کد خبر: ۳۲۴۲۷
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
فرماندار کرمان در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده مطرح کرد:
فرماندار در خصوص تعداد کودکان کار و خیابانی جمع اوری شده، گفت: کل کودکان جمع آوری شده ۱۱۸ نفر هستند که همگی افاغنه هستند و هیچ کدام هویت ایرانی ندارند. علی بابایی در خصوص تضمین عدم برگشت این کودکان به خیابان ها، گفت: در طرح های قبلی چون خانواده ها درگیر نشدند این کودکان دوباره به خیابان ها بر می گشتند اما در این طرح خانواده های این کودکان درگیر شدند و تعهد داده اند.
گفتار نو/ گروه جامعه:

فرماندار کرمان در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده در خصوص طرح ساماندهی کودکان خیایانی و کودکان کار، گفت: در این طرح تفکیکی بین کودکان کار و خیابانی صورت نگرفته است چرا که براساس تعریف افراد زیر ۱۸ سال که ارتباطشان با خانواده قطع است به عنوان کودکان کار و کودکانی که کماکان با خانواده ارتباط دارند به عنوان کودکان کار شناخته می‌شوند.

به گزارش گفتارنو، علی بابایی خاطر نشان کرد:بهزیستی در قالب ۴ اکیپ اورژانس اجتماعی نسبت به جمع اوری این کودکان اقدام کرد و دفتر اتباع هم در تمام مدت پشت کار بود و تمام اتباع جمع اوری شده توسط بهزیستی ابتدا شناسایی و بعد از ان به اردوگاه فرستاده می‌شدند.

بابایی در خصوص تعداد کودکان کار و خیابانی جمع اوری شده، گفت: کل کودکان جمع آوری شده ۱۱۸ نفر هستند که همگی افاغنه هستند و هیچ کدام هویت ایرانی ندارند.

او در ادامه تشریح کرد: از این جمعیت ۱۱۸ نفری ۲۷ نفر کارت آمایش معتبر، ۱۹ نفر دارای گذرنامه، ۵۲ نفر دارای برگ سرشماری غیر مجازی و ۲۰ نفر هم کاملا غیر مجاز بودند.

بابایی در خصوص سرانجام کودکان افاغنه غیر مجاز گفت: این افراد از طریق اردوگاه از کشور ترد می‌شوند.

فرماندار کرمان در خصوص تضمین عدم برگشت این کودکان به خیابان ها، گفت: در طرح‌های قبلی، چون خانواده‌ها درگیر نشدند این کودکان دوباره به خیابان‌ها بر می‌گشتند، اما در این طرح خانواده‌های این کودکان درگیر شدند و تعهد داده اند.

مدیر کل بهزیستی استان نیز در این جلسه در انتقاد از روند اجرایی جمع اوری کودکان کار اظهار کرد: دستگاه‌هایی که در این ایین نامه تکلیف پیدا کرده اند، باید بیشتر نقش داشته باشند. عباس صادق زاده افزود: متاسفانه این امر صورت نگرفت و اورژانس اجتماعی در برخی جا‌ها این کودکان را جمع اوری کرد، در صورتی که بقیه دستگاه‌ها می‌بایستی این نقش را داشته باشند.

صادق زاده تصریح کرد: ما باید این کودکان را ساماندهی کنیم، اما در جمع اوری و هماهنگی‌های پزشکی و سایر کار‌های بدو جمع اوری وظیفه‌ای نداریم.

استانداردر واکنش به این اظهارات مدیر کل بهزیستی گفت: شما هر دستگاهی که وظیفه اش را انجام نداده با ذکر مصداق به ما معرفی کنید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اختصاصی/ ببینید: بسته خبرهای اقتصادی کرمان

چرخ گردشگری بی بودجه نمی چرخد

سلامت، قانون مداری و مشارکت مردم سه اصل اساسی در برگزاری انتخابات است/ در ارائه خدمات دولت، سیاه نمایی یا بزرگنمایی نشود

کسی حق ندارد در رای مردم که حق الناس است، دخالت کند/ نمایندگان باید با مشارکت حداکثری مردم به مجلس بروند/استاندار، فرمانداران و نمایندگان دولت وظایف دولت در منطقه را به خوبی انجام دهند/مردم را نباید بلاتکلیف گذاشت

کاشت پیاز در جنوب استان از معیار وزارت جهاد کشاورزی بیشتر شد/قیمت بذرهای آزاد به زودی اعلام می‌شود/ پیاز را به شرکت های عمانی صادر خواهیم کرد/هیچ شکایتی در مورد پیازهای عقیم سال گذشته ارائه نشده است

خواستار جواب مثبت اجباری ادارات به استعلامات پنجره واحد سرمایه‌گذاری نیستم/ادارات با تسریع در فرآیند صدور مجوزها، مسیر توسعه استان را هموارتر کنند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

ببینید: بسته خبرهای سیاسی گفتارنو از خبرهای استان کرمان

چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و به معاهده هسته‌ای بازگشت،می تواند در جمع کشورهای عضو معاهده شرکت کند/در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

پربازدید ها

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۱ نظر)

اختصاصی/ ببینید: بسته خبرهای اقتصادی کرمان   ( نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۱ نظر)