کد خبر: ۳۲۴۲۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
ارسال به دوستان
ذخیره
در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده مطرح شد:
بعد از ادغام سه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده، اولین کارگروه مشترک در ۳۰ مرداد ماه تشکیل و در خصوص رئیس و دبیر گروه‌های کاری ذیل این کارگروه، تصمیم گیری شد.
گفتارنو/ گروه جامعه:

بعد از ادغام سه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده، اولین کارگروه مشترک در ۳۰ مرداد ماه تشکیل و در خصوص رئیس و دبیر گروه‌های کاری ذیل این کارگروه تصمیم گیری شد.

در این جلسه، معاون سیاسی و امنیتی استانداری به عنوان رئیس گروه کاری سلامت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز به عنوان دبیر این کارگروه تعیین شدند.

برای گروه کاری اجتماعی و فرهنگی نیز مقرر شد تا محمد صادق بصیری، معاون سیاسی و امنیتی استاندار به عنوان رئیس این کارگروه و دبیر ان نیز سازمان بهزیستی باشد.

شایان ذکر است که در این جلسه بین انتخاب سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سازمان بهزیستی به عنوان دبیر کارگروه اجتماعی و فرهنگی اختلاف نظر بود که در نهایت سازمان بهزیستی به عنوان دبیر این کارگروه تعیین شد.
همچنین برای کارگروه زنان و خانواده نیز سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی به عنوان رئیس این کارگروه و دبیر ان نیز مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری استان تعیین شد.

انتخاب مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری به سمت دبیر گروه کاری زنان و خانواده در حالی انجام شد که بر روی انتخاب دو نفر از یک ارگان اختلاف نظر وجود داشت.

استاندار کرمان در این جلسه با اشاره به مصوبه قبلی مبنی بر اینکه دبیر و رئیس کارگروه از یک ارگان نباشند، خطاب به اعضای جلسه گفت: چرا باید تمرکز صرفا در یک نهاد باشد.

مدیر کل بهزیستی در پاسخ به استاندار کرمان گفت: وقتی که دبیر از یک سازمان دیگر انتخاب می‌شود، فراخوان و به تصویب رساندن مصوبات کار بسیار سختی است.

این پاسخ صادق زاده با واکنش شدید استاندار کرمان مواجه شد. فدایی خطاب به مدیر کل بهزیستی و سایر اعضای جلسه گفت: چرا اگر دبیر کس دیگری باشد، برداشت جلسه کمتر خواهد بود؟ این امر نشان می‌دهد که بخشی از امکانات به درستی استفاده نمی‌شود.

او خاطر نشان کرد: اصلاح سیستم اداری یک تکلیف است و این تلقی‌ها نادرست است.

استاندار کرمان در ادامه به قرائت اسامی اعضای حاضر در جلسه پرداخت.

به گزارش گفتار نو، بیش از ۵۰ درصد از مدیران دستگاه‌های موظف به شرکت در این جلسه به جای خود، معاون و یا نمایندگان خود را در این جلسه فرستاده بودند که با واکنش استاندار کرمان مواجه شد.

استاندار کرمان خطاب به نمایندگان حاضر در جلسه گفت: آیین نامه گفته است که مدیران باید در این جلسات شرکت کنند و در صورتی که تعداد مدیران حاضر در کارگروه کمتر از نیم باشد،  جلسه نباید تشکیل شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تامین امنیت یکی از وظایف حاکمیت است/توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در سایه امنیت محقق می‌شود/سران طوایف در شوراهای اسلامی روستا، شهر و در شورای حل اختلاف کاندیدا شوند

در انتخابات طرفداری از جناح یا افراد نخواهد شد اما یک میلیون بسیجی و تعدادی شاغل در نیروهای مسلح و سپاه داریم که باید آگاهی بدهیم /نگاه حزبی و جناحی به اصحاب رسانه نداریم اما عملکردشان را ارزیابی می کنیم

اختصاصی/ ببینید: بسته خبرهای اقتصادی کرمان

چرخ گردشگری بی بودجه نمی چرخد

سلامت، قانون مداری و مشارکت مردم سه اصل اساسی در برگزاری انتخابات است/ در ارائه خدمات دولت، سیاه نمایی یا بزرگنمایی نشود

کسی حق ندارد در رای مردم که حق الناس است، دخالت کند/ نمایندگان باید با مشارکت حداکثری مردم به مجلس بروند/استاندار، فرمانداران و نمایندگان دولت وظایف دولت در منطقه را به خوبی انجام دهند/مردم را نباید بلاتکلیف گذاشت

کاشت پیاز در جنوب استان از معیار وزارت جهاد کشاورزی بیشتر شد/قیمت بذرهای آزاد به زودی اعلام می‌شود/ پیاز را به شرکت های عمانی صادر خواهیم کرد/هیچ شکایتی در مورد پیازهای عقیم سال گذشته ارائه نشده است

خواستار جواب مثبت اجباری ادارات به استعلامات پنجره واحد سرمایه‌گذاری نیستم/ادارات با تسریع در فرآیند صدور مجوزها، مسیر توسعه استان را هموارتر کنند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

ببینید: بسته خبرهای سیاسی گفتارنو از خبرهای استان کرمان

پربازدید ها

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۱ نظر)

اختصاصی/ ببینید: بسته خبرهای اقتصادی کرمان   ( نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۱ نظر)