کد خبر: ۳۲۱۱۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
تقی سهرابی، مدیرکل صدا و سیمای فارس در آن زمان اعلام کرد تهیه‌کنندگی این سریال بر عهده بخش خصوصی است و قرار است با استفاده از ظرفیت‌های استان فارس و با بهره‌گیری از استعدادیابی بومی ساخته شود. همچنین زمان ساخت سریال ۵ تا ۷ سال و در ۹۰ قسمت اعلام شد. نوید ساخت شهرکی سینمایی از دل این اثر در شیراز هم یکی دیگر از نکات مطرح‌شده در نشست خبری این مجموعه بود.

 اوایل اسفند 1396 خبر ساخت سریالی با محوریت زندگی سعدی، حافظ و خواجوی کرمانی، سه شاعر بزرگ فارسی زبان به نام «خورشیدهای سه‌گانه» منتشر شد.

تقی سهرابی، مدیرکل صدا و سیمای فارس در آن زمان اعلام کرد تهیه‌کنندگی این سریال بر عهده بخش خصوصی است و قرار است با استفاده از ظرفیت‌های استان فارس و با بهره‌گیری از استعدادیابی بومی ساخته شود. همچنین زمان ساخت سریال ۵ تا ۷ سال و در ۹۰ قسمت اعلام شد. نوید ساخت شهرکی سینمایی از دل این اثر در شیراز هم یکی دیگر از نکات مطرح‌شده در نشست خبری این مجموعه بود.

علی دارابی، معاون استان‌های صدا و سیما هم گفت: «سرمایه‌گذار می‌خواهد این سریال فقط در فارس ساخته شود تا به هنرمندان بومی آن توجه شود و سه شرط هم گذاشته است؛ اول این که کارگردان درجه یک تولید کار را بر عهده بگیرد که ما برای این منظور با مسعود جعفری جوزانی صحبت کرده‌ایم. دوم این که از هر یک از این اپیزودها یک فیلم سینمایی دربیاید که بتوان آن را در دنیا نمایش داد و سوم این که در سریال از هنرمندان بومی استان فارس استفاده شود». حالا بعد از حدود یک سال و نیم خبر رسیده که این مجموعه تلویزیونی در حال طی اولین مراحل ساخت است.

چند فیلم نامه برای سعدی؟

تقی سهرابی، مدیر کل صدا و سیمای فارس این مجموعه را از نوع پروژه‌های الف ویژه دانست و در این باره به ایرنا گفت: «روند تحقیق به سرپرستی دکتر کاووس حسنلی در مراحل نهایی است». وی تاکید کرد: «نگارش فیلم نامه بر اساس پژوهش یادشده آغاز خواهد شد؛ البته صدا و سیما پیش از این فیلم نامه‌ای درباره سعدی آماده کرده است که برش‌هایی از زندگی سعدی را به‌صورت اپیزودیک دربر می‌گیرد اما آن چه مد نظر ماست نمایش زندگی سعدی فارغ از حکایت‌های اوست. البته فیلم‌نامه یادشده را می‌توانیم در قالبی متفاوت و در مجموعه‌ای دیگر به مرحله ساخت برسانیم. تاکید اصلی ما بر ساخت زندگی‌نامه است».

نگارش قصه با قلم فرانسوی

مهدی حسینی، تهیه‌کننده این مجموعه از ژان کلود کریر به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی نویسندگی یاد کرد و گفت: «این فرد به هنر و فرهنگ ایران کاملاً مسلط و تنها فرانسوی است که نشان عالی خانه تئاتر ایران را دریافت کرده است. البته انتخاب این فرد به‌عنوان نویسنده سریال «خورشیدهای سه‌گانه» حتماً با توافق صدا و سیما صورت خواهد گرفت».

