کد خبر: ۳۲۴۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده مطرح شد:
بعد از ادغام سه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده، اولین کارگروه در ۳۰ مرداد ماه تشکیل شد و در خصوص رئیس و دبیر گروه‌های کاری ذیل این کارگروه، تصمیم گیری شد.
گفتارنو/ گروه جامعه:
 
فدایی:چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد؟/ صادق زاده: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار سختی است

بعد از ادغام سه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده، اولین کارگروه در ۳۰ مرداد ماه تشکیل شد و در خصوص رئیس و دبیر گروه‌های کاری ذیل این کارگروه تصمیم گیری شد.

در این جلسه، معاون سیاسی و امنیتی استانداری به عنوان رییس کارگروه کاری سلامت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز به عنوان دبیر این کارگروه تعیین شدند.

برای گروه کاری اجتماعی و فرهنگی نیز مقرر شد تا محمد صادق بصیری، معاون سیاسی و امنیتی استاندار به عنوان رئیس این کارگروه و دبیر ان نیز سازمان بهزیستی باشد.

شایان ذکر است که در این جلسه بین انتخاب سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سازمان بهزیستی به عنوان دبیر کارگروه اجتماعی و فرهنگی اختلاف نظر بود که در نهایت سازمان بهزیستی به عنوان دبیر این کارگروه تعیین شد.
همچنین برای کارگروه زنان و خانواده نیز سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی به عنوان رییس این کارگروه و دبیر ان نیز مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری استان تعیین شد.

انتخاب مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری به سمت دبیر گروه کاری زنان و خانواده در حالی انجام شد که بر روی انتخاب دو نفر از یک ارگان اختلاف نظر وجود داشت.

استاندار کرمان در این جلسه با اشاره به مصوبه قبلی مبنی بر اینکه دبیر و رئیس کارگروه از یک ارگان نباشند، خطاب به اعضای جلسه گفت: چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد.

مدیر کل بهزیستی در پاسخ به استاندار کرمان گفت: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار بسیار سختی است.

این پاسخ صادق زاده با واکنش شدید استاندار کرمان مواجه شد. فدایی خطاب به مدیر کل بهزیستی و سایر اعضای جلسه گفت: چرا اگر دبیر کس دیگری باشد، برداشت جلسه کمتر خواهد بود؟ این امر نشان می‌دهد که بخشی از امکانات به درستی استفاده نمی‌شود.

او خاطر نشان کرد: اصلاح سیستم اداری یک تکلیف است و این تلقی‌ها نادرست است.

استاندار کرمان در ادامه به قرائت اسامی اعضای حاضر در جلسه پرداخت.

به گزارش گفتار نو، بیش از ۵۰ درصد از دستگاه‌های موظف به شرکت در این جلسه به جای مدیر کل، معاون و یا نمایندگان خود را در این جلسه فرستاده بودند که با واکنش استاندار کرمان مواجه شد.

استاندار کرمان خطاب به نمایندگان حاضر در جلسه گفت: آیین نامه گفته است که مدیران باید در این جلسات شرکت کنند و در صورتی که تعداد مدیران از نیم کمتر باشد جلسه نباید تشکیل شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

روشنایی و آب آشامیدنی ۶۲ پارک در رفسنجان قطع شد

بیمه بیکاری به کارکنان صنوف فرهنگی هنری اختصاص داده می‌شود

کارخانه‌های خودروسازی بم فعالیت خود را از سر می‌گیرند

استاندارکرمان: دلیل فشارهای وارده برای تعطیل کردن واحدهای صنعتی را متوجه نمی‌شویم/ما موظف به حفظ سلامتی مردم و همچنین حفظ کشور و اقتصاد آن هستیم

امروز ورودی تفرجگاه ها و پارک ها مسدود است/هیچ مطلبی درباره عدم سوخت رسانی به مردم در جایگاه ها صحت ندارد

50درصد ظرفیت تخت‌هایمان در اکثر استان‌ها برای کرونا خالی است/تعرفه کرونایی نداریم

حذف کامل واحدهای درسی نیم سال در صورت تقاضای دانشجو مجاز است/کلاس‌های تابستانی برای دروس حذف شده یا ناتمام برگزار خواهد شد

گشت زنی هواپیماهای آمریکایی بر فراز بغداد

حرکت کلیه قطارها به سمت کرمان تا 20 فروردین لغو می شود/در ۴ روز گذشته تعداد ۲۲۶ واحد صنفی پلمب شد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: 5مورد از 9 مورد جدید مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است

پربازدید ها

تشدید محدودیت‌های ترافیکی در ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه در استان کرمان

۷۶ سوپرمارکت و ۷۴ واحد اماکن و آرایشگاه در رفسنجان پلمب شد

شهروندان به هیچ‌وجه در بوستان‌ها و پارک‌های شهر حضور پیدا نکنند/ هیچ‌گونه خدماتی در بوستان‌های شهر ارائه نمی‌کنیم و سرویس‌های بهداشتی پارک‌ها هم مسدود شده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان :مجموع مبتلایان به کرونا به 251نفر رسید

اپیدمی کرونا تا چه زمانی در کرمان ادامه دارد؟

سیلاب راه ارتباطی پنج روستا شهرستان قلعه‌گنج را مسدود کرد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان: 5مورد از 9 مورد جدید مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ به ۲۳۴ نفر رسید

علاوه بر جریمه 500هزار تومانی، خودرو متخلف را توقیف می کنیم

حرکت کلیه قطارها به سمت کرمان تا 20 فروردین لغو می شود/در ۴ روز گذشته تعداد ۲۲۶ واحد صنفی پلمب شد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۶ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)