کد خبر: ۳۱۸۸۶
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۷
ارسال به دوستان
ذخیره
وزیر کشور تاکید کرد: وزارت کشور نه سیاست و نه امنیت را به تنهایی پیش نمی‌برد. هیچ مسئولیتی در وزارت کشور نیست که با دیگر حوزه‌ها به صورت کمک و مشارکت دیگر دستگاه‌ها نباشد. تعامل و هماهنگی به معنای عدول از استقلال وزارت کشور نیست.

وزیر کشور تاکید کرد: وزارت کشور نه سیاست و نه امنیت را به تنهایی پیش نمی‌برد. هیچ مسئولیتی در وزارت کشور نیست که با دیگر حوزه‌ها به صورت کمک و مشارکت دیگر دستگاه‌ها نباشد. تعامل و هماهنگی به معنای عدول از استقلال وزارت کشور نیست.

عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در جمع استانداران سراسر کشور در وزارت کشور گفت: امیدواریم این انتخابات امسال با همکاری همه دستگاه‌ها از جمله وزارت کشور و شورای نگهبان و شورای تامین دست به دست هم به خوبی برگزار شود.

وزیر کشور تصریح کرد: ما باید با برنامه مناسب هم اعتقاد و انگیزه لازم برای اجرا داشته باشیم. خدا به ما توفیق داده در نظامی که حاصل خون شهداست، خدمت می‌کنیم.

وی تاکید کرد: در جایی که ما نشستیم باید باور داشته باشیم که این حکومت دستاورد مردم است و چون در چارچوب تفکر دینی و انقلابی تلاش می‌کنیم، وظیفه ما وظیفه انقلابی و دینی است.

رحمانی فضلی تاکید کرد: از نظر من به عنوان وزیر کشور، نقش اصلی و موثر و راهبردی را در وزارت کشور فرمانداران ایفا می‌کنند. قطعا استانداران جایگاه بالاتری دارند اما از نظر تاثیرگذاری و ارتباط با مردم اولین حلقه جمع‌آوری و ارائه نظرات برای تصمیم‌سازان، فرمانداران هستند و به نظر من موثرتر هم هستند.

وی با اشاره به رسانه‌ها تاکید کرد: در رسانه هرکس به آنتن نزدیک‌تر است، موثرتر است. در وزارت کشور هم فرمانداران موثرتر هستند و فرمانداران به واسطه برخورد با مردم نقش‌شان بسیار مهم است.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید گفت: وزارت کشور نه سیاست و نه امنیت را به تنهایی پیش نمی‌برد. هیچ مسئولیتی در وزارت کشور نیست که با دیگر حوزه‌ها به صورت کمک و مشارکت دیگر دستگاه‌ها نباشد. یکی از دلایلی که من وقتی وزیر شدم تصمیم گرفتم علیرغم انتقادات بسیاری مدیران را از خود وزارت کشور انتخاب کنم این بود که دیگرانی که از بیرون وزارت کشور می‌آیند به مسائل وزارت کشور اشراف و تعامل و هماهنگی ندارند.

وی با اشاره به روابط وزارت کشور با دیگر دستگاه‌ها گفت: تعامل و هماهنگی به معنای عدول از استقلال وزارت کشور نیست.

وزیر کشور گفت: مبنای کار وزارت کشور در این شش سال تاکید بر هماهنگی و همکاری بوده است و هیچ چیز از مسائل هم صفر و صد نیست.

وی با اشاره به تنوع مسئولیت‌ها در وزارت کشور گفت: فرماندار هماهنگ‌کننده همه دستگاه‌ها است. حتی قوه قضائیه و صدا و سیما هم باید با فرماندار هماهنگ باشند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم گفت: مسئولیت اصلی ما کار سیاسی است. مشارکت سیاسی و نشاط سیاسی وظیفه ماست. در بحث اجتماعی هم ما وظایفی داریم.

وی تاکید کرد: اگر مدرک تحصیلی بگیریم و نتوانیم از آن استفاده کنیم، فایده‌ای ندارد. فرماندار و استاندار باید کارشان مبنای علمی داشته باشد. همه اجزا و بخش‌های کار خود را باید به خوبی بشناسیم.

