کد خبر: ۳۲۳۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
ارسال به دوستان
ذخیره
ربیعی:
سخنگوی دولت در یک نشست خبری  درخصوص برکناری رئیس صندوق بازنشستگی کشوری گفت: کمال بی‌انصافی است که این موضوع را به دستور رئیس‌جمهوری منتسب کنیم. این خوانش؛ خوانش غلطی است.

سخنگوی دولت در یک نشست خبری  درخصوص برکناری رئیس صندوق بازنشستگی کشوری گفت: کمال بی‌انصافی است که این موضوع را به دستور رئیس‌جمهوری منتسب کنیم. این خوانش؛ خوانش غلطی است.

علی ربیعی درباره نزدیکی به مهرماه و وضعیت طرح رتبه‌بندی معلمان گفت: پرداخت پاداش فرهنگیان در دو مرحله قطعی است و طرح رتبه‌بندی معلمان هم با ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار از مهرماه صورت خواهد گرفت.

وی درباره قیمت لوازم‌التحریر در آستانه مهرماه گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی برای لوازم‌التحریر محفوظ بوده و قیمت دفاتر و لوازم‌التحریر از سوی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان اعلام خواهد شد.

ربیعی در پاسخ به سوالی درباره طرح تشکیل وزراتخانه میراث فرهنگی گفت: دولت موافق تشکیل این وزارتخانه نبود و نظرش را در مجلس اعلام کرد. قطعا این موضوع بار مالی خواهد داشت و امیری موظف شد تا مکاتبات لازم برای جلوگیری از این موضوع انجام دهد البته دولت قانون را اجرا خواهد کرد ولی بزرگ شدن دستگاه‌ها مساوی با بهبود کارها نیست.

وی ادامه داد: دولت انگیزه‌ای برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی نداشت ولی اینکه موضوع به شورای عالی حل اختلاف ارجاع شود یا خیر را هنوز تصمیم نگرفته‌ایم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره قیمت مرغ اظهار کرد: ما در ۲ ماه هم با مرگ و میر مواجهیم و هم با بیماری ولی در نهایت قیمت مرغ به ثبات رسیده است. اقدامات لازم برای بازگشت قیمت مرغ به دیدگاه دولت در حال انجام است ولی در آن ۲ ماه منطقی برای ایجاد شوک به قیمت مرغ در بازار وجود داشت.

ربیعی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره برکناری رئیس صندوق بازنشستگی کشوری نیز گفت: کمال بی‌انصافی است که این موضوع را به دستور رئیس‌جمهوری منتسب کنیم. این خوانش؛ خوانش غلطی است. از روزهای اول سازمان‌های نظارتی اعلام کردند که باتوجه به قانون ایشان حائز شرایط نیستند.

وی ادامه داد: این اتفاق در زمان مرتضوی نیز رخ داد. این احتمال وجود دارد که دستگاه‌های نطارتی اشکال بگیرند. ما نیاز به محیط آرام برای کار داریم. این برکناری نیز صرفا براساس عمل به قانون صورت گرفت و امیدواریم وزیر کار از میعاد صالحی در جای دیگری استفاده کند.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره کنوانسیون هسته‌ای و ایرادات برخی فقهای شورای نگهیان نیز گفت: دو ساعت پیش با آقایان ظریف و صالحی در این زمینه صحبت کردیم و به نظرم اظهارات براساس مطالعاتی بود که خوب صورت نگرفته بود.

ربیعی یادآور شد: مجلس ابهامات شورای نگهبان را برطرف خواهد کرد ولی ایران هیچ الزامی برای دفن پسماندها در کشور خود ندارد ضمن اینکه در هیچ کجای این کنوانسیون خبری از اجبار ایران برای این اقدام وجود ندارد.

وی در خصوص سفر ظریف به قطر گفت: ما به همه کشورهای منطقه در ملاقات‌هایی که صورت می‌گیرد و در پیام‌های مختلف اعلام کردیم که آمادگی مذاکره با تک‌تک کشورهای منطقه برای امنیت خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان را داریم.

