کد خبر: ۳۱۸۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اداره استعداد‌های درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در گفتگو با گفتارنو مطرح کرد:
سعیدی گفت:هم سیاست کلی مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و هم استان این بود که این مدارس را ادغام کنیم اما بر مدیریت کیفی آنها تمرکز کنیم و به هیچ وجه قصد نداریم صندلی خالی مدارس غیر دولتی را پر کنیم.

شایعه ادغام مدارس سمپاد به دلیل پر کردن صندلی‌های خالی مدارس غیر دولتی کذب است/ حذف تدریجی مدارس سمپاد را تکذیب می‌کنم/ مدارس سمپاد تابع ضوابط کروکی و موقعیت جفرافیایی نمی‌شوند، خانواده‌ها حق اعتراض ندارند/هم ادعای برخی از خانواده‌ها که می‌گویند بچه ما تیزهوش است غلط است هم ادعای کسانی که می‌گویند ما در کرمان استعداد درخشان نداریم ادعای مضحک و خنده داری است

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار 

چندی است ادغام مدارس سمپاد به یک چالش بین والدین و اداره آموزش پرورش استان تبدیل شده است، از یک سو والدین به بعد مسافت و افزایش آمارهرکلاس و به تبع آن تنزل کیفیت آموزشی وپرورشی،خستگی روحی وجسمی وتحمیل شدن هزینه ایاب وذهاب به خانواده ها اعتراض داشتند، از سوی دیگر مدیر کل آموزش پرورش استان صراحتا اعلام کرده است: دلیل تجمیع مدارس سمپاد پایین بودن آمار دانش‌آموزی در این مدارس است و با این ادغام هیچ مشکلی در زمینه کیفیت آموزشی، آزمایشگاهی، نحوه پذیرش، کلاس‌بندی و ... به وجود نخواهد آمد.

رییس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در گفت و گو با گفتارنو، شایعه ی ادغام مدارس سمپاد به دلیل پر کردن صندلی های خالی مدارس غیرانتفاعی و همچنین حذف تدریجی مدارس استعداد درخشان در پی این قبیل ادغام ها را تکذیب کرد.

به گزارش گفتارنو، مشیت الله سعیدی تاکید کرد: مدارس استعداد های درخشان اصلا ارتباطی با مدارس غیردولتی ندارد. هدف ما این است که این مدارس را قوی کنیم نه اینکه حذف کنیم.

سعیدی ادامه داد:هم سیاست کلی مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و هم استان این بود که این مدارس را ادغام کنیم اما بر مدیریت کیفی آنها تمرکز کنیم و به هیچ وجه قصد نداریم صندلی خالی مدارس غیر دولتی را پر کنیم.

سعیدی افزود: در راستای قوی سازی مدارس سمپاد دو مصوبه گرفتیم، یک اینکه از بهترین و کارآمدترین دبیران ناحیه دو و ناحیه یک استفاده کنیم و دوم اینکه مدارسی که ادغام می شوند به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز شوند.همچنین در بحث مشاوره ای و آموزش دبیران و برگزاری المپیاد ها و جشنواره ها در راستای کیفیت بخشی مدارس برنامه هایی داریم.

وی ضمن اشاره به اینکه بیشترین شکایت را از دوره اول مدرسه پسرانه علامه حلی ناحیه دو داریم و از بقیه جاها اصلا شکایتی نداشته ایم، گفت: همه ی این حرف و حدیث ها و ادعاها از همین مدرسه ایجاد شده است و شما شک نکنید این مدرسه به یک مدرسه دولتی داده خواهد شد.

سعیدی با بیان اینکه در مدارس دخترانه سمپاد اکثریت قریب به اتفاق خانواده ها بسیار مشتاق ادغام هستند، گفت: آنها می گویند اگر از تصمیمتان صرف نظر کنید ما هم تجمع می کنیم و تنها 5 یا 6 درصد آنها به ادغام اعتراض داشتند.

سعیدی خاطرنشان کرد: مدارس خاص مانند مدارس سمپاد تابع ضوابط کروکی و موقعیت جفرافیایی نمی شوند و این مدارس شامل دانش آموزان ماهان، گلبافت، راین، بردسیر، شهداد و باغین و زنگی آباد و ... می باشند بنابراین تابع ضوابط کروکی نیستند و حق زیادی برای والدین ایجاد نمی کند که اگر یک زمانی به هردلیل مدارس جابجا شدد اعتراض کنند.

