کد خبر: ۳۲۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
آیا تالار مرکزی شهر سال 98 به اتمام می رسد؟
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان از پیشرفت ۹۰ درصدی تالار مرکزی کرمان خبر داد.

محمدرضا علیزاده در اتوبوس مطالبه‌گری بسیج رسانه در جمع اصحاب رسانه با تبریک روز خبرنگار گفت: رسالت سختی بر دوش خبرنگاران است و رسانه‌ها کار بسیار مهم و تاثیرگذاری را بر عهده دارند.

وی در خصوص کارگاه‌های آموزشی برای خبرنگاران گفت: در طول سال کارگاه‌ها و جلساتی را برای خبرنگاران برگزار کردیم و بحث آموزش یکی از مسایل مهم و اساسی در حوزه رسانه است که تاکید بسیاری زیادی بر آن داریم و این کار بیشتر از طریق خانه مطبوعات انجام می‌شد.

علیزاده تصریح کرد: خبرنگاری یک کار تخصصی است و جایگاه خبرنگار هم یک جایگاه خاصی است و به صورت عام نمی‌شود به آن نگاه کرد.

علیزاده در بازدید از تالاری مرکزی کرمان نیز در سخنانی گفت: قرار بود ۱۵ تالار در کشور ایجاد شود که تالار مرکزی کرمان جزو ۱۵ تالاری بود که در سال ۱۳۸۳ شروع به کار کرد.

وی اظهارداشت: در بحث انتخاب زمین مشکلات زیادی داشتیم چند مرتبه محل زمین تالار تغییر مکان پیدا کرد و این تغییر مکان هم با تغییر دولت صورت گرفت و نهایتا قرار شد این تالار در زمین فعلی ایجاد شود.

علیزاده زیربنای این زمین را حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ متر عنوان کرد و گفت: محوریت این فضا بیشتر سالن‌هایش است و مجموع صندلی‌های سه سالن این پروژه هزار و ۴۰۰ صندلی صندلی است.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان افزود: عملیات اجرایی این پروژه در واقع از سال ۸۸ شروع شد متاسفانه در سال ۹۴ –۹۵ با کوتاهی پیمانکار و مشمول شدن پروژه به ماده ۴۸ پیمانکار تغییر کرد و این مشکل باعث شد که پروژه کرمان عقب بیفتد.

علیزاده اظهارداشت: پیمانکار جدید از تیر ماه سال ۹۷ شروع به کار کرد و در این پروژه با ۱۵۰ کارگر و ۱۵ کارگاه فعال بود و پروژه نیز ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی تصریح کرد: این پروژه قرار است در سال ۹۸ به اتمام برسد که این اتفاق خوبی است.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان افزود: سال گذشته این پروژه ۱۶ میلیارد اعتبار داشت که ۹ میلیارد به آن تخصیص داده شد امسال به خاطر پیگیری‌های استاندار و مجموعه پیگیری‌هایی که انجام دادیم ۲۶ میلیارد تومان برایش اعتبار پیش بینی کردند.

وی در خصوص فضاهای این پروژه گفت: یکی از سالن‌ها، سالن اجتماعات است که این سالن آماده است و صندلی‌هایش نیز گذاشته شده است یک سالن هم با ظرفیت ۳۵۰ نفر و یک سالن دیگر که بزرگ‌ترین سالن این تالار است با ظرفیت ۸۰۰ نفر است که کارهایش در حال انجام است.

علیزاده در خصوص پیشرفت عملیاتی تالار بیان داشت: از حیث پیشرفت عملیات اجرایی، این تالار جزو پروژه‌هایی است که بالاترین پیشرفت را دارد.

وی افزود: اقدامات خوبی از سال گذشته تا الان انجام شده و یک حساسیتی هم در بین استاندار، نمایندگان مجلس، شخص وزیر و مسئولان عالی استان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اینکه این پروژه زودتر به اتمام برسد ایجاد شده است.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان اظهارداشت: تلاش می‌کنیم این پروژه امسال به بهره‌برداری برسد اخیرا هم مذاکراتی انجام شده و این موضوع در حال پیگیری است.

