کد خبر: ۳۲۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
آزادی خواه خبر داد:
عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس از نهایی شدن لایحه نظام جامع رسانه در کمیسیون فرهنگی مجلس جهت ارائه به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

احد آزادی خواه اظهار کرد: خبرنگاران همواره خود دغدغه پیگیری مسائل و مشکلات اقشار مختلف جامعه را دارند اما تشکل و صنفی برای پیگیری مسائل و مشکلات خود ندارند که این مسئله یک ضعف بزرگ به شمار می‎آید.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه از سه سال گذشته زمانی که حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود، کمیسیون فرهنگی ارائه لایحه نظام جامع رسانه را پیگیری کرده است؛ افزود: حتی کمیسیون فرهنگی طرح‌های مشابهی که در دست اقدام داشت را به دلیل پرهیز از موازی کاری و ارائه لایحه دولت از دستور کار خارج کرد.

آزادی خواه ضمن انتقاد از تعلل دولت در ارائه لایحه نظام جامع رسانه، ادامه داد: البته بر اساس آخرین اطلاعات و اخبار لایحه نظام جامع رسانه در کمیسیون فرهنگی دولت نهایی شده و آماده ارائه به مجلس شورای اسلامی است.

وی تأکید کرد: تمام سعی اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس بر این مبنا است که تا پیش از پایان عمر مجلس دهم لایحه نظام جامع رسانه را به تصویب برساند تا در این راستا خبرنگاران نیز به مانند سایر مشاغل از جمله نظام پزشکی و نظام مهندسی دارای صنفی جهت پیگیری امور خود شوند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین به لایحه نظام صنفی روزنامه نگاری که در کمیسیون اجتماعی در حال بررسی است، اشاره و عنوان کرد: نظام جامع رسانه همه جوانب در حوزه رسانه را در بر می‌گیرد و شاید اگر این لایحه ارائه شود نیازی به بررسی و تصویب لایحه نظام صنفی روزنامه نگاری نباشد.

برچسب ها: صنف خبرنگاران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می شود/ اگر رونق تولید می خواهیم باید مسیر صادرات باز شود

موسسه خیریه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است+ فیلم

از تحریم های خارجی هراسی نیست، شکایت ها از تحریم های داخلی است / در خصوص برگشت ارز باید تمهیداتی اندیشیده شود / وزارت خارجه باید بستر صادرات را مهیا کند

مجلس و مدیران عالی کشور تکلیف اف‌ای‌تی‌اف را مشخص کنند /شناخت بازارهای خارجی یکی از مشکلات صادرکنندگان است

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می‌شود/ اگر رونق تولید می‌خواهیم باید مسیر صادرات باز شود/صادرکنندگان غیرنفتی را نمی‌دیدیم /مشکلات به دلیل کج سلیقگی‌ها و کج فهمی‌هایی برخی مسوولان دولتی است

غلظت ریزگردها در فهرج به ۴۶ برابر حد مجاز رسید / تنفس فهرجی‌ها با مشکل مواجه شده است

از تحریم‌های داخلی شکایت داریم نه خارجی! / هزینه تامین مالی در ایران چندین برابر کشورهای دیگر است / باید رایزنان بازرگانی و وزارت امور خارجه بستر صادرات را فراهم کنند  

احداث پیست موتورسواری در منطقه ویژه رفسنجان

ماجرای قرص های مشکوک در کیک های خوراکی چیست؟

پیش بینی بارش پراکنده در ارتفاعات جنوب کرمان

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۱ نظر)