کد خبر: ۳۱۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه کارگروه رفع موانع تولید مطرح شد:
در این جلسه نهایتا مقرر شد در صورتی که تهران موافقت کند و شرکت نیز شرایط مصوبه را اجرایی کند برای سرمایه ثابت شش ماه تا یکسال تنفس داده شود و پس از اخذ پروانه ساخت برای اخذ مبلغ ده میلیارد تومان سرمایه در گردش اقدام شود.

عدم پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به کارخانه دارو سازی رفسنجان دارو یکی دیگر از موضاعاتی بود که در جلسه کارگروه رفع موانع تولید بررسی شد.


به گزارش گفتارنو، مدیر عامل رفسنجان دارو با بیان اینکه در بهمن ماه 97 توانستیم کارخانه را افتتاح و تولید آزمایشی انجام دهیم، گفت: مصوب شده بود از صندوق رونق تولید مبلغ ده میلیارد تومان به ما اختصاص یابد و مصوبه نیز به بانک رفاه کارگران ارجاع داده شد.


سید احمد حسینی افزود: طبق پیش بینی ها قرار بود کارخانه از اوایل اردیبهشت ماه شروع به کار کند و ما با کسانی که قرار بود مواد اولیه از آنها خریداری کنیم و همچنین صنایع بسته بندی قرارداد بستیم اما هنوز مبلغ وام به ما اختصاص داده نشده است که هیچ با مصوبه جدید ده میلیارد را به چهار میلیارد کاهش داده اند.


او ضمن اشاره به اینکه با مصوبه جدیدی که اعلام کرده اند شرایط باز پرداخت وام نیز برای ما سخت شده است، گفت: در حال حاضر نیز 17 پرسنل داریم که بدون هیچگونه درآمدی هزینه های مربوط به آنها را پرداخت می کنیم و اگر مشکل ما برطرف نشود برای پرداخت اقساط دچار مشکل می شویم.


مدیر شرکت رفسنجان دارو یادآور شد: کارخانه رفسنجان دارو سومین کارخانه در کشور است که دو منظوره است، یعنی هم داروهای گیاهی و هم داروهای شیمیایی تولید می کند.


او اعلام کرد: یکی از تولیداتی که اصرار داشتیم مجوز آن را بگیریم قرص وارساتان 80 است که ما مواد اولیه تولید را هم فراهم کردیم اما انجام نشد.

مسئول اعتباری بانک رفاه در واکنش به این صحبت ها اظهار داشت: این شرکت هشت میلیارد تومان از سرمایه بانک استفاده کرده است و با مشارکت بانک ساخته و به بهره برداری رسیده است.


محسن امیرزاده تصریح کرد: دو مشکل عمده در این شرکت وجود دارد، از یک سو وزارت بهداشت هنوز پروانه ساخت و تولید دارو را به آنها نداده است کما اینکه تهران به هنگام مصوبه شرط کرده است پرداخت هرگونه تسهیلات به شرکت مذکور نیازمند ارائه پروانه ساخت است. با این همه ما این مصوبه را رعایت نکردیم و دو میلیارد تومان سرمایه در گردش به آنها دادیم.


امیرزاده اضافه کرد: اینکه مبلغ وام از ده میلیارد به چهار میلیارد کاهش یافته است طبق مجوز حداکثر میزان تولید است که به اندازه دوره تولیدشان بتوانند تولید کنند.


او ادامه داد: اینکه تسهیلات آنها مشارکتی بوده است اما تبدیل به فروش اقساطی شده است به این دلیل است که شرکت، پروانه بهره برداری گرفت و به بهره برداری رسید بعد از آن کار ما تمام شد. مشکل فعلی این شرکت پروانه ساخت است، اگر این پروانه را اخذ کنند ما مشکلی نداریم.

مدیر عامل رفسنجان دارو با طرح این سوال که وقتی مواد اولیه نداریم چگونه ساخت انجام دهیم؟ گفت: ما باید مواد اولیه را خریداری کنیم و در کارخانه تولید انجام دهیم تا پس از آن بتوانیم مجوز ساخت بگیریم.


حسینی خاطر نشان کرد: با چهار میلیارد ما می توانیم چند تا محصول تولید کنیم تا به سود برسیم و اقساط بانک را نیز بپردازیم؟ کارخانه ای که نوپا است و می خواهد وارد بازار شود باید با یک سبد کالا وارد بازار شود.


او اضافه کرد: مراحل پروانه ساخت مراحل خاص خود را دارد و ما با وزارت بهداشت درگیری مان سر همین است که باید ابتدا مواد اولیه ای برای تولید داشته باشیم.


