کد خبر: ۳۱۸۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
به بهانه چاپ سی‌ام کتاب «شما که غریبه نیستید»
در شرایطی که صنعت نشرمان حال چندان خوبی ندارد انتشار چاپ سی‌ام کتاب «شما که غریبه نیستید» هوشنگ مرادی کرمانی از سوی نشر معین اتفاق خوبی است و نشان می‌دهد مردم هنوز کتاب می‌خوانند. معرفی کوتاه این کتاب را به روایت خود نویسنده بخوانید.

در شرایطی که صنعت نشرمان حال چندان خوبی ندارد انتشار چاپ سی‌ام کتاب «شما که غریبه نیستید» هوشنگ مرادی کرمانی از سوی نشر معین اتفاق خوبی است و نشان می‌دهد مردم هنوز کتاب می‌خوانند. معرفی کوتاه این کتاب را به روایت خود نویسنده بخوانید.


هوشنگ مرادی کرمانی:
برای اهل کتاب آثاری که می‌نویسند فرقی با فرزندان آنان ندارد، برای من هم همین طور است و صحبت درباره اینکه کدام نوشته‌ام را به باقی آنها ترجیح می‌دهم کار ساده‌ای نیست. با این حال حتی والدین هم گاهی با نگاه خاص تری به یکی از بچه‌های خود نگاه می‌کنند، دلیلش هم اغلب شرایط متفاوتی است که آن بچه داشته یا تجربه خاصی که خودشان در نگه‌داری او کسب کرده‌اند.
«شما که غریبه نیستید» هم برای من اینگونه است. این کتاب را بیش از همه آثارم دوست دارم چراکه بیش از 99 درصد از خود واقعی من در لابه لای صفحاتش قابل مشاهده است. «شما که غریبه نیستید» را می‌توان نوعی خودزندگینامه نوشت هم دانست؛ منتهی با یک تفاوت مهم با دیگر خودزندگینامه نوشت‌هایی که در کشورمان منتشر می‌شود. ما ایرانیان عادت چندانی به بی‌پرده گویی درباره خودمان نداریم و اغلب ترجیح می‌دهیم تصویر شسته و رُفته‌ای از زندگی و گذشته‌مان ارائه بدهیم، کاری که من در تألیف این کتاب از آن صرفنظر کرده‌ام و ترجیح داده‌ام تمام اتفاقاتی که بر من گذشته را با مخاطبان درمیان بگذارم.

در این کتاب در کالبد پسر بچه‌ای که متولد یکی از روستاهای حاشیه کویر است با سال‌های کودکی‌ام مواجه می‌شوید. پسر بچه‌ای که در سه-چهار ماهگی مادرش می‌میرد و پدرش دیگر هرگز ازدواج نمی‌کند و حتی مبتلا به شرایط روحی نابسامانی می‌شود. حتی آنقدر خوش شانس نیست که از حضور پدربزرگ و مادربزرگش هم زمان زیادی برخوردار شود، کمی که می‌گذرد مادربزرگ هم دیده برجهان می‌گذرد و او که پسربچه‌ای یتیم و تنهاست روزگاری را تجربه می‌کند که برای آن سن و سال غیرقابل تصور است.

شاید دلیل ترجمه این کتاب به چندین زبان و از سویی توجه مخاطبان به‌همان صداقتی بازگردد که فراتر از شهرتی که کتاب‌هایم برای من به ارمغان آورده‌اند زندگی‌ام را بدون هیچگونه روتوشی با مخاطبان درمیان گذاشته‌ام. از سوی دیگر در قالب این کتاب می‌توانید با بخش قابل توجهی از آداب و رسوم و فرهنگی روستاهای حاشیه کویر هم آشنا شوید.

منبع: ایران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دستگیری جاعل فراری در کرمان

عناصر اصلی ناآرامی‌های اخیر در استان کرمان دستگیر شدند/ هیچ ناآرامی در استان کرمان گزارش نشده است

دانش فنی تکواندو به استان‌ها منتقل شده است / زمینه شکوفایی استعدادهای سراسر کشور را فراهم می‌کنیم

عناصر اصلی ناامنی‌های منطقه چاه‌دادخدا استان کرمان دستگیر شدند

در کشت گلخانه‌ای از حضور سرمایه‌گذاران استقبال می‌کنیم / استان کرمان در تولید انرژی خورشیدی و بادی، بهترین موقعیت را در کشور دارد / علاقه‌مندی سرمایه‌گذاران چینی برای کار در استان کرمان

اعتراضات مسالمت‌آمیز حق مردم است/در اعتراضات اخیر تخریب، شورش و درگیری‌ها هدایت شده بود/ تمام بحث گرانی بنزین متوجه دولت نمی‌شود/هزار تومان قیمت عرفی برای بنزین نبود/در نظام‌های دموکراتیک و مردمی راهکار‌ها و روش‌های قانونی و امن برای اعتراضات مسالمت‌آمیز پیش بینی شده/جراحی اقتصادی در زمینه حامل‌های انرژی لازم بود

کوههای اطراف شهر کرمان سپید پوش شدند

تیم فوتبال جوانان زیر ۱۷ سال مس کرمان، فاتح رقابت‌های قهرمانی استان شد

جریمه شدن برخی از جایگاه داران سوخت در کرمان / کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان کرمان

استاندار: در شهرستان‌های جنوبی تصمیمات جلسات قبلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا نشده و باعث رونق قاچاق سوخت شده بود/معاون سیاسی، امنیتی استاندار کرمان:جدا شدن صف مردم از شورشگران اتفاقات را در نطفه خفه کرد/سردار ناظری:یکی از دلایل افزایش قیمت بنزین قاچاق سوخت بود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)