کد خبر: ۳۱۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه کارگروه رفع موانع تولید مطرح شد:
در این جلسه نهایتا مقرر شد در صورتی که تهران موافقت کند و شرکت نیز شرایط مصوبه را اجرایی کند برای سرمایه ثابت شش ماه تا یکسال تنفس داده شود و پس از اخذ پروانه ساخت برای اخذ مبلغ ده میلیارد تومان سرمایه در گردش اقدام شود.

عدم پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به کارخانه دارو سازی رفسنجان دارو یکی دیگر از موضاعاتی بود که در جلسه کارگروه رفع موانع تولید بررسی شد.


به گزارش گفتارنو، مدیر عامل رفسنجان دارو با بیان اینکه در بهمن ماه 97 توانستیم کارخانه را افتتاح و تولید آزمایشی انجام دهیم، گفت: مصوب شده بود از صندوق رونق تولید مبلغ ده میلیارد تومان به ما اختصاص یابد و مصوبه نیز به بانک رفاه کارگران ارجاع داده شد.


سید احمد حسینی افزود: طبق پیش بینی ها قرار بود کارخانه از اوایل اردیبهشت ماه شروع به کار کند و ما با کسانی که قرار بود مواد اولیه از آنها خریداری کنیم و همچنین صنایع بسته بندی قرارداد بستیم اما هنوز مبلغ وام به ما اختصاص داده نشده است که هیچ با مصوبه جدید ده میلیارد را به چهار میلیارد کاهش داده اند.


او ضمن اشاره به اینکه با مصوبه جدیدی که اعلام کرده اند شرایط باز پرداخت وام نیز برای ما سخت شده است، گفت: در حال حاضر نیز 17 پرسنل داریم که بدون هیچگونه درآمدی هزینه های مربوط به آنها را پرداخت می کنیم و اگر مشکل ما برطرف نشود برای پرداخت اقساط دچار مشکل می شویم.


مدیر شرکت رفسنجان دارو یادآور شد: کارخانه رفسنجان دارو سومین کارخانه در کشور است که دو منظوره است، یعنی هم داروهای گیاهی و هم داروهای شیمیایی تولید می کند.


او اعلام کرد: یکی از تولیداتی که اصرار داشتیم مجوز آن را بگیریم قرص وارساتان 80 است که ما مواد اولیه تولید را هم فراهم کردیم اما انجام نشد.

مسئول اعتباری بانک رفاه در واکنش به این صحبت ها اظهار داشت: این شرکت هشت میلیارد تومان از سرمایه بانک استفاده کرده است و با مشارکت بانک ساخته و به بهره برداری رسیده است.


محسن امیرزاده تصریح کرد: دو مشکل عمده در این شرکت وجود دارد، از یک سو وزارت بهداشت هنوز پروانه ساخت و تولید دارو را به آنها نداده است کما اینکه تهران به هنگام مصوبه شرط کرده است پرداخت هرگونه تسهیلات به شرکت مذکور نیازمند ارائه پروانه ساخت است. با این همه ما این مصوبه را رعایت نکردیم و دو میلیارد تومان سرمایه در گردش به آنها دادیم.


امیرزاده اضافه کرد: اینکه مبلغ وام از ده میلیارد به چهار میلیارد کاهش یافته است طبق مجوز حداکثر میزان تولید است که به اندازه دوره تولیدشان بتوانند تولید کنند.


او ادامه داد: اینکه تسهیلات آنها مشارکتی بوده است اما تبدیل به فروش اقساطی شده است به این دلیل است که شرکت، پروانه بهره برداری گرفت و به بهره برداری رسید بعد از آن کار ما تمام شد. مشکل فعلی این شرکت پروانه ساخت است، اگر این پروانه را اخذ کنند ما مشکلی نداریم.

مدیر عامل رفسنجان دارو با طرح این سوال که وقتی مواد اولیه نداریم چگونه ساخت انجام دهیم؟ گفت: ما باید مواد اولیه را خریداری کنیم و در کارخانه تولید انجام دهیم تا پس از آن بتوانیم مجوز ساخت بگیریم.


حسینی خاطر نشان کرد: با چهار میلیارد ما می توانیم چند تا محصول تولید کنیم تا به سود برسیم و اقساط بانک را نیز بپردازیم؟ کارخانه ای که نوپا است و می خواهد وارد بازار شود باید با یک سبد کالا وارد بازار شود.


او اضافه کرد: مراحل پروانه ساخت مراحل خاص خود را دارد و ما با وزارت بهداشت درگیری مان سر همین است که باید ابتدا مواد اولیه ای برای تولید داشته باشیم.


مدیر رفسنجان دارو تاکید کرد: مشکل ما با کرمان نیست بلکه با تهران است.


محمد علی دهقان، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گقت: تهران می خواهد کار را انجام دهد کرمان هم می خواهد کار را انجام دهد و استانداری هم موافق انجام کار است اما کار انجام نمی شود. سوال این است اکنون مشکل کجا است؟


حسینی خطاب به دهقان گفت: اگر ما از اردیبهشت تولید را شروع کرده بودیم الان محصولاتمان دربازار بود و هرچقدر زمان بگذرد هزینه بدتری برای کارخانه خواهد داشت.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان نیزاعلام کرد: پیشنهاد می کنم تا بانک رفاه مبلغ چهار میلیارد برای شروع کار به شرکت بپردازد و همزمان که دارند تولید انجام می دهند برای پروانه ساخت نیز اقدام کنند تا مبلغ ده میلیارد نیز پرداخت شود.

نماینده بانک رفاه گفت: پرونده در اختیار تهران است و ما نمی توانیم اقدامی انجام دهیم و باید شرایط مصوبه را اعمال کنیم.

