کد خبر: ۳۲۴۱۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست شورای اسلامی شهر چه گذشت:
فروش یک قطعه زمین 20 هزار متر مربعی در الغدیر و همین طور اخذ قدر السهم از اراضی زیر 500 متر ازجمله موضوعات مورد بحث نشست شورای اسلامی شهر کرمان بود که با مخالفت و موفقت هایی همراه بود.

گفتارنو/ گروه شهر:

فروش یک زمین 20 هزار متر مربعی در الغدیر و همین طور اخذ قدر السهم از اراضی زیر 500 متر ازجمله موضوعات مورد بحث نشست شورای اسلامی شهر بود که با مخالفت و موفقت هایی همراه بود.

به گزارش گفتارنو، رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر کرمان در این جلسه اظهار داشت: براساس ماده 101 قانون شهرداری ها، قطعات زمین کمتر از 500 متر از پرداخت قدرالسهم به شهرداری معاف هستند.

علی خدادادی اضافه کرد: شهرداری کرمان در سال جاری لایحه ای را آماده کرده است که اراضی که قبلا سند گرفته اند، مشمول قانون 500 تا یک هزار متر شوند و قدرالسهم بپردازند که این خلاف قانون است و ما نمی توانیم بپذیریم.

در حالی که خدادادی خود به عنوان مخالف صحبت کرده بود، با واکنش تند فتح الله مویدی مواجه شد، مویدی اظهار داشت: دریافت قدرالسهم از اراضی کمتر از 500 متر خلاف شرع و قانون وخلاف مصوبه وزارت کشور است .

مویدی خطاب به اعضای شورای شهر گفت: این که افراد بی تخصصی در شورای شهر هستند که مصوبات وزارت کشور را زیر پا می گذارند جای سوال دارد.

نایب رییس شورای شهر اعلام کرد: این مصوبه باید در کمیسیون معماری و شهرسازی مورد بررسی و کارشناسی بیشتر قرار گیرد.

مویدی اما با صدای بلند فریاد زد: طبق قانون، قدرالسهمی که پیش از این از مردم گرفته شده است باید برگردانده شود و خبرنگاران باید این را منعکس کنند.

رامین ارجمند کرمانی در واکنش به صحبت های مویدی گفت:شاید من نیزبا نظر شما موافق باشم اما ما باید این حق را به شهرداری بدهیم تا از لوایح خود دفاع کند و فلبداهه مطرح کردن این موضوع کار درستی نیست.

سرانجام مقرر شد این موضوع در کمیسیون معماری وشهرسازی مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه این نشست، فروش یک قطعه زمین ۲۰ هزار متر مربعی در الغدیر مورد بحث و بررسی قرار گرفت. براساس توضیحات داده شده در این جلسه هزار و ۹۴۱ متر مربع این زمین تجاری ، ۵ هزار متر مربع آموزشی و چیزی نزدیک به ۱۷۰ متر آن نیز فضای سبز است.

مویدی با این مصوبه نیز مخالفت کرد و گفت: زمین بسیار بزرگ است و ارزش بالایی دارد اینکه شهرداری بدون مصوبه شورا قبلا پول از مالک گرفته، اشتباه کرده است.

او در ادامه با بیان اینکه زمین ها سرمایه های شهرداری هستند و فروش آنها به صلاح نیست، گفت: این زمین که قیمتش چندین برابر شده است را با ۵ میلیارد تومان می خواهید بفروشید؟

علی خدادادی خطاب به مویدی اظهار داشت: اگر شهرداری می خواست زمین را بفروشد و حقوق کارمندانش را بدهد حرف شما درست بود اما اگر خواست با فروش زمین مصالح و میلگرد و ... بخرد و پروژه هایش را پیش ببرد این به نفع شهر و شهرداری تمام می شود.

مویدی گفت: در شرایطی که آن منطقه به فضای سبزو همچنین پارکینگ نیاز دارد فروش این زمین چه معنایی دارد؟ این زمین نباید تغییر کاربری دهد.

منصور ایرانمنش نیز ضمن مخالفت با فروش زمین گفت :این زمین کاربری اش مسکونی است من با تغییر کاربری مخالف هستم.

خدادادی در پاسخ عنوان کرد: بخشی از این زمین که مربوط به آموزش و پرورش و نیز ادارات است اعلام کرده اند ما این زمین را نمی خواهیم، و آن قسمت که مربوط به پارکینگ و فضای سبز است تغییر کاربری نخواهد داشت.

او در ادامه افزود: شهرداری قبلا پولش را گرفته و ما بقی را هم می خواهد به قیمت روز دریافت کند.
محمد جواد کامیاب نیز که در زمره موافقین فروش این زمین بود، گفت: شهرداری با حفظ کاربری این زمین را به مالک می دهد.

