کد خبر: ۳۱۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه کارگروه رفع موانع تولید مطرح شد:
در این جلسه نهایتا مقرر شد در صورتی که تهران موافقت کند و شرکت نیز شرایط مصوبه را اجرایی کند برای سرمایه ثابت شش ماه تا یکسال تنفس داده شود و پس از اخذ پروانه ساخت برای اخذ مبلغ ده میلیارد تومان سرمایه در گردش اقدام شود.

عدم پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به کارخانه دارو سازی رفسنجان دارو یکی دیگر از موضاعاتی بود که در جلسه کارگروه رفع موانع تولید بررسی شد.


به گزارش گفتارنو، مدیر عامل رفسنجان دارو با بیان اینکه در بهمن ماه 97 توانستیم کارخانه را افتتاح و تولید آزمایشی انجام دهیم، گفت: مصوب شده بود از صندوق رونق تولید مبلغ ده میلیارد تومان به ما اختصاص یابد و مصوبه نیز به بانک رفاه کارگران ارجاع داده شد.


سید احمد حسینی افزود: طبق پیش بینی ها قرار بود کارخانه از اوایل اردیبهشت ماه شروع به کار کند و ما با کسانی که قرار بود مواد اولیه از آنها خریداری کنیم و همچنین صنایع بسته بندی قرارداد بستیم اما هنوز مبلغ وام به ما اختصاص داده نشده است که هیچ با مصوبه جدید ده میلیارد را به چهار میلیارد کاهش داده اند.


او ضمن اشاره به اینکه با مصوبه جدیدی که اعلام کرده اند شرایط باز پرداخت وام نیز برای ما سخت شده است، گفت: در حال حاضر نیز 17 پرسنل داریم که بدون هیچگونه درآمدی هزینه های مربوط به آنها را پرداخت می کنیم و اگر مشکل ما برطرف نشود برای پرداخت اقساط دچار مشکل می شویم.


مدیر شرکت رفسنجان دارو یادآور شد: کارخانه رفسنجان دارو سومین کارخانه در کشور است که دو منظوره است، یعنی هم داروهای گیاهی و هم داروهای شیمیایی تولید می کند.


او اعلام کرد: یکی از تولیداتی که اصرار داشتیم مجوز آن را بگیریم قرص وارساتان 80 است که ما مواد اولیه تولید را هم فراهم کردیم اما انجام نشد.

مسئول اعتباری بانک رفاه در واکنش به این صحبت ها اظهار داشت: این شرکت هشت میلیارد تومان از سرمایه بانک استفاده کرده است و با مشارکت بانک ساخته و به بهره برداری رسیده است.


محسن امیرزاده تصریح کرد: دو مشکل عمده در این شرکت وجود دارد، از یک سو وزارت بهداشت هنوز پروانه ساخت و تولید دارو را به آنها نداده است کما اینکه تهران به هنگام مصوبه شرط کرده است پرداخت هرگونه تسهیلات به شرکت مذکور نیازمند ارائه پروانه ساخت است. با این همه ما این مصوبه را رعایت نکردیم و دو میلیارد تومان سرمایه در گردش به آنها دادیم.


امیرزاده اضافه کرد: اینکه مبلغ وام از ده میلیارد به چهار میلیارد کاهش یافته است طبق مجوز حداکثر میزان تولید است که به اندازه دوره تولیدشان بتوانند تولید کنند.


او ادامه داد: اینکه تسهیلات آنها مشارکتی بوده است اما تبدیل به فروش اقساطی شده است به این دلیل است که شرکت، پروانه بهره برداری گرفت و به بهره برداری رسید بعد از آن کار ما تمام شد. مشکل فعلی این شرکت پروانه ساخت است، اگر این پروانه را اخذ کنند ما مشکلی نداریم.

مدیر عامل رفسنجان دارو با طرح این سوال که وقتی مواد اولیه نداریم چگونه ساخت انجام دهیم؟ گفت: ما باید مواد اولیه را خریداری کنیم و در کارخانه تولید انجام دهیم تا پس از آن بتوانیم مجوز ساخت بگیریم.


حسینی خاطر نشان کرد: با چهار میلیارد ما می توانیم چند تا محصول تولید کنیم تا به سود برسیم و اقساط بانک را نیز بپردازیم؟ کارخانه ای که نوپا است و می خواهد وارد بازار شود باید با یک سبد کالا وارد بازار شود.