سخنگوی دولت گفت: ایران به طور تاریخی خودش را مکلف و موظف به تامین امنیت بنگاه‌های اقتصادی و تجاری منطقه می‌داند. پیام ما هم به همه کشورها این است که اعلام حضور رژیم اسرائیل که خودشان گفتند حضور ما اطلاعاتی است و حضور فیزیکی نیست، فریب است. معمولاً اسرائیل با اطلاعات فریب به سراغ کشورها می‌رود و بخشی از اختلافات بین کشورها ناشی از همین اطلاعا‌ های فریب است. رژیم اسرائیل همیشه دشمن ایران بوده است.

وی افزود: در همه این سفرها بحث مهم دوجانبه‌ای وجود دارد که باید استمرار داشته باشد تا جایی که من مطلع هستم مسائل منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. به طور طبیعی تلاش ما برای عدم حضور بیگانگان در خلیج فارس از موضوعاتی است که ما مطرح می‌کنیم و به همه کشورها هم پیام دوجانبه‌ای برای حفظ امنیت می‌دهیم.

ربیعی در خصوص دستگیری برخی از متهمان در موضوع محیط زیست و موضع دولت در این خصوص تصریح کرد: این پرونده با حکم قوه قضائیه است اما قطعاً دولت از امنیت سازمان‌های مردم نهاد که در هر حوزه خدمت می‌کنند، حمایت می‌کند.

وی گفت: دولت قائل به نگاه امنیتی به سازمان‌های مردم‌نهاد نیست. یکی از مشکلات ما در حقیقت این است که هر پدیده جدیدی که صورت می‌گیرد با نگاهی سوءظن گونه به آن دیده می‌شود.

سخنگوی دولت گفت: همه تلاش خودمان را برای اینکه هم تصمیم درست گرفته شود و هم اینکه عادلانه و بر اساس استانداردهایی که از تعریف جاسوس داریم قضاوت شود، انجام می‌دهیم در همین راستا دولت وزارت اطلاعات و نهادهای مرتبط نظر خود را در این خصوص اعلام کردند و در نهایت تشخیص نهایی با قاضی محترم و قوه قضائیه است.

وی ادامه داد: از اینجا است که رژیم غاصب اسرائیل نسبت به کشور ما طمع دارد و در اینکه یکی از اهداف مهم سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای مختلف، ایران است تردید نداریم و بسیار سپاسگزاریم از کسانی که امنیت کشور ما را تامین می‌کنند و چندی پیش هم شما دیدید که تعدادی از جاسوسان توسط وزارت اطلاعات شناسایی شده و آن را اعلام کرد و من امیدوارم ترتیبی داده شود تا خبرنگاران هم از نزدیک با این قبیل پرونده‌ها آشنا شوند.

منبع: ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان: کاش رهبری و تریبون های رسمی را خرج رای آوردن جوانان انقلابی نمی کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی: ملت ایران نشان داد از هر حزب و قوم طرفدار انقلاب و مقاومت است+تصاویر و فایل صوتی

مقصر مشخص نشده است/قصور، عمدی نبوده است

بازار طلا در رکود شدید و بی سابقه فرو رفت/ قیمت طلا بالاتر از این نمی رود/اخبار سیاسی تاثیری در قیمت طلا ندارد

کاش پنبه‌ها از برخی گوش‌ها بیرون بیفتد

آزادسازی معبر16 کیلومتری شهید سردار سلیمانی به عنوان کارنامه شورای پنجم مد نظر قرار گیرد/آسفالت معابر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پول می‌خواهد/ قبرهای ده میلیونی در کرمان

در حادثه ازدحام جمعیت، شورا و شهرداری هیچ قصوری نداشتند/شورا تصمیم گیرنده و طرف مشورت نبود/حضور سه میلیون نفر در کرمان با جمعیت 700 هزار نفری غیرقابل پیش بینی بود

می توانیم بازار پرندگان را جمع کنیم اما درگیری ها و بقیه مسائل را چه کنیم؟/حکم قضایی بیاورند ما اقدام کنیم/ جمعشان کنیم کجا ببریمشان؟

بورس پسته را دیر شروع کردند/ باید انبارهای بورس را مجزا کنیم/ 80درصد دلالان پسته افغان هستند/ اگر انباردار خرده شیشه‌ نداشته باشد، دلالان به بورس پسته نمی آیند/ بورس نمی‌تواند پسته همه مردم را بخرد؛ لذا تاجر هم کار خودش را می‌کند

پس از اعلام نتایج صلاحیت ها، یحیی کمالی پور از ادامه شرکت در انتخابات انصراف داد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۸۳ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)