به گفته حسینی یکی از لوکیشن‌های سریال قطعاً شهر شیراز خواهد بود اما در بخش سفرهای سعدی فیلم برداری در دیگر کشورها نیز انجام خواهد شد. او انتخاب کارگردان را منوط به آماده‌شدن فیلم نامه دانست و گفت: «بعد از اتمام فیلم نامه کارگردان را مشخص می‌کنیم. کارگردان و فیلم نامه‌نویس را در کنار هم قرار می‌دهیم تا فیلم نامه را بازبینی و نهایی کنند و در این گام وارد مرحله تولید خواهیم شد».

 

منبع: خبر خودرو

برچسب ها: سریال
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شرایط برای فعالیت خانم‌ها انعطاف پذیر‌تر باشد/ در سطح استان‌ها اولین مرکز رشد بانوان در کرمان ایجاد شد/ کمتر از ۲۵ درصد از هیئت علمی دانشگاه‌ها خانم هستند/ مدل فعالیت اجتماعی و اقتصادی برای بانوان تعریف نشده است/۱۰ درصد مدیر عامل ها خانم هستند

زنان کرمانی در زمینه مشارکت اجتماعی رتبه اول کشوری را دارند/ استان کرمان در زمینه مشاغل خانگی رتبه اول کشور را دارد

تنها ۱۴ درصد از پژوهشگران، زن هستند/ بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان خلاق دختر بودند/آب محدودیت زاترین عامل توسعه کرمان است/ بعد از خوزستان بیشترین مصرف آب سرانه را در کرمان داریم

توسعه اقتصادی بدون مداخله بانوان در اقتصاد امری غیر ممکن است/ در حوزه کارآفرینی چالش اصلی مهارت است/مرکز رشد بانوان به معنی جدا شدن حوزه کسب و کار بانوان از آقایان نیست

انتقاد به کارت بازرگانی فرار به جلو است/ وقتی صادرکننده رسمی وارد کار نشود، امکان سوءاستفاده وجود دارد/اتاق سختگیری می کند، و بقیه سازمان‌ها سیستم خود را به‌روز کنند

نظام بانکی اصلاح شود و از فساد و رانت جلوگیری شود/دولت با نظارت مستقیم بر استانداری ها نگذارد برخی مسائل به قوه قضائیه رسیده شود/ پزشکان طب سنتی و سفارشات اسلام را فراگیرند/ مانند جبهه و جنگ باید بکوشیم نسل جوان کشور را زیاد کنیم/ مسئولان در بحث قیمت و خرید خرما نظارت کنند/ اقتدار ایران اسلامی حتی بر انگلیس و آمریکا هم سایه انداخته است/ با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم/ بیمه کشاورزی، در بحث خشکیدگی خرما جبران خسارت کند/بیمارستان کوهبنان نیاز به امکانات بیشتر دارد

کمبود مرغ داریم/ دارو‌ها یا چینی اند و یا کیفیت قبل را ندارند/ آمار تلفات در مرغدرای‌ها زیاد است/ ۵۰ درصد از مرغ مورد نیاز استان از سایر استان‌ها وارد می‌شود

برخی رشته ها که بازار کار خوبی نداشتند حذف شدند/ رشته معماری در اردیبشهت 99 حذف می شود

برداشت پسته از اوایل مهر شروع خواهد شد/ پیش بینی محصول پسته برای استان کرمان ، 126هزار تن است

آلارم مصرف مواد مخدر صنعتی در استان به صدا در آمده است/ وظیفه ذاتی دستگاه‌ها است که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند/در مدارس، دانشگاه‌ها و خوابگاه هایمان حداقل دیگر نباید اعتیاد داشته باشیم/ آموزش و پرورش بگوید آیا هزینه‌ای که می‌کند در کاهش اعتیاد در بین دانش آموزان موثر بوده است/ پیشرفت ۹۵ درصدی کمپ ماده ۱۶ سپاه / کمپ ماده ۱۶ بانوان با ظرفیت ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر را راه اندازی می‌کنیم

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۰ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)