کد خبر: ۳۱۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
من دلی دارم که با آن وسط توفان می زنم، با همین امکانات کم. ترسی هم از کسی نداریم. بیشترین زحمت را هم در دنیا می کشیم. یه چیز هم بگویم. شاید قبلا در این رشته برای من انگیزه مالی بود ولی الان بیشتر دوست دارم بروم و به رنک اول برسم.

چهره محبوب ورزش ایران امروز گفت و گویی داشت که جذاب بود. او در این مصاحبه از پستی و بلندی‌های زندگی‌اش گفت.

امیر علی اکبری قهرمان mma ایران و جهان امروز با برنامه سلام صبح بخیر گفت و گویی ویژه داشت. او حرف‌های زیادی درباره خودش، رشته‌اش و حتی فوتبال زد. خلاصه‌ای از حرف‎های او را می‌خوانید.

یاد گرفتم

وقتی از کشتی بیرون آمدم یکسری از دوستان آنطرف آب دنبالم آمدند. صحبت کردند و کمک کردند وارد mma شوم. رفتیم تایلند. سه سالی آنجا بودم. یاد گرفتم و بعد از سه سال برگشتم ایران و شروع کردم.

دعوا نمی کردم

من پسر خوبی بودم و در بچگی دعوا نمی‌کردم. البته خیلی از فایترهایی که در آمریکا هستند از زندان آمده اند و خلافکار بوده اند. آنها بچگی شری داشتند ولی ایرانی ها اکثر سالم هستند و خلافکار نیستند. سوء سابقه هم ندارند.

 

2،3 میلیون خرجم است

روزی دو جلسه و در هر جلسه دو ساعت تمرین می‌کنم. تغذیه خاصی هم ندارم. هر چیزی باشد می خورم. از مرغ و گوشت بگیرید تا ماکارونی ولی سرخ کردنی، بستنی، نوشابه و ... را نمی خورم. ماهیانه هم حدود 2 تا 3 میلیون تومان خرج تغذیه ام است. روزی هم 6 وعده غذا می خورم.

نوکر مردمم

تا به حال بیرون دعوا نکرده ام. اینکه بگویند مردم از من می ترسند و برای دعوا سمتم نمی آیند... اصلا این حرف ها نیست. بیرون مردم به من محبت دارد. من نوکر مردم هستم. آنها بعد از کشتی و بعد از سه سال دوری‌ام، من را به عنوان سرباز و بنده خودشان پذیرفتند. به من کلی انرژی دادند.

برانگیخته می شوم

انتخاب آهنگ ها و سرودهای حماسی قبل از مسابقه با خود ماست. همیشه سعی کردم آهنگی انتخاب کنم که حماسی باشد. به من روحیه بدهد. به قول معروف من را برانگیخته کند. من قبل از مسابقات حساس همیشه این حس را دارم که آهنگ ها به من کمک می کند. دوست دارم مردمی هم که در سالن آهنگ را گوش می کنند حس خوبی داشته باشند.

همه ایرانی بودند

سال گذشته در مسابقه باکو همه در سالن ایرانی بودند. در سنت پترزبورگ هم نصف جمعیت ایرانی بودند و خوشحالم برای حمایت از من می آیند.

نمی ترسم

خدا به هر کسی استعدادی داده. به من هم این استعداد را داده تا هیچوقت نترسم. تا به حال نشده قبل از ورود به رینگ ترس داشته باشم. این موهبتی است که خدا در دل من قرار داده .

باید بگذری...

وقتی وارد این رشته می شوی باید از خیلی چیزها بگذری. از تفریحات، از جوانی، از زندگی معمولی، از پرخوری، از شب بیداری و خیلی چیزها. باید قید این را هم بزنی که سر و صورت سالم داشته باشی.

مادرم کوچم می کند

مادرم قبلا برایش سخت بود ولی الان کنار امده. حتی به سالن می آید تا بازی های من را ببیند. در باکو کنار قفس بود. در سنت پترزبورگ هم دوست داشت باشد ولی هوا سرد بود و نیامد. کم کم به داخل قفس هم می آید تا من را کوچ کند.(خنده)

کنار آمده

خب برای مادرها سخت است که بچه شان در این رشته باشد ولی مادر من کم کم کنار آمده. الان هم دیگر به من اعتماد دارد.

تحریم حل شود مبارزه می کنم

اگر کاغذ بازی ها و تحریم ها حل شود، انشالله به زودی اولین مبارزه ام را در سازمان یو اف سی برگزار می کنم. الان برای پول گرفتن مشکل دارم چون تحریم هستیم. این مشکلات را به زودی حل می کنیم تا مسابقاتم را شروع کنم. در حال حاضر رنک 27 دنیا هستم ولی انشالله بعد از اولین بازی رنک جدیدم مشخص می شود.

 

مبارزه با دست شکسته

من تا به حال 11 مبارزه کرده ام و فقط یک بار باخته ام. فینال گرند پریکس رایزن بود. با دست شکسته و عضله پاره وارد شدم. نمی گویم مصدوم بودم و باختم. خواست خدا بود.

