کد خبر: ۳۲۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
ارسال به دوستان
ذخیره
 قائم مقام دبیرکل جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان:
قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان (تاک) گفت: اصلاح‌طلبان در سطح کشور باید هرچه سریعتر درباره انتخابات به یک جمع‌بندی واقع بینانه برسند زیرا در فضای فعلی برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات دچار ابهام است و این باعث سردرگمی نیروها در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها خواهد شد.

اینکه اصولگرایان در هر دوره نام خود را تغییر می‌دهند نشان‌دهنده این است که پایگاه خود را از دست داده‌اند/ «تاک» هماهنگ با سایر احزاب اصلاح‌طلب در انتخابات حاضر خواهد شد

قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان (تاک) گفت: اصلاح‌طلبان در سطح کشور باید هرچه سریعتر درباره انتخابات به یک جمع‌بندی واقع بینانه برسند زیرا در فضای فعلی برنامه اصلاح‌طلبان برای انتخابات دچار ابهام است و این باعث سردرگمی نیروها در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها خواهد شد.

محمدرضانژادحیدری در خصوص سیاست این تشکل در آستانه انتخابات اظهار داشت: به نظر من اصلاح‌طلبی منهای انتخابات معنایی ندارد و فاصله گرفتن اصلاح‌طلبان از انتخابات یا تردید در خصوص مشارکت در انتخابات باعث اضمحلال جریان اصلاحات خواهد شد.

نژادحیدری با تاکید براینکه متاسفانه یک فضای یاس و ناامیدی در سطح فعالان سیاسی حاکم است افزود: بخشی از این فضا به دلیل ضعف دولت در اجرای وعده‌های انتخاباتی و فاصله گرفتن از اصلاح طلبان است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص پیشنهاد اخیر خود مبنی بر رصد فعالیت مدیران منسوب به اصلاح‌طلبان گفت:از مهمترین وظایف نهادهای سیاسی نظارت بر عملکرد دستگاه‌هاست؛ لذا اصلاح‌طلبان باید ابتدا عملکرد دستگاه و نهادهای منسوب به خود را مورد ارزیابی قرار دهند و نتایج را صادقانه با مردم در میان بگذارند.

وی در پاسخ به این سوال که برخی جریانات سعی می‌کنند اصلاح‌طلبان را در انتخابات آینده از پیش باخته تلقی کنند گفت: طبیعی است که هر جناحی نسبت به رقیب خود چنین موضعی اتخاذ کند ولی باید بررسی کرد که این موضوع در جامعه مابه‌ازای بیرونی دارد یانه؟

نژادحیدری با بیان اینکه اصولگرایان تصور نکنند که افت اصلاح‌طلبان در افکار عمومی به معنای رشد آنهاست افزود: هم اصولگرایان و هم اصلاح‌طلبان در افکار عمومی دچار افت هستند و من معتقدم اگر همین امروز نظرسنجی شود وضع اصلاح‌طلبان بهتر از اصولگرایان است؛ چون اصلاح‌طلبان با مردم صادق‌تر هستند.

وی افزود: اینکه اصولگرایان سعی می‌کنند در هر دوره انتخابات نام جدیدی برای خود انتخاب کنند نشان‌دهنده این است که آن‌ها در جامعه پایگاه خود را از دست داده‌اند و الا دلیلی نداشت برای هر دوره از انتخابات نامی برای خود انتخاب کنند.

وی در پاسخ به سوالی که آقای باهنر گفته‌اند اصلاح‌طلبان دیگر چیزی در چنته ندارند گفت افزود: آقای باهنر در میان نیروهای اصولگرا شخصیت با تجربه و معقولی است و این جمله را برای روحیه دادن و تشویق همفکران خود مطرح کرده‌اند و الا ایشان هم می‌دانند که اصلاح‌طلبان در انتخابات‌های گذشته با نیروهای حداقلی خود با نیروهای حداکثری اصولگرایان رقابت کرده‌اند.

