کد خبر: ۳۱۸۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
علی غلامی، هادی طحان نظیف، محمد دهقان و محمدحسن صادقی مقدم چهار حقوقدانی هستند که حجت‌الاسلام رئیسی برای عضویت در شورای نگهبان معرفی کرده است.

بر اساس آنچه قاضی‌زاده نماینده مجلس شورای اسلامی اعلام کرده، رئیس قوه قضائیه چهار حقوقدان را برای عضویت در شورای نگهبان معرفی کرده است.

علی غلامی، هادی طحان نظیف، محمد دهقان و محمدحسن صادقی مقدم چهار حقوقدانی هستند که حجت‌الاسلام رئیسی برای عضویت در شورای نگهبان معرفی کرده است.

سوابق علمی و اجرایی افراد معرفی شده به شرح زیر است؛

*علی غلامی

غلامی یکی از حقوقدانان برجسته کشور و دانشیار و رئیس دانشکده حقوق دانشگاه امام صادق (ع) است. او دانش‌آموخته‌ی دوره کارشناسی ارشد پیوسته‌ی و دوره دکتری دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) و دارنده‌ مقاله‌ برتر دوره‌‌ دکتری رشته‌‌ی حقوق جزا و جرم‌شناسی در سال 1386 است. استاد پژوهشگر برتر دانشکده‌ی معارف اسلامی و حقوق دانشگاه امام صادق در سال 1392، تحصیلات حوزوی در حد سطح دو فقه و اصول و آشنایی به زبان‌های عربی و فرانسه از جمله سوابق علمی اوست.

عضویت در هیئت علمی از سال 1381 و انتقال به هیات علمی دانشکده‌ی معارف اسلامی و حقوق دانشگاه امام صادق علیه السلام از سال 1385، تدریس دروس حقوق جزای عمومی، حقوق جزای اختصاصی، سمینار، اندیشه‌ی اسلامی و تدبر و تفسیر قرآن کریم در دانشگاه‌های امام صادق (علیه‌السلام)، تهران، شهید بهشتی (ره)، الزهرا، علوم و تحقیقات و مدرسه عالی شهید مطهری از سال 1381، تدریس مباحث حقوق و جنبش زنان در اسلام و غرب، سیر مطالعاتی آثار شهید مطهری (ره) و مباحث حکومت اسلامی و ولایت فقیه در دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و دوره‌های مختلف علمی و آموزشی از سال 1381 تاکنون و استادیاری حقوق جزا و جرم‌شناسی سوابق آموزشی وی محسوب می‌شود.

رئیس اداره‌ خدمات آموزشی دانشگاه امام صادق (ع)از 1382 تا 1384، معاون آموزشی دانشکده‌ معارف اسلامی و حقوق دانشگاه امام صادق (ع) از 1384 تا 1392، عضویت در کمیته‌ علوم انسانی بنیاد ملی نخبگان از سال 1391 تاکنون و رئیس دانشکده‌ معارف اسلامی و حقوق دانشگاه امام صادق (ع) از 1392 تاکنون، سوابق اجرایی غلامی هستند.

او همچنین دارای سوابق پژوهشی معتدد شامل تالیف کتب مختلف از جمله کتاب مسئله حجاب در غرب، عوامل مانع مسئولیت کیفری و حقوق جوانان در جمهوری اسلامی ایران است.

*هادی طحان نظیف
طحان نظیف فارغ التحصیل مقطع دکتری حقوق عمومی دانشگاه تهران است که معاونت آموزشی دانشکده حقوق دانشگاه امام صادق (ع) از مردادماه سال 1392، عضو هیئت علمی گروه حقوق عمومی و بین‌الملل دانشکده حقوق دانشگاه امام صادق (ع) از سال 1392، دبیر داخلی جلسه شورای نگهبان از سال 1389، مشاور معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان، از سال 1389، عضو مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان، از سال 1393، عضو شورای کارشناسی مرکز تحقیقات شورای نگهبان از سال 1391 تا سال 1392، عضو کمیته علمی و راهبردی دفتر حقوق بشر و شهروندی اسلامی از سال 1395، مدیر گروه حقوق اجتماعی- فرهنگی مرکز تحقیقات شورای نگهبان از سال 1388 تا سال 1389، کارشناس و مشاور حقوقی «هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین» مجلس شورای اسلامی، کارشناس گروه حقوق عمومی دفتر مطالعات حقوقی مرکز پژوهش­‌های مجلس شورای اسلامی از سال 1389، کارشناس و پژوهشگر پژوهشکده شورای نگهبان از سال 1388 تاکنون، همکاری با معاونت حقوقی و امور مجلس ریاست جمهوری در سال 1387، همکاری با دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال 1397، دبیر کمیته فرهنگی- اجتماعی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، از سال 1386 تا سال 1388، عضو هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج حقوقدانان از سال 1396، عضو کارگروه بازنگری دروس رشته معارف اسلامی و حقوق از سال 1396، عضو کمیته علمی همایش مردم‌سالاری دینی، جهان اسلام و غرب، سال 1397 و عضو کمیسیون فقه، حقوق و قضای اسلامی چهارمین همایش ملی تمدن نوین اسلامی، سال 1397 از جمله سوابق وی محسوب می‌شود.

