کد خبر: ۳۲۵۹۶
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در کرمان خبر داد:
سردار مومنی با بیان اینکه ظرف دو ماه آینده چهار اردوگاه جدید دیگر در کشور افتتاح می شود تا معتادان متجاهر را ساماندهی کنیم گفت: ۱۱ درصد از تولید ناخالص ملی صرف هزینه های مبارزه با مواد مخدر می شود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بیان کرد: در 5 ماهه گذشته در کشور ۴۰۹ تن کشفیات انواع مواد مخدر را داشته ایم که ۱۲ درصد افزایش را نسبت به سال قبل داشته و نشان دهنده عملکرد خوب حوزه مقابله ای است.

سردار"اسکندر مومنی" در حاشیه بازدید از نمایشگاه کشفیات مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان کرمان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در مجموع عملکرد استان کرمان در مبارزه با مواد مخدر مثبت و بسیار خوب است افزود: در ۵ ماهه گذشته سال جاری استان کرمان ۶۰ تن کشفیات انواع مواد مخدر را داشته که در مقایسه با سال گذشته ۲۷ درصد افزایش داشته است.

70 درصد از مجموعه کشفیات کشور در استان های شرقی است

مومنی با اشاره به اینکه ۸ تن از مواد کشف شده هرویین، شیشه و مرفین بوده که مقصد آن کشورهای غربی و اروپایی بوده، تصریح کرد: 70 درصد از مجموعه کشفیات کشور در استان های شرقی است و نشان می دهد هدفگذاری درست بوده و باید تمرکز بر مبداء و مناطق ورودی باشد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بیان کرد: در 5 ماهه گذشته در کشور ۴۰۹ تن کشفیات انواع مواد مخدر را داشته ایم که ۱۲ درصد افزایش را نسبت به سال قبل داشته و نشان دهنده عملکرد خوب حوزه مقابله ای است.

مومنی با بیان اینکه تاکید ما بر کار اطلاعاتی و تمرکز بر شرق و حاشیه شرق کشور است و در تصمیمات ستاد کشور قرار شد تمهیداتی اتخاذ و کشفیات اطلاعاتی و کشفیات در مرز و شرق کشور افزایش یابد تا مواد به عمق کشور نرسد اظهار کرد: استان کرمان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و اگر ۶۰ تن مواد در 5 ماهه امسال در این استان کشف نمی شد، باید در سطح کشور به دنبال هر کیلوی آن می بودیم.

وی با تشکر از زحمات نیروی انتظامی بیان کرد: ۸۰ درصد کشفیات، مقابله و درگیری حوزه مواد مخدر مربوط به عملکرد نیروی انتظامی است.

افتتاح 4 اردوگاه نگهداری معتادین متجاهر در سطح کشور طی 2 ماه آِینده

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در بخش دیگری از سخنانش گفت: ساماندهی معتادین متجاهر در کشور در دستور کار است و امروز بازدیدی از اردوگاه کبوترخان را داشتیم که برای بهره برداری از این مکان در زمینه نگهداری معتادان متجاهر تصمیم گیری خواهیم کرد.

مومنی با بیان اینکه ظرف دو ماه آینده چهار اردوگاه جدید دیگر در کشور افتتاح می شود تا معتادان متجاهر را ساماندهی کنیم اظهار کرد: ۱۱ درصد از تولید ناخالص ملی صرف هزینه های مبارزه با مواد مخدر می شود.

وی بیان کرد: در همه حوزه های مبارزه با مواد مخدر دستاوردهای بسیار خوبی داشته ایم و آمار نشان می دهد در دهه ۶۰ فقط کاهش مصرف و اعتیاد به مواد و در دهه های گذشته افزایش را داشته ایم و در۱۰ سال گذشته افزایش ۵ درصدی را شاهد هستیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار کرد: تلاش می کنیم در گام دوم انقلاب با آسیب شناسی اقدامات ۴۰ سال گذشته و اتخاذ راهبرد جدید، در همه موضوعات بازنگری اساسی بشود.

بررسی صدور مجوز ایجاد مرکز ماده 16 بانوان در کرمان در دستور کار وزارت کشور

وی درباره عدم صدور مجوز در زمینه ایجاد مرکز ماده 16 بانوان در کرمان گفت: متاسفانه این مشکل درباره کمپ زنان وجود دارد و در جلسه امروز در کرمان با حضور مسوولان ستاد و وزارت کشور تصمیم گیری خواهیم کرد.

مومنی در ادامه درباره توجه به استان های مقدم مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: با توجه به شرایط ماموریتی، اولویت های ستاد، صحنه میدانی تعیین می کند و تمرکز بر شرق کشور است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تصریح کرد: دو هدف برای دو سال آینده داریم که افزایش کشفیات و افزایش کارهای اطلاعاتی و تمرکز امکانات و تجهیزات بر شرق کشور است که در این زمینه اختصاص پهپاد به دستگاه های عملیاتی مقابله ای را خواهیم داشت که تجهیزات جدید می تواند کمک کننده باشد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان :مجموع مبتلایان به کرونا به 251نفر رسید

تشدید محدودیت‌های ترافیکی در ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه در استان کرمان

۷۶ سوپرمارکت و ۷۴ واحد اماکن و آرایشگاه در رفسنجان پلمب شد

عراقی زاده:هیچ سربازی در هیچ یک از پادگان‌های کشور مبتلا به کرونا نشده/پادگان‌های ما یکی از پاک‌ترین محل‌ها در خصوص ویروس کرونا هستند

جزئیات بیشتری از دلایل استعفای معاون اقتصادی استاندار کرمان سه ماه پس از صدور حکم

بازار مظفری کرمان چهار روز کلا تعطیل می‌شود

هزار و 421خانواده تحت پوشش بهزیستی در سیل اخیر دچار خسارت شدند

علاوه بر جریمه 500هزار تومانی، خودرو متخلف را توقیف می کنیم

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ به ۲۳۴ نفر رسید

اپیدمی کرونا تا چه زمانی در کرمان ادامه دارد؟

پربازدید ها

اپیدمی کرونا تا چه زمانی در کرمان ادامه دارد؟

رییس پلیس راهور کرمان:اجازه تجمع در روز سیزده بدر داده نخواهد شد

طغیان رودخانه‌های فصلی و جریان‌های روان‌آبی از بالا دست، دور از انتظار نیست

طی 24 ساعت گذشته 16مورد جدید کرونا ویروس شناسایی شد/ مجموع مبتلایان به کرونا ویروس به 228نفر رسید

۷۶ سوپرمارکت و ۷۴ واحد اماکن و آرایشگاه در رفسنجان پلمب شد

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر:پروژه هایمان را تعطیل کردیم، فقط تولیدمان را تعطیل نکردیم

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ به ۲۳۴ نفر رسید

علاوه بر جریمه 500هزار تومانی، خودرو متخلف را توقیف می کنیم

هزار و 421خانواده تحت پوشش بهزیستی در سیل اخیر دچار خسارت شدند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان :مجموع مبتلایان به کرونا به 251نفر رسید

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۵ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)