کد خبر: ۳۲۴۰۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست شورای اسلامی شهر چه گذشت
فروش یک زمین 20 هزار متر مربعی در الغدیر و همین طور اخذ قدر السهم از اراضی زیر 500 متر ازجمله موضوعات مورد بحث نشست شورای اسلامی شهر بود که با مخالفت و موفقت هایی همراه بود.

گفتارنو/ گروه شهر

فروش یک زمین 20 هزار متر مربعی در الغدیر و همین طور اخذ قدر السهم از اراضی زیر 500 متر ازجمله موضوعات مورد بحث نشست شورای اسلامی شهر بود که با مخالفت و موفقت هایی همراه بود.

به گزارش گفتارنو، رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر کرمان در این جلسه اظهار داشت: براساس ماده 101 قانون شهرداری ها، قطعات زمین کمتر از 500 متر از پرداخت قدرالسهم به شهرداری معاف هستند.

علی خدادادی اضافه کرد: شهرداری کرمان در سال جاری لایحه ای را عنوان کرده است که اراضی که قبلا سند گرفته اند، مشمول قانون 500 تا یک هزار متر شوند(و قدرالسهم بپردازند) که این خلاف قانون است و ما نمی توانیم بپذیریم.

این موضوع با مخالفت صریح و البته تند فتح الله مویدی مواجه شد، مویدی اظهار داشت: دریافت قدرالسهم در اراضی کمتر از 500 متر خلاف شرع و قانون وخلاف مصوبه وزارت کشور است .

مویدی خطاب به اعضای شورای شهر گفت: این که افراد بی تخصصی در شورای شهر هستند که مصوبات وزارت کشور را زیر پا می گذارند جای سوال دارد.

نایب رییس شورای شهر اعلام کرد: این مصوبه باید در کمیسیون معماری و شهرسازی مورد بررسی و کارشناسی بیشتر قرار گیرد.

مویدی اما با صدای بلند فریاد زد: طبق قانون قدرالسهمی که پیش از این از مردم گرفته شده است باید برگردانده شود و خبرنگاران باید این را منعکس کنند.

رامین ارجمند کرمانی در واکنش به صحبت های مویدی گفت:شاید من نیزبا نظر شما موافق باشم اما ما باید این حق را به شهرداری بدهیم تا از لوایح خود دفاع کند و فلبداهه مطرح کردن این موضوع کار درستی نیست.
سرانجام مقرر شد این موضوع در کمیسیون معماری وشهرسازی مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه این نشست همچنین بر روی فروش یک زمین ۲۰ هزار متر مربعی در الغدیر بحث و بررسی شد. براساس توضیحات داده شده در این جلسه هزار و ۹۴۱ متر مربع این زمین تجاری ، ۵ هزار متر مربع آموزشی و چیزی نزدیک به ۱۷۰ متر آن نیز فضای سبز است.

مویدی با این مصوبه نیز مخالفت کرد و گفت: زمین بسیار بزرگ است و ارزش بالایی دارد اینکه شهرداری بدون مصوبه شورا قبلا پول از مالک گرفته است اشتباه کرده است.

او در ادامه با بیان اینکه زمین ها سرمایه های شهرداری هستند و فروش آنها به صلاح نیست، گفت: این زمین که قیمتش چندین برابر شده است را با ۵ میلیارد تومان می خواهید بفروشید؟

علی خدادادی خطاب به مویدی اظهار داشت: اگر شهرداری می خواست زمین را بفروشد و حقوق کارمندانش را بدهد حرف شما درست بود اما اگر خواست با فروش زمین مصالح و میلگرد و ... بخرد و پروژه هایش را پیش ببرد این به نفع شهر و شهرداری تمام می شود.

مویدی گفت: در شرایطی که آن منطقه به فضای سبزو همچنین پارکینگ نیاز دارد فروش این زمین چه معنایی دارد؟ این زمین نباید تغییر کاربری دهد.

منصور ایرانمنش نیز در خصوص دلیل مخالفت خود گفت :این زمین کاربری اش مسکونی است من از اینکه آنجا تغییر کاربری پیدا می کند مخالف هستم.

خدادادی در پاسخ عنوان کرد: بخشی از این زمین که مربوط به آموزش و پرورش و نیز ادارات است اعلام کرده اند ما این زمین را نمی خواهیم، و آن قسمت که مربوط به پارکینگ و فضای سبز است تغییر کاربری نخواهد داد.

او در ادامه افزود: شهرداری قبلا پولش را گرفته و ما بقی را هم می خواهد به قیمت روز دریافت کند.

