کد خبر: ۳۱۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان:
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، گفت: نباید بین بخش دولتی و خصوصی صنعت گردشگری این استان مرزبندی شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، گفت: نباید بین بخش دولتی و خصوصی صنعت گردشگری این استان مرزبندی شود.

فریدون فعالی در دیدار رئیس و تعدادی از اعضاء کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورهای دنیا صنعت گردشگری به عنوان محور توسعه و عاملی برای رونق اقتصادی شناخته شده است، اظهار کرد: در چند سال آینده صنعت گردشگری از لحاظ درآمد، در رأس صنایع موجود در دنیا قرار خواهد گرفت و بزرگترین بخش تجارت بین‌الملل را به خود اختصاص خواهد داد.

وی با بیان اینکه در صورت تکمیل زیرساخت‌ها، گردشگری می‌تواند بیشتر از دیگر صنایع برای کشور ارزآوری و درآمدزایی داشته باشد، تصریح کرد: رسیدن به این هدف عالی نیازمند همدلی و هم افزایی بین بخشی نهادهای مرتبط است.

فعالی با تاکید بر اینکه توسعه گردشگری میسر نمی گردد مگر اینکه سازمان‏‌ها و نهادهای مرتبط با این حوزه در راستای یک هدف گام بردارند افزود: کشور ایران به دلیل دارا بودن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی می‌تواند یکی از پیشروترین و موفق‌ترین کشورهای دنیا در عرصه گردشگری باشد و درآمدزایی بالایی از سفر گردشگران خارجی کسب کند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به وجود امنیت پایدار در کشور و استان کرمان اشاره کرد و گفت: باید از این فرصت در جهت توسعه صنعت گردشگری بهره برد.

وی با اشاره به اینکه از مزایای صنعت گردشگری، ایجاد اشتغال با حداقل بودجه و هزینه است، افزود: اگر با مدیریت و برنامه ریزی مناسب از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم، بدون شک صنعت گردشگری می تواند به عنوان یکی از صنایع پیشرو در رشد و شکوفایی اقتصادی نقش بسزایی را ایفا کند.

فعالی با اشاره به اینکه موضوع گردشگری امری فرابخشی بوده و عملکرد سازمانها و نهادهای متعددی بر آن تاثیر گذار است، گفت: بر این اساس ارتقاء شاخص های گردشگری نیازمند ایجاد تعامل، هماهنگی و همسوئی دستگاه های مختلف با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

این مقام مسئول اظهار کرد: کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری می‌توانند سه ضلع توسعه گردشگری شهر کرمان محسوب شوند و برای پیشبرد این هدف در کنار یکدیگر قرار گیرند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با تاکید بر اینکه سازمان میراث‌فرهنگی سه وظیفه مهم در کنار سایر وظایف خود برعهده دارد، گفت: داشتن تعامل سازنده با بخش خصوصی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این سازمان، در جهت توسعه صنعت گردشگری است.

وی در ادامه به حمایت از طرح های سرمایه گذاری در بخش گردشگری اشاره کرد و افزود: باید مسئولان استان همه بسترهای سرمایه گذاری را برای بخش خصوصی فراهم کنند و حامی آنها باشند.

فعالی با اشاره به اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان به همکاری فعالان بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف صنایع‌دستی و گردشگری نیازمند است، تصریح کرد: باید مرز و فاصله میان بخش دولتی و خصوصی در حوزه‌های مرتبط با میراث فرهنگی شکسته شود و همه با همکاری یکدیگر و باقوت در جهت توسعه گردشگری استان تلاش کنیم.

وی در ادامه به ارتباط تنگاتنگ مقوله امنیت و صنعت گردشگری اشاره کرد و افزود: یکی از مولفه های پیشرفت صنعت گردشگری ایجاد امنیت و احساس امنیت برای گردشگران و سرمایه گذاران است زیرا با کوچکترین اظهار نظر و یا حرکتی اشتباه ورود گردشگران به منطقه دچار چالش و تردید خواهد شد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در پایان خواستار ارائه پیشنهاد و راه حل برای رفع مشکلات و مسایل پیش روی صنعت گردشگری استان توسط فعالان این حوزه شد و خاطرنشان کرد: امیدواریم با مطرح کردن این مسایل در کارگروه گردشگری بتوانیم گامهای موثری برای توسعه استان برداریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

انتخاب کارشناس توسط قضات است/ اگر انتخاب کارشناس صحیح و دقیق انجام شود، زمان کارشناسی کوتاه تر خواهد شود/میزان حق الزحمه ای که قضات برای کارشناسان درنظر می گیرند کمتر از تعرفه سال ۹۲ است

برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در ١٠ شهرستان استان کرمان

۱۰۰ واحد صنعتی نیمه فعال کرمان توسط مس سرچشمه شناسایی شد

زمان دیدار دو تیم شهر خودرو و گل گهر سیرجان تغییر کرد

اطعام ۱۰۰ هزار زائر پاکستانی در موکب های چهارگانه اوقاف کرمان

پایان مهر ماه آخرین فرصت بهره‌مندی از بخشودگی جرایم مالیاتی

۵ میلیون و ۶۶۵ هزار سهم در بورس کرمان معامله شد

ورود دادستانی به سردخانه های غیر بهداشتی جنوب استان

اگر موارد بهداشتی از سوی سردخانه‌داران جنوب استان رعایت نشود، دادستانی به این موضوع ورود پیدا خواهد کرد

واحدهای تولیدی دانش‌بنیان در جنوب کرمان حمایت می‌شوند/ افزایش کیفیت صنعت، نتیجه ارتباط بیشتر علم و صنعت است

پربازدید ها

پیمانکاران راغب به تهاتر نیستند/ هدف این است که بانک و سازمان امور اقتصاد و دارایی بدهی هایشان را وصول کنند/ تنها پیمانکار ضرر می‌کند

اعلام بحران بیش از ۲ هزار بنگاه اقتصادی کرمان

سالانه ۲۰ تن آب سنگین تولید می‌شود/ مرکز درمان قطعی سرطان ها در دست ساخت است/صد درصد فعالیت های صنعت هسته ای ایران بومی است/ راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا ۲ هفته آینده

ارادۀ جدی برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری وجود ندارد/ گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه‌ی صادرات استان باشد

انتخاب استان کرمان به عنوان یکی از پایلوت های کشت گندم دوروم

احداث ۶ بند سنگی ملاتی در حوزه بیدخون بردسیر

رشد 13 درصدی صادرات استان کرمان/ استان کرمان سهم مهمی در صادرات کشور دارد

پایان مهر ماه آخرین فرصت بهره‌مندی از بخشودگی جرایم مالیاتی

۱۰۰ واحد صنعتی نیمه فعال کرمان توسط مس سرچشمه شناسایی شد

تولید انار در کرمان افزایش یافت

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)