کد خبر: ۳۱۷۷۹
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
ارسال به دوستان
ذخیره

امام‌جمعه مشهد گفت: اگر گرانی را مدیران نمی‌توانند حل کنند مردم خودشان به میدان بیایند؛ این اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی چه شده است؟ شما متدین و انقلابی هستید، اتحادیه‌ها و اصناف مشکل را حل کنند.

 سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست در موضوع وعده‌های خدا در قرآن بود و در این باره سخن گفته شد که صدق وعده‌های خدا در دنیا دلیل بر صدق وعده‌های پروردگار در آخرت است.

امام‌جمعه مشهدمقدس گفت: سخن درباره صدق وعده‌های خدا و تحقق پیمان‌های الهی بود؛ از جمله آیاتی که دلالت بر صدق وعده‌های خدا در قرآن می‌کند آیه 27 و 28 سوره مبارکه فتح است.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه وعده‌های خداوند با یک مکانیزم اجرایی مشخص محقق می‌شود، بیان کرد: گاه فراز و نشیب وجود دارد و در این بالا و پائین رفتن قضیه، انسان‌های بی‌ایمان جدا می‌شوند. اکنون در شرایط قرار داریم که ایمان به صدق وعده‌های خدا بزرگ‌ترین عامل مقاومت مردم متدین و مومن ما‌ست.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با تبریک میلاد مسعود کریمه اهل بیت(ع)، حضرت معصومه(س) عنوان کرد: امروز، روز دوم دهه مبارکه کرامت است و شاید علت اینکه این دهه را دهه کرامت نامیده‌اند به‌خاطر این است که پایان بخش آن میلاد مبارک امام رضا(ع) بوده و ماه ذیقعده، ماه امام رضا(ع) است. از اعمال دحوالارض زیارت امام رضا(ع) است و آخر این ماه نیز سالروز شهادت فرزند امام رضا(ع) است.

وی خاطرنشان کرد: دهه کرامت از جمله سنت‌های حسنه و ارزشمندی است که در سال‌های اخیر تثبیت شد و خداراشکر جا افتاده و همه افراد در نقاط مختلف بسیج شده‌اند. برخی می‌گویند با دهه کرامت مناسک‌سازی می‌کنید؛ مناسک‌سازی از زمان ابراهیم خلیل الله وجود داشته و این ابتکار اول مربوط به خود خداوند بوده است.

امام‌جمعه مشهدمقدس تاکید کرد: توحید با این مناسک در طول عمر بشر، تضمین شده است؛ در سیره پیامبر اکرم(ص)، مناسک‌سازی به عنوان یک جریان مثبت عامل اجرایی توسعه دین مطرح بوده است؛ برای مثال دهه محرم نیز در همین راستا است که برای عزاداری سیدالشهدا(ع) قرار داده شده است. مناسک سازی سیره اهل بیت(ع) است و اینکه برخی بخواهند با گرایش روشنفکری این مسائل را مطرح کنند صحیح نیست زیرا مناسک سازی کاری است که خداوند کرد و در سیره اهل بیت(ع) نیز وجود دارد و ما به این مناسک‌سازی افتخار می‌کنیم و با دهه کرامت، سنت اهل بیت را احیاء می‌کنیم.

علم‌الهدی گفت: عظمت ولایت حضرت رضا(ع) تحت عنوان دهه کرامت در داخل کشور و شهرهای بزرگ دنیا و در میان شیعیان به عنوان یک مراسم و جریان قطعی رواج پیدا می‌کند و از این طریق دل شیعه متوجه کانون ولایت حضرت رضا(ع) می‌شود.

وی عنوان کرد: امروز کانون مرکزیت عظمت اسلام و قدرت اسلام و نقطه عظیم جبهه صف مقدم مقابله با استکبار و دشمنان دین، ایران اسلامی با مرکزیت مشهد است؛ این مرکزیت جبهه مقابله با استکبار زمانی محقق می‌شود که دل‌های شیعیان دنیا از همه اطراف جهان متوجه این مرکز شود و اینجا نقطه مرکزی جذب عواطف را داشته باشد و آن نقطه مرکزی جذب عواطف، حرم امام هشتم است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی تصریح کرد: این مهم در دهه کرامت محقق می‌شود و برنامه‌های دهه کرامت این واقعیت را تثبیت می‌کند؛ دهه کرامت در راستای سیره اهل بیت(ع) به عنوان یک جریان و واقعیت و مناسک در زندگی اجتماعی شیعه است و این یک واقعیت در کنار دهه عاشورای امام حسین(ع) است.

علم‌الهدی افزود: این حرکت را بایستی توسعه دهیم و خوشبختانه سال به سال توسعه می‌یابد و دهه کرامت واقعیت شناخته شده‌ای در میان شیعیان جهان و قلوب آن‌هاست؛ این از عنایات خاصه ولایتمدارانه خود امام هشتم(ع) است و این اشراق رضوی است که در دنیا تحت عنوان دهه کرامت تبلور یافته و این یک نعمت ارزشمند ذات مقدس پروردگار است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی تاکید کرد: تحلیل‌های سیاسی و اقتصادی و اینکه کجا بالا و پائین می‌رویم و دشمن کجا به سراغ ما می‌آید همه براساس یک معادله‌بندی ظاهری است اما آنچه مهم است معادله‌بندی غیبی در پشت پرده است و دشمن در مقابل این معادله‌بندی، صفر و پوچ و هیچ و ناچیز است؛ آمریکا بخاطر شکست در منطقه به دنبال خروج ناوگانش از خلیج فارس است و این هزینه برایش ارزش ندارد زیرا روز به روز نفوذش در حال کاهش است.

