کد خبر: ۳۲۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
 قائم مقام دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان:
قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان (تاک) گفت: اصلاح‌طلبان در سطح کشور باید هرچه سریعتر درباره انتخابات به یک جمع‌بندی واقع بینانه برسند زیرا در فضای فعلی برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات دچار ابهام است و این باعث سردرگمی نیروها در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها خواهد شد.

اینکه اصولگرایان در هر دوره نام خود را تغییر می‌دهند نشان‌دهنده این است که پایگاه خود را از دست داده‌اند/ «تاک» هماهنگ با سایر احزاب اصلاح‌طلب در انتخابات حاضر خواهد شد

قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان (تاک) گفت: اصلاح‌طلبان در سطح کشور باید هرچه سریعتر درباره انتخابات به یک جمع‌بندی واقع بینانه برسند زیرا در فضای فعلی برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات دچار ابهام است و این باعث سردرگمی نیروها در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها خواهد شد.

محمدرضانژادحیدری در خصوص سیاست این تشکل در آستانه انتخابات اظهار داشت: به نظر من اصلاح‌طلبی منهای انتخابات معنایی ندارد و فاصله گرفتن اصلاح‌طلبان از انتخابات یا تردید در خصوص مشارکت در انتخابات باعث اضمحلال جریان اصلاحات خواهد شد.

نژادحیدری با تاکید براینکه متاسفانه یک فضای یاس و ناامیدی در سطح فعالان سیاسی حاکم است افزود: بخشی از این فضا به دلیل ضعف دولت در اجرای وعده‌های انتخاباتی و فاصله گرفتن از اصلاح طلبان است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص پیشنهاد اخیر خود مبنی بر رصد فعالیت مدیران منسوب به اصلاح‌طلبان گفت:از مهمترین وظایف نهادهای سیاسی نظارت بر عملکرد دستگاه‌هاست؛ لذا اصلاح‌طلبان باید ابتدا عملکرد دستگاه و نهادهای منسوب به خود را مورد ارزیابی قرار دهند و نتایج را صادقانه با مردم در میان بگذارند.

وی در پاسخ به این سوال که برخی جریانات سعی می‌کنند اصلاح‌طلبان را در انتخابات آینده از پیش باخته تلقی کنند گفت: طبیعی است که هر جناحی نسبت به رقیب خود چنین موضعی اتخاذ کند ولی باید بررسی کرد که این موضوع در جامعه مابه‌ازای بیرونی دارد یانه؟

نژادحیدری با بیان اینکه اصولگرایان تصور نکنند که افت اصلاح‌طلبان در افکار عمومی به معنای رشد آنهاست افزود: هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان در افکار عمومی دچار افت هستند و من معتقدم اگر همین امروز نظرسنجی شود وضع اصلاح‌طلبان بهتر از اصولگرایان است؛ چون اصلاح‌طلبان با مردم صادق‌تر هستند.

وی افزود: اینکه اصولگرایان سعی می‌کنند در هر دوره انتخابات نام جدیدی برای خود انتخاب کنند نشان‌دهنده این است که آن‌ها در جامعه پایگاه خود را از دست داده‌اند و الا دلیلی نداشت برای هر دوره از انتخابات نامی برای خود انتخاب کنند.

وی در پاسخ به سوالی که آقای باهنر گفته‌اند اصلاح‌طلبان دیگر چیزی در چنته ندارند گفت افزود: آقای باهنر در میان نیروهای اصولگرا شخصیت با تجربه و معقولی است و این جمله را برای روحیه دادن و تشویق همفکران خود مطرح کرده‌اند و الا ایشان هم می‌دانند که اصلاح‌طلبان در انتخابات‌های گذشته با نیروهای حداقلی خود با نیروهای حداکثری اصولگرایان رقابت کرده‌اند.

عضو شورای مرکزی جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان با بیان اینکه در 15 سال گذشته سه دوره مجلس و دو دوره دولت در اختیار اصولگرایان بود افزود: اصولگرایان نمی‌توانند از جایگاه اپوزیسیون وارد مساله انتخابات شوند زیرا آنها با نیروهای حداکثری خود در ارکان حاکمیت حضور داشته‌اند ولی برون‌داد این جریان چیزی نبوده که مردم را راضی کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مطالبه مردم در سال 94 جلوگیری از ورود نیروهای افراطی به مجلس بود که این امر با نامزدهای حداقلی ما محقق شد؛ ما در انتخابات پیش رو طبیعتا اصلاح‌طلبان باید با رویکرد جدیدی وارد عرصه انتخابات که این مساله در حال مطالعه و ارزیابی است.

