بوده است اما تبدیل به فروش اقساطی شده است به این دلیل است که شرکت، پروانه بهره برداری گرفت و به بهره برداری رسید بعد از آن کار ما تمام شد. مشکل فعلی این شرکت پروانه ساخت است، اگر این پروانه را اخذ کنند ما مشکلی نداریم.

مدیر عامل رفسنجان دارو با طرح این سوال که وقتی مواد اولیه نداریم چگونه ساخت انجام دهیم؟ گفت: ما باید مواد اولیه را خریداری کنیم و در کارخانه تولید انجام دهیم تا پس از آن بتوانیم مجوز ساخت بگیریم.


حسینی خاطر نشان کرد: با چهار میلیارد ما می توانیم چند تا محصول تولید کنیم تا به سود برسیم و اقساط بانک را نیز بپردازیم؟ کارخانه ای که نوپا است و می خواهد وارد بازار شود باید با یک سبد کالا وارد بازار شود.


او اضافه کرد: مراحل پروانه ساخت مراحل خاص خود را دارد و ما با وزارت بهداشت درگیری مان سر همین است که باید ابتدا مواد اولیه ای برای تولید داشته باشیم.


مدیر رفسنجان دارو تاکید کرد: مشکل ما با کرمان نیست بلکه با تهران است.


محمد علی دهقان، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گقت: تهران می خواهد کار را انجام دهد کرمان هم می خواهد کار را انجام دهد و استانداری هم موافق انجام کار است اما کار انجام نمی شود. سوال این است اکنون مشکل کجا است؟


حسینی خطاب به دهقان گفت: اگر ما از اردیبهشت تولید را شروع کرده بودیم الان محصولاتمان دربازار بود و هرچقدر زمان بگذرد هزینه بدتری برای کارخانه خواهد داشت.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان نیزاعلام کرد: پیشنهاد می کنم تا بانک رفاه مبلغ چهار میلیارد برای شروع کار به شرکت بپردازد و همزمان که دارند تولید انجام می دهند برای پروانه ساخت نیز اقدام کنند تا مبلغ ده میلیارد نیز پرداخت شود.

نماینده بانک رفاه گفت: پرونده در اختیار تهران است و ما نمی توانیم اقدامی انجام دهیم و باید شرایط مصوبه را اعمال کنیم.

محمد علی دهقان گفت: اگر ما به فریاد این کارخانه نرسیم رفسنجان دارو امسال بهترین اما سال آینده بد ترین کارخانه و چالش بزرگ استان خواهد شد.


در نهایت مقرر شد در صورتی که تهران موافقت کند و شرکت نیز شرایط مصوبه را اجرایی کند برای سرمایه ثابت شش ماه تا یکسال تنفس داده شود و پس از آن برای اخذ مبلغ ده میلیارد تومان سرمایه در گردش اقدام شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

شورای نگهبان در مقام یک داور بی‌طرف به شکایات رسیدگی می‌کند/عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

توسعه تعاملات خارجی به تقویت سرمایه‌گذاری و صادرات می‌انجامد / استان کرمان به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت لازم را دارد

لقب تحریم خاموش دادن به اصلاح طلبان از طنز‌های عرصه سیاست ماست/ بدیهی‌ترین حقوق احزاب یعنی شرکت افراد حزبی در انتخابات از آن‌ها گرفته می‌شود/ آشتی ملی با ارائه لیست مشترک اصلاح‌طلبان و اصولگرایان محقق می‌شود / اصولگرایان از چهره‌های ردصلاحیت شده خود دفاع نمی‌کنند/ برخی نمایندکان مجلس، نمایندگی اسپانسرهایشان را برعهده دارند/ فراموش نکنیم هنرمندان میزبان تاریخ و سیاستمداران میهمان تاریخ اند

مشارکت و فعالیت سیاسی جزو حقوق جامعه است/انتخابات بدون حضور احزاب بی معنی است/قانون انتخابات با نگاه به احزاب نوشته شود/احزاب باید مطالبه گر حرف رهبری باشند/حزب باید بین جامعه و حاکمیت پیوند برقرار کند

نامزدهای انتخاباتی از تخریب و توهین سایر رقبا بپرهیزند/مردم در مشارکت حداکثری در انتخابات زبان زد و پیشگام هستند

مردم باید به دور از جوسازی ها انتخاب خوب داشته باشند/نماینده ای که دنبال مسائلی است که قبح آن در جامعه شکسته شده، دلسوز مردم نیست

دعوایی مطرح نبود،اختلاف نظر در خصوص لوایح درآمدی بین شهردار و برخی از اعضای شورا بود/سوء تفاهم ها برطرف و لوایح به تصویب شورای شهر رسید

سینماهای کرمان، میزبان فیلم‌های جشنواره فجر

پربازدید ها

میراث فرهنگی یا نمی‌خواهد جذب سرمایه گذار را انجام دهد یا بلد نیست/ با شرایط اقتصادی موجود بخش خصوص پای کار نمی‌آید/کارشناسی استان در حوزه میراث فرهنگی ضعیف است

مشکل بودجه هزینه ای، افزایش حقوق خارج از نرم قانونی است/دستگاه های ستادی مغایرت ها در افزایش حقوق را حل کنند

جهل بزرگی در سیاست‌گذاری فرش کرمان اتفاق افتاد/ استان کرمان نیازمند موزه فرش است/ دولت به حوزه فرش در استان کرمان نگاه مناسبی ندارد

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

قطعات مورد نیاز شرکت‌های بزرگ در سیرجان از داخل استان تامین شود / برپایی نمایشگاه‌ها موجب رشد صنعت می‌شود

توسعه تعاملات خارجی به تقویت سرمایه‌گذاری و صادرات می‌انجامد / استان کرمان به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت لازم را دارد

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)