محمد علی دهقان گفت: اگر ما به فریاد این کارخانه نرسیم رفسنجان دارو امسال بهترین اما سال آینده بد ترین کارخانه و چالش بزرگ استان خواهد شد.


در نهایت مقرر شد در صورتی که تهران موافقت کند و شرکت نیز شرایط مصوبه را اجرایی کند برای سرمایه ثابت شش ماه تا یکسال تنفس داده شود و پس از آن برای اخذ مبلغ ده میلیارد تومان سرمایه در گردش اقدام شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

استانداران مکلف هستند با هر دستگاهی که هزینه بی جا و بریز و بپاش دارد با قاطعیت برخورد کنند/هنر مدیریت در شرایط سخت باید توانمندی خود را نشان دهد/ مدیران استان ها باید از شرکت های استارتاپی و دانش بنیان حمایت کنند

مزارع بیت کوین قوز بالاقوز تامین برق در کرمان

مدیر تعاونی روستایی: ۱۳ مرغداری استان به اجاره یک شخص است/ سرپرست معاونت هماهنگی اقتصادی: یک روزی کوتاهی شده است، اما حال باید حمایت کرد/ مدیر کل تعزیرات حکومتی: این جلسه به گونه‌ای پیش می‌رود که انگار قیمت مرغ را آقای سیستانی و آقای یزدان پناه تعیین می‌کنند

در شناسایی و جذب بیسوادان در استان کرمان مشکل داریم/ فاصله 20 درصدی بین کم‌سوادترین و باسوادترین نقطه استان

مخاطبان تئاتر محدود هستند/بعد از تایید شورای نظارت، ارشاد مجوز اجرا می دهد/برخی از مجوزها با دید نشاط اجتماعی صادر می شود/در بحث تبلیغات شهری و فضای اجرا به گروه های تئاتر کمک می کنیم

آیا کشاوزی می تواند در کرمان آینده ای داشته باشد؟

جشن گونه های کرمان فرهنگ ساز نیست/خانه هنرمندان هنوز جامعیت و مرجعیت پیدا نکرده است/ پروژه تالار مرکزی پیر شد اما افتتاح نشد/ نمی توانیم به آنچه در حال حاضر می بینیم، عنوان تئاتر بدهیم/به عنوان یک کلانشهر حتی یک سالن استاندارد تئاتر نداریم/شورای نظارت حدود یکسال است که بدون منطق، تفکر و ایده است/کار شورای نظارت اصلاح تئاتر نیست

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند

به واسطه ضعف درونی در دولت طی این سال‌های گذشته هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم/ انشالله دولت آینده، دولت قدرتمندی باشد/ ظریف با چه مجوزی با نمایندگان آمریکا صحبت کرده است؟

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد

پربازدید ها

توازن جغرافیایی نداریم/ براساس سند چشم انداز حرکت نکردیم/ سیاست‌ها مکررا تغییر می‌کند و ما چندان ثباتی نداریم/ خودروسازی کرمان به دنبال تحریم دچار مشکل شد/با بخش خصوصی به فهم مشترک نرسیدیم

آیا کشاوزی می تواند در کرمان آینده ای داشته باشد؟

مدیر تعاونی روستایی: ۱۳ مرغداری استان به اجاره یک شخص است/ سرپرست معاونت هماهنگی اقتصادی: یک روزی کوتاهی شده است، اما حال باید حمایت کرد/ مدیر کل تعزیرات حکومتی: این جلسه به گونه‌ای پیش می‌رود که انگار قیمت مرغ را آقای سیستانی و آقای یزدان پناه تعیین می‌کنند

مزارع بیت کوین قوز بالاقوز تامین برق در کرمان

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۹ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۷ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۴ نظر)

زنده باد شفافیت   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

مزارع بیت کوین قوز بالاقوز تامین برق در کرمان   ( نظر)

مخاطبان تئاتر محدود هستند/بعد از تایید شورای نظارت، ارشاد مجوز اجرا می دهد/برخی از مجوزها با دید نشاط اجتماعی صادر می شود/در بحث تبلیغات شهری و فضای اجرا به گروه های تئاتر کمک می کنیم   ( نظر)

آیا کشاوزی می تواند در کرمان آینده ای داشته باشد؟   ( نظر)

جشن گونه های کرمان فرهنگ ساز نیست/خانه هنرمندان هنوز جامعیت و مرجعیت پیدا نکرده است/ پروژه تالار مرکزی پیر شد اما افتتاح نشد/ نمی توانیم به آنچه در حال حاضر می بینیم، عنوان تئاتر بدهیم/به عنوان یک کلانشهر حتی یک سالن استاندارد تئاتر نداریم/شورای نظارت حدود یکسال است که بدون منطق، تفکر و ایده است/کار شورای نظارت اصلاح تئاتر نیست   ( نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   ( نظر)

به واسطه ضعف درونی در دولت طی این سال‌های گذشته هزینه‌های زیادی را پرداخت کردیم/ انشالله دولت آینده، دولت قدرتمندی باشد/ ظریف با چه مجوزی با نمایندگان آمریکا صحبت کرده است؟   ( نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۱ نظر)

توازن جغرافیایی نداریم/ براساس سند چشم انداز حرکت نکردیم/ سیاست‌ها مکررا تغییر می‌کند و ما چندان ثباتی نداریم/ خودروسازی کرمان به دنبال تحریم دچار مشکل شد/با بخش خصوصی به فهم مشترک نرسیدیم   ( نظر)

کاشت سبزی در بنای تاریخی باغ کلانتر/مالک باغ کلانتر به هیچ کس اجازه ورود برای احیای این باغ را نمی دهد   ( نظر)

هوشنگ اهل سیرچ نيست!   ( نظر)