کد خبر: ۳۲۳۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی معتقدند؛ زیرساخت‌های مورد نیاز را برایشان فراهم نکرده‌ایم.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت گفت: برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی معتقدند؛ زیرساخت‌های مورد نیاز را برایشان فراهم نکرده‌ایم.

طاهر موهبتی (مدیرعامل بیمه سلامت) در ارتباط با اجازه صادر شده برای دانشگاه‌ها مبنی بر اینکه می‌توانند بالاتر از سقف بودجه خود هزینه‌ کنند، گفت: به عنوان یک سازمان بیمه‌ای از قوانین بودجه‌ای کشور تبعیت می‌کنیم. طبق این قوانین سازمان‌ها و دستگاه‌ها باید طبق بودجه‌ مشخص شده خود هزینه کنند و اگر بیش از بودجه خود هزینه کنند، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی است و اعمال مجازات قانون ۵۵۸ قانون مجازات اسلامی در دستور کار است.

وی افزود: در سال ۹۸ برخی از دانشگاه‌ها معتقد بودند که زیرساخت‌های مورد نیاز را برایشان فراهم نکرده‌ایم. وقتی ما می‌گوییم، ۱۲ میلیارد تومان به فرض بودجه یک بیمارستان باشد، این هزینه‌کرد بیمارستان ماهانه کنترل می‌شود تا بودجه از سقف معین تجاوز نکند. دانشگاه‌ها درخواست کردند تا یک فرصتی فراهم شود تا بتوانند زیرساخت‌های خود را فراهم کنند، اما باید در طول سال بودجه را رعایت کنند.

او ضمن تاکید براینکه ما مجابیم در انتهای سال سقف بودجه را متعادل کنیم، گفت: وزیر بهداشت در نشست اخیر که داشتیم، گفت شرایطی فراهم شود که طی دو ماه آینده بدون محدودیت سقف بودجه، دانشگاه‌ها بتوانند خدماتشان را ارائه کنند. این طرح در دانشگاه‌های دولتی و مراکز دانشگاه‌های دولتی اجرا می‌شود، مشروط براین که سقف بودجه رعایت بشود.

موهبتی گفت: در این مدت دانشگاه‌‌ها موظفند، در ارتباط با اجرای راهکارهای بالینی، اجرای پروتکل‌ها، نظام ارجاع و پزشک خانواده کار کنند، چرا که اگر این طرح‌ها اجرا بشود، خود به خود از بودجه مصوب هزینه‌ای تجاوز نخواهد کرد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت در شرح اقداماتی که دانشگاه‌ها موظفند طی این فرصت انجام دهند، افزود: دراین طرح‌ها دانشگاه‌ها مکلف هستند تا به سرعت زیرساخت‌های آماده نشده را فراهم کنند. البته خوشبختانه ۶۰ درصد دانشگاه‌ها کارشان را انجام داده‌اند و آن ۴۰ درصد هم تحت لوای این مصوبه می‌توانند خودشان را به شرایط مساعد برسانند. ما این ریسک را کردیم تا در این فرصت باقی مانده دانشگاه‌هایی که از تشکیل زیرساخت‌های اهداف آینده جا مانده‌اند، بتوانند خودشان را برسانند.

ظاهر موهبتی در واکنش به اینکه گفته می‌شود؛ برخی دانشگاه‌ها در گذشته «بودجه تامین دارو» را صرف خرید زمین و تجهیز ساختمان‌هایشان کردند، گفت: این حرف‌ها نمی‌تواند صحت داشته باشد که دانشگاه پول دارو را به خریدن زمین تعلق داده باشد. باید در دانشگاه‌ها بررسی کرد تا علت آن را حاصل کنیم. ممکن است دانشگاه ببیند که انبار کافی از دارو دارد ولی تجهیزاتش ناقص است و بودجه را به آن طرف تعلق بدهد. به اینهائی که می‌گویند پول دارو را خرج زمین کرده‌اند بگویید مصداق بیاورید.

