کد خبر: ۳۲۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۷
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست شورای اسلامی شهر کرمان چه گذشت
مشرفی گفت: آیت الهی موسوی گلایه داشت آنچه که معاون فنی استانداری در خصوص سیل بند ها باید انجام می داده است انجام داده اما شهرداری کارهایی را که باید انجام می داده است نداده است و با این اوضاع در مهر یا آبان که بارندگی شود غافلگیر می شویم. ایشان همچنین اعلام کرد شهرداری حتی مجری که ما فرستادیم را هم تحویل نگرفته است.

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

نشست عمومی شورای شهر کرمان عصر امروز یکشنبه در محل خانه شهر در حالی برگزار شد که حسین چناریان و شهردار از غایبان این جلسه بودند.

به گزارش گفتارنو،رییس شورای شهر کرمان در شروع نشست عمومی شورای شهر ضمن تبریک فرا رسیدن عید غدیر به روز خبرنگار نیز اشاره کرد و گفت: کار خبرنگاری کار هر کسی نیست و دانش لازم را می‌طلبد و هم مستلزم ذوق و استعداد ذاتی است.

محمد فرشاد عنوان کرد: شاید یکی از حرفه‌هایی که می تواند در توسعه‌ همه جانبه کشور اثر بگذارد حرفه خبرنگاری است و ما نیز در شورای شهر کرمان خبرنگاران را قبول داریم و معتقدیم فعالان این حرفه پیوسته باید در این عرصه حضور داشته باشند.

وی همچنین تصریح کرد:اساسنامه تیپ مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر از سوی شورای عالی استان ها ابلاغ شده و از سوی مشاور شورای شهر کرمان در مرحله شکل گیری است.

در ادامه این نشست اما علی اکبر مشرفی در نطق قبل از دستورخطاب به "رضا دادگر پور" سرپرست معاونت مالی و اقتصادی شهرداری کرمان گفت:در جلسه شورای شهرستان که با معاونت عمرانی استانداری و مدیرکل ستاد بحران استانداری، داشتم، مدیر کل ستاد بحران  از عدم اختصاص کامل ساختمان مدیریت بحران از سوی شهرداری انتقاد کرد و معاون عمرانی استانداری نیز گله های زیادی در خصوص سیل بند ها داشتند.

مشرفی ادامه داد: آیت الهی موسوی گلایه داشت آنچه که معاون فنی استانداری در خصوص سیل بند ها باید انجام می داده است انجام داده اما شهرداری کارهایی را که باید انجام می داده است نداده است و با این اوضاع در مهر یا آبان که بارندگی شود غافلگیر می شویم.

مشرفی افزود: ایشان همچنین اعلام کرد شهرداری حتی مجری که ما فرستادیم را هم تحویل نگرفته است.

مشرفی اضافه کرد: مدیرکل ستاد بحران استانداری نیز در خصوص ستاد بحران از شهرداری گلایه داشت و گفت: در حالیکه ساختمان ستاد بحران توسط خارجی ها ساخته شده است و شهرداری در آن کاری انجام نداده است اما اکنون شهرداری از این ساختمان فقط یک اتاق را در اختیار ستاد بحران قرار داده است.

این عضو شورای شهر بار دیگر به درختان سطح شهر اشاره کرد و خطاب به دادگرپور گفت: زمانیکه درختان برگ سوزنی خشک می شدند گفتید به خاطر آب برج اول بوده است! خیابان جهاد چه؟ درختان آنجا چه مشکلی دارند که خشک شدند؟ کاج های مسجد صاحب الزمان چرا خشک می شوند؟ دلیل خشک شدن درختان سطح شهر چیست؟

مشرفی با بیان اینکه درختان برگ سوزنی اگر برگ ریز کنند دیگر قابل برگشت نیستند، گفت: درختان برگ پهن، توت ها نیز خشک شدند وعناب تلخ هم قبل از موعد برگ هایشان زرد شده است.

وی تصریح کرد: آنهایی که متولی فضای سبز کرمان هستند را مورد بررسی قرار دهید، به نظر من بهتر است برگردیم به چارت قدیم چرا که آن زمان فضای سبز بهتر از الان بود، درختان جنگل قائم را ببینید بالای ۲۵ درصد دچار مشکل شدند.

