کد خبر: ۳۲۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتاق اصناف کرمان:
یوسف جعفری با بیان این‌که کمبود شکر مربوط به کل کشور است، اظهار کرد: «الان ۱۲ هزار تن شکر در کارخانه قند سیرجان است که پیشنهاد دادند اگر دولت شکر خام به آن تحویل دهد شکر موجود آزاد می‌شود و در بازار توزیع می‌شود اگر این شکر بیاید خیلی از مشکلات در کرمان حل خواهد شد».

شکر  سه‌هزار و ۴۰۰ تومان باید به فروش برسد/با راه‌اندازی واحد تصفیه شکر سیرجان می‌توانیم شکر استان را تامین کنیم

یوسف جعفری رئیس اتاق اصناف کرمان اظهار کرد: «انتهای سال گذشته که وضعیت شکر خیلی بحرانی بود ۵۰۰ تن شکر را از میبد آوردیم و توزیع کردیم و تقریبا بازار تنظیم شد و در سال جدید هم باز حدود ۵۰۰ تن شکر توسط اصناف توزیع شد».

وی با بیان این‌که وضعیت شکر هنوز هم خوب نیست، افزود: «در ستاد تنظیم بازار مصوب شد که دو هزار تن از سه هزار و ۵۰۰ تن ذخیره‌ی شرکت غله، در بازار توزیع شود که انجام شده و ۵۰۰ تن به کرمان دادند که بین فروشگاه‌های بزرگ و واحدهای صنفی توزیع کردیم تا در سطح شهر توزیع شود».

رئیس اتاق اصناف کرمان با بیان این‌که قیمت شکر سه هزار و ۴۰۰ تومان است، بیان کرد: «قیمت شش هزار و ۵۰۰ مربوط به شکری است که خارج از سهمیه توزیع می‌شود که تخلف است و اگر گزارشی به بازرسی صنعت و معدن یا اتاق اصناف داده شود قطعا برخورد می‌شود».

وی ادامه داد: «قیمت خرید شکر از کارخانه سه‌هزار تومان است که با احتساب کرایه‌ی حمل و سود فروشنده حدود سه‌هزار و ۴۰۰ باید به فروش برسد».

وی در خصوص اخذ کد ملی سرپرست خانوار هنگام خرید شکر گفت: «درست این است که کد ملی تعریف شود و سیستم متمرکزی باشد تا اگر کسی در فروشگاهی خرید کرد نتواند روز بعد از مغازه‌ی دیگری خرید کند و مشخص باشد که قبلا شکر خریده است».

وی بیان کرد: «گرفتن کد ملی توسط فروشنده شاید برای بعضی‌ها ممانعتی ایجاد کند و فکر کنند که چون کد ملی را داده‌اند جای دیگری نمی‌توانند شکر بگیرند ولی کسانی که حرفه‌ای هستند این کار را انجام می‌دهند و هیچ اثری ندارد».

رئیس اتاق اصناف کرمان خاطرنشان کرد: «زمانی دریافت کد ملی می‌تواند درست باشد که اگر جایی کد ملی را دادید و شکر خریدید در جای دیگر نتوانید خرید کنید اما در حال حاضر این‌طور نیست. شاید درصد کمی موثر باشد ولی در کل تاثیری ندارد».

وی یادآور شد: «البته ما پیشنهاد دادیم با توجه به این‌که کمبود هست بهتر بود سامانه‌ای تعریف می‌شد و وقتی به آن شکل پیش می‌رفت شاید کمبود هم کمتر احساس می‌شد».

جعفری با بیان این‌که کمبود شکر مربوط به کل کشور است، اظهار کرد: «الان ۱۲ هزار تن شکر در کارخانه قند سیرجان است که پیشنهاد دادند اگر دولت شکر خام به آن تحویل دهد شکر موجود آزاد می‌شود و در بازار توزیع می‌شود اگر این شکر بیاید خیلی از مشکلات در کرمان حل خواهد شد».

