کد خبر: ۳۲۳۴۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی مطرح شد:
استاندار به صراحت خطاب به مدیران دولتی گفت: مدیری دلسوز است که از همه ظرفیت های قانونی و حتی طرفیت هایی که متقاضی نمی داند استفاده کند و به واحدهای تولیدی کمک کند.

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده:

بخشی از شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت به عدم اجرایی شدن معافیت مالیاتی ماده ۱۳۲ قانون برای شرکت های معدنی بود . بنا به اظهارات دبیر انجمن زغال سنگ ایران، قانون معافیت مالیاتی ماده ۱۳۲ در استان کرمان با چالش هایی روبه روست و تنها دو شرکت توانستند از این معافیت مالیاتی ۱۰ ساله استفاده کنند که البته دفتر مرکزی آن ها در استان دیگری بوده و از طریق آن استان ها اقدام کرده اند.

استاندار کرمان در واکنش به این اظهارات خواستار توضیح سازمان امور مالیاتی استان شد.

نماینده سازمان مالیاتی در پاسخ به استاندار کرمان، به اصلاحیه های قانون مالیاتی در طی این سال ها اشاره کرد و ضمن پذیرش بخشی از این خطاها عنوان کرد در این جلسات حتی نماینده اتاق نیز حضور داشته ولی متاسفانه این مورد حتی در هیات حل اختلاف نیز تصویب شد.

این توضیحات با واکنش شدید استاندار کرمان مواجه شد، محمد جواد فدایی در این جلسه به صراحت خطاب به مدیران دولتی گفت: مدیری دلسوز است که از همه ظرفیت های قانونی و حتی طرفیت هایی که متقاضی نمی داند استفاده کند و به واحدهای تولیدی کمک کند.

در ادامه روند جلسه انتقاداتی به سازمان امور مالیاتی استان مطرح شد، بنابه اظهارات معدن کاران برای استفاده از این معافیت مالیاتی نیاز به پروانه بهره برداری است اما در معادن کرمان معدن به نام یک شخص است و بهره بردار آن شخص دیگری است.

"سامان مرتاز" یکی از معدن کاران استان، در انتقاد از قوانین مالیاتی گفت: این افتخار ندارد که استان کرمان دومین پرداخت کننده مالیات در کشور است.

با توجه به انتقادات مطرح شده در این جلسه نهایتا مقرر شد تا اتاق بازرگانی کرمان پیگیر ماده قانون ۱۲۳ در جهت رفع مشکل پروانه بهره برداری برای معادن باشد. همچنین در خصوص بدهی های معوق معدن کاران زغال سنگ به سازمان تامین اجتماعی نیز، پیشنهاد شد تا پرداخت به صورت اقساط ۶۰ ماهه و بدون جریمه صورت گیرد.

برچسب ها: بیمه ، مالیات ، بخش خصوصی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

افتتاح خطوط ریلی جلال آباد تا کارخانه فولاد زرند ایرانیان تا خرداد ۹۹

بیش از ۵۰۰ میلیون ریال جریمه برای اصناف متخلف کرمانی در نظر گرفته شد / متخلفان از هیچ ارفاق قانونی بهره‌مند نمی‌شوند

در ترمز قطار به خود کفایی رسیده ایم / حمل و نقل ریلی به اقتصاد کشور کمک شایانی می کند / ۴۳۲ واگن به شبکه ریلی کشور اضافه شده است

دستگیری سارق سابقه دار طلاجات از طریق سامانه مها

گشایش نمایشگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در کرمان

موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن

تکلیف کشور با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مشخص شد

مورد تازه‌ای از آلودگی کیک و بیسکوییت در استان مشاهده نشده است

تیم فوتبال بانوان سیرجان با 7 گل آویسا خوزستان را مغلوب کرد

آماده باش ۵۰۰ نجاتگر کرمانی در رزمایش طرح ترافیکی زمستان ۹۸

پربازدید ها

امروز امورات کشور با ارزحاصل از صادرات غیرنفتی تامین می‌شود/ اگر رونق تولید می‌خواهیم باید مسیر صادرات باز شود/صادرکنندگان غیرنفتی را نمی‌دیدیم /مشکلات به دلیل کج سلیقگی‌ها و کج فهمی‌هایی برخی مسوولان دولتی است

از تحریم‌های داخلی شکایت داریم نه خارجی! / هزینه تامین مالی در ایران چندین برابر کشورهای دیگر است / باید رایزنان بازرگانی و وزارت امور خارجه بستر صادرات را فراهم کنند  

قیمت حبوبات و غلات در استان ۵ درصد افزایش داشته است / تکلیف تامین میوه شب عید مشخص نیست

مجلس و مدیران عالی کشور تکلیف اف‌ای‌تی‌اف را مشخص کنند /شناخت بازارهای خارجی یکی از مشکلات صادرکنندگان است

موافقت بانک مرکزی با افزایش سقف وام مسکن

بیش از ۵۰۰ میلیون ریال جریمه برای اصناف متخلف کرمانی در نظر گرفته شد / متخلفان از هیچ ارفاق قانونی بهره‌مند نمی‌شوند

در شهرستان‌های جنوبی جایگاه سوخت CNG وجود ندارد / باید برای شرکت‌های پخش کالا در استان کرمان سهمیه بنزین در نظر گرفته شود / محدودیت صادرات به عراق کشاورزان را متضرر می‌کند

از تحریم های خارجی هراسی نیست، شکایت ها از تحریم های داخلی است / در خصوص برگشت ارز باید تمهیداتی اندیشیده شود / وزارت خارجه باید بستر صادرات را مهیا کند

در ترمز قطار به خود کفایی رسیده ایم / حمل و نقل ریلی به اقتصاد کشور کمک شایانی می کند / ۴۳۲ واگن به شبکه ریلی کشور اضافه شده است

احداث پیست موتورسواری در منطقه ویژه رفسنجان

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۱ نظر)