*محمدحسن صادقی مقدم
صادقی مقدم دارای کارشناسی حقوق قضایی در سال 1364 از دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد حقوق خصوصی در سال 1367 در دانشگاه تربیت مدرس و دکتری حقوق خصوصی در سال 1373 از دانشگاه تربیت مدرس است. فرآیند رسیدگی به تخلفات اداری و نقش حراست ها در آن، آیین رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان دولت، حقوق بیمه (جلد اول - کلیات عقد بیمه)، مجموعه قوانین و مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (2جلد)، آیین رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیات علمی و آیین رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیات علمی با تجدید نظر واضافات از جمله کتاب‌های تالیف شده توسط صادقی مقدم است.

صادقی مقدم در دوره ریاست حجت‌الاسلام رئیسی بر سازمان بازرسی کل کشور، معاون این سازمان بوده است و در حال حاضر نیز مشاور آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگبهان است. او سابقه معاونت فرهنگی سازمان برنامه و بودجه را نیز در کارنامه کاری خود دارد.

*محمد دهقان

محمد دهقان از جمله چهره‌های نام آشناست؛ او متولد 1341 در شهرستان طرقبه شاندیز)، نماینده حوزهٔ انتخابیه چناران و طرقبه شاندیز در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی بوده‌ است. وی در دوره‌های هشتم و نهم نیز از همین حوزه نماینده مجلس بود که در انتخابات مجلس دهم با کسب آرا مجددا به مجلس راه یافت .

وی دارای دکترای حقوق خصوصی از دانشگاه تهران است و از سوابق مدیریتی دهقان می‌توان به ریاست سازمان بسیج دانشجویی استان تهران و معاونت سیاسی سازمان بسیج دانشجویی کشور و تأسیس خبرگزاری دانشجو (SNN) اشاره کرد.

منبع: انتخاب
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دستگیری جاعل فراری در کرمان

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

دانش فنی تکواندو به استان‌ها منتقل شده است / زمینه شکوفایی استعدادهای سراسر کشور را فراهم می‌کنیم

عناصر اصلی ناامنی‌های منطقه چاه‌دادخدا استان کرمان دستگیر شدند

در کشت گلخانه‌ای از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم / استان کرمان در تولید انرژی خورشیدی و بادی، بهترین موقعیت را در کشور دارد / علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران چینی برای کار در استان کرمان

اعتراضات مسالمت‌آمیز حق مردم است/در اعتراضات اخیر تخریب، شورش و درگیری‌ها هدایت شده بود/ تمام بحث گرانی بنزین متوجه دولت نمی‌شود/هزار تومان قیمت عرفی برای بنزین نبود/در نظام‌های دموکراتیک و مردمی راهکار‌ها و روش‌های قانونی و امن برای اعتراضات مسالمت‌آمیز پیش بینی شده/جراحی اقتصادی در زمینه حامل‌های انرژی لازم بود

کوههای اطراف شهر کرمان سپید پوش شدند

تیم فوتبال جوانان زیر ۱۷ سال مس کرمان، فاتح رقابت‌های قهرمانی استان شد

جریمه شدن برخی از جایگاه داران سوخت در کرمان / کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان کرمان

استاندار: در شهرستان‌های جنوبی تصمیمات جلسات قبلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا نشده و باعث رونق قاچاق سوخت شده بود/معاون سیاسی، امنیتی استاندار کرمان:جدا شدن صف مردم از شورشگران اتفاقات را در نطفه خفه کرد/سردار ناظری:یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین قاچاق سوخت بود

پربازدید ها

«عبدالرضا داوری» به اتهام همکاری با آمدنیوز بازداشت شد

اداره اطلاعات استان، ورود پول‌های کثیف و آلوده به انتخابات را شناسایی و اعلام کند/ تدابیر لازم جهت جلوگیری از جرائم انتخاباتی اندیشیده شود/ دادستان‌ها، خارج از نوبت به جرائم انتخاباتی رسیدگی کنند/استفاده از امکانات دولتی له یا علیه نامزد‌های انتخاباتی جرم محسوب می‌شود/دادستان مرکز استان به جرائم انتخاباتی در فضای مجازی ورود کند

زمان آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام شد

زمان آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام شد

ملت ایران اجازه نداد آب به آسیاب دشمن ریخته شود

اعتراضات مسالمت‌آمیز حق مردم است/در اعتراضات اخیر تخریب، شورش و درگیری‌ها هدایت شده بود/ تمام بحث گرانی بنزین متوجه دولت نمی‌شود/هزار تومان قیمت عرفی برای بنزین نبود/در نظام‌های دموکراتیک و مردمی راهکار‌ها و روش‌های قانونی و امن برای اعتراضات مسالمت‌آمیز پیش بینی شده/جراحی اقتصادی در زمینه حامل‌های انرژی لازم بود

دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم / تحریم‌های فعلی حالا حالاها خواهد بود؛ اینکه امید داشته باشیم یک یا دو سال دیگر تمام می‌شود، باطل است

هیچ حزب و تشکلی درخواست مجوز راهپیمایی نداده‌ است

هیچ حزب و تشکلی درخواست مجوز راهپیمایی نداده‌ است

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)