کد خبر: ۳۲۴۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده مطرح شد:
بعد از ادغام سه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده، اولین کارگروه در ۳۰ مرداد ماه تشکیل شد و در خصوص رئیس و دبیر گروه‌های کاری ذیل این کارگروه، تصمیم گیری شد.
گفتارنو/ گروه جامعه:
 
فدایی:چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد؟/ صادق زاده: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار سختی است

بعد از ادغام سه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده، اولین کارگروه در ۳۰ مرداد ماه تشکیل شد و در خصوص رئیس و دبیر گروه‌های کاری ذیل این کارگروه تصمیم گیری شد.

در این جلسه، معاون سیاسی و امنیتی استانداری به عنوان رییس کارگروه کاری سلامت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز به عنوان دبیر این کارگروه تعیین شدند.

برای گروه کاری اجتماعی و فرهنگی نیز مقرر شد تا محمد صادق بصیری، معاون سیاسی و امنیتی استاندار به عنوان رئیس این کارگروه و دبیر ان نیز سازمان بهزیستی باشد.

شایان ذکر است که در این جلسه بین انتخاب سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سازمان بهزیستی به عنوان دبیر کارگروه اجتماعی و فرهنگی اختلاف نظر بود که در نهایت سازمان بهزیستی به عنوان دبیر این کارگروه تعیین شد.
همچنین برای کارگروه زنان و خانواده نیز سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی به عنوان رییس این کارگروه و دبیر ان نیز مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری استان تعیین شد.

انتخاب مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری به سمت دبیر گروه کاری زنان و خانواده در حالی انجام شد که بر روی انتخاب دو نفر از یک ارگان اختلاف نظر وجود داشت.

استاندار کرمان در این جلسه با اشاره به مصوبه قبلی مبنی بر اینکه دبیر و رئیس کارگروه از یک ارگان نباشند، خطاب به اعضای جلسه گفت: چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد.

مدیر کل بهزیستی در پاسخ به استاندار کرمان گفت: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار بسیار سختی است.

این پاسخ صادق زاده با واکنش شدید استاندار کرمان مواجه شد. فدایی خطاب به مدیر کل بهزیستی و سایر اعضای جلسه گفت: چرا اگر دبیر کس دیگری باشد، برداشت جلسه کمتر خواهد بود؟ این امر نشان می‌دهد که بخشی از امکانات به درستی استفاده نمی‌شود.

او خاطر نشان کرد: اصلاح سیستم اداری یک تکلیف است و این تلقی‌ها نادرست است.

استاندار کرمان در ادامه به قرائت اسامی اعضای حاضر در جلسه پرداخت.

به گزارش گفتار نو، بیش از ۵۰ درصد از دستگاه‌های موظف به شرکت در این جلسه به جای مدیر کل، معاون و یا نمایندگان خود را در این جلسه فرستاده بودند که با واکنش استاندار کرمان مواجه شد.

استاندار کرمان خطاب به نمایندگان حاضر در جلسه گفت: آیین نامه گفته است که مدیران باید در این جلسات شرکت کنند و در صورتی که تعداد مدیران از نیم کمتر باشد جلسه نباید تشکیل شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان: آلودگی هوا در کرمان تا عصر امروز ادامه دارد/بیشترین میزان آلودگی در کرمان، زرند، انار و بردسیر است

معاون‌ امور بازرگانی سازمان صمت:عرضه عمومی ماسک نداریم/ با توجه به افزایش هزینه های تولید، قیمت ماسک اصلاح می شود

یک میلیون تومان به تمام خانوارهای یارانه بگیر پرداخت خواهد شد

رئیس جمهور:آن روز که فهمیدیم کرونا در قم شیوع یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود

تنها نیمه شمالی استان درگیر گرد و غبار است/دیگر مناطق استان درگیر نخواهند شد

سیل دی ماه ۹۸ و فروردین امسال به 2هزار و 300 واحد مسکونی خسارت زد/تسهیلات 40 و 50 میلیون تومانی برای بازسازی واحدها پرداخت می شود

۱۵ درصد بیماران کرونایی دارای علائم گوارشی هستند/ نمی‌توان گفت با شروع گرما شیوع این ویروس قطع خواهد شد

مراکز شبانه روزی نگهداری کودکان قرنطینه کامل اند/ورود و خروج به شدت کنترل می شود

رییس جامعه هتلداران استان کرمان:در اسفندماه، ۹۰ درصد واحدهای اقامتی استان کرمان بسته بود/مجموع خسارت به واحد های اقامتی 67میلیارد تومان است

معاون عمرانی استاندار کرمان:آلودگی هوای شهر کرمان به ۲۸ برابر حد مجاز رسیده است

پربازدید ها

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمان:متوفیان کرونایی در یک سالن مجزا غسل داده می‌شوند/در تمامی مراحل تدفین ناظری از سوی دانشگاه علوم پزشکی حضور و بر روند اجرایی کار نظارت می‌کند

فرمانده انتظامی استان کرمان:۵۴۸ واحد صنفی غیرضروری و متخلف پلمب شد

بیرون آمدن مردم کرمان از خانه نگران کننده است/ ویروس کرونا هنوز کنترل نشده است؛ مردم همچنان رعایت کنند

معاون آموزشی وزارت بهداشت:تعطیلات طولانی تر شود در مورد حذف ترم تصمیم گیری می کنیم

میانگین سنی مبتلایان به کووید ۱۹ در حال پایین آمدن است

شمار قربانیان کرونا به 37نفر رسید/مجموع مبتلایان 327نفر

ارایۀ بستۀ تشویقی برای بخشودگی عوارض اصناف به شورا؛ به‌زودی

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:۳۰ درصد آزمایشات کرونا روز گذشته در استان کرمان مثبت گزارش شده/برای اولین بار از تمامی حوزه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح استان مورد مثبت داشتیم

گاردین: آیا گرمای تابستان می‌تواند به مهار کرونا کمک کند؟

ماسک و دستکش خود را در معابر رها نکنید

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)

کدام صنوف از ۲۳ فروردین ماه مجوز بازگشایی دارند؟   (۱ نظر)