کد خبر: ۳۱۸۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اداره استعداد‌های درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در گفتگو با گفتارنو مطرح کرد:
سعیدی گفت:هم سیاست کلی مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و هم استان این بود که این مدارس را ادغام کنیم اما بر مدیریت کیفی آنها تمرکز کنیم و به هیچ وجه قصد نداریم صندلی خالی مدارس غیر دولتی را پر کنیم.

شایعه ادغام مدارس سمپاد به دلیل پر کردن صندلی‌های خالی مدارس غیر دولتی کذب است/ حذف تدریجی مدارس سمپاد را تکذیب می‌کنم/ مدارس سمپاد تابع ضوابط کروکی و موقعیت جفرافیایی نمی‌شوند، خانواده‌ها حق اعتراض ندارند/هم ادعای برخی از خانواده‌ها که می‌گویند بچه ما تیزهوش است غلط است هم ادعای کسانی که می‌گویند ما در کرمان استعداد درخشان نداریم ادعای مضحک و خنده داری است

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار 

چندی است ادغام مدارس سمپاد به یک چالش بین والدین و اداره آموزش پرورش استان تبدیل شده است، از یک سو والدین به بعد مسافت و افزایش آمارهرکلاس و به تبع آن تنزل کیفیت آموزشی وپرورشی،خستگی روحی وجسمی وتحمیل شدن هزینه ایاب وذهاب به خانواده ها اعتراض داشتند، از سوی دیگر مدیر کل آموزش پرورش استان صراحتا اعلام کرده است: دلیل تجمیع مدارس سمپاد پایین بودن آمار دانش‌آموزی در این مدارس است و با این ادغام هیچ مشکلی در زمینه کیفیت آموزشی، آزمایشگاهی، نحوه پذیرش، کلاس‌بندی و ... به وجود نخواهد آمد.

رییس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در گفت و گو با گفتارنو، شایعه ی ادغام مدارس سمپاد به دلیل پر کردن صندلی های خالی مدارس غیرانتفاعی و همچنین حذف تدریجی مدارس استعداد درخشان در پی این قبیل ادغام ها را تکذیب کرد.

به گزارش گفتارنو، مشیت الله سعیدی تاکید کرد: مدارس استعداد های درخشان اصلا ارتباطی با مدارس غیردولتی ندارد. هدف ما این است که این مدارس را قوی کنیم نه اینکه حذف کنیم.

سعیدی ادامه داد:هم سیاست کلی مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و هم استان این بود که این مدارس را ادغام کنیم اما بر مدیریت کیفی آنها تمرکز کنیم و به هیچ وجه قصد نداریم صندلی خالی مدارس غیر دولتی را پر کنیم.

سعیدی افزود: در راستای قوی سازی مدارس سمپاد دو مصوبه گرفتیم، یک اینکه از بهترین و کارآمدترین دبیران ناحیه دو و ناحیه یک استفاده کنیم و دوم اینکه مدارسی که ادغام می شوند به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز شوند.همچنین در بحث مشاوره ای و آموزش دبیران و برگزاری المپیاد ها و جشنواره ها در راستای کیفیت بخشی مدارس برنامه هایی داریم.

وی ضمن اشاره به اینکه بیشترین شکایت را از دوره اول مدرسه پسرانه علامه حلی ناحیه دو داریم و از بقیه جاها اصلا شکایتی نداشته ایم، گفت: همه ی این حرف و حدیث ها و ادعاها از همین مدرسه ایجاد شده است و شما شک نکنید این مدرسه به یک مدرسه دولتی داده خواهد شد.

سعیدی با بیان اینکه در مدارس دخترانه سمپاد اکثریت قریب به اتفاق خانواده ها بسیار مشتاق ادغام هستند، گفت: آنها می گویند اگر از تصمیمتان صرف نظر کنید ما هم تجمع می کنیم و تنها 5 یا 6 درصد آنها به ادغام اعتراض داشتند.

سعیدی خاطرنشان کرد: مدارس خاص مانند مدارس سمپاد تابع ضوابط کروکی و موقعیت جفرافیایی نمی شوند و این مدارس شامل دانش آموزان ماهان، گلبافت، راین، بردسیر، شهداد و باغین و زنگی آباد و ... می باشند بنابراین تابع ضوابط کروکی نیستند و حق زیادی برای والدین ایجاد نمی کند که اگر یک زمانی به هردلیل مدارس جابجا شدد اعتراض کنند.

سعیدی درپاسخ به این سوال خبرنگار گفتارنو مبنی بر اینکه برای رفع دغدغه والدین چه تصمیمی گرفته اید؟ گفت: ادغام 100 درصد انجام می شود و قطعی است. با جلساتی که داشته ایم مقرر شد پایه دهم مدرسه پسرانه علامه حلی ناحیه دو در مدرسه علامه حلی ناحیه یک ادغام شود و پایه دهم مدرسه دخترانه فرزانگان ناحیه یک در مدرسه فرزانگان ناحیه دو ادغام شود.

وی اضافه کرد: دوره اول علامه حلی ناحیه یک و دوره اول علامه حلی ناحیه دو هردو در هم ادغام می شوند و به مدرسه 12 فروردین واقع در خیابان استقلال منتقل می شود.

