کد خبر: ۳۲۴۳۱
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

فرمانده انتظامی استان کرمان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه استان کرمان خط مقدم مبارزه با مواد مخدر در کشور است گفت: ما تحرکات داخلی را شروع کردیم اما هنوز کارهای زیادی است که باید انجام دهیم و باید با کمترین هزینه بالاترین مقابله را داشته باشیم.

به گزارش گفتارنو، سردار "عبدالرضا ناظری" در خصوص آمار کشفیات نیز گفت: در استان کرمان بیش از 18 تن و 400 کیلوگرم انواع مواد مخدر در 4 ماهه اول امسال کشف و ضبط شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 تن افزایش داشته است.

ناظری همچنین آمار کشفیات در حوزه شیشه را بیش از 870کیلو عنوان کرد و ادامه داد: این آمار در سال قبل 43 کیلو بوده است که 1800 درصد افزایش داشته است.

وی همچنین با بیان این مطلب که کشفیات انواع مواد مخدر در استان کرمان در پایان سال گذشته 22 درصد نسبت به سال 96 کاهش داشته‌ است، اظهار کرد: در سال گذشته 93 تن انواع مواد مخدر در استان کرمان کشف و ضبط شده است ضمن آنکه کشفیات مواد مخدر در 5 ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23 درصد افزایش داشته است.

فرمانده اتظامی استان با اعلام این خبر که آلارم مصرف مواد مخدر صنعتی در استان به صدا در آمده است گفت:آسیب‌های مواد مخدر صنعتی در مرکز کشور بیشتر است، که دارد به سمت دیگر استان های کشور از جمله استان کرمان نیز کشیده می شود لذا باید تلاش همه جانبه‌ای در این خصوص داشته باشیم.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به ظرفیت بالای دانشگاه‌ها، بهزیستی و مسئولینی که تصمیم گیرنده هستند، گفت:همه این ظرفیت ها در راستای کاهش و پیشگیری اعتیاد در استان باید پای کار بیاییند.
ناظری عنوان کرد: استارت جداسازی دانشجویان معتاد زده شده است تا بحث پیشگیری، مراقبت، کنترل و درمان آنها انجام شود.

وی به برخورد با اموال قاچاقچیان اشاره کرد وگفت: باید ضربات اقتصادی به قاچاقچیان وارد کنیم و این مهم شامل خرده فروشان و عمده فروشان می‌شود لذا باید بانک ها ما را درشناسایی اموال این افراد یاری کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری نیزبا تاکید بر اینکه مواد مخدر و شیشه آثار مخربی بر نسل جوان ما خواهد داشت گفت: برخی از مصوبات از عهده ما خارج است و باید از طریق تهران و با حضور سردار مومنی پیگیری و تصویب شوند اگر اعتبارات لازم تخصیص نیابد این اقدامات ما بی نتیجه خواهد ماند.

محمد صادق بصیری همچنین خاطرنشان کرد: طبق قانون وظیفه ذاتی دستگاه های مختلف است که برای کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنند و اینطور نیست که ما خواهش کنیم تا دستگاه ها پای کار بیایند.

بصیری تصریح کرد: نباید جزیره ای فکر کنیم و بگوییم حوزه اسیب های اجتماعی فقط به استانداری یا بهزیستی و هلال احمر مربوط می شود.باید همه دستگاه ها پای کار بیایند.

وی با بیان اینکه در شاخص های فرهنگی با معضلاتی مواجه هستیم، گفت:شاخص های فرهنگی و شاخص های اقتصادی دو پدیده مهم هستند که به اعتیاد دامن می زنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری عنوان کرد: در مدارس، دانشگاه ها و خوابگاه هایمان حداقل دیگر نباید اعتیاد داشته باشیم.

بصیری اضافه کرد: اگر بعضا آمارهای ضدو نقیضی از وضعیت اعتیاد در مدارس و دانشگاه ها می آید باید آموزش و پرورش، اداره اوقاف و سازمان تبلیغات اسلامی این خلاء فرهنگی را برطرف کنند. هرجا که به اعتبار نیاز داشتند ما کوتاهی نمی کنیم.

وی همچنین خطاب به آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش باید یک ارزیابی از عمکردشان به ما ارئه دهد تا ما بدانیم اعتباراتی که هزینه می شود آیا توانسته در کاهش آمار مصرف مواد مخدر دربین دانش آموزان موثر باشد یا خیر تا ما دلگرم شویم.

در بخش دیگری از این جلسه همچنین نماینده سپاه از پیشرفت 95 درصدی کمپ ماده 16 سپاه خبر داد و گفت: پیشنهاد دادیم تا در کرمان فقط کمپ ماده 16 بانوان را بسازیم اما به دلایلی مصوب نشد. اما در آینده می توانیم کمپ ماده 16بانوان با ظرفیت 100 تا 150 نفر را نیز در همین محل راه اندازی کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تامین امنیت یکی از وظایف حاکمیت است/توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در سایه امنیت محقق می‌شود/سران طوایف در شوراهای اسلامی روستا، شهر و در شورای حل اختلاف کاندیدا شوند

در انتخابات طرفداری از جناح یا افراد نخواهد شد اما یک میلیون بسیجی و تعدادی شاغل در نیروهای مسلح و سپاه داریم که باید آگاهی بدهیم /نگاه حزبی و جناحی به اصحاب رسانه نداریم اما عملکردشان را ارزیابی می کنیم

اختصاصی/ ببینید: بسته خبرهای اقتصادی کرمان

چرخ گردشگری بی بودجه نمی چرخد

سلامت، قانون مداری و مشارکت مردم سه اصل اساسی در برگزاری انتخابات است/ در ارائه خدمات دولت، سیاه نمایی یا بزرگنمایی نشود

کسی حق ندارد در رای مردم که حق الناس است، دخالت کند/ نمایندگان باید با مشارکت حداکثری مردم به مجلس بروند/استاندار، فرمانداران و نمایندگان دولت وظایف دولت در منطقه را به خوبی انجام دهند/مردم را نباید بلاتکلیف گذاشت

کاشت پیاز در جنوب استان از معیار وزارت جهاد کشاورزی بیشتر شد/قیمت بذرهای آزاد به زودی اعلام می‌شود/ پیاز را به شرکت های عمانی صادر خواهیم کرد/هیچ شکایتی در مورد پیازهای عقیم سال گذشته ارائه نشده است

خواستار جواب مثبت اجباری ادارات به استعلامات پنجره واحد سرمایه‌گذاری نیستم/ادارات با تسریع در فرآیند صدور مجوزها، مسیر توسعه استان را هموارتر کنند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

ببینید: بسته خبرهای سیاسی گفتارنو از خبرهای استان کرمان

پربازدید ها

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۱ نظر)

اختصاصی/ ببینید: بسته خبرهای اقتصادی کرمان   ( نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۱ نظر)