سعیدی درپاسخ به این سوال خبرنگار گفتارنو مبنی بر اینکه برای رفع دغدغه والدین چه تصمیمی گرفته اید؟ گفت: ادغام 100 درصد انجام می شود و قطعی است. با جلساتی که داشته ایم مقرر شد پایه دهم مدرسه پسرانه علامه حلی ناحیه دو در مدرسه علامه حلی ناحیه یک ادغام شود و پایه دهم مدرسه دخترانه فرزانگان ناحیه یک در مدرسه فرزانگان ناحیه دو ادغام شود.

وی اضافه کرد: دوره اول علامه حلی ناحیه یک و دوره اول علامه حلی ناحیه دو هردو در هم ادغام می شوند و به مدرسه 12 فروردین واقع در خیابان استقلال منتقل می شود.

وی یادآور شد: قبلا مدارس سمپاد از هر منطقه، شهرستان و یا ناحیه آموزشی یک نرخ پذیرش داشتند و یک ونیم درصد از دانش آموزان را از این مدارس از طریق آزمون غربال می کردند و به عنوان استعداد درخشان معرفی می کردند.

سعیدی اضافه کرد: قبلا سیاست آموزش و پرورش توسعه مدارس بود به همین دلیل نرخ پذیرش یک و نیم درصد را رعایت نکردند و در بعضی از جاها به 6.5 درصد و 7 درصد رسید و به تبع آن تعداد مدارس زیاد شد.
وی با بیان اینکه در سال های گذشته مدرسه سمپاد پسرانه ناحیه دو و دخترانه ناحیه یک اصلا وجود نداشتند، گفت: در چند سال اخیر سیاست آموزش و پرورش تغییر کرد و باز برگشتند به سمت همان پذیرش یک و نیم درصد.

رییس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: با شروع این سیاست با یک شیب ملایمی آمار دانش آموزان سمپاد پایین آمد و در سال 93 در مدرسه علامه حلی در دوره اول 680 نفر دانش آموز بود و اکنون آمار آنها به 410 نفر کاهش یافته است و ما این 410 نفر را می توانیم به راحتی در یک مدرسه سازمان دهی کنیم و از نظر کیفیت به آنها رسیدگی کنیم.

سعیدی با بیان این نکته که استعداد درخشان با تیزهوشان دو مقوله کاملا متفاوت است، خاطرنشان کرد: هم ادعای برخی از خانواده ها که می گویند بچه ما تیزهوش است غلط است هم ادعای کسانی که می گویند ما در کرمان استعداد درخشان نداریم ادعای مضحک و خنده داری است.

وی در خصوص برگزاری آزمون استعدادهای درخشان به خبرنگار گفتارنو، گفت: سال قبل برگزاری آزمون استعدادهای درخشان مشکل داشت و انتقاد برانگیز بود اما آزمون استعداد های درخشان طبق روال گذشته برگزار خواهد شد.

سعیدی اضافه کرد: تم های قبلی آزمون بیشتر تم استعداد تحصیلی داشت اما اکنون تم آزمون به سمت هوش و خلاقیت و استعداد تحلیلی رفته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کسی حق ندارد در رای مردم که حق الناس است، دخالت کند/ نمایندگان باید با مشارکت حداکثری مردم به مجلس بروند/استاندار، فرمانداران و نمایندگان دولت وظایف دولت در منطقه را به خوبی انجام دهند/مردم را نباید بلاتکلیف گذاشت

کاشت پیاز در جنوب استان از معیار وزارت جهاد کشاورزی بیشتر شد/قیمت بذرهای آزاد به زودی اعلام می‌شود/ پیاز را به شرکت های عمانی صادر خواهیم کرد/هیچ شکایتی در مورد پیازهای عقیم سال گذشته ارائه نشده است

خواستار جواب مثبت اجباری ادارات به استعلامات پنجره واحد سرمایه‌گذاری نیستم/ادارات با تسریع در فرآیند صدور مجوزها، مسیر توسعه استان را هموارتر کنند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

ببینید: بسته خبرهای سیاسی گفتارنو از خبرهای استان کرمان

چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و به معاهده هسته‌ای بازگشت،می تواند در جمع کشورهای عضو معاهده شرکت کند/در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

شرکت سهام عدالت باعث تعلل 12 ساله منطقه ویژه جازموریان شد

معاون آب منطقه‌ای استان: سهمیه آب صنعت در اسفندقه کرمان صفر است/ سرپرست سازمان صنعت و معدن جنوب کرمان: وقتی به جنوب کرمان سهمیه آب صنعتی داده نمی‌شود چرا مجوز فعالیت صنعتی صادر می‌شود

پربازدید ها

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۱ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۱ نظر)