کد خبر: ۳۲۱۹۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان در شورای معادن مطرح کرد
محمد جواد فدایی در این جلسه خطاب به مهدی حسینی نژاد، گفت: کار شما بازی با کلمات است، چه معنی دارد وقتی شرکتی هنوز گواهی کشف ندارد و ممکن است قراردادش لغو شود، مجوز کارخانه فراوری داشته باشد؟

گفتارنو/ گروه اقتصاد: یکی از محدوده های معدنی استان، منطقه زفتک ریگان است که در گذشته علی رغم ظرفیت بالقوه خود عملا غیرفعال بود، مسئله ای که بارها با توجه به فقر و بیکاری مردم این منطقه مورد انتقاد نمایندگان مجلس و مسئولین دولتی قرار گرفته بود.

به گزارش گفتارنو، آن چه در جلسات پیشین شورای معادن تصویب شده بود، این بود که شرکت متولی ظرف ۳ ماه حفاری منطقه را به ۵هزار متر برساند، مصوبه ای که با توجه به خسارت سیل به این منطقه مجددا به تعویق افتاد.

براساس گفته های مدیر عامل شرکت کانی فراوران در جلسه شورای معادن، تا کنون ۴ هزار و ۲۰۰ متر حفاری در منطقه صورت گرفته و ذخیره معدنی مربوطه کشف شده است.

خواسته اصلی این شرکت، صدور پروانه بهره برداری بود تا به طور قانونی کار خود را به انجام برسانند.

رحیم آزاد، در ادامه با اشاره به اشتغال ۸۰ نفری روستاییان این منطقه در مجموعه معدنی گفت:ما در زمینه سوخت مشکل داریم و در حال حاضر مجبور به خرید سوخت با قیمت اولیه ۳ هزار و ۸۰۰تومان هستیم.
او برنامه آتی شرکت را استمرار کار حفاری، شروع کارهای اولیه برای شناسایی خاک، انتقال روستا و ... دانست و عنوان کرد: تا کنون ۳ میلیون ذخیره قطعی با عیار حد ۰.۳شناسایی شده است.

در ادامه این جلسه رئیس سازمان صمت پیشنهاد مجوز صنایع فراوری را به این مجموعه ارائه داد، پیشنهادی که با واکنش استاندار کرمان مواجه شد.

محمدجواد فدایی در این جلسه خطاب به مهدی حسینی نژاد، گفت: کار شما بازی با کلمات است، چه معنی دارد وقتی شرکتی هنوز گواهی کشف ندارد و ممکن است قراردادش لغو شود، مجوز کارخانه فراوری داشته باشد؟

در نهایت با توجه به بحث های صورت گرفته مبنی بر محدودیت های قانونی؛ مقرر شد تا گزارش این شرکت، ظرف سه ماه بررسی و در صورت تایید، گواهی کشف به این شرکت داده شود. همچنین مقرر شد تا مجوز صنایع فراوری در روزهای اتی به این شرکت داده شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ادعای الجریده کویت درباره آغاز مذاکرات ایران و عراق

این طرح با روح قانون اساسی مغایرت دارد/ سقف سنی برای نامزدهای ریاست جمهوری حتی در کشورهای پیشرفته وجود ندارد /چرا در طرح اصلاحیه تاکید شده نامزد ریاست جمهوری باید حتما باید وزیر یا استاندار باشد

آیا موسوی خوئینی ها به سیاست باز می گردد

شهادت رئیس سابق دفتر حاج قاسم سلیمانی در هفته دفاع مقدس

برگزیدگان اولین جشنواره فیلم کرمان معرفی شدند

بخش وسيعي از درآمدهاي حاصله در کشور وارد خزانه نمي‌شود

14 محدوده جدید اکتشافی داریم/ با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم/حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند

انتظار حمایت از معادن داخل کشور منطقی نیست/زغال سنگ کرمان باید کیفیت را افزایش دهد/ ذغال سنگ کرمان باید به‌موقع به سمت اصفهان منتقل شود

رای می‌آورد/ رزم‌حسینی برنامه ده ساله بنویسد

سید حسین مرعشی: این ها از خدا نمی‌ترسند/محمد هاشمی:عملکرد هرکسي در تاريخ ثبت و ضبط است

پربازدید ها

14 محدوده جدید اکتشافی داریم/ با تکنولوژی 55 سال گذشته در معادن کار می‌کنیم/حمل و نقل ریلی استان برای جابه‌جایی مواد معدنی باید توسعه پیدا کند

انتظار حمایت از معادن داخل کشور منطقی نیست/زغال سنگ کرمان باید کیفیت را افزایش دهد/ ذغال سنگ کرمان باید به‌موقع به سمت اصفهان منتقل شود

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسم نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۲ نظر)

آیا اینستاگرام در آستانه فیلتر قرار گرفته است؟   (۲ نظر)