اگر چه بنا به توضیحات اعضای شورای شهر فروش این زمین قانونی بوده، اما کماکان اعتراضات مویدی در خصوص عدم فروش این زمین باقی ماند.

با توجه به بحث های صورت گرفته در جلسه شورای شهر تصمیم گیری در خصوص فروش زمین به رای گذاشته شد وبا ۵ رای موافق و ۵ رای مخالف مقرر شد تا این موضوع به بررسی مجدد برسد.

در ادامه نیزعل اکبر مشرفی روی قیمت کارشناسی شده یک زمین دیگر بحث و مخالفت کرد و علیرغم اینکه خدادادی اعلام کرد کارشناسان رسمی دادگستری که مورد اعتماد ما نیز هستند بر روی زمین قیمت گذاری کردند اما همچنان مشرفی بر مخالفت خود تاکید داشت.

اعضای شورای شهر به اتفاق از مشرفی خواستند تا به عنوان نماینده شورا به همراه میرحسینی و ایرانمنش برای کارشناسی و قیمت گذاری زمین بروند که با مخالفت مشرفی مواجه شد و گفت: من نه حکمی دارم و نه نماینده رسمی شورا هستم اما نظرم را عنوان میکنم.

میرحسینی و ایرانمنش اظهار داشتند ما حاضریم استعفا دهیم و شما نماینده رسمی شورا شوید و فرشاد هم با این پیشنهاد موافقت کرد، در نهایت اما مقرر شد شورا سه نماینده رسمی در امر کار کارشناسی و قیمت گذاری زمین ها داشته باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برخورد کاریکاتوری با اندیشه امام، یک آفت بزرگ است

خاطرات مرحوم حاج سید احمد خمینی از بیماری امام

معاون آموزشی دانشگاه تهران: دانشجویان همه مقاطع می‌توانند از ۱۷ خرداد به دانشگاه بازگردند/دانشجویان جدیدالورود از نیمه دوم مهر ماه شروع می شود

هزینه حمل و نقل زعفران ۷ یورو شد/ وزارت جهاد کشاورزی مازاد پیاز زعفران را خریداری کند

بیانیه استاندار و نماینده ولی فقیه در استان کرمان به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره)

با چالش حفظ بازار پسته مواجه شدیم

زمین خواری و فروش 800قطعه زمین دولتی در منوجان

حیوان آزار کهنوجی دستگیر شد

تعداد مبتلایان به کرونا به مرز 2هزار نفر رسید

شهادت سرباز قرارگاه عملیاتی ابوذر در درگیری مسلحانه

پربازدید ها

مصوبه استانی در خصوص بازگشایی تالار‌ها گنگ است/حتی اگر ظرفیت تالار به ۲۰۰ نفر هم رسیده باشد، هیچ تضمینی وجود ندارد که این افراد کنارهم ننشینند

۸۰ کیلوگرم تریاک در یک منزل مسکونی

۳۸ درصد کرمانی‌ها سال گذشته دخانیات استعمال کردند!

تراکم دانش‌آموزی در شهر کرمان بالای ۳۵ نفر است/سرانه آموزشی شهر کرمان کمتر از متوسط کشوری است

شهادت سرباز قرارگاه عملیاتی ابوذر در درگیری مسلحانه

رد پیشنهاد رشوه توسط رئیس کلانتری بردسیر

همکاری قاچاقچیان سوخت با تعدادی از شرکت های مسافربری

40درصد از مبتلایان کرونا درجیرفت،کارمند دولت اند!

۹۰ دانشجوی پسر و ۸۰ دختر برای ترم جاری در خوابگاه‌های جیرفت پذیرش شدند

فرماندار جیرفت:محدودیت‌های کرونایی همچنان در جیرفت ادامه دارد/در ورودی ادارات جاهایی برای تهیه ماسک تعبیه خواهد شد

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسمات نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۱۶ نظر)

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۱۳ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۵ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

قالیباف: مجلس یازدهم مذاکره و سازش با آمریکا به عنوان محور استکبار جهانی را بی حاصل و پر ضرر ارزیابی می‌کند   (۱ نظر)

مدیرکل و معاون اداری مالی اداره کل غله استان کرمان به اتهام رشوه و فساد اداری دستگیر شدند   ( نظر)

پیشنهاد ختم روزانه قرآن از سوی نماینده مردم رفسنجان/صفحه اول و دوم برای قالیباف در نظر گرفته‌ شد/ثواب اولین ختم قرآن به روح بلند امام خمینی(ره)هدیه می شود   ( نظر)