کد خبر: ۳۲۳۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
ارسال به دوستان
ذخیره
ربیعی:
سخنگوی دولت در یک نشست خبری  درخصوص برکناری رئیس صندوق بازنشستگی کشوری گفت: کمال بی‌انصافی است که این موضوع را به دستور رئیس‌جمهوری منتسب کنیم. این خوانش؛ خوانش غلطی است.

سخنگوی دولت در یک نشست خبری  درخصوص برکناری رئیس صندوق بازنشستگی کشوری گفت: کمال بی‌انصافی است که این موضوع را به دستور رئیس‌جمهوری منتسب کنیم. این خوانش؛ خوانش غلطی است.

علی ربیعی درباره نزدیکی به مهرماه و وضعیت طرح رتبه‌بندی معلمان گفت: پرداخت پاداش فرهنگیان در دو مرحله قطعی است و طرح رتبه‌بندی معلمان هم با ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار از مهرماه صورت خواهد گرفت.

وی درباره قیمت لوازم‌التحریر در آستانه مهرماه گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی برای لوازم‌التحریر محفوظ بوده و قیمت دفاتر و لوازم‌التحریر از سوی سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان اعلام خواهد شد.

ربیعی در پاسخ به سوالی درباره طرح تشکیل وزراتخانه میراث فرهنگی گفت: دولت موافق تشکیل این وزارتخانه نبود و نظرش را در مجلس اعلام کرد. قطعا این موضوع بار مالی خواهد داشت و امیری موظف شد تا مکاتبات لازم برای جلوگیری از این موضوع انجام دهد البته دولت قانون را اجرا خواهد کرد ولی بزرگ شدن دستگاه‌ها مساوی با بهبود کارها نیست.

وی ادامه داد: دولت انگیزه‌ای برای تشکیل وزارت میراث فرهنگی نداشت ولی اینکه موضوع به شورای عالی حل اختلاف ارجاع شود یا خیر را هنوز تصمیم نگرفته‌ایم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره قیمت مرغ اظهار کرد: ما در ۲ ماه هم با مرگ و میر مواجهیم و هم با بیماری ولی در نهایت قیمت مرغ به ثبات رسیده است. اقدامات لازم برای بازگشت قیمت مرغ به دیدگاه دولت در حال انجام است ولی در آن ۲ ماه منطقی برای ایجاد شوک به قیمت مرغ در بازار وجود داشت.

ربیعی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره برکناری رئیس صندوق بازنشستگی کشوری نیز گفت: کمال بی‌انصافی است که این موضوع را به دستور رئیس‌جمهوری منتسب کنیم. این خوانش؛ خوانش غلطی است. از روزهای اول سازمان‌های نظارتی اعلام کردند که باتوجه به قانون ایشان حائز شرایط نیستند.

وی ادامه داد: این اتفاق در زمان مرتضوی نیز رخ داد. این احتمال وجود دارد که دستگاه‌های نطارتی اشکال بگیرند. ما نیاز به محیط آرام برای کار داریم. این برکناری نیز صرفا براساس عمل به قانون صورت گرفت و امیدواریم وزیر کار از میعاد صالحی در جای دیگری استفاده کند.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره کنوانسیون هسته‌ای و ایرادات برخی فقهای شورای نگهیان نیز گفت: دو ساعت پیش با آقایان ظریف و صالحی در این زمینه صحبت کردیم و به نظرم اظهارات براساس مطالعاتی بود که خوب صورت نگرفته بود.

ربیعی یادآور شد: مجلس ابهامات شورای نگهبان را برطرف خواهد کرد ولی ایران هیچ الزامی برای دفن پسماندها در کشور خود ندارد ضمن اینکه در هیچ کجای این کنوانسیون خبری از اجبار ایران برای این اقدام وجود ندارد.

وی در خصوص سفر ظریف به قطر گفت: ما به همه کشورهای منطقه در ملاقات‌هایی که صورت می‌گیرد و در پیام‌های مختلف اعلام کردیم که آمادگی مذاکره با تک‌تک کشورهای منطقه برای امنیت خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان را داریم.

سخنگوی دولت گفت: ایران به طور تاریخی خودش را مکلف و موظف به تامین امنیت بنگاه‌های اقتصادی و تجاری منطقه می‌داند. پیام ما هم به همه کشورها این است که اعلام حضور رژیم اسرائیل که خودشان گفتند حضور ما اطلاعاتی است و حضور فیزیکی نیست، فریب است. معمولاً اسرائیل با اطلاعات فریب به سراغ کشورها می‌رود و بخشی از اختلافات بین کشورها ناشی از همین اطلاعا‌ های فریب است. رژیم اسرائیل همیشه دشمن ایران بوده است.

وی افزود: در همه این سفرها بحث مهم دوجانبه‌ای وجود دارد که باید استمرار داشته باشد تا جایی که من مطلع هستم مسائل منطقه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. به طور طبیعی تلاش ما برای عدم حضور بیگانگان در خلیج فارس از موضوعاتی است که ما مطرح می‌کنیم و به همه کشورها هم پیام دوجانبه‌ای برای حفظ امنیت می‌دهیم.

ربیعی در خصوص دستگیری برخی از متهمان در موضوع محیط زیست و موضع دولت در این خصوص تصریح کرد: این پرونده با حکم قوه قضائیه است اما قطعاً دولت از امنیت سازمان‌های مردم نهاد که در هر حوزه خدمت می‌کنند، حمایت می‌کند.

وی گفت: دولت قائل به نگاه امنیتی به سازمان‌های مردم‌نهاد نیست. یکی از مشکلات ما در حقیقت این است که هر پدیده جدیدی که صورت می‌گیرد با نگاهی سوءظن گونه به آن دیده می‌شود.