امام جمعه مشهدمقدس ادامه داد: پشت پرده، معادله بندی غیبی وجود دارد که کانون آن معادله بندی صاحب این مقبره مطهر است. این معادله بندی غیبی ما را 40 سال عزیز و مقتدر نگه داشته؛ دشمن بحران ایجاد می‌کند و برای ما به صورت عزت و اقتدار درمی‌آید. به این معادله‌بندی توجه کنید؛ هیچ کجا زندگی ما بهم نخورده؛ اگر معیشت ما بهم خورده مشکل در خود ما و بی‌تفاوتی مردم و مدیران است؛ اگر گرانی را مدیران نمی‌توانند حل کنند مردم خودشان به میدان بیایند؛ این اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی چه شده است؟ شما متدین و انقلابی هستید. اتحادیه‌ها و اصناف مشکل را حل کنند.

علم‌الهدی گفت: قدیم قصه مشکلات معیشتی از بازار حل می‌شد؛ اگر در یک نظام دینی مدیران نتوانستند و یا نخواستند مدیریت کنند مردم که هستند؛ در 40 سال انقلاب کسی جز مردم کاره‌ای نبوده و اکنون هم تشکل‌های مردمی پای کار بیایند و کمک کنند.

 

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فیلم/ خروج هواپیمای مسافربری تهران - ماهشهر از باند

تقديم يك پيروزي پيش از رقابت

هیچ تصمیمی برای مسقف کردن گلزار شهدای کرمان گرفته نشده است / زیرساخت‌های راهیان نور به کرمان باید آماده شوند

افزایش 1/5 درصدی جابجایی مسافر در خطوط ریلی استان کرمان / حمل بیش از پنج هزار دستگاه ماشین با قطار مسافری

هر 45 روز یکبار نشست‌های تخصصی استان با رویکرد کیفیت آموزشی برگزار می‌شود / بزرگترین چالش امروز، سیاست‌های حوزه نیروی انسانی است / هنرستان‌های سیرجان با مشکل نیروی انسانی متخصص روبه‌رو هستند / به هنرستان‌های سیرجان سرانه تعلق نمی‌گیرد / قلعه‌گنج مرکز تخصص آموزش ضمن خدمت فرهنگیان به‌صورت تخصصی ندارد

تلفات جاده‌ای در ۹ ماهه امسال 5 درصد کاهش داشت / عدم ایمنی وسیله نقلیه تأثیرگذارترین عوامل تلفات جاده‌ای است

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

شورای نگهبان در مقام یک داور بی‌طرف به شکایات رسیدگی می‌کند/عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

توسعه تعاملات خارجی به تقویت سرمایه‌گذاری و صادرات می‌انجامد / استان کرمان به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت لازم را دارد

پربازدید ها

رییس جمهور از گران شدن بنزین خبر دارنبود چطور از نحوه رسیدگی به صلاحیتها خبر دارد/حمایت رییس جمهور از نمایندگان و کاندید های رد صلاحیت شده جای تاسف دارد/ فقط انقلابی بودن شخص منتخب ملاک انتخاب باشد/اقتدار شورای نگهبان در رد تعدادی از نامزدهای انتخاباتی را ستایش می کنم/شورای نگهبان افراد متخلف را در زمان خود پایش و رد صلاحیت می نماید/ ما اقتداری درون گرا می خواهیم

دولت احمدی نژاد یکدست بود پس چرا از دولتش با عنوان انحرافی نام می برند؟/ یکدست شدن یک جریان سیاسی در حاکمیت به مصلحت کشور نیست/رئیس‌جمهور جلسه انتخاباتی نداشته و نخواهد داشت/ انتخابات مجلس اول در اسفند ۵۸ را الگو قرار دهید/ هيچ بهانه‌اي از هيچ گروهي براي دور شدن از صندوق‌هاي راي پذيرفته نيست

توضیحات مسئولان نظارتی در خصوص رد صلاحیت ها قانع کننده نیست/ شورای نگهبان در تصمیمات هیأت های نظارت تجدید نظر کند/ حفظ انسجام ملی با رویکرد سختگیرانه منافات دارد

مشارکت و فعالیت سیاسی جزو حقوق جامعه است/انتخابات بدون حضور احزاب بی معنی است/قانون انتخابات با نگاه به احزاب نوشته شود/احزاب باید مطالبه گر حرف رهبری باشند/حزب باید بین جامعه و حاکمیت پیوند برقرار کند

فیلم|حضور مردم کرمان بر مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

لقب تحریم خاموش دادن به اصلاح طلبان از طنز‌های عرصه سیاست ماست/ بدیهی‌ترین حقوق احزاب یعنی شرکت افراد حزبی در انتخابات از آن‌ها گرفته می‌شود/ آشتی ملی با ارائه لیست مشترک اصلاح‌طلبان و اصولگرایان محقق می‌شود / اصولگرایان از چهره‌های ردصلاحیت شده خود دفاع نمی‌کنند/ برخی نمایندکان مجلس، نمایندگی اسپانسرهایشان را برعهده دارند/ فراموش نکنیم هنرمندان میزبان تاریخ و سیاستمداران میهمان تاریخ اند

مردم باید به دور از جوسازی ها انتخاب خوب داشته باشند/نماینده ای که دنبال مسائلی است که قبح آن در جامعه شکسته شده، دلسوز مردم نیست

شورای نگهبان در مقام یک داور بی‌طرف به شکایات رسیدگی می‌کند/عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست

نامزدهای انتخاباتی از تخریب و توهین سایر رقبا بپرهیزند/مردم در مشارکت حداکثری در انتخابات زبان زد و پیشگام هستند

تقديم يك پيروزي پيش از رقابت

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)