وی افزود: ما در کنگره سوم و در بخش تصویب کلیات بیانیه پایانی در خصوص انتخابات به این جمع‌بندی رسیدیم که اصلاح‌طلبان به جز مشارکت در انتخابات راه دیگری پیش رو ندارند و این موضوع در بیانیه پایانی نیز تصریح شد.

عضو شورای اصلاح‌طلبان استان در خصوص نحوه حضور این تشکل در انتخابات افزود: جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان خود را در کنار سایر احزاب اصلاح‌طلب می‌داند و هماهنگ و همسو با سایر احزاب اصلاح‌طلب و ذیل شورای اصلاح‌طلبان استان عمل خواهد کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اتحاد و هماهنگی مجموعه اصلاح‌طلبان در کرمان را مثال‌زدنی توصیف کرد و افزود: هیچ‌چیز برای ما با اهمیت‌تر از حفظ وحدت در جریان اصلاح‌طلب نیست لذا تلاش خواهیم کرد از همه امکانات و ظرفیت‌های خود برای حفظ اتحاد در درون خانواده اصلاحات استفاده کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت شورای اصلاح‌طلبان استان کرمان گفت: آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های این شورا از مرکز ابلاغ شده و اقداماتی در دست اقدام است و اطلاع‌رسانی در این زمینه از سوی هیئت رئیسه انجام خواهد شد.

منبع: برنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان: آلودگی هوا در کرمان تا عصر امروز ادامه دارد/بیشترین میزان آلودگی در کرمان، زرند، انار و بردسیر است

معاون‌ امور بازرگانی سازمان صمت:عرضه عمومی ماسک نداریم/ با توجه به افزایش هزینه های تولید، قیمت ماسک اصلاح می شود

یک میلیون تومان به تمام خانوارهای یارانه بگیر پرداخت خواهد شد

رئیس جمهور:آن روز که فهمیدیم کرونا در قم شیوع یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود

تنها نیمه شمالی استان درگیر گرد و غبار است/دیگر مناطق استان درگیر نخواهند شد

سیل دی ماه ۹۸ و فروردین امسال به 2هزار و 300 واحد مسکونی خسارت زد/تسهیلات 40 و 50 میلیون تومانی برای بازسازی واحدها پرداخت می شود

۱۵ درصد بیماران کرونایی دارای علائم گوارشی هستند/ نمی‌توان گفت با شروع گرما شیوع این ویروس قطع خواهد شد

مراکز شبانه روزی نگهداری کودکان قرنطینه کامل اند/ورود و خروج به شدت کنترل می شود

رییس جامعه هتلداران استان کرمان:در اسفندماه، ۹۰ درصد واحدهای اقامتی استان کرمان بسته بود/مجموع خسارت به واحد های اقامتی 67میلیارد تومان است

معاون عمرانی استاندار کرمان:آلودگی هوای شهر کرمان به ۲۸ برابر حد مجاز رسیده است

پربازدید ها

مدیران ما یا اعتقادی به پنجره واحد ندارند و یا برداشت درستی از آن ندارند/هنوز رفتاری های قبلی را در صدور مجوزها داریم

فاز نخست پروژه اتصال مدارس روستایی به اینترنت پرسرعت اجرایی شد

سید احمد خاتمی: در ماجرای کرونا می خواستند قم را مقصر نشان دهند درحالیکه دروغ بود

قالیباف به ریاست می‌رسد؟

طرح سه‌فوریتی قرنطینه کل کشور چه می‌گوید؟

استاندار کرمان:فعالیت کلیه واحدهای صنفی طبق مصوبات ملی خواهد بود/ تا پایان فروردین ماه کلیه پروژه های شهری و تجمع در پارکها و تفرجگاه های استان ممنوع است

قربانیان روزانه کرونا ۳ برابر تلفات جاده‌ای است

حمله چهره نزدیک به احمدی‌نژاد به قالیباف: ریاست او بر مجلس یعنی بازگشت به دور باطل گذشته

یک میلیون تومان به تمام خانوارهای یارانه بگیر پرداخت خواهد شد

روسیه و عربستان با کاهش ۱۵ درصدی عرضه نفت موافقت کردند

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۷ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)

کدام صنوف از ۲۳ فروردین ماه مجوز بازگشایی دارند؟   (۱ نظر)