کد خبر: ۳۲۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل ثبت احوال استان کرمان:
مدیر کل ثبت احوال استان کرمان با تاکید برآنکه تا اول مهرماه آخرین فرصت دریافت کارت ملی هوشمند است، تصریح کرد: در مناطق جنوبی استان و روستاها به‌خوبی مردم در ثبت نام کارت ملی هوشمند همکاری کرده اند به‌طوری که در شهرستان کهنوج 140 درصد کار صدور انجام شده اما در مراکز شهرستان‌ها به ویژه شهرستان های کرمان و جیرفت و بم به علت حجم کار، عدم دریافت کارت ملی هوشمند آنها بیشتر بوده است.

"حسین زین‌الصالحین" به تشریح خدمات سازمان ثبت احوال پرداخت و در ادامه از رویکردهای ثبت‌احوال سخن به میان آورد و گفت: پیگیری نظام جامع شناسایی ایرانیان که بخشی از آن مربوط به کارت ملی است، یکی از رویکردهای سازمان ثبت احوال است.

وی با بیان این مطلب که در دنیای تکنولوژی؛ دیگر کارهای سنتی و دستی جایی ندارند، ادامه داد: کارت هوشمند ملی بهترین ابزار برای ورود به دولت الکترونیک بوده که ثبت احوال متولی این موضوع است.

مدیر کل ثبت احوال استان کرمان از ارتباط 200 دستگاه و نقطه در کشور به سازمان ثبت احوال سخن به میان آورد و بیان کرد: احراز هویت را به‌صورت برخط به همه دستگاه‌ها می‌دهیم لذا لازمه هر خدمتی، احراز هویت است و همه دستگاه‌ها و مردم برای خدمت به ثبت‌احوال نیاز دارند و این امر اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان این مطلب که کارت‌ها ملی هوشمند در حال حاضر سه عامله هستند، تصریح کرد: در آینده برای کارت های ملی هوشمند حدود 90 فرایند دیگر تعریف خواهد شد و دیگر نیاز مردم به کارت‌های زیاد را بین می‌برد، ضمن آنکه بسیاری از خلاءهای هویتی که می‌توانسته برای مردم مشکل‌ساز شود، را از بین خواهد برد.

زین‌الصالحین با اشاره به اینکه در آینده همانند بسیاری از کشورها همه خدمات را از طریق کارت ملی هوشمند دریافت خواهیم کرد، اظهار کرد: در استان کرمان تا کنون حدود یک میلیون و 900 هزار کارت ملی هوشمند صادر شده است و بیش از 90 درصد مردم استان فرایند دریافت کارت آنها انجام شده است.

وی با اعلام این خبر که کارت‌های ملی قبلی همه باطل شدند، عنوان کرد: از اول خردادماه کارت‌های ملی قدیمی باطل شده است و مردم برای دریافت خدمات دولتی باید کارت ملی هوشمند ارایه دهند گفتنی است که در سال گذشته برای راحتی کار مردم در تغییر کارت های ملی قدیمی به هوشمند طرح میز خدمت به‌صورت خانه به خانه را در استان کرمان اجرا کردیم.

مدیر کل ثبت احوال استان کرمان راه‌اندازی90 دفتر پیشخوان دولت، ایجاد 400 اشتغال از اقدامات سازمان ثبت احوال استان کرمان در سال 97 برشمرد و افزود: مردم در کرمان در کمترین زمان ممکن و در نزدیک‌ترین محل سکونتشان خدمات ثبت احوال دریافت می‌کنند و اینکه تا کنون برخی‌ها هنوز کارت ملی هوشمند دریافت نکرده‌اند از کاهلی خودشان است .

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه کشور و بحث عدم ورود کارت های خام هوشمند به کشور نیز بیان کرد: این تحریم‌ها در مقطعی بر روی صدور کارت های هوشمند در کشور تاثیر گذاشت اما بلافاصله با تدابیر صورت گرفته در کشور، توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی این کارت های خام تولید شد و هم اکنون سری جدید این کارت در کشور عرضه می شود، بنابراین در این مورد دیگر مشکلی وجود ندارد.

زین‌الصالحین با تاکید برآنکه تا اول مهرماه آخرین فرصت دریافت کارت ملی هوشمند است، تصریح کرد: در مناطق جنوبی استان به‌خوبی مردم همکاری کرده‌اند به‌طورمثال در شهرستان کهنوج 140 درصد کار صدور انجام شده و روستاها کار صدور کارت ملی هوشمندشان انجام داده‌اند اما در مراکز شهرستان‌ها حجم عدم دریافت کارت ملی هوشمند آنها بیشتر است.

