کد خبر: ۳۲۰۹۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰
ارسال به دوستان
ذخیره
در آئین تجلیل از آیت‌الله جعفری عنوان شد:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با تاکید بر اینکه برگزاری هر هفته نماز جمعه در سراسر کشور، بیمه کننده هفتگی انقلاب است گفت: امام خمینی (ره) احیاءکننده جمعه و خطابه در جمهوری اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با تاکید بر اینکه برگزاری هر هفته نماز جمعه در سراسر کشور، بیمه کننده هفتگی انقلاب است گفت: امام خمینی (ره) احیاءکننده جمعه و خطابه در جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز پنجم مردادماه در آیین پاسداشت نیم قرن خدمت آیت الله سیدیحیی جعفری نماینده سابق ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: امام علی علیه السلام فرمودند«کسی که به عالمی احترام بگذارد، خدا را احترام گذارده است».

وی افزود: سلسله جلیله روحانیت و در راس آن امام عظیم و بزرگوار(ره) با مجاهدت و قدرت الهی خود بشریت را در دنیای امروز بیدار، آدمی را از اسارت آزاد و طاغوتیان و قلدران قرن را سرکوب و روحیه، رویه، سنت و سیره نبوی و علوی را احیاء نمود.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: امام(ره) احیاءکننده جمعه و خطابه در جمهوری اسلامی است. جمعه و جماعتی که انقلاب را هفتگی بیمه می کند.

امام جمعه کرمان بیان کرد: امروز گرد هم جمع شده ایم تا در چهلمین سال انقلاب اسلامی با رهبر فرزانه، شجاع، عارف، سالک و تحقیرکننده امریکا و استکبار در گام دوم در مقدمه تشکیل تمدن اسلامی بیعت کرده و از 36 سال خطابه جمعه در تقویت رهبری و نیم قرن خدمت در جلب رضایت الهی و از سال های رعایت و مجاهدت مردی از سلاله پاک پیامبر عظیم الشان (آیت الله جعفری) تجلیل کنیم.

وی افزود: روحانیت و علمای دیار کریمان در دفاع از اسلام و امام در دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی با سند زنده به آتش کشیده شدن مسجد جامع کرمان در تاریخ انقلاب و حضور علماء در خدمت امام (ره) به ویژه برجستگانی در کانون حرکت و مدیریت ارشد انقلابی بوده و این حضور پررنگ به شهادت برخی از علمای این دیار انجامید.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: از طرفی تعداد قابل توجهی از روحانیت این سامان به افتخار ابوالشهید در دوران دفاع مقدس نائل شده اند.

آیت الله جعفری موجب انسجام بین اجزای حکومت در استان بود

استاندار کرمان گفت: آیت الله جعفری در موضوعات مختلف به حاکمیت و نظام در استان کرمان کمک کرده است و مسئله نخست نقش نظارتی ایشان بود که نظارتی صادقانه، دقیق و سازنده بر عملکرد دولت داشته اند.

محمدجواد فدایی صبح امروز پنجم مردادماه در آیین پاسداشت نیم قرن خدمت آیت الله سیدیحیی جعفری نماینده سابق ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: آیت الله جعفری یکی از مصادیق بارز کلام امام صادق علیه السلام است (که مردم را با غیر زبانتان به دین دعوت کنید و اینکه مردم باید در شما ورع را دیده و اهمیت به نماز و اقامه آن و کار خیر را در شما ببینند تا برای آنها تبلیغ به دیانت باشد).

وی افزود: ایشان بیش از آنکه با سخن خود مردم را هدایت و به دین دعوت کند، با رفتار، منش، اخلاق و سبک زندگی خود این مهم را انجام داده و زندگی ایشان بیش از صحبتکردن، مردم را به اسلام و دیانت تشویق کرده است.