رحمانی فضلی ابراز کرد: باید یک نگاه سیستمی و نظام‌مند داشته باشیم. شما اگر در یک سیستم، یک جز را نبینید، شاید به نظر خودتان تصمیم درستی هم گرفته‌اید اما می‌بینید کار درست پیش نمی‌رود.

وی ادامه داد: ما باید ارتباط بین این اجزا را به خوبی بدانیم. مهمترین هنر عالم هستی کشف ارتباطات است. در این راستا شناخت ویژگی اجرا مهم است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: ما مسئولان باید بدانیم بن‌بست نداریم. نهاد مرتبط با مردم وزارت کشور است. هرچه تلاش کنیم این نهاد را بشناسیم به حل مسائل کمک می‌کند.

وی در تحلیل مسائل داخلی گفت: در حوزه سیاست داخلی از وحدت و انسجام خوبی برخورداریم و علیرغم رسانه‌های خارجی و تحریکات علیه ما کاملا انسجام و وحدت وجود دارد که این وحدت بین مردم و بین مسئولان و احزاب است.

وی با بیان اینکه اختلاف سلیقه به معنای عدم انسجام نیست، گفت: این فضا را باید با پذیرش نظرات متفاوت تقویت کنیم. مهمترین مساله ما امسال در حوزه سیاسی بحث انتخابات است. کشور ما امروز به آرامش نیاز دارد و دوم اینکه نشاط سیاسی در اینجا مهم است. مردم باید احساس کنند این فضای متعالی به سمت آینده است.

وزیر کشور گفت: نشاط سیاسی در انتخابات مبتنی بر رقابت مطلوب است. باید نظرات متفاوت بیاید و رقابت‌شان هم باید سبقت در خیر باشد نه رقابتی خصمانه. حق مردم است که انتخاب کنند ما به نیابت از مردم اینجا نشسته‌ایم. اگر نتوانیم رقابت را معقول ایجاد کنیم، نمی‌توانیم نشاط سیاسی را ایجاد کنیم.

وی افزود: در مدت کوتاه شاید چند ده هزار نفر ثبت نام می‌کنند و صلاحیت این افراد باید در مدت کوتاه انجام شود و ممکن است اشتباه هم رخ دهد اما باید قانون را رعایت کنیم.

رحمانی‌فضلی گفت: مشارکت مهم است. نگاه قالب اصلی ما این دور باید مواجهه با دشمن در عرصه حضور در انتخابات باشد. بی‌طرفی در انتخابات مهم است و ما در انتخابات باید به وجدان خود و به خداوند پاسخ دهیم.

وی یادآور شد: چالش فعلی و عمده کشور ما اقتصاد است و دشمن مبتنی بر همین موضوع تحریم می‌کند. این چالش علت دارد. یک علت آن ساختارهای غلط ما و سوءاستفاده‌ها و بخشی از آن هم تحریم است. اصلی‌ترین چالش ما اقتصاد و در کوتاه‌ترین زمان چالش ما مقابله با تحریم‌ها است.

وزیر کشور بیان کرد: خواهش من این است سرمایه‌گذاری و اقتصاد و اشتغال را در استان‌ها جدی بگیرید و از اقتصاد خرد شروع کنید.

وی در توصیه‌ای به فرمانداران گفت: هرکدام از شما در شهرستان خود یک هدف را در نظر بگیرد و در مدت زمان مشخص آن را انجام دهید. ما ۳۱ شهرستان را شناسایی کردیم که در یک حوزه آنها را به یک نقطه مطلوب برسانیم. این اهداف با هر الگویی که انجام شود، ما می‌توانیم آن الگو را در دیگر نقاط کشور هم اجرایی کنیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: در حوزه اجتماعی می‌توانیم بگوییم که به یک مفاهمه و درک مشترک و رتبه‌بندی و همکاری بیشتری رسیده‌ایم. اقتصاد و توسعه روستاها اگر مشکل داشته باشد، خود را در مسائل اجتماعی نشان می‌دهد.

وی افزود: ما کماکان رتبه خوبی در بحث امنیت داریم. در سه ماهه گذشته در همه حوزه‌ها در تجمعات و اعتراضات ۳۷ درصد نسبت به سه ماهه پارسال کمتر شده است برای اینکه مردم مشارکت جدی‌تری دارند.

