کد خبر: ۳۱۷۹۹
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
گزارش گفتارنو از صحن علنی شورای اسلامی شهر کرمان
شورای اسلامی شهر کرمان در حالی پس از دو هفته تعطیلات، جلسه علنی خود را آغاز کرد که فتح الله مویدی در نهایت به عنوان یازدهمین عضو , مجددا به شورای شهر کرمان پیوست.

گفتار نو / سمیرا کریمی افشار:

شورای اسلامی شهر کرمان در حالی پس از دو هفته تعطیلات، جلسه علنی خود را آغاز کرد که فتح الله مویدی در نهایت به عنوان یازدهمین عضو  مجددا به شورای شهر کرمان پیوست.

به گزارش گفتارنو، مویدی که پیش از این نیز سابقه عضویت و حتی ریاست شورای اسلامی شهر کرمان را در کارنامه خود داشته است با استعفا از هیئت مدیره اتاق اصناف کرمان و ادای سوگند در فرمانداری کرمان، جایگزین زهرا ایرانمنش عضو سابق شورای شهر شد.

در این جلسه همچنین از اعضا خواسته شد کاندیداتوری خود برای نایب رییسی شورا را اعلام کنند که از بین یازده نفر عضو، تنها رامین ارجمند کرمانی کاندید شد که با ۶ رأی موافق، ۲ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع به عنوان نایب رییس شورای اسلامی شهر کرمان انتخاب شد.

در ادامه علی اکبر مشرفی اعلام کرد اعضا شورا باید سخنگوی شورا را انتخاب کنند لذا ما میخواهیم احمد حسن زاده را به عنوان سخنگوی شورا انتخاب کنیم.

حسن زاده، عضو جدید شورا از پذیرفتن آن امتناع کرد و محمد فرشاد، رییس شورای اسلامی شهر اعلام کرد: سردار چناریان به دلیل اینکه رییس کمیسیون برنامه و بودجه هستند برای این سمت گزینه بهتری هستند.

در ادامه سردار چناریان با ۷ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و یک رأی ممتنع به عنوان سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمان منصوب شد.

در این جلسه همچنین میرحسینی تنها کاندید نماینده شورای شهرستان ها شد و با ۸ رأی موافق، ۲رأی مخالف و یک رأی ممتنع جایگزین زهرا ایرانمنش نماینده سابق شورای شهرستان شد.

لازم به ذکر است، علی اکبر مشرفی دیگر نماینده شورای شهرستان است.

انتخاب تعدادی از اعضای کمیسیون ها، از دیگر برنامه های عصر امروز شورای شهر بود که طی آن سید محمد رضا میرحسینی به عنوان رییس کمیسیون و  احمد حسن زاده به عنوان نایب رییس و زهرا لری،حسین چناریان و فتح الله مویدی به عنوان عضو کمیسیون گردشگری و اصناف معرفی شدند.

همچنین محمد فرشاد، علی خدادادی، احمد حسن زاده و فتح الله مؤیدی نیز به عنوان اعضای کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست معرفی شدند. خدادادی به عنوان رییس کمیسیون و زهرا لری به عنوان نایب رییس کمیسیون انتخاب شدند.

محمد جواد کامیاب به عنوان رییس ، منصور ایرانمنش به عنوان نایب رییس، رامین ارجمند کرمانی، محمد رضا میرحسینی و حسین چناریان هم به عنوان اعضاء  کمیسیون عمران و حمل و نقل معرفی شدند.

حسین چناریان، علی خدادادی،محمد فرشاد، محمد جواد کامیاب، منصور ایرانمنش، رامین ارجمند کرمانی و فتح الله مؤیدی،محمد رضا میرحسینی نیز به عنوان اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و ایجاد منابع پایدار معرفی شدند. چناریان به عنوان رییس و میرحسینی به عنوان نایب رییس این کمیسیون معرفی شدند.

در کمیسیون حقوقی و نظارت نیز، مویدی به عنوان رییس، مشرفی به عنوان نایب رییس، حسن زاده،لری و ایرانمنش هم به عنوان اعضا منصوب شدند.

ارجمند کرمانی به عنوان رییس کمیسیون معماری و شهرسازی و حاشیه نشینی ، ایرانمنش به عنوان نایب رییس، کامیاب، میرحسینی و خدادادی نیز به عنوان دیگر اعضای این کمیسیون معرفی شدند.

انتخاب اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی اما به جلسه بعد موکول شد.

برچسب ها: شورای شهر کرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

در بررسی صلاحیت‌ها، هیئت نظارت استان فقط نظر مشورتی خود را اعلام می‌کند/ تحت هیچ شرایطی ما به فرد نگاه نکردیم/ نمی‌خواهیم انتخابات را مهندسی کنیم

قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان: کاش رهبری و تریبون های رسمی را خرج رای آوردن جوانان انقلابی نمی کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی: ملت ایران نشان داد از هر حزب و قوم طرفدار انقلاب و مقاومت است+تصاویر و فایل صوتی

مقصر مشخص نشده است/قصور، عمدی نبوده است

بازار طلا در رکود شدید و بی سابقه فرو رفت/ قیمت طلا بالاتر از این نمی رود/اخبار سیاسی تاثیری در قیمت طلا ندارد

کاش پنبه‌ها از برخی گوش‌ها بیرون بیفتد

آزادسازی معبر16 کیلومتری شهید سردار سلیمانی به عنوان کارنامه شورای پنجم مد نظر قرار گیرد/آسفالت معابر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پول می‌خواهد/ قبرهای ده میلیونی در کرمان

در حادثه ازدحام جمعیت، شورا و شهرداری هیچ قصوری نداشتند/شورا تصمیم گیرنده و طرف مشورت نبود/حضور سه میلیون نفر در کرمان با جمعیت 700 هزار نفری غیرقابل پیش بینی بود

می توانیم بازار پرندگان را جمع کنیم اما درگیری ها و بقیه مسائل را چه کنیم؟/حکم قضایی بیاورند ما اقدام کنیم/ جمعشان کنیم کجا ببریمشان؟

بورس پسته را دیر شروع کردند/ باید انبارهای بورس را مجزا کنیم/ 80درصد دلالان پسته افغان هستند/ اگر انباردار خرده شیشه‌ نداشته باشد، دلالان به بورس پسته نمی آیند/ بورس نمی‌تواند پسته همه مردم را بخرد؛ لذا تاجر هم کار خودش را می‌کند

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)