فدایی تصریح کرد: آیت الله جعفری در موضوعات مختلف به حاکمیت و نظام در استان کرمان کمک کرده است و مسئله نخست نقش نظارتی ایشان بود که نظارتی صادقانه، دقیق و سازنده بر عملکرد دولت داشته اند.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان بیان کرد: نقش آیت الله جعفری در ایجاد هماهنگی و تعامل بین اجزای حاکمیت در استان اهمیت ویژه ای داشت که موجب انسجام بین اجزای حکومت در استان بود.

استاندار کرمان با اشاره به نقش آیت الله جعفری در جامعه پذیری سیاسی گفت: جامعه پذیری سیاسی به این معناست که رفتارهای سیاسی مردم، دیدگاه و طرز تفکر آنها هدایت و مدیریت شده و مردم به وظایف و حقوق خود در بعد سیاسی و مرتبط با حاکمیت آشنا شده و آیت الله جعفری در خطبه های نماز جمعه به خوبی این نقش را ایفا کرده اند.

وی با تشکر از نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: اکنون از وجود نماینده ولی فقیه با ویژگی های ایده آل برخوردار هستیم و امیدواریم با همکاری که در استان وجود دارد روزبه روز شاهد پیشرفت های بیشتر استان باشیم.

 

آیت‌الله سیدیحیی جعفری نماینده سابق ولی فقیه در استان کرمان نیز در این مراسم با بیان اینکه امام حسن مجتبی (ع) فرمودند «به واسطه عقل دنیا و آخرت تدبیر می شود»، با تشکر از برگزارکنندگان و حاضران در این مراسم افزود: نماینده کنونی ولی فقیه در استان مصداق واضح عالم ربانی است.

براساس این گزارش، در این مراسم با حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری، سردارحاج قاسم سلیمانی، استانداران سابق و کنونی استان کرمان و جمعی از مدیران از آثار تولید شده درباره آیت الله جعفری نماینده سابق ولی فقیه در استان کرمان رونمایی شد که از جمله می توان به کتاب "سید صدق و صفا"، مستند تلویزیونی "سید جسارت" و تمبر یادبود ایشان اشاره کرد.

در این مراسم همچنین از سوی نماینده ولی فقیه در استان کرمان به مناسبت سالروز تشکیل نخستین نماز جمعه در کشور، از نخستین امام جمعه کرمان(آقای حجتی کرمانی) نیز تجلیل بعمل آمد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تقديم يك پيروزي پيش از رقابت

هیچ تصمیمی برای مسقف کردن گلزار شهدای کرمان گرفته نشده است / زیرساخت‌های راهیان نور به کرمان باید آماده شوند

افزایش 1/5 درصدی جابجایی مسافر در خطوط ریلی استان کرمان / حمل بیش از پنج هزار دستگاه ماشین با قطار مسافری

هر 45 روز یکبار نشست‌های تخصصی استان با رویکرد کیفیت آموزشی برگزار می‌شود / بزرگترین چالش امروز، سیاست‌های حوزه نیروی انسانی است / هنرستان‌های سیرجان با مشکل نیروی انسانی متخصص روبه‌رو هستند / به هنرستان‌های سیرجان سرانه تعلق نمی‌گیرد / قلعه‌گنج مرکز تخصص آموزش ضمن خدمت فرهنگیان به‌صورت تخصصی ندارد

تلفات جاده‌ای در ۹ ماهه امسال 5 درصد کاهش داشت / عدم ایمنی وسیله نقلیه تأثیرگذارترین عوامل تلفات جاده‌ای است

بیشترین خسارت سیل در نخلستان‌ها مربوط به شسته شدن بستر است / خسارات محصولات سبزی و صیفی در مناطق سیل‌زده تا 100 درصد است / سیل کیفیت محصولات باغی و زراعی را کاهش می‌دهد

شورای نگهبان در مقام یک داور بی‌طرف به شکایات رسیدگی می‌کند/عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست

گران فروشی فروشگاه های زنجیره ای در کرمان/ساختار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کرمان استاندارد نیست