مدیر رفسنجان دارو تاکید کرد: مشکل ما با کرمان نیست بلکه با تهران است.


محمد علی دهقان، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گقت: تهران می خواهد کار را انجام دهد کرمان هم می خواهد کار را انجام دهد و استانداری هم موافق انجام کار است اما کار انجام نمی شود. سوال این است اکنون مشکل کجا است؟


حسینی خطاب به دهقان گفت: اگر ما از اردیبهشت تولید را شروع کرده بودیم الان محصولاتمان دربازار بود و هرچقدر زمان بگذرد هزینه بدتری برای کارخانه خواهد داشت.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان نیزاعلام کرد: پیشنهاد می کنم تا بانک رفاه مبلغ چهار میلیارد برای شروع کار به شرکت بپردازد و همزمان که دارند تولید انجام می دهند برای پروانه ساخت نیز اقدام کنند تا مبلغ ده میلیارد نیز پرداخت شود.

نماینده بانک رفاه گفت: پرونده در اختیار تهران است و ما نمی توانیم اقدامی انجام دهیم و باید شرایط مصوبه را اعمال کنیم.

محمد علی دهقان گفت: اگر ما به فریاد این کارخانه نرسیم رفسنجان دارو امسال بهترین اما سال آینده بد ترین کارخانه و چالش بزرگ استان خواهد شد.


در نهایت مقرر شد در صورتی که تهران موافقت کند و شرکت نیز شرایط مصوبه را اجرایی کند برای سرمایه ثابت شش ماه تا یکسال تنفس داده شود و پس از آن برای اخذ مبلغ ده میلیارد تومان سرمایه در گردش اقدام شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

افتتاح خطوط ریلی جلال آباد تا کارخانه فولاد زرند ایرانیان تا خرداد ۹۹

بیش از ۵۰۰ میلیون ریال جریمه برای اصناف متخلف کرمانی در نظر گرفته شد / متخلفان از هیچ ارفاق قانونی بهره‌مند نمی‌شوند

در ترمز قطار به خود کفایی رسیده ایم / حمل و نقل ریلی به اقتصاد کشور کمک شایانی می کند / ۴۳۲ واگن به شبکه ریلی کشور اضافه شده است

دستگیری سارق سابقه دار طلاجات از طریق سامانه مها

گشایش نمایشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در کرمان

موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن

تکلیف کشور با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مشخص شد

مورد تازه‌ای از آلودگی کیک و بیسکوییت در استان مشاهده نشده است

تیم فوتبال بانوان سیرجان با 7 گل آویسا خوزستان را مغلوب کرد

آماده باش ۵۰۰ نجاتگر کرمانی در رزمایش طرح ترافیکی زمستان ۹۸

پربازدید ها

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می‌شود/ اگر رونق تولید می‌خواهیم باید مسیر صادرات باز شود/صادرکنندگان غیرنفتی را نمی‌دیدیم /مشکلات به دلیل کج سلیقگی‌ها و کج فهمی‌هایی برخی مسوولان دولتی است

از تحریم‌های داخلی شکایت داریم نه خارجی! / هزینه تامین مالی در ایران چندین برابر کشورهای دیگر است / باید رایزنان بازرگانی و وزارت امور خارجه بستر صادرات را فراهم کنند  

قیمت حبوبات و غلات در استان ۵ درصد افزایش داشته است / تکلیف تامین میوه شب عید مشخص نیست

مجلس و مدیران عالی کشور تکلیف اف‌ای‌تی‌اف را مشخص کنند /شناخت بازارهای خارجی یکی از مشکلات صادرکنندگان است

موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن

بیش از ۵۰۰ میلیون ریال جریمه برای اصناف متخلف کرمانی در نظر گرفته شد / متخلفان از هیچ ارفاق قانونی بهره‌مند نمی‌شوند

در شهرستان‌های جنوبی جایگاه سوخت CNG وجود ندارد / باید برای شرکت‌های پخش کالا در استان کرمان سهمیه بنزین در نظر گرفته شود / محدودیت صادرات به عراق کشاورزان را متضرر می‌کند

از تحریم های خارجی هراسی نیست، شکایت ها از تحریم های داخلی است / در خصوص برگشت ارز باید تمهیداتی اندیشیده شود / وزارت خارجه باید بستر صادرات را مهیا کند

در ترمز قطار به خود کفایی رسیده ایم / حمل و نقل ریلی به اقتصاد کشور کمک شایانی می کند / ۴۳۲ واگن به شبکه ریلی کشور اضافه شده است

احداث پیست موتورسواری در منطقه ویژه رفسنجان

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۱ نظر)