وی با بیان این‌که بی‌تدبیری سبب مشکل در بازار شکر شده است، گفت: «وقتی شکر می‌رسد باید سریع‌تر توزیع شود، شکر را به صورت قطره‌چکانی توزیع می‌کنند و این توزیع مشکل دارد».

رئیس اتاق اصناف کرمان اضافه کرد: «چرا برای توزیع شکری که ذخیره است باید معطل بمانیم تا جلسه‌ای تشکیل شود و بعد توزیع کنیم؟».

وی افزود: «اگر هم قرار است جلسه‌ای تشکیل شود این جلسه باید فوق‌العاده تشکیل شود و با یک تصمیم ضربتی شکر توزیع شود».

وضعیت شکر رو به بهبود است

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز با بیان این‌که دو واحد تولید شکر در کرمان داریم که پیگیر هستیم تا فعال شوند، اظهار کرد: «واحد قند بردسیر نیاز به بازسازی خط تولید دارد و پیگیری از سوی سازمان صمت برای فعال کردن این واحد انجام شده است».

محمدرضا خواجویی افزود: «واحد تصفیه شکر سیرجان هم نیاز به شکر خام دارد که از طریق مصوباتی که در کارگروه تنظیم بازار استان داشتیم، یک سهمیه برای آن در نظر گرفته شده و باید از طریق جهاد کشاورزی و اداره کل غله پیگیری انجام شود و سهمیه‌ی شکر خام به این واحد داده شود».

وی ادامه داد: «با راه‌اندازی این واحدها خصوصا واحد تصفیه شکر سیرجان ما می‌توانیم شکر استان را تامین کنیم و حتی اگر استان‌های دیگر هم نیاز به شکر داشته باشند آن‌ها را پوشش دهیم».

خواجویی با بیان این‌که سهمیه‌های شکر در استان بیشتر و جذب شدند و از سوی سازمان صنعت و معدن نیز بر توزیع آن توسط واحدهای صنفی نظارت شده، گفت: «سعی کردیم واحدهای صنفی که عرضه‌ی شکر را انجام می‌دهند مورد بازدید قرار بگیرند تا از نظر تعزیرات تخلفی صورت نگرفته باشد و برای انتخاب آن‌ها شرایط گذاشتیم؛ همچنین از توان شرکت‌های تعاونی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ هم استفاده کردیم که مردم در خرید شکر مشکلی نداشته باشند».

وی با بیان این‌که سعی ما بر این است که مکان‌های توزیع شکر ثابت باشد، اضافه کرد: «خیلی از اعضای اتحادیه‌ی خواروبار که دو هزار عضو دارد تمایل دارند توزیع کننده باشند که این کار نظارت را سخت می‌کند، ما می‌توانیم یک تعداد معدودی را انتخاب کنیم تا راحت‌تر کنترل کنیم و سعی کردیم مکان‌های ثابتی تعریف شود که مردم برای خرید مشکل نداشته باشند».

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان خاطرنشان کرد: «خوشبختانه الان وضعیت شکر رو به بهبود و بهتر شدن است و در آینده‌ی نزدیک بعید می‌دانم مساله‌ی شکر در استان وجود داشته باشد».

خواجویی در خصوص اینکه اوایل سال قرار بوده است واحد تصفیه‌ی شکر سیرجان راه‌اندازی شود اما هنوز این کار صورت نگرفته توضیح داد: «وظیفه‌ی ما این بود که در کارگروه تنظیم بازار سهمیه‌ی شکر خام را برای این واحد در نظر بگیریم اما این که چرا تا به امروز تحویل نشده باید از اداره‌ غله سوال کنید که دلیل تاخیر در سهمیه چه بوده است؛ آن چه مربوط به ما بوده پیگیری شده است».