عربستانی ها به این حرف ها نمی خورند

عربستانی ها دو ایرانی را کتک زدند. دقیقا به صنف کار من می خورد. من هم پیام دادم هر جای دنیا بخواهید می آیم و مبارزه می کنم اما عربستانی ها اصلا به این حرف ها نمی خورند.

نوک قله و ته دره را دیدم

در زندگی ام زیاد مشت محکم خوردم. نوک قله را دیدم. ته دره را هم دیدم. من به نوک قله رفتم و بعد با سر زمین خوردم. کسی فکر نمی کند بلند شوم. خواست خدا بود. بلند شدم. روحیه من این بود که تسلیم نشوم و نمی شوم. دوره ای بود که می گفتند علی اکبری تمام شده ولی من در اتاق 9 متری زندگی و در کمپ حرفه ای تایلند تلاش کردم و تلاش کردم. روزی دو سه بار تمرین می کردم و در نهایت با یک رشته جدید برگشتم.

عادت به مشت خوردن نداشتم

من کشتی گیر بودم. صورتم عادت به مشت خوردن نداشت. با کسانی تمرین می کردم که رزمی کار بودند. برایم سخت بود. هر روز کتک می خوردم. سه سال واقعا سخت گذشت.

هزار بار ولش کردم

هزار بار mma را ول کردم. شب گفتم صبح بیدار شوم می روم. بعد از ظهر مشت می خوردم و تا صبح بالا می آوردم و حالم بد بود. می گفتم صبح جمع می کنم و می روم ایران. صبح که بلند می شدم حالم بهتر بود و می گفتم بگذار یک هفته دیگر بمانم.

خودت را گم نمی کنی اگر...

اگر راه موفقیت موفقیت هموار و مستقیم باشد، تو کاری نکرده ای. اگر زمین بخوری و ته دره را ببینی و بلند شوی آنموقع موفقیتت ارزش دارد. در این صورت واقعا خدا را در زندگی پیدا می کنی. اگر پول و همه چیز باشد تو راهت را گم می کنی. برای من این اتفاق افتاد. ولی وقتی دو سه بار زمین بخوری و بلند شوی دیگر خودت را گم نمی کنی.

من را جزو ورزشکاران نمی بینند

من عاشق اهل بیتم. از بچگی عاشق بودم. هیات دارم. در هیات بزرگ شدم. سربند حیدر کرار می بندم نه برای اینکه کسی حمایت کند. کسی هم حمایت نکرده است. اصلا هم انتظار ندارم. همین که جلوی ما را نگرفتند دست شان درد نکند. از کسی توقع ندارم. اصلا من را جزو ورزشکاران نمی بینند. من خودم را نوکر اهل بیت می دانم. با چشم اهل بیت و خدا را ندیدم ولی در زندگی ام، در روزهای سختم، در لحظه کتک خوردن هایم در تایلند آنها را در زندگی ام حس کردم.

فوتبالیست پول می گیرد نوش جانش

وقتی فیلمی ساخته می شود همه در سیما فیلم ساخته شده را می بینند ولی نمی بینند پشت صحنه چه اتفاقی افتاده. درآمد ورزش ما خوب است ولی برای اینکه مسابقه بدی باید کتک بزنی و کتک بخوری. دیگر کسی نمی داند 3،4 ماه برای هر مسابقه ما چقدر زحمت می کشیم. الان فوتبالیست ها بیشترین پول را می گیرند. کسی هم چیزی نمی گویند و نوش جان شان اما حالا ما می خواهیم یک لقمه نان پیدا کنیم همه گیر داده اند!(خنده)

چرا من ثروتمندترین نباشم؟

اینکه گفتم می خواهم ثروتمندترین ورزشکار جهان شوم... من همیشه نوک قله را می بینم. اگر قرار است لیست پردرآمدها اعلام شود چرا من بین آنها نباشم؟ اینقدر زحمت می کشم. جانم را گذاشته ام. کسانی که بیشترین درآمد را دارند چکار می کنند که من نمی کنم؟ حقم است. پله پله باید به هدفم برسم.

پردآمدترین ورزشکار mma

سال گذشته کانر مک گریگور 150 میلیون دلار درآمد داشت. جانش را کف دستش گذاشت.

قبلا پول الان رنک

من دلی دارم که با آن وسط توفان می زنم، با همین امکانات کم. ترسی هم از کسی نداریم. بیشترین زحمت را هم در دنیا می کشیم. یه چیز هم بگویم. شاید قبلا در این رشته برای من انگیزه مالی بود ولی الان بیشتر دوست دارم بروم و به رنک اول برسم.

پرتماشاگرترین مبارزه انفرادی تاریخ

مبارزه خبیب و مک گریگور پرفروش ترین بازی انفرادی کل دنیا بود. 6 میلیون بلیت برای تماشای بازی در خانه ها فروختند. سالن هم که پر بود.