او اضافه کرد: مراحل پروانه ساخت مراحل خاص خود را دارد و ما با وزارت بهداشت درگیری مان سر همین است که باید ابتدا مواد اولیه ای برای تولید داشته باشیم.


مدیر رفسنجان دارو تاکید کرد: مشکل ما با کرمان نیست بلکه با تهران است.


محمد علی دهقان، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گقت: تهران می خواهد کار را انجام دهد کرمان هم می خواهد کار را انجام دهد و استانداری هم موافق انجام کار است اما کار انجام نمی شود. سوال این است اکنون مشکل کجا است؟


حسینی خطاب به دهقان گفت: اگر ما از اردیبهشت تولید را شروع کرده بودیم الان محصولاتمان دربازار بود و هرچقدر زمان بگذرد هزینه بدتری برای کارخانه خواهد داشت.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان نیزاعلام کرد: پیشنهاد می کنم تا بانک رفاه مبلغ چهار میلیارد برای شروع کار به شرکت بپردازد و همزمان که دارند تولید انجام می دهند برای پروانه ساخت نیز اقدام کنند تا مبلغ ده میلیارد نیز پرداخت شود.

نماینده بانک رفاه گفت: پرونده در اختیار تهران است و ما نمی توانیم اقدامی انجام دهیم و باید شرایط مصوبه را اعمال کنیم.

محمد علی دهقان گفت: اگر ما به فریاد این کارخانه نرسیم رفسنجان دارو امسال بهترین اما سال آینده بد ترین کارخانه و چالش بزرگ استان خواهد شد.


در نهایت مقرر شد در صورتی که تهران موافقت کند و شرکت نیز شرایط مصوبه را اجرایی کند برای سرمایه ثابت شش ماه تا یکسال تنفس داده شود و پس از آن برای اخذ مبلغ ده میلیارد تومان سرمایه در گردش اقدام شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دو گروه در باره عزاداری محرم حرف نزنند

آغاز مرحله دوم پویش همدلی به مناسبت ماه محرم

وزیر آموزش و پرورش:شروع سال تحصیلی از ۱۵ شهریور قطعی است

بستری ۶۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا/۱۴ نفر دیگر جان باختند

بسته شدن شعبات بانکی به علت درگیری افراد با کرونا/۲۴۰ نفر از کارمندن بانک به کرونا مبتلا شده اند

اعلام آمادگی شرکت گل گهر جهت ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان کمیته امداد

شرکت مدیریت صادرات ویژه تجارت با افغانستان یک نیاز ضروری است/ ترس بازرگانان از ناامنی در افغانستان و تعهدات ارزی سد راه تجارت با افغانستان است

سهم بازرگانان کرمانی از بازار افغانستان بسیار کم است

برپایی مراسم عزاداری خانگی ایام محرم در رفسنجان ممنوع است

نماز جمعه در مرکز و برخی شهرهای تابعه استان برگزار نخواهد شد

پربازدید ها

حداقل ۵۰ درصد از مس‌های بازار مربوط به کرمان است/ گردش اقتصادی و خرید و فروش کرمان درآن حد نیست که با اصفهان مقایسه شود

پایان سه دهه بلاتکلیفی کارخانه‌ فروکروم ارزوییه

۶۴ درصد از واحدهای تولیدی استان مشکل نقدینگی دارند

بسته شدن شعبات بانکی به علت درگیری افراد با کرونا/۲۴۰ نفر از کارمندن بانک به کرونا مبتلا شده اند

تعطیلی ۲۹ درصدی واحد‌های تولیدی در پساکرونا

دفاع رئیس کل بانک مرکزی از طرح دولت:در طرح پیش فروش نفت، تحویل آن دو سال دیگر خواهد بود /بحث‌هایی مانند بدهکاری دولت‌های آینده، با ادبیات اقتصادی همخوانی ندارد/ استقراض از بانک مرکزی، حتی اگر غیرمستقیم باشد، رشد بیشتر نقدینگی و تورم را به دنبال خواهد داشت

اعلام آمادگی شرکت گل گهر جهت ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان کمیته امداد

سهم بازرگانان کرمانی از بازار افغانستان بسیار کم است

شرکت مدیریت صادرات ویژه تجارت با افغانستان یک نیاز ضروری است/ ترس بازرگانان از ناامنی در افغانستان و تعهدات ارزی سد راه تجارت با افغانستان است

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۲ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)