خواجویی با تاکید بر این‌که کمبود کالایی در استان نداریم و در شکر هم کمبود نیست، بیان کرد: «در حال حاضر یک سهمیه‌ی دو هزار تنی در انبار شرکت غله موجود است که بین شهرستان‌ها هم توزیع شده، از این دو هزار تن، ۵۰۰ تن را به جنوب استان تخصیص دادند، ۴۹۰ تن سهمیه‌ی شهر کرمان است و مابقی هم مربوط به شهرستان‌ها است، آخرین خبری که من دارم ۶۴۵ تن از مابقی سهمیه‌ی شهرستان‌ها جذب و در شهرستان‌ها توزیع شده است».

وی یادآور شد: «در شهر کرمان علاوه بر این ۴۹۰ تنی که در نظر گرفته شده است، ۱۳۰ هزار تن در حال توزیع در بخش خانوار است، ۱۰۰ تن سهمیه‌ی بخش صنعت و معدن داریم و ۱۰۰ تن هم مصوبه گرفتیم که در بخش صنایع و صنوف توزیع کنیم».

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان این‌که کمبود وجود ندارد و مشکلی نیست، توضیح داد: «مراکز ثابت باید بیشتر به مردم اطلاع‌رسانی شود و جراید و صدا و سیما که تاکنون همراهی داشتند بیشتر کمک کنند تا مردم مکان‌های توزیع را بهتر شناسایی کنند».

وی با بیان این‌که در کرمان و سایر استان‌ها کمبود کالایی نداریم، گفت: «خوشبختانه در کالاهای اساسی مورد نیاز مردم دولت تدبیر کرده، انبار کالاها به وفور موجود است، می‌توانید انبار کالاهای غله‌ی کرمان را ببینید، برنج به وفور موجود است و شکر تا سقف انبارها وجود دارد».

خواجویی ادامه داد: «برای ماه محرم و صفر که افزایش تقاضا برای کالاهای خاص این ایام وجود دارد نیز تنظیم بازار انجام شده، تامین صورت گرفته و مشکلی نخواهیم داشت».

 خواجوییادامه داد: «مراکز عرضه‌ی ما تغییر می‌کنند، در زمانی که توزیع کالاها به صورت کوپنی انجام می‌شد کل واحدهای صنفی عرضه‌کننده‌ی این کالاها نبودند، بلکه با توجه به منطقه، موقعیت و جمعیتی که وجود داشت یکسری واحدها تعیین شده بود و کالاها از مبادی این واحدها توزیع می‌شد اما امروز دو اتحادیه خواروبار و لبنیات که بیش از سه‌هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار واحد را شامل می‌شوند درخواست دارند در توزیع دخالت کنند و قطعا توزیع چرخشی صورت می‌گیرد و یک مقدار اطلاع‌رسانی به مردم سخت است».

وی افزود: «برنامه‌ای که ما گذاشتیم و مصوبه‌ی تنظیم بازار هم داریم این است که مکان‌هایی را ثابت بگذاریم که در این مکان‌ها به صورت دائم شکر را داشته باشند».

خواجویی با بیان این‌که در حال حاضر امکان خرید شکر با قیمت غیر از سه‌هزار و ۵۰۰ تومان از واحدهای تولیدی شکر هم وجود دارد، اظهار کرد: «هماهنگی این کار انجام شده تا اتحادیه‌ی مربوطه کار را انجام دهد تا از مبادی خرده‌فروشان نسبت به توزیع آن اقدام کنند».

وی تاکید کرد: «هدف این است که شکر به وفور در دسترس مردم باشد که البته توجه به قیمت آن هم بی‌تاثیر نخواهد بود».

برچسب ها: شکر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برداشت پسته از اوایل مهر شروع خواهد شد/ پیش بینی محصول پسته برای استان کرمان ، 126هزار تن است

آلارم مصرف مواد مخدر صنعتی در استان به صدا در آمده است/ وظیفه ذاتی دستگاه‌ها است که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند/در مدارس، دانشگاه‌ها و خوابگاه هایمان حداقل دیگر نباید اعتیاد داشته باشیم/ آموزش و پرورش بگوید آیا هزینه‌ای که می‌کند در کاهش اعتیاد در بین دانش آموزان موثر بوده است/ پیشرفت ۹۵ درصدی کمپ ماده ۱۶ سپاه / کمپ ماده ۱۶ بانوان با ظرفیت ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر را راه اندازی می‌کنیم