سخنگوی دولت گفت: همه تلاش خودمان را برای اینکه هم تصمیم درست گرفته شود و هم اینکه عادلانه و بر اساس استانداردهایی که از تعریف جاسوس داریم قضاوت شود، انجام می‌دهیم در همین راستا دولت وزارت اطلاعات و نهادهای مرتبط نظر خود را در این خصوص اعلام کردند و در نهایت تشخیص نهایی با قاضی محترم و قوه قضائیه است.

وی ادامه داد: از اینجا است که رژیم غاصب اسرائیل نسبت به کشور ما طمع دارد و در اینکه یکی از اهداف مهم سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای مختلف، ایران است تردید نداریم و بسیار سپاسگزاریم از کسانی که امنیت کشور ما را تامین می‌کنند و چندی پیش هم شما دیدید که تعدادی از جاسوسان توسط وزارت اطلاعات شناسایی شده و آن را اعلام کرد و من امیدوارم ترتیبی داده شود تا خبرنگاران هم از نزدیک با این قبیل پرونده‌ها آشنا شوند.

منبع: ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

شرایط برای فعالیت خانم‌ها انعطاف پذیر‌تر باشد/ در سطح استان‌ها اولین مرکز رشد بانوان در کرمان ایجاد شد/ کمتر از ۲۵ درصد از هیئت علمی دانشگاه‌ها خانم هستند/ مدل فعالیت اجتماعی و اقتصادی برای بانوان تعریف نشده است/۱۰ درصد مدیر عامل ها خانم هستند

زنان کرمانی در زمینه مشارکت اجتماعی رتبه اول کشوری را دارند/ استان کرمان در زمینه مشاغل خانگی رتبه اول کشور را دارد

تنها ۱۴ درصد از پژوهشگران، زن هستند/ بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان خلاق دختر بودند/آب محدودیت زاترین عامل توسعه کرمان است/ بعد از خوزستان بیشترین مصرف آب سرانه را در کرمان داریم

توسعه اقتصادی بدون مداخله بانوان در اقتصاد امری غیر ممکن است/ در حوزه کارآفرینی چالش اصلی مهارت است/مرکز رشد بانوان به معنی جدا شدن حوزه کسب و کار بانوان از آقایان نیست

انتقاد به کارت بازرگانی فرار به جلو است/ وقتی صادرکننده رسمی وارد کار نشود، امکان سوءاستفاده وجود دارد/اتاق سختگیری می کند، و بقیه سازمان‌ها سیستم خود را به‌روز کنند

نظام بانکی اصلاح شود و از فساد و رانت جلوگیری شود/دولت با نظارت مستقیم بر استانداری ها نگذارد برخی مسائل به قوه قضائیه رسیده شود/ پزشکان طب سنتی و سفارشات اسلام را فراگیرند/ مانند جبهه و جنگ باید بکوشیم نسل جوان کشور را زیاد کنیم/ مسئولان در بحث قیمت و خرید خرما نظارت کنند/ اقتدار ایران اسلامی حتی بر انگلیس و آمریکا هم سایه انداخته است/ با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم/ بیمه کشاورزی، در بحث خشکیدگی خرما جبران خسارت کند/بیمارستان کوهبنان نیاز به امکانات بیشتر دارد

کمبود مرغ داریم/ دارو‌ها یا چینی اند و یا کیفیت قبل را ندارند/ آمار تلفات در مرغدرای‌ها زیاد است/ ۵۰ درصد از مرغ مورد نیاز استان از سایر استان‌ها وارد می‌شود

برخی رشته ها که بازار کار خوبی نداشتند حذف شدند/ رشته معماری در اردیبشهت 99 حذف می شود

برداشت پسته از اوایل مهر شروع خواهد شد/ پیش بینی محصول پسته برای استان کرمان ، 126هزار تن است

آلارم مصرف مواد مخدر صنعتی در استان به صدا در آمده است/ وظیفه ذاتی دستگاه‌ها است که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنند/در مدارس، دانشگاه‌ها و خوابگاه هایمان حداقل دیگر نباید اعتیاد داشته باشیم/ آموزش و پرورش بگوید آیا هزینه‌ای که می‌کند در کاهش اعتیاد در بین دانش آموزان موثر بوده است/ پیشرفت ۹۵ درصدی کمپ ماده ۱۶ سپاه / کمپ ماده ۱۶ بانوان با ظرفیت ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر را راه اندازی می‌کنیم

پربازدید ها

نظام بانکی اصلاح شود و از فساد و رانت جلوگیری شود/دولت با نظارت مستقیم بر استانداری ها نگذارد برخی مسائل به قوه قضائیه رسیده شود/ پزشکان طب سنتی و سفارشات اسلام را فراگیرند/ مانند جبهه و جنگ باید بکوشیم نسل جوان کشور را زیاد کنیم/ مسئولان در بحث قیمت و خرید خرما نظارت کنند/ اقتدار ایران اسلامی حتی بر انگلیس و آمریکا هم سایه انداخته است/ با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم/ بیمه کشاورزی، در بحث خشکیدگی خرما جبران خسارت کند/بیمارستان کوهبنان نیاز به امکانات بیشتر دارد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۰ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

شورای اصلاح طلبان تذکر دهد؛به کسی چک سفید نداده ایم   (۶ نظر)

«قلاده های طلا» بسیار دقیق و موشکافانه به مباحث فتنه ۸۸ پرداخته است/کارگردانی خوب ابوالقاسم طالبی منجر به تولید فیلم خوب و تأثیر گذار شد   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۳ نظر)