کد خبر: ۳۲۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
 قائم مقام دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان:
قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان (تاک) گفت: اصلاح‌طلبان در سطح کشور باید هرچه سریعتر درباره انتخابات به یک جمع‌بندی واقع بینانه برسند زیرا در فضای فعلی برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات دچار ابهام است و این باعث سردرگمی نیروها در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها خواهد شد.

اینکه اصولگرایان در هر دوره نام خود را تغییر می‌دهند نشان‌دهنده این است که پایگاه خود را از دست داده‌اند/ «تاک» هماهنگ با سایر احزاب اصلاح‌طلب در انتخابات حاضر خواهد شد

قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان (تاک) گفت: اصلاح‌طلبان در سطح کشور باید هرچه سریعتر درباره انتخابات به یک جمع‌بندی واقع بینانه برسند زیرا در فضای فعلی برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات دچار ابهام است و این باعث سردرگمی نیروها در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها خواهد شد.

محمدرضانژادحیدری در خصوص سیاست این تشکل در آستانه انتخابات اظهار داشت: به نظر من اصلاح‌طلبی منهای انتخابات معنایی ندارد و فاصله گرفتن اصلاح‌طلبان از انتخابات یا تردید در خصوص مشارکت در انتخابات باعث اضمحلال جریان اصلاحات خواهد شد.

نژادحیدری با تاکید براینکه متاسفانه یک فضای یاس و ناامیدی در سطح فعالان سیاسی حاکم است افزود: بخشی از این فضا به دلیل ضعف دولت در اجرای وعده‌های انتخاباتی و فاصله گرفتن از اصلاح طلبان است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص پیشنهاد اخیر خود مبنی بر رصد فعالیت مدیران منسوب به اصلاح‌طلبان گفت:از مهمترین وظایف نهادهای سیاسی نظارت بر عملکرد دستگاه‌هاست؛ لذا اصلاح‌طلبان باید ابتدا عملکرد دستگاه و نهادهای منسوب به خود را مورد ارزیابی قرار دهند و نتایج را صادقانه با مردم در میان بگذارند.

وی در پاسخ به این سوال که برخی جریانات سعی می‌کنند اصلاح‌طلبان را در انتخابات آینده از پیش باخته تلقی کنند گفت: طبیعی است که هر جناحی نسبت به رقیب خود چنین موضعی اتخاذ کند ولی باید بررسی کرد که این موضوع در جامعه مابه‌ازای بیرونی دارد یانه؟

نژادحیدری با بیان اینکه اصولگرایان تصور نکنند که افت اصلاح‌طلبان در افکار عمومی به معنای رشد آنهاست افزود: هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان در افکار عمومی دچار افت هستند و من معتقدم اگر همین امروز نظرسنجی شود وضع اصلاح‌طلبان بهتر از اصولگرایان است؛ چون اصلاح‌طلبان با مردم صادق‌تر هستند.

وی افزود: اینکه اصولگرایان سعی می‌کنند در هر دوره انتخابات نام جدیدی برای خود انتخاب کنند نشان‌دهنده این است که آن‌ها در جامعه پایگاه خود را از دست داده‌اند و الا دلیلی نداشت برای هر دوره از انتخابات نامی برای خود انتخاب کنند.

وی در پاسخ به سوالی که آقای باهنر گفته‌اند اصلاح‌طلبان دیگر چیزی در چنته ندارند گفت افزود: آقای باهنر در میان نیروهای اصولگرا شخصیت با تجربه و معقولی است و این جمله را برای روحیه دادن و تشویق همفکران خود مطرح کرده‌اند و الا ایشان هم می‌دانند که اصلاح‌طلبان در انتخابات‌های گذشته با نیروهای حداقلی خود با نیروهای حداکثری اصولگرایان رقابت کرده‌اند.

عضو شورای مرکزی جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان با بیان اینکه در 15 سال گذشته سه دوره مجلس و دو دوره دولت در اختیار اصولگرایان بود افزود: اصولگرایان نمی‌توانند از جایگاه اپوزیسیون وارد مساله انتخابات شوند زیرا آنها با نیروهای حداکثری خود در ارکان حاکمیت حضور داشته‌اند ولی برون‌داد این جریان چیزی نبوده که مردم را راضی کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مطالبه مردم در سال 94 جلوگیری از ورود نیروهای افراطی به مجلس بود که این امر با نامزدهای حداقلی ما محقق شد؛ ما در انتخابات پیش رو طبیعتا اصلاح‌طلبان باید با رویکرد جدیدی وارد عرصه انتخابات که این مساله در حال مطالعه و ارزیابی است.