توسعه تعاملات خارجی به تقویت سرمایه‌گذاری و صادرات می‌انجامد / استان کرمان به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های خارجی جذابیت لازم را دارد

لقب تحریم خاموش دادن به اصلاح طلبان از طنز‌های عرصه سیاست ماست/ بدیهی‌ترین حقوق احزاب یعنی شرکت افراد حزبی در انتخابات از آن‌ها گرفته می‌شود/ آشتی ملی با ارائه لیست مشترک اصلاح‌طلبان و اصولگرایان محقق می‌شود / اصولگرایان از چهره‌های ردصلاحیت شده خود دفاع نمی‌کنند/ برخی نمایندکان مجلس، نمایندگی اسپانسرهایشان را برعهده دارند/ فراموش نکنیم هنرمندان میزبان تاریخ و سیاستمداران میهمان تاریخ اند

پربازدید ها

رییس جمهور از گران شدن بنزین خبر دارنبود چطور از نحوه رسیدگی به صلاحیتها خبر دارد/حمایت رییس جمهور از نمایندگان و کاندید های رد صلاحیت شده جای تاسف دارد/ فقط انقلابی بودن شخص منتخب ملاک انتخاب باشد/اقتدار شورای نگهبان در رد تعدادی از نامزدهای انتخاباتی را ستایش می کنم/شورای نگهبان افراد متخلف را در زمان خود پایش و رد صلاحیت می نماید/ ما اقتداری درون گرا می خواهیم

دولت احمدی نژاد یکدست بود پس چرا از دولتش با عنوان انحرافی نام می برند؟/ یکدست شدن یک جریان سیاسی در حاکمیت به مصلحت کشور نیست/رئیس‌جمهور جلسه انتخاباتی نداشته و نخواهد داشت/ انتخابات مجلس اول در اسفند ۵۸ را الگو قرار دهید/ هيچ بهانه‌اي از هيچ گروهي براي دور شدن از صندوق‌هاي راي پذيرفته نيست

توضیحات مسئولان نظارتی در خصوص رد صلاحیت ها قانع کننده نیست/ شورای نگهبان در تصمیمات هیأت های نظارت تجدید نظر کند/ حفظ انسجام ملی با رویکرد سختگیرانه منافات دارد

مشارکت و فعالیت سیاسی جزو حقوق جامعه است/انتخابات بدون حضور احزاب بی معنی است/قانون انتخابات با نگاه به احزاب نوشته شود/احزاب باید مطالبه گر حرف رهبری باشند/حزب باید بین جامعه و حاکمیت پیوند برقرار کند

فیلم|حضور مردم کرمان بر مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

لقب تحریم خاموش دادن به اصلاح طلبان از طنز‌های عرصه سیاست ماست/ بدیهی‌ترین حقوق احزاب یعنی شرکت افراد حزبی در انتخابات از آن‌ها گرفته می‌شود/ آشتی ملی با ارائه لیست مشترک اصلاح‌طلبان و اصولگرایان محقق می‌شود / اصولگرایان از چهره‌های ردصلاحیت شده خود دفاع نمی‌کنند/ برخی نمایندکان مجلس، نمایندگی اسپانسرهایشان را برعهده دارند/ فراموش نکنیم هنرمندان میزبان تاریخ و سیاستمداران میهمان تاریخ اند

مردم باید به دور از جوسازی ها انتخاب خوب داشته باشند/نماینده ای که دنبال مسائلی است که قبح آن در جامعه شکسته شده، دلسوز مردم نیست

شورای نگهبان در مقام یک داور بی‌طرف به شکایات رسیدگی می‌کند/عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست

نامزدهای انتخاباتی از تخریب و توهین سایر رقبا بپرهیزند/مردم در مشارکت حداکثری در انتخابات زبان زد و پیشگام هستند

تقديم يك پيروزي پيش از رقابت

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)