محمد جواد کامیاب نیز که در زمره موافقین فروش این زمین بود، گفت: شهرداری با حفظ کاربری این زمین را به مالک می دهد.

اگر چه بنا به توضیحات اعضای شورای شهر فروش این زمین قانونی بوده است اما کماکان اعتراضات مویدی در خصوص عدم فروش این زمین باقی ماند.

عل اکبر مشرفی روی قیمت کارشناسی شده یک زمین دیگر  بحث و مخالفت کرد و علیرغم اینکه خدادادی اعلام کرد کارشناسان رسمی دادگستری که مورد اعتماد ما نیز هستند بر روی زمین قیمت گذاری کردند اما همچنان مشرفی بر مخالفت خود تاکید داشت.

اعضای شورای شهر به اتفاق از مشرفی خواستند تا به عنوان نماینده شورا به همراه میرحسینی و ایرانمنش برای کارشناسی و قیمت گذاری زمین بروند که با مخالفت مشرفی مواجه شد و گفت: من نه حکمی دارم و نه نماینده رسمی شورا هستم اما نظرم را عنوان میکنم.

میرحسینی و ایرانمنش اظهار داشتند ما حاضریم استعفا دهیم و شما نماینده رسمی شورا شوید و فرشاد هم با این پیشنهاد موافقت کرد، در نهایت اما مقرر شد شورا سه نماینده رسمی در امر کار کارشناسی و قیمت گذاری زمین ها داشته باشد.

با توجه به بحث های صورت گرفته در جلسه شورای شهر تصمیم گیری در خصوص فروش این زمین به رای گذاشته شد وبا ۵ رای موافق و ۵ رای مخالف مقرر شد تا این موضوع به بررسی مجدد برسد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

کاهش آسیب‌های اجتماعی با کمک اردوهای جهادی

شهرداری، ناوگان اتوبوسرانی را تقویت کند/ خرید کارت اتوبوس الزامی است

بخش دولتی برای حضور خیرین، مانع ایجاد می‌کند /۱۳ شهرستان استان از نظر فضای آموزشی زیر نرم کشوری هستند/ سهم اعتبارات آموزش و پرورش در بودجه‌های استانی پایین است

شورای شهر به ساختمان مرکزی شهرداری منتقل می شود/ ساختمان جدید شورای شهر در میدان شورا احداث خواهد شد

فضاهای شهری برای معلولین مناسب سازی شود/ در اجرای پروژه های عمرانی تسریع شود/برای شهرداری منطقه پنج نیروی جدید استخدام نکردیم/ اصلاح هندسی سه راهی شرف آباد انجام شد و به زودی اجرا می شود

مرکز پژوهش های شورای اسلامی تشکیل شد/ چناریان، خدادادی و حسن زاده به عنوان اعضای هیأت امنا انتخاب شدند/افکار ما سیاسی است اما در امور مرتبط با مردم سیاسی عمل نمی‌کنیم

هیات رئیسه شورای اصلاح طلبان استان کرمان انتخاب شدند

با شهرداری مشکل داریم

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

پربازدید ها

دام و طیور از این آب نمی خورند چه برسد به انسان!

از نظر استحکام بنای مدارس مشکل نداریم/ با تغییر نظام آموزشی، با کمبود کلاس مواجه شدیم/ تراکم دانش آموزان در هر کلاس به ۴۵ نفر رسیده است / اگر سخت گیرانه به مدارس غیر دولتی نگاه کنیم تعداد زیادی از آن ها را باید تعطیل کنیم

مرمت و بازسازی کلیه‌ی کاروانسراهای بازار تاریخی کرمان /آغاز فاز اول طرح گذر فرهنگی در آیندۀ نزدیک

پدر و پسر گم شده در سیرجان پیدا شدند

استاندار کرمان: سند تحول بنیادین یک سند مهم در تعلیم و تربیت کشور است/ اجرای دقیق سند تحول بنیادین باید اولویت اصلی آموزش و پرورش در استان باشد/نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان: برخی افراد به اشتباه معلم شده‌اند/ چاره‌ای برای رفع دغدغه‌های معلمان در سند تحول بنیادین اندیشیده شود

با شهرداری مشکل داریم

زنگ مهر در بیش از 7700 مدرسه استان کرمان به صدا درآمد/۳۵ درصد فضاهای آموزشی مدارس استان کرمان یا تخریبی هستند یا نیاز به مقاوم سازی دارند

انجام طرح حذف قبوض کاغذی به منظور کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف وقت/ صدور ۹۸۷ هزار قبض برق سبز در کرمان

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان برای مقابله با پدیده گرد وغبار کرمان

زائران اربعین برای ثبت نام فقط از سامانه سماح استفاده کنند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)