مشرفی درخواست کرد: شهرداری یک طرح بازسازی به شورا بدهد و تامین آب شرب جنگل قائم را نیز باید به یک طریقی انجام دهد.

این عضو شورای شهر همچنین به آبهای زیرزمینی اشاره کرد و گفت: 16 درصد آبهای زیرزمینی مربوط به شهرداری بوده است اما اسناد آن در شهرداری نیست حتی اگر شهرداری اسناد را ندارد حتماً در آب منطقه ای اسناد موجود است حتی اگراسناد پیدا هم نشود مگر می شود آب زیرزمینی کرمان را به بیرون ببرند و درختان شهرخشک شوند.

در ادامه این نشست "منصور ایرانمنش" دیگر عضو شورا نیز گفت: قرار بود شهرداری عوارض حفاری و عوارض طرح ترافیک را با هم تلفیق کند و این دو را با هم از مردم دریافت کند ،قبلا مردم برای گرفتن عوارض حفاری مستقیم فقط به شهرداری می رفتند و جواب را می گرفتند اما اکنون باید به سازمان ترافیک هم بروند و این مردم را دچار مشکل کرده است پیشنهاد می کنیم شهرداری منطقه عوارض حفاری و عوارض ترافیک را با هم بگیرد تا از رفت و آمد مردم جلوگیری شود.

برچسب ها: شورای شهر ، شهرداری ، درخت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کاهش آسیب‌های اجتماعی با کمک اردوهای جهادی

شهرداری، ناوگان اتوبوسرانی را تقویت کند/ خرید کارت اتوبوس الزامی است

بخش دولتی برای حضور خیرین، مانع ایجاد می‌کند /۱۳ شهرستان استان از نظر فضای آموزشی زیر نرم کشوری هستند/ سهم اعتبارات آموزش و پرورش در بودجه‌های استانی پایین است

شورای شهر به ساختمان مرکزی شهرداری منتقل می شود/ ساختمان جدید شورای شهر در میدان شورا احداث خواهد شد

فضاهای شهری برای معلولین مناسب سازی شود/ در اجرای پروژه های عمرانی تسریع شود/برای شهرداری منطقه پنج نیروی جدید استخدام نکردیم/ اصلاح هندسی سه راهی شرف آباد انجام شد و به زودی اجرا می شود

مرکز پژوهش های شورای اسلامی تشکیل شد/ چناریان، خدادادی و حسن زاده به عنوان اعضای هیأت امنا انتخاب شدند/افکار ما سیاسی است اما در امور مرتبط با مردم سیاسی عمل نمی‌کنیم

هیات رئیسه شورای اصلاح طلبان استان کرمان انتخاب شدند

با شهرداری مشکل داریم

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

پربازدید ها

دام و طیور از این آب نمی خورند چه برسد به انسان!

از نظر استحکام بنای مدارس مشکل نداریم/ با تغییر نظام آموزشی، با کمبود کلاس مواجه شدیم/ تراکم دانش آموزان در هر کلاس به ۴۵ نفر رسیده است / اگر سخت گیرانه به مدارس غیر دولتی نگاه کنیم تعداد زیادی از آن ها را باید تعطیل کنیم

مرمت و بازسازی کلیه‌ی کاروانسراهای بازار تاریخی کرمان /آغاز فاز اول طرح گذر فرهنگی در آیندۀ نزدیک

استاندار کرمان: سند تحول بنیادین یک سند مهم در تعلیم و تربیت کشور است/ اجرای دقیق سند تحول بنیادین باید اولویت اصلی آموزش و پرورش در استان باشد/نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان: برخی افراد به اشتباه معلم شده‌اند/ چاره‌ای برای رفع دغدغه‌های معلمان در سند تحول بنیادین اندیشیده شود

پدر و پسر گم شده در سیرجان پیدا شدند

با شهرداری مشکل داریم

زنگ مهر در بیش از 7700 مدرسه استان کرمان به صدا درآمد/۳۵ درصد فضاهای آموزشی مدارس استان کرمان یا تخریبی هستند یا نیاز به مقاوم سازی دارند

انجام طرح حذف قبوض کاغذی به منظور کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت/ صدور ۹۸۷ هزار قبض برق سبز در کرمان

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)