کد خبر: ۳۲۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه کمیته علمی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان کرمان مطرح شد:
محمدصادق بصیری گفت: «همایش ناظم‌الاطبای کرمانی ١٤ دی ماه سال‌جاری هم‌زمان با هفته‌ی بزرگداشت خواجوی کرمانی برگزار می‌شود و سایر کتاب‌های مربوط به همایش نیز آماده است و به موقع برای چاپ تحویل دبیرخانه اجرایی همایش خواهد شد».

جلسه کمیته علمی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با دستور کار چاپ کتاب‌های مفاخر کرمان، اقدامات انجام شده برای همایش ناظم‌الاطبای کرمانی و بحث و تبادل نظر در خصوص اسامی مفاخر استان برگزار شد.

 به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان و دبیر علمی همایش ناظم‌الاطبا در این نشست گفت: «کار تلخیص و تدوین لغت‌نامه ناظم‌الاطبا در حال انجام است و کار آن تا پایان شهریورماه به اتمام می‌رسد».

محمدصادق بصیری افزود: «همایش ناظم‌الاطبای کرمانی ١٤ دی ماه سال‌جاری هم‌زمان با هفته‌ی بزرگداشت خواجوی کرمانی برگزار می‌شود و سایر کتاب‌های مربوط به همایش نیز آماده است و به موقع برای چاپ تحویل دبیرخانه اجرایی همایش خواهد شد».

یدالله آقاعباسی، استاد دانشگاه نیز در این جلسه به عنوان ناشر کتاب‌های مفاخر و عضو جلسه، تعدادی از کتاب‌های چاپ شده را ارائه نمود و در مورد تحویل بقیه‌ی نسخه‌ها و تحویل به دبیرخانه انجمن قول مساعد داد.

در پایان مقرر شد جلسه‌ی اصلی همایش ناظم‌الاطبای کرمانی ١٤ دی ماه ١٣٩٨ هم‌زمان با هفته‌ی بزرگداشت خواجوی کرمانی برگزار شود و پنج عنوان کتاب ویژه‌ی همایش ناظم‌الاطبا نیز آماده و چاپ شود.

 

منبع: فردای کرمان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان: کاش رهبری و تریبون های رسمی را خرج رای آوردن جوانان انقلابی نمی کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی: ملت ایران نشان داد از هر حزب و قوم طرفدار انقلاب و مقاومت است+تصاویر و فایل صوتی

مقصر مشخص نشده است/قصور، عمدی نبوده است

بازار طلا در رکود شدید و بی سابقه فرو رفت/ قیمت طلا بالاتر از این نمی رود/اخبار سیاسی تاثیری در قیمت طلا ندارد

کاش پنبه‌ها از برخی گوش‌ها بیرون بیفتد

آزادسازی معبر16 کیلومتری شهید سردار سلیمانی به عنوان کارنامه شورای پنجم مد نظر قرار گیرد/آسفالت معابر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پول می‌خواهد/ قبرهای ده میلیونی در کرمان

در حادثه ازدحام جمعیت، شورا و شهرداری هیچ قصوری نداشتند/شورا تصمیم گیرنده و طرف مشورت نبود/حضور سه میلیون نفر در کرمان با جمعیت 700 هزار نفری غیرقابل پیش بینی بود

می توانیم بازار پرندگان را جمع کنیم اما درگیری ها و بقیه مسائل را چه کنیم؟/حکم قضایی بیاورند ما اقدام کنیم/ جمعشان کنیم کجا ببریمشان؟

بورس پسته را دیر شروع کردند/ باید انبارهای بورس را مجزا کنیم/ 80درصد دلالان پسته افغان هستند/ اگر انباردار خرده شیشه‌ نداشته باشد، دلالان به بورس پسته نمی آیند/ بورس نمی‌تواند پسته همه مردم را بخرد؛ لذا تاجر هم کار خودش را می‌کند

پس از اعلام نتایج صلاحیت ها، یحیی کمالی پور از ادامه شرکت در انتخابات انصراف داد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۸۳ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)