وی یادآور شد: قبلا مدارس سمپاد از هر منطقه، شهرستان و یا ناحیه آموزشی یک نرخ پذیرش داشتند و یک ونیم درصد از دانش آموزان را از این مدارس از طریق آزمون غربال می کردند و به عنوان استعداد درخشان معرفی می کردند.

سعیدی اضافه کرد: قبلا سیاست آموزش و پرورش توسعه مدارس بود به همین دلیل نرخ پذیرش یک و نیم درصد را رعایت نکردند و در بعضی از جاها به 6.5 درصد و 7 درصد رسید و به تبع آن تعداد مدارس زیاد شد.
وی با بیان اینکه در سال های گذشته مدرسه سمپاد پسرانه ناحیه دو و دخترانه ناحیه یک اصلا وجود نداشتند، گفت: در چند سال اخیر سیاست آموزش و پرورش تغییر کرد و باز برگشتند به سمت همان پذیرش یک و نیم درصد.

رییس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: با شروع این سیاست با یک شیب ملایمی آمار دانش آموزان سمپاد پایین آمد و در سال 93 در مدرسه علامه حلی در دوره اول 680 نفر دانش آموز بود و اکنون آمار آنها به 410 نفر کاهش یافته است و ما این 410 نفر را می توانیم به راحتی در یک مدرسه سازمان دهی کنیم و از نظر کیفیت به آنها رسیدگی کنیم.

سعیدی با بیان این نکته که استعداد درخشان با تیزهوشان دو مقوله کاملا متفاوت است، خاطرنشان کرد: هم ادعای برخی از خانواده ها که می گویند بچه ما تیزهوش است غلط است هم ادعای کسانی که می گویند ما در کرمان استعداد درخشان نداریم ادعای مضحک و خنده داری است.

وی در خصوص برگزاری آزمون استعدادهای درخشان به خبرنگار گفتارنو، گفت: سال قبل برگزاری آزمون استعدادهای درخشان مشکل داشت و انتقاد برانگیز بود اما آزمون استعداد های درخشان طبق روال گذشته برگزار خواهد شد.

سعیدی اضافه کرد: تم های قبلی آزمون بیشتر تم استعداد تحصیلی داشت اما اکنون تم آزمون به سمت هوش و خلاقیت و استعداد تحلیلی رفته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برخورد کاریکاتوری با اندیشه امام، یک آفت بزرگ است

خاطرات مرحوم حاج سید احمد خمینی از بیماری امام

معاون آموزشی دانشگاه تهران: دانشجویان همه مقاطع می‌توانند از ۱۷ خرداد به دانشگاه بازگردند/دانشجویان جدیدالورود از نیمه دوم مهر ماه شروع می شود

هزینه حمل و نقل زعفران ۷ یورو شد/ وزارت جهاد کشاورزی مازاد پیاز زعفران را خریداری کند

بیانیه استاندار و نماینده ولی فقیه در استان کرمان به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره)

با چالش حفظ بازار پسته مواجه شدیم

زمین خواری و فروش 800قطعه زمین دولتی در منوجان

حیوان آزار کهنوجی دستگیر شد

تعداد مبتلایان به کرونا به مرز 2هزار نفر رسید

شهادت سرباز قرارگاه عملیاتی ابوذر در درگیری مسلحانه

پربازدید ها

۸۰ کیلوگرم تریاک در یک منزل مسکونی

۳۸ درصد کرمانی‌ها سال گذشته دخانیات استعمال کردند!

شهادت سرباز قرارگاه عملیاتی ابوذر در درگیری مسلحانه

رد پیشنهاد رشوه توسط رئیس کلانتری بردسیر

همکاری قاچاقچیان سوخت با تعدادی از شرکت های مسافربری

40درصد از مبتلایان کرونا درجیرفت،کارمند دولت اند!

برخی با زد و بند اراضی دولتی را تصرف کرده و می‌فروشند/احکام صادر شده دادگستری، اجرایی نمی شود

حیوان آزار کهنوجی دستگیر شد

تعداد مبتلایان به کرونا به مرز 2هزار نفر رسید

معاون آموزشی دانشگاه تهران: دانشجویان همه مقاطع می‌توانند از ۱۷ خرداد به دانشگاه بازگردند/دانشجویان جدیدالورود از نیمه دوم مهر ماه شروع می شود

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسمات نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۱۶ نظر)

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۱۳ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۵ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

قالیباف: مجلس یازدهم مذاکره و سازش با آمریکا به عنوان محور استکبار جهانی را بی حاصل و پر ضرر ارزیابی می‌کند   (۱ نظر)

مدیرکل و معاون اداری مالی اداره کل غله استان کرمان به اتهام رشوه و فساد اداری دستگیر شدند   ( نظر)

پیشنهاد ختم روزانه قرآن از سوی نماینده مردم رفسنجان/صفحه اول و دوم برای قالیباف در نظر گرفته‌ شد/ثواب اولین ختم قرآن به روح بلند امام خمینی(ره)هدیه می شود   ( نظر)