وی عنوان مرد: اوج تنش‌های اجتماعی ما دی ماه ۹۶ بود و نقش اصلی را مردم ایفا کردند. دشمنان برای اوایل سال بعد برنامه‌ریزی کردند و مثلا سال ۹۷، سه بار بحث کامیون‌داران را داشتیم. اگر همکاری خود کامیون‌داران نبود به مساله‌ای بزرگ تبدیل می‌شد. در بعضی کشورها سندیکای کامیون‌داران وجود دارد و در مسائلی که برایشان پیش می‌آید باید با ۱۰ نفر صحبت کنند اما اینجا اگر مشکلی پیش بیاید باید با ۴۰۰ هزار نفر صحبت کرد. اینجا نقش خود کامیون‌داران بود که مساله را حل کرد.

رحمانی‌فضلی گفت: بازار را تحریک کردند و بحث دراویش را ایجاد کردند و کوروش را می‌خواستند به تنش ملی تبدیل کنند و لحظه به لحظه فکر کردند می‌توانند از حوادث سوءاستفاده کنند اما مردم ما هم لحظه به لحظه نسبت به این مسائل آگاهی داشتند.

وی تاکید کرد: با اینکه وضعیت امنیت خوب است، اما شکنندگی هم وجود دارد که باید محکم بایستیم و کوتاه هم نیاییم.

رحمانی فضلی گفت: مسائل را در سطوح پایین‌تر حل کنیم. من گفته‌ام حتی اگر لازم باشد شب انتخابات هم مسئولان را جابه‌جا می‌کنم و این موارد استثنا است و جابه جایی‌ها را قبل از انتخابات انجام می‌دهیم. با رعایت اصل شایستگی و رعایت کارآمدی در شرایط برابر برای معاونت‌ها از خانم‌ها استفاده کنید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دور آبیاری درختان جنگل قائم 35 روزه و درختان پارک جنگلی 20 روزه است

گران شدن سرسام‌آور کاغذ تیر خلاص بر پیکر کتاب‌فروشی‌های ایران است/ خرید کتاب به صفر رسیده / سیاست‌گذاران در حد شعار، ژست و برنامه‌های بی‌خاصیت از کتاب حمایت می‌کنند

سرویس‌دهی پنج دستگاه اتوبوس حومه به شهرهای اطراف، تعیین تکلیف شود/حمل و نقل در خارج شهر از عهده‌ی شهرداری خارج است/اتوبوس‌ها از لحاظ فنی صلاحیت خدمات‌دهی به حومه شهر را ندارند

۱۷۰ محله‌ی شهری و روستایی آسیب‌پذیر در استان وجود دارد

لایحه معاونت امور زنان درباره اصلاح قانون موجود درباره دیه در کمیسیون لوایح دولت است/ در حال تلاش برای ورود بانوان به ورزشگاه هستیم

طرح الزام بانک‌ها به حذف سود و جریمه مضاعف فوریتی شد

قطع درخت در محدوده شهر بدون داشتن مجوز خلاف قانون است

چه کسانی صبح‌ها به سینما می‌روند؟/ سانس‌های سینما تا قبل از ساعت 15 نیم بها خواهد شد

سه حقوقدان جدید شورای نگهبان برای شش سال انتخاب شدند/یک دهه شصتی و نماینده مجلس در جمع منتخبان

تخریب دیوار‌های ارگ بم با لودر، تکذیب شد

پربازدید ها

به صورتجلسات و تعهدات خود پایبند باشید/ مدیران و کارکنان شرعا، قانونا و اخلاقا مسئول هستند

رحمانی فضلی: قوه قضائیه و صداوسیما باید با فرماندار هماهنگ باشند

توصیه اعضای کمیسیون امنیت ملی به رئیس جدید برای اتخاذ مواضع معتدل در حوزه دیپلماسی

جنجال در مجلس بر سر اموال نامشروع

انتصاب سه عضو فقهای شورای نگهبان از سوی رهبر انقلاب

برگزاری جلسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان

سه حقوقدان جدید شورای نگهبان برای شش سال انتخاب شدند/یک دهه شصتی و نماینده مجلس در جمع منتخبان

طرح الزام بانک‌ها به حذف سود و جریمه مضاعف فوریتی شد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۷ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۵ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۴ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۴ نظر)

زنده باد شفافیت   (۴ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۴ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از آیین تودیع و معارفه استاندار کرمان   (۳ نظر)

3 انتصاب جدید در استانداری کرمان   (۳ نظر)