وی اظافه کرد: پول داروخانه‌ها را که دانشگاه‌ نمی‌دهد. پول داروخانه‌ها را من به عنوان سازمان بیمه سلامت می‌دهم. ما هم در سازمان بیمه سلامت پول‌ها را پرداخت کرده‌ایم و تنها دو و نیم یا سه ماه بدهی داریم. چرا سه ماه بدهی دارم چون چهار ماه تخصیص بودجه من به تعویق افتاده است. طبق قوانین موجود من تا سه ماه مجاز هستم رسیدگی کنم. ما در سال ۹۸ خرداد را هم پرداخت کردیم.

مدیر عامل بیمه سلامت در رابطه با تغییر شرایط داروئی در کشور اذعان کرد: البته باید توجه کرد که سه ماه در گذشته اهمیت نداشت ولی امروز مهم است. چون قبلا داروخانه‌ها می‌توانستند با چک دارو بخرند ولی الان دیگر با چک به آنها دارو نمی‌دهند. به هر حال شرایط اقتصادی تاثیرگذار بوده است.

وی گفت: بیمه سلامت جزو بهترین بیمه‌ها در پرداخت بوده است و همین ما که جزو بهترین پرداخت کننده‌ها بودیم هم تا الان سه ماه تاخیر در پرداخت داریم. به هرحال نسبت به وضعیت اقتصادی گذشته که داروخانه با چک شش ماهه می‌رفت و دارو دریافت می‌کرد، الان چک روز از شما می‌خواهند. به هر حال شرایط بدی را تجربه می‌کنیم و این یعنی با سه ماه بدهی نمی‌توانیم خرید روز کنیم.

منبع: ایلنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

افتتاح خطوط ریلی جلال آباد تا کارخانه فولاد زرند ایرانیان تا خرداد ۹۹

بیش از ۵۰۰ میلیون ریال جریمه برای اصناف متخلف کرمانی در نظر گرفته شد / متخلفان از هیچ ارفاق قانونی بهره‌مند نمی‌شوند

در ترمز قطار به خود کفایی رسیده ایم / حمل و نقل ریلی به اقتصاد کشور کمک شایانی می کند / ۴۳۲ واگن به شبکه ریلی کشور اضافه شده است

دستگیری سارق سابقه دار طلاجات از طریق سامانه مها

گشایش نمایشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در کرمان

موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن

تکلیف کشور با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مشخص شد

مورد تازه‌ای از آلودگی کیک و بیسکوییت در استان مشاهده نشده است

تیم فوتبال بانوان سیرجان با 7 گل آویسا خوزستان را مغلوب کرد

آماده باش ۵۰۰ نجاتگر کرمانی در رزمایش طرح ترافیکی زمستان ۹۸

پربازدید ها

غلظت ریزگردها در فهرج به ۴۶ برابر حد مجاز رسید / تنفس فهرجی‌ها با مشکل مواجه شده است

داخل کیک و بیسکوئیت‌ها داروی مخدر نبوده است/ وجود قرص و کپسول در فرآورده‌های غذایی برای تخریب وجهه کل صنعت غذا و شکلات کشور است / موضوع ابعاد سیاسی و امنیتی دارد

۴۱ راهدارخانه در طرح زمستانه جاده‌ای استان کرمان تجهیز و فعال شد / استان کرمان بعد از اصفهان بیشترین طول بزرگراه را در سطح کشور دارد

آماده باش ۵۰۰ نجاتگر کرمانی در رزمایش طرح ترافیکی زمستان ۹۸

پیش بینی بارش برف و باران در اواسط هفته در استان کرمان

نجات جان کودک 11 ساله از داخل چاه توسط مردم

دستگیری سارق سابقه دار طلاجات از طریق سامانه مها

پیش بینی بارش پراکنده در ارتفاعات جنوب کرمان

موسسه خیریه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است+ فیلم

ماجرای قرص های مشکوک در کیک های خوراکی چیست؟

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۱ نظر)