کد خبر: ۳۲۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه شورای اداری استان مطرح شد:
استاندار کرمان: براساس آمار سامانه رصد، در سال ۹۷ حدود ۴۱ هزار شغل ایجاد شده است که حاکی از تحقق ۱۲۴ درصد هدف گذاری در بحث اشتغال است.

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده:

استاندار کرمان در جلسه شورای اداری استان گفت: هفته دولت از جهات مختلفی مورد توجه است که در ابتدا یادآور مدیران بزرگی چون رجایی و باهنر و سپس فرصتی است تا مدیران و دستگاه های اجرایی مروری بر عملکرد خود داشته و گزارشی به مردم ارائه دهند.


محمد جواد فدایی در این رابطه خاطر نشان کرد: مدیران از هفته دولت استفاده و به طور مشخص تاثیری که دستگاه های اجرایی در توسعه و بهبود روند کار داشتند را به طور ملموس و روشن ارائه دهند.

بنا به گفته استاندار کرمان براساس آمار سامانه رصد، در سال ۹۷ حدود ۴۱ هزار شغل ایجاد شده است که حاکی از تحقق ۱۲۴ درصد هدف گذاری در بحث اشتغال است.

فدایی در ادامه در خصوص عملکرد استان در ایجاد اشتغال اظهار کرد: در موضوع اشتغال خرد ۱۵۶ میلیارد تومان تسهیلات ۴ درصد و در اشتغال روستایی ۳۰۹ میلیارد تومان تسهیلات ۶ درصد پرداخت و ما رتبه ۷ را داشتیم. همچنین برای تکمیل واحدهای اقتصادی ۹۶۱ میلیارد تسهیلات رونق تولید پرداخت شده و ما رتبه ۵ کشوری را داشته ایم.

براساس گفته های استاندار کرمان، استان کرمان رتبه اول در جذب اعتبارات ایجاد گلخانه را به خود اختصاص داده و ۵۶ درصد اعتبارات کل کشور در ایجاد گلخانه در استان کرمان جذب شده است.

فدایی در خصوص عملکرد کمیته امداددر ایجاد اشتغال گفت: در سال گذشته ۶ هزار و ۸۰۰ شغل در کمیته امداد ایجاد شده که تنها ۷۰۰ شغل مربوط به نیروگاه خورشیدی بوده است.

او در ادامه افزود: در بخش تامین آب، افزایش خوبی در اعتبارات تامین آب شهرها داشته ایم، طرح اضطراری آب کرمان هم به همت دوستان به بهره برداری رسیده است.


فدایی خاطر نشان کرد: ۱۷ پروژه آماده افتتاح داریم که در این راستا ۲ هزار و ۴۰۰شغل مستقیم ایجاد خواهد شد.

استاندار کرمان با بیان اینکه آن چه ما از مدیران می خواهیم فعالیت مضاعف است، گفت: ما در بعد کارشناسی احساس ضعف می کنیم.

فدایی در این رابطه افزود: سرعت عمل در کارها و استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی بحث های دیگری است که باید به آن ها توجه شود.

او خاطر نشان کرد: باید به تعهداتی که درجلسات داریم پایبند باشیم.

فدایی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی گفت:وقتی که یک متقاضی به یک دستگاه اجرایی برای ایجاد ۵۰ شغل مراجعه می کند، دستگاه باید به این فرد به عنوان یک کارآفرین نگاه کند که می خواهد وظیفه دستگاه اجرایی را انجام دهد.

استاندار کرمان در رابطه باطرح سنجش عملکرد دستگاه های اجرایی استان، توضیح داد: در قالب این پروژه تحقیقاتی در سطح ادارات استان، می خواهیم روند انجام کارهای مردم در ادارات را ببینیم.

فدایی افزود: در این طرح حداقل ۶ ماه افرادی در آن ادارات مستقر می شوند و سه سوال ساده از مراجعان پرسیده می شود تا عملکرد آن دستگاه مورد سنجش قرار گیرد.

در بخش دیگری از جلسه شورای اداری استان، استاندار کرمان از مدیر عامل بانک رفاه خواست تا در خصوص عملکرد خود در رونق تولید پاسخگو باشد.

موسوی در پاسخ به این پرسش استاندار کرمان که آیا واحدی بوده تا برای بدهی های معوق بانکی تعطیل شود، مدعی شد که تنها یک واحد از مشتریان این بانک بوده که دچار مشکل شده که آن واحد هم مشکل اصلی اش در تامین مواد اولیه است و بانک تا کنون هیچ اقدامی علیه این واحد تولیدی انجام نداده است.

 

برچسب ها: استاندار ، اشتغال ، آب
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کاهش آسیب‌های اجتماعی با کمک اردوهای جهادی

شهرداری، ناوگان اتوبوسرانی را تقویت کند/ خرید کارت اتوبوس الزامی است

بخش دولتی برای حضور خیرین، مانع ایجاد می‌کند /۱۳ شهرستان استان از نظر فضای آموزشی زیر نرم کشوری هستند/ سهم اعتبارات آموزش و پرورش در بودجه‌های استانی پایین است

شورای شهر به ساختمان مرکزی شهرداری منتقل می شود/ ساختمان جدید شورای شهر در میدان شورا احداث خواهد شد

فضاهای شهری برای معلولین مناسب سازی شود/ در اجرای پروژه های عمرانی تسریع شود/برای شهرداری منطقه پنج نیروی جدید استخدام نکردیم/ اصلاح هندسی سه راهی شرف آباد انجام شد و به زودی اجرا می شود

مرکز پژوهش های شورای اسلامی تشکیل شد/ چناریان، خدادادی و حسن زاده به عنوان اعضای هیأت امنا انتخاب شدند/افکار ما سیاسی است اما در امور مرتبط با مردم سیاسی عمل نمی‌کنیم

هیات رئیسه شورای اصلاح طلبان استان کرمان انتخاب شدند

با شهرداری مشکل داریم

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

پربازدید ها

دام و طیور از این آب نمی خورند چه برسد به انسان!

از نظر استحکام بنای مدارس مشکل نداریم/ با تغییر نظام آموزشی، با کمبود کلاس مواجه شدیم/ تراکم دانش آموزان در هر کلاس به ۴۵ نفر رسیده است / اگر سخت گیرانه به مدارس غیر دولتی نگاه کنیم تعداد زیادی از آن ها را باید تعطیل کنیم

مرمت و بازسازی کلیه‌ی کاروانسراهای بازار تاریخی کرمان /آغاز فاز اول طرح گذر فرهنگی در آیندۀ نزدیک

پدر و پسر گم شده در سیرجان پیدا شدند

استاندار کرمان: سند تحول بنیادین یک سند مهم در تعلیم و تربیت کشور است/ اجرای دقیق سند تحول بنیادین باید اولویت اصلی آموزش و پرورش در استان باشد/نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان: برخی افراد به اشتباه معلم شده‌اند/ چاره‌ای برای رفع دغدغه‌های معلمان در سند تحول بنیادین اندیشیده شود

با شهرداری مشکل داریم

زنگ مهر در بیش از 7700 مدرسه استان کرمان به صدا درآمد/۳۵ درصد فضاهای آموزشی مدارس استان کرمان یا تخریبی هستند یا نیاز به مقاوم سازی دارند

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

انجام طرح حذف قبوض کاغذی به منظور کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت/ صدور ۹۸۷ هزار قبض برق سبز در کرمان

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)