وی با اشاره به نزدیکی انتخابات عنوان کرد: ملاک رای دادن در انتخابات شناسنامه است و در احراز هویت هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

مدیر کل ثبت احوال استان کرمان از میزان آمار استان کرمان در 4 ماهه اول سال جاری سخن به میان آورد و اظهار کرد: در این بازه زمانی در موالید کاهش و در بحث فوت افزایش داشته ایم ضمن آنکه در بحث ازدواج و طلاق نیز کاهش آمار داشته ایم.

وی با ابراز تاسف از کاهش نرخ رشد بیان کرد: در سال 96 نرخ رشد جمعیت استان کرمان 1.4 و در کشور 1.2 بوده است و اکنون کشور به سمت 1.1 و استان کرمان به سمت 1.3 سوق یافته است که اگر این روند پیش رود آینده کشور، مبهم خواهد بود اما کرمان همچنان استان جوانی است.

زین‌الصالحین درباره فراوانی نام های ثبت شده در استان کرمان در 4 ماهه اول سال جاری گفت: «فاطمه»، «حلما»، «زهرا»، «فاطمه‌زهرا» و «رقیه» در بین نوزادان دختر و «امیرعلی»، «علی»، «ابوالفضل»، «حسین» و «امیرحسین» در بین نوزادان پسر جزء 5 نامی هستند که بیشترین فراوانی در استان کرمان را در ثبت داشته اند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: ثبت احوال ، کارت ملی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می شود/ اگر رونق تولید می خواهیم باید مسیر صادرات باز شود

موسسه خیریه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است+ فیلم

از تحریم های خارجی هراسی نیست، شکایت ها از تحریم های داخلی است / در خصوص برگشت ارز باید تمهیداتی اندیشیده شود / وزارت خارجه باید بستر صادرات را مهیا کند

مجلس و مدیران عالی کشور تکلیف اف‌ای‌تی‌اف را مشخص کنند /شناخت بازارهای خارجی یکی از مشکلات صادرکنندگان است

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می‌شود/ اگر رونق تولید می‌خواهیم باید مسیر صادرات باز شود/صادرکنندگان غیرنفتی را نمی‌دیدیم /مشکلات به دلیل کج سلیقگی‌ها و کج فهمی‌هایی برخی مسوولان دولتی است

غلظت ریزگردها در فهرج به ۴۶ برابر حد مجاز رسید / تنفس فهرجی‌ها با مشکل مواجه شده است

از تحریم‌های داخلی شکایت داریم نه خارجی! / هزینه تامین مالی در ایران چندین برابر کشورهای دیگر است / باید رایزنان بازرگانی و وزارت امور خارجه بستر صادرات را فراهم کنند  

احداث پیست موتورسواری در منطقه ویژه رفسنجان

ماجرای قرص های مشکوک در کیک های خوراکی چیست؟

پیش بینی بارش پراکنده در ارتفاعات جنوب کرمان

پربازدید ها

غلظت ریزگردها در فهرج به ۴۶ برابر حد مجاز رسید / تنفس فهرجی‌ها با مشکل مواجه شده است

یک کارگر بر اثر ریزش معدن در پابدانای کوهبنان جان باخت

موارد ابتلا به آنفلوآنزا از چهارشنبه گذشته کاهش یافته است / رعایت بهداشت فردی، شاه کلید کنترل آنفلوآنزا است / بروز موج دوم و سوم بیماری آنفلوآنزا دور از ذهن است / ۸۱ نفر به دلیل آنفلوآنزا جان باختند

پیش بینی بارش باران و وزش باد در جنوب و شرق استان

۴۰‌ درصد از متقاضیان آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند

پیش بینی بارش پراکنده در ارتفاعات جنوب کرمان

موسسه خیریه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است+ فیلم

ماجرای قرص های مشکوک در کیک های خوراکی چیست؟

فرصت‌های شغلی استان شناسایی شود

۶۰ بیمار تالاسمی به دلیل کمبود دارو و قصور نظام درمانی جان باختند/ کمبودهای دارویی جدی گرفته نشود، مرگ و میر افزایش می‌یابد / مسئولی که نمی‌تواند نیاز بیماران را به دولت گوشزد کند، چرا بر مسند نشسته‌؟!

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۱ نظر)