در آمریکا و اروپا کری خوانی را دوست دارند

جذابیت رشته ما به همین کری خواندن هاست. خبیب مسلمان بود و کانر به مذهب او گیر داده بود. باعث شد که آن دعوای آخر بعد از بازی راه بیفتد. کلا اینکه فکر کنید مثل گریگور به اتوبوس خبیب حمله کرد چهره این ورزش را زشت می کند، درست نیست. اتفاقات در اروپا و آمریکا این چیزها را دوست دارند. با همین چیزها بازی ات دیده می شود.

رفتیم و کتکش زدم!

کل کل من و تیلور کینگ هم بیشتر از طرف او بود. 4 تا چیز او گفت، 4 تا چیز من گفتم. در معارفه با هم درگیر شدیم. بعد رفتیم تو قفس و کتکش زدیم و برنده شدیم!

فقط تراکتور

من فوتبالی هستم. بازی های سپاهان، استقلال، پرسپولیس و ذوب آهن را در آسیا می بینم ولی خودم تراکتوری هستم. مهم نیست این تیم قهرمان شود مهم این است که ما طرفدارش هستیم.

با سرخابی ها دوستم

از بین فوتبالی ها با حنیف عمران زاده، کمال کامیابی نیا، علیپور، مهدی شیری و... ارتباط دارم. هم با استقلالی ها دوستم و هم پرسپولیسی ها.

حنیف آمد و رفت!

حنیف؟ یک مدت هم آمد بوکس ولی دید سخت است و نمی تواند رفت! او واقعا بچه خوبی است. در زمان فوتبال بازی کردنش هم جنگی بود. امیدوارم در آینده موفق باشد.

برچسب ها: امیر علی اکبری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شرایط برای فعالیت خانم‌ها انعطاف پذیر‌تر باشد/ در سطح استان‌ها اولین مرکز رشد بانوان در کرمان ایجاد شد/ کمتر از ۲۵ درصد از هیئت علمی دانشگاه‌ها خانم هستند/ مدل فعالیت اجتماعی و اقتصادی برای بانوان تعریف نشده است/۱۰ درصد مدیر عامل ها خانم هستند

زنان کرمانی در زمینه مشارکت اجتماعی رتبه اول کشوری را دارند/ استان کرمان در زمینه مشاغل خانگی رتبه اول کشور را دارد

تنها ۱۴ درصد از پژوهشگران، زن هستند/ بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان خلاق دختر بودند/آب محدودیت زاترین عامل توسعه کرمان است/ بعد از خوزستان بیشترین مصرف آب سرانه را در کرمان داریم

توسعه اقتصادی بدون مداخله بانوان در اقتصاد امری غیر ممکن است/ در حوزه کارآفرینی چالش اصلی مهارت است/مرکز رشد بانوان به معنی جدا شدن حوزه کسب و کار بانوان از آقایان نیست

انتقاد به کارت بازرگانی فرار به جلو است/ وقتی صادرکننده رسمی وارد کار نشود، امکان سوءاستفاده وجود دارد/اتاق سختگیری می کند، و بقیه سازمان‌ها سیستم خود را به‌روز کنند

نظام بانکی اصلاح شود و از فساد و رانت جلوگیری شود/دولت با نظارت مستقیم بر استانداری ها نگذارد برخی مسائل به قوه قضائیه رسیده شود/ پزشکان طب سنتی و سفارشات اسلام را فراگیرند/ مانند جبهه و جنگ باید بکوشیم نسل جوان کشور را زیاد کنیم/ مسئولان در بحث قیمت و خرید خرما نظارت کنند/ اقتدار ایران اسلامی حتی بر انگلیس و آمریکا هم سایه انداخته است/ با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم/ بیمه کشاورزی، در بحث خشکیدگی خرما جبران خسارت کند/بیمارستان کوهبنان نیاز به امکانات بیشتر دارد

کمبود مرغ داریم/ دارو‌ها یا چینی اند و یا کیفیت قبل را ندارند/ آمار تلفات در مرغدرای‌ها زیاد است/ ۵۰ درصد از مرغ مورد نیاز استان از سایر استان‌ها وارد می‌شود

برخی رشته ها که بازار کار خوبی نداشتند حذف شدند/ رشته معماری در اردیبشهت 99 حذف می شود

برداشت پسته از اوایل مهر شروع خواهد شد/ پیش بینی محصول پسته برای استان کرمان ، 126هزار تن است

آلارم مصرف مواد مخدر صنعتی در استان به صدا در آمده است/ وظیفه ذاتی دستگاه‌ها است که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند/در مدارس، دانشگاه‌ها و خوابگاه هایمان حداقل دیگر نباید اعتیاد داشته باشیم/ آموزش و پرورش بگوید آیا هزینه‌ای که می‌کند در کاهش اعتیاد در بین دانش آموزان موثر بوده است/ پیشرفت ۹۵ درصدی کمپ ماده ۱۶ سپاه / کمپ ماده ۱۶ بانوان با ظرفیت ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر را راه اندازی می‌کنیم

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۰ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)