وی افزود: ما در کنگره سوم و در بخش تصویب کلیات بیانیه پایانی در خصوص انتخابات به این جمع‌بندی رسیدیم که اصلاح‌طلبان به جز مشارکت در انتخابات راه دیگری پیش رو ندارند و این موضوع در بیانیه پایانی نیز تصریح شد.

عضو شورای اصلاح‌طلبان استان در خصوص نحوه حضور این تشکل در انتخابات افزود: جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان خود را در کنار سایر احزاب اصلاح‌طلب می‌داند و هماهنگ و همسو با سایر احزاب اصلاح‌طلب و ذیل شورای اصلاح‌طلبان استان عمل خواهد کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اتحاد و هماهنگی مجموعه اصلاح‌طلبان در کرمان را مثال‌زدنی توصیف کرد و افزود: هیچ‌چیز برای ما با اهمیت‌تر از حفظ وحدت در جریان اصلاح‌طلب نیست لذا تلاش خواهیم کرد از همه امکانات و ظرفیت‌های خود برای حفظ اتحاد در درون خانواده اصلاحات استفاده کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت شورای اصلاح‌طلبان استان کرمان گفت: آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های این شورا از مرکز ابلاغ شده و اقداماتی در دست اقدام است و اطلاع‌رسانی در این زمینه از سوی هیئت رئیسه انجام خواهد شد.

منبع: برنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

«لوپتو» بالاترین توان انیمیشین ایران است

بهره‌برداری از طرح آبرسانی به روستای تک‌فرهاد ریگان با اعتبار هفت میلیارد ریال

سومین سفر روحانی به کرمان چگونه گذشت؟

طرح ترافیکی پنج‌راه ۲۴ آذر کامل اجرا نشد / قرار نیست هرجا که تابلویی نصب شد، پلیس هم آن‌جا بایستد/ مردم باید مقررات را رعایت کنند/ سرعت‌کاه‌های بلوار امام حسن(ع) استاندارد است

عملیات اجرایی آرامستان جدید تا پایان سال‌جاری آغاز می‌شود

هیچ کاروانی تا برقراری امنیت به عتبات اعزام نخواهد شد

طرح ملی مسکن در بهبود بازار بی‌تاثیر است / مجلس از دولت و وزارت راه و شهرسازی توقع تولید مسکن را ندارد

نظام رتبه بندی معلمان به زودی اجرایی می شود

دستور بررسی علت حذف مطالب برخی مشاهیر از کتاب‌های درسی صادر شد/ به محض رفع مشکل اعتبارات، شیر رایگان در مدارس توزیع می‌شود

ارائه خدمات غذایی در قهوه خانه ها ممنوع شد

پربازدید ها

بانک‌ها را برای فعال کردن واحد‌های صنعتی راکد و نیمه فعال تشویق می‌کنم/شاید کرمان پایلوت تفویض اختیارات شود/باید معادن را به بخش خصوصی واگذار کنیم/استاندار مکان احداث کارخانه نوآوری در کرمان را پیشنهاد دهد/در جنوب باید در زمینه صنایع بسته بندی، گلخانه و راه آهن بیشتر کار کنیم

شهرهای استان کرمان میزبان وزرای دولت

اخلاق نباشد ما از قدرتمان برعلیه یکدیگر استفاده می‌کنیم/ با پول مردم شنود میخرید و در زندگی مردم می‌برید/ پرونده درست کردن هنر نیست به پرونده رسیدگی کردن کار درستی است

رییس جمهور وارد شهرستان رفسنجان شد

سومین سفر روحانی به کرمان چگونه گذشت؟

تقدیر استاندار کرمان از استقبال پرشور مردم از رئیس جمهوری

قدردانی دفتر رئیس‌جمهور از استقبال مردم استان‌های یزد و کرمان

ارائه خدمات غذایی در قهوه خانه ها ممنوع شد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)