سهم بری ما از اعتبارات کشور در بحث پیشگیری از اعتیاد کم است/کمپ ماده 16 درست دیده نشده است/فقط در حد رفع مسئولیت یکسری از کارها را انجام دادیم/مسئولیت کمپ ماده 16را به کسی دیگر واگذار می کنند

فدایی:چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد؟/ صادق زاده: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار سختی است

رتبه 22افتضاح نیست چرا که بالاترین رضایتمندی ۷۸.۷۵ بوده و استان کرمان ۶۸.۱۸

صد در صد کودکان کار و خیابانی، افاغنه اند/ خانواده‌های اتباع خارجه تعهد دادند/ فدایی: هر دستگاهی که وظیفه اش را انجام نداده با ذکر مصداق معرفی شود

فدایی:چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد؟/ صادق زاده: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار سختی است

مرکز درمان اعتیاد در ریگان ایجاد شد/ آسیب های اجتماعی را کاهش دادیم

اقدامات صورت گرفته در ساماندهی سگ‌های ولگرد راه گشا نبوده است/ ۴۰ درصد گزیدگی سگ‌ها مربوط به شهر کرمان است/ فدایی: تصمیمات اجرایی نمی‌شود و ما باید از صفر کار را انجام دهیم

مناطق خارج از محدوده شهر، به‌نوعی "ول" شده‌اند/ فعالیت دفاتر تسهیل گری موازی کاری نیست بلکه مکمل است/ دسترسی به زیرساخت‌های کالبدی شهری را در اینجا نداریم/نگاه طلبکارانه در این مناطق خیلی پررنگ و قوی دیده می‌شود/مسائل زیست‌محیطی جزء چالش‌های این منطقه هستند

پربازدید ها

مویدی:قدر السهمی که از مردم گرفتید بازگردانید/خدادادی: خلاف قانون عمل نمی کنیم/ آموزش و پرورش، سهمش از زمین الغدیر را نمی خواهد

نام گذاری حد فاصل خیابان چمران - فلسطین به نام سادات خوشرو

مناطق خارج از محدوده شهر، به‌نوعی "ول" شده‌اند/ فعالیت دفاتر تسهیل گری موازی کاری نیست بلکه مکمل است/ دسترسی به زیرساخت‌های کالبدی شهری را در اینجا نداریم/نگاه طلبکارانه در این مناطق خیلی پررنگ و قوی دیده می‌شود/مسائل زیست‌محیطی جزء چالش‌های این منطقه هستند

اقدامات صورت گرفته در ساماندهی سگ‌های ولگرد راه گشا نبوده است/ ۴۰ درصد گزیدگی سگ‌ها مربوط به شهر کرمان است/ فدایی: تصمیمات اجرایی نمی‌شود و ما باید از صفر کار را انجام دهیم

فدایی:چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد؟/ صادق زاده: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار سختی است

رتبه 22افتضاح نیست چرا که بالاترین رضایتمندی ۷۸.۷۵ بوده و استان کرمان ۶۸.۱۸

مرکز درمان اعتیاد در ریگان ایجاد شد/ آسیب های اجتماعی را کاهش دادیم

فدایی:چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد؟/ صادق زاده: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار سختی است

صد در صد کودکان کار و خیابانی، افاغنه اند/ خانواده‌های اتباع خارجه تعهد دادند/ فدایی: هر دستگاهی که وظیفه اش را انجام نداده با ذکر مصداق معرفی شود

سهم بری ما از اعتبارات کشور در بحث پیشگیری از اعتیاد کم است/کمپ ماده 16 درست دیده نشده است/فقط در حد رفع مسئولیت یکسری از کارها را انجام دادیم/مسئولیت کمپ ماده 16را به کسی دیگر واگذار می کنند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۰ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

ده گانه ای برای دومین استاندار دولت تدبیر   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)