نماینده گروه پیمانکاران این پروژه نیز در این بازدید گفت: امیدواریم بودجه‌هایی که برای این پروژه اعتبارش آمده تخصیص هم پیدا کند که از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشیم و بتوانیم در تمام جبهه‌ها و آیتم‌ها کار کنیم.

وی اظهارداشت: ما به عنوان پیمانکار تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که بتوانیم حداقل امسال پروژه به بهره‌برداری برسد البته اگر منابع مالی تامین شود.

منبع: مهر
برچسب ها: تالار مرکزی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شرایط برای فعالیت خانم‌ها انعطاف پذیر‌تر باشد/ در سطح استان‌ها اولین مرکز رشد بانوان در کرمان ایجاد شد/ کمتر از ۲۵ درصد از هیئت علمی دانشگاه‌ها خانم هستند/ مدل فعالیت اجتماعی و اقتصادی برای بانوان تعریف نشده است/۱۰ درصد مدیر عامل ها خانم هستند

زنان کرمانی در زمینه مشارکت اجتماعی رتبه اول کشوری را دارند/ استان کرمان در زمینه مشاغل خانگی رتبه اول کشور را دارد

تنها ۱۴ درصد از پژوهشگران، زن هستند/ بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان خلاق دختر بودند/آب محدودیت زاترین عامل توسعه کرمان است/ بعد از خوزستان بیشترین مصرف آب سرانه را در کرمان داریم

توسعه اقتصادی بدون مداخله بانوان در اقتصاد امری غیر ممکن است/ در حوزه کارآفرینی چالش اصلی مهارت است/مرکز رشد بانوان به معنی جدا شدن حوزه کسب و کار بانوان از آقایان نیست

انتقاد به کارت بازرگانی فرار به جلو است/ وقتی صادرکننده رسمی وارد کار نشود، امکان سوءاستفاده وجود دارد/اتاق سختگیری می کند، و بقیه سازمان‌ها سیستم خود را به‌روز کنند

نظام بانکی اصلاح شود و از فساد و رانت جلوگیری شود/دولت با نظارت مستقیم بر استانداری ها نگذارد برخی مسائل به قوه قضائیه رسیده شود/ پزشکان طب سنتی و سفارشات اسلام را فراگیرند/ مانند جبهه و جنگ باید بکوشیم نسل جوان کشور را زیاد کنیم/ مسئولان در بحث قیمت و خرید خرما نظارت کنند/ اقتدار ایران اسلامی حتی بر انگلیس و آمریکا هم سایه انداخته است/ با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم/ بیمه کشاورزی، در بحث خشکیدگی خرما جبران خسارت کند/بیمارستان کوهبنان نیاز به امکانات بیشتر دارد

کمبود مرغ داریم/ دارو‌ها یا چینی اند و یا کیفیت قبل را ندارند/ آمار تلفات در مرغدرای‌ها زیاد است/ ۵۰ درصد از مرغ مورد نیاز استان از سایر استان‌ها وارد می‌شود

برخی رشته ها که بازار کار خوبی نداشتند حذف شدند/ رشته معماری در اردیبشهت 99 حذف می شود

برداشت پسته از اوایل مهر شروع خواهد شد/ پیش بینی محصول پسته برای استان کرمان ، 126هزار تن است

آلارم مصرف مواد مخدر صنعتی در استان به صدا در آمده است/ وظیفه ذاتی دستگاه‌ها است که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند/در مدارس، دانشگاه‌ها و خوابگاه هایمان حداقل دیگر نباید اعتیاد داشته باشیم/ آموزش و پرورش بگوید آیا هزینه‌ای که می‌کند در کاهش اعتیاد در بین دانش آموزان موثر بوده است/ پیشرفت ۹۵ درصدی کمپ ماده ۱۶ سپاه / کمپ ماده ۱۶ بانوان با ظرفیت ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر را راه اندازی می‌کنیم

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۰ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)