کد خبر: ۳۲۰۳۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
ارسال به دوستان
ذخیره
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان:
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان از اختصاص ۲۸۶ میلیارد تومان اعتبار به منظور بخشودگی و امهال وام‌های کشاورزی در این استان خبر داد.

گفتارنو(goftareni.ir):

اختصاص اعتبار میلیاردی جهت بخشودگی و امهال وام های کشاورزی

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان از اختصاص ۲۸۶ میلیارد تومان اعتبار به منظور بخشودگی و امهال وام‌های کشاورزی در این استان خبر داد.

محمدعلی دهقان با اشاره به سرمازدگی برخی محصولات کشاورزی در استان کرمان و دیگر از استان‌های کشور در سال گذشته اظهار داشت: از بین محصولات تولیدی در استان کرمان، به طور مثال محصول پسته استان ۹۵ درصد دچار خسارت شد که در همین راستا هیأت دولت برای کمک به کشاورزان مصوبه‌ای مبنی بر بخشودگی سه ساله سود وام‌های کشاورزی را تصویب کرد.

وی با بیان اینکه در ابتدا هیئت دولت بودجه دو هزار میلیارد تومانی برای امهال تسهیلات کشاورزی که سر رسید آنها در بازه زمانی مهر ۹۶ تا اسفند ۹۷ بود، اختصاص داد افزود: در همین راستا نیز اعتبار ۱۷۶ میلیارد تومانی به استان کرمان اختصاص یافت که شامل وام‌هایی تا سقف ۱۷ میلیون تومان که مشمول بخشش سود و امهال آن تا یکسال هستند، شد.

دهقان با اشاره به دوران سختی که کشاورزان در سال گذشته داشتند اشاره کرد و گفت: مشکل پسته در حدی بود که باغداران دیگر توانایی نگهداری باغ‌های خود را هم نداشتند اما خوشبختانه با پیگیری‌های استانداری کرمان و مجمع نمایندگان استان مجدداً ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر به استان کرمان در این راستا اختصاص داده شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در ادامه با بیان اینکه در ابتدای اجرای این طرح بخشودگی‌ها شامل تسهیلاتی تا سقف ۱۷ میلیون بود که با بازنگری صورت گرفته، این سقف تسهیلات برداشته شد؛ تاکید کرد: کشاورزان فرصت دارند تا ۱۵ مردادماه جاری به بانک‌های کشاورزی سراسر استان مراجعه کنند تا وام خود را یک سال دیگر تمدید کرده و اگر کشاورزی تا ۱۵ مرداد مراجعه نکند باید سود و اگر شامل جریمه ای باشد، آن را پرداخت کند.

وی تصریح کرد: امیدواریم در سال جاری تسهیلات اختصاص یافته برای راه اندازی گلخانه‌ها به میزان نامحدود و با سود کم در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

جبهه پایداری پشت سعید جلیلی قرار گرفت

سیدحسن خمینی عزادار شد

نرخ زولبیا و بامیه در کرمان اعلام شد

آیا پس از سیدحسن حضور سیدابراهیم هم منتفی شده است؟

اصرار مجلس برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری/ افزایش احتمال تائید مصوبه مجلس در شورای نگهبان

مسئولان در آستانه انتخابات «حزب دوست» می‌شوند/ جنگ بی‌سابقه اقتصادی آمریکا علیه ایران را شکل‌گیری فضای امروز نباید نادیده گرفت/ اصلاح‌طلبان نمی‌دانند با کدام نامزد باید وارد انتخابات شوند

احمدی نژاد به من پیشنهاد معاون اولی برای انتخابات ۱۴۰۰ داد/ اگر آقای هاشمی بودند، حتما تشویق به حضور در انتخابات می‌کردند/ با درگذشت پدر، دولت آقای روحانی شعارهایش را فراموش کردند

مسیر کنونی کنکور با هم‌اندیشی و روش‌هایی کارآمد باید اصلاح شود

مخدوش کردن پلاک جرم در جرم است

در اثر ریزش معدن در فاریاب یک نفر جان باخت

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

به مدیرانی که با آنان برخورد شد هشدار داده‌بودیم اما مورد کم‌توجهی قرار گرفت/ با تعدادی از دلالان و قاچاقچیان بازار مرغ و روغن برخورد شد/ به کسانی که به دنبال اخلال در امنیت استان هستند اجازه هیچ‌گونه تحرکی داده نخواهد شد/ در سال گذشته عملیات تروریستی عناصر وابسته به داعش در محل تجمع عزاداران حسینی در یکی از شهرستان‌های استان کرمان کشف و عوامل آن دستگیر شدند   ( نظر)

یک مقام مسئول: صدای مرگ از گوشه گوشه استان به گوش می‌رسد   ( نظر)

سید حسن خمینی: راه حل مشکلات خیلی زیاد ما این است که به مردم برگردیم/ معنا ندارد که با نگاه تنگ نظرانه گروه‌هایی را از حق حضور در انتخابات محروم کنند/ تلگرام را فیلتر کردید؛ اما هست / مهم نیست چه کسی رئیس جمهور می‌شود؛ بلکه مهم این است که مردم او را رئیس جمهور کنند/ از برخی ممیزی‌ها خنده ام می‌گیرد   ( نظر)