کد خبر: ۳۲۳۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
ارسال به دوستان
ذخیره
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در رتبه‌های زیر ۱۰ چند عدم تعادل داریم یکی عدم تعادل منطقه‌ای است که بسیاری از این برگزیدگان از استان‌های خاص هستند و دوم عدم تعادل رشته‌ای است و سوم عدم تعادل مدرسه‌ای است.

کتب درسی دانش‌آموزان تا پانزدهم شهریور توزیع می‌شود/ بیش از ۸۰ درصد برگزیدگان رتبه‌های زیر ۱۰ از مدارس خاص بودند

سرپرست وزارت آموزش و پرورش امروز در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره کتب درسی دانش‌آموزان اظهار کرد: کتب دانش‌آموزان به انبارهای استان‌ها فرستاده شده و تا پانزدهم شهریورماه تمام این کتاب‌ها چه از طریق کتاب‌فروشی‌ها برای مقطع متوسطه اول و چه به لحاظ اینترنتی برای متوسطه دوم و ابتدایی توزیع خواهد شد.

سیدجواد حسینی  در پاسخ به سوالی درباره ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس گفت: اشکالی در سیستم اینترنتی ایجاد شده بود که رفع شد و مشکلی نخواهد داشت.

وی در پاسخ به سوالی درباره آمار قبول‌شدگان در کنکور امسال مبنی بر اینکه ۷۵ درصد برگزیدگان کنکور از سمپاد و مابقی از نمونه دولتی بودند و حتی یک نفر هم از دولتی نبوده، گفت: این آمار صددرصد اشتباه است. کنکور سراسری دو بخش دارد یک بخش میانگین پذیرش استان‌ها هستند و بخش دیگر برگزیدگان رتبه‌های زیر ۱۰ هستند که بیش از ۸۰ درصد آن از مدارس خاص بودند.

حسینی ادامه داد: رسانه‌ها باید بدانند در بحث کنکور ارزیابی و عملکرد استان‌ها بر مبنای زیر ۱۰ نفر صورت نگیرد بلکه بر مبنای میانگین پذیرش کنکور بگیرند. یعنی الان استان یزد ۲۰ سال است که رتبه اول را دارد ولی در کل برگزیدگان دو مرحله دارند. اولا باید کل میانگین کنکور را گرفت و ثانیا ما در سند تحول بنیادین می‌گوییم تعلیم و تربیت تمام ساعتی، یعنی وقتی می‌خواهیم استانی را ارزیابی کنیم، قهرمان ورزشی و هنری و قرآنی و... را همه باید ارزیابی کنیم و عملکرد خود را اصلاح کنیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد:‌ ما هم در این رتبه‌های زیر ۱۰ چند عدم تعادل داریم یکی عدم تعادل منطقه‌ای است که بسیاری از این برگزیدگان از استان‌های خاص هستند و دوم عدم تعادل رشته‌ای است و سوم عدم تعادل مدرسه‌ای است.

وی افزود: از لحاظ مدرسه‌ای هم برخی از مدارس بیشترین میزان قبولی را در این رتبه‌های اول دارند و به لحاظ رشته‌ای هم متاسفانه ۶۰ درصد از شرکت کنندگان‌مان در آزمون علوم تجربی هستند و این امر عدم توازن ایجاد کرده است در حالی که ۲۵ درصد از پذیرفته‌شدگان از علوم تجربی هستند. همچنین ۱۴ درصد شرکت‌کنندگان از رشته ریاضی، بیش از ۶۰ درصد از پذیرفته‌شدگان کنکور هستند که این‌ها نشان می‌دهد ما باید توسعه متوازن تحصیلی را جدی‌تر بگیریم.

منبع: ایلنا
برچسب ها: کتب درسی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان: کاش رهبری و تریبون های رسمی را خرج رای آوردن جوانان انقلابی نمی کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی: ملت ایران نشان داد از هر حزب و قوم طرفدار انقلاب و مقاومت است+تصاویر و فایل صوتی

مقصر مشخص نشده است/قصور، عمدی نبوده است

بازار طلا در رکود شدید و بی سابقه فرو رفت/ قیمت طلا بالاتر از این نمی رود/اخبار سیاسی تاثیری در قیمت طلا ندارد

کاش پنبه‌ها از برخی گوش‌ها بیرون بیفتد

آزادسازی معبر16 کیلومتری شهید سردار سلیمانی به عنوان کارنامه شورای پنجم مد نظر قرار گیرد/آسفالت معابر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان پول می‌خواهد/ قبرهای ده میلیونی در کرمان

در حادثه ازدحام جمعیت، شورا و شهرداری هیچ قصوری نداشتند/شورا تصمیم گیرنده و طرف مشورت نبود/حضور سه میلیون نفر در کرمان با جمعیت 700 هزار نفری غیرقابل پیش بینی بود

می توانیم بازار پرندگان را جمع کنیم اما درگیری ها و بقیه مسائل را چه کنیم؟/حکم قضایی بیاورند ما اقدام کنیم/ جمعشان کنیم کجا ببریمشان؟

بورس پسته را دیر شروع کردند/ باید انبارهای بورس را مجزا کنیم/ 80درصد دلالان پسته افغان هستند/ اگر انباردار خرده شیشه‌ نداشته باشد، دلالان به بورس پسته نمی آیند/ بورس نمی‌تواند پسته همه مردم را بخرد؛ لذا تاجر هم کار خودش را می‌کند

پس از اعلام نتایج صلاحیت ها، یحیی کمالی پور از ادامه شرکت در انتخابات انصراف داد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۸۳ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)