عضو شورای مرکزی جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان با بیان اینکه در 15 سال گذشته سه دوره مجلس و دو دوره دولت در اختیار اصولگرایان بود افزود: اصولگرایان نمی‌توانند از جایگاه اپوزیسیون وارد مساله انتخابات شوند زیرا آنها با نیروهای حداکثری خود در ارکان حاکمیت حضور داشته‌اند ولی برون‌داد این جریان چیزی نبوده که مردم را راضی کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مطالبه مردم در سال 94 جلوگیری از ورود نیروهای افراطی به مجلس بود که این امر با نامزدهای حداقلی ما محقق شد؛ ما در انتخابات پیش رو طبیعتا اصلاح‌طلبان باید با رویکرد جدیدی وارد عرصه انتخابات که این مساله در حال مطالعه و ارزیابی است.

وی افزود: ما در کنگره سوم و در بخش تصویب کلیات بیانیه پایانی در خصوص انتخابات به این جمع‌بندی رسیدیم که اصلاح‌طلبان به جز مشارکت در انتخابات راه دیگری پیش رو ندارند و این موضوع در بیانیه پایانی نیز تصریح شد.

عضو شورای اصلاح‌طلبان استان در خصوص نحوه حضور این تشکل در انتخابات افزود: جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان خود را در کنار سایر احزاب اصلاح‌طلب می‌داند و هماهنگ و همسو با سایر احزاب اصلاح‌طلب و ذیل شورای اصلاح‌طلبان استان عمل خواهد کرد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اتحاد و هماهنگی مجموعه اصلاح‌طلبان در کرمان را مثال‌زدنی توصیف کرد و افزود: هیچ‌چیز برای ما با اهمیت‌تر از حفظ وحدت در جریان اصلاح‌طلب نیست لذا تلاش خواهیم کرد از همه امکانات و ظرفیت‌های خود برای حفظ اتحاد در درون خانواده اصلاحات استفاده کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت شورای اصلاح‌طلبان استان کرمان گفت: آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های این شورا از مرکز ابلاغ شده و اقداماتی در دست اقدام است و اطلاع‌رسانی در این زمینه از سوی هیئت رئیسه انجام خواهد شد.

منبع: برنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

افزایش تخصیص اعتبارات بهسازی به تعدادی از راه‌های جنوب استان کرمان

بیکاری ابرچالش عظیم ملی در کشور است / نیمی از سربازان کشور تحصیلات دانشگاهی دارند / ۳۸ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند

سامانه اطلاعات مکانی روستاهای استان کرمان رونمایی شد

رفع مشکل کم‌آبی با بهره‌برداری از آب‌های ژرف / به شهرت رسیدن خرمای کرمان در بازارهای جهانی با حمایت از این محصول

مسکن مهر در گلوگاه نقدینگی گیر افتاد/ هزینه ساخت هر متر مربع مسکن مهر تا سه برابر افزایش یافت

فروش اقساطی برای ۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر انجام نشده است / دادستانی ورود کند

نیازمند میراث هاشمی هستیم/ دروغ گفتن به مردم خسارت زیادی دارد/ داغدیدگان فاجعه کرمان و پرواز ناتمام، آرزوی سال‌ها زندگی داشتند/رقابت جدی در اکثر حوزه ‏های انتخابیه وجود ندارد

آمریکا نمی‌تواند بپذیرد دیدگاه‌های مستقلی مانند ایران در منطقه وجود دارد/مزمن شدن تحریم‌ها توسعه اقتصادی و اداره کشور را با چالش مواجه می کند

انتقال مشاغل مزاحم و صنوف آلاینده به مناطق مشخص

ارائه‌ خدمت به روستاییان و عشایر با مراجعه به مراکز دانشگاهی و تعرفه دولتی امکان‌پذیر شد

پربازدید ها

واکنش ربیعی به اتهام کدخدایی به رئیس جمهور:دولت‌ها می‌آیند و می‌روند مهم حفظ کرامت دولت است/نحوه نظارت بر رییس جمهور دیدروشنی از نظارت استصوابی به کاندیداها به ما می دهد

در بررسی صلاحیت‌ها، هیئت نظارت استان فقط نظر مشورتی خود را اعلام می‌کند/ تحت هیچ شرایطی ما به فرد نگاه نکردیم/ نمی‌خواهیم انتخابات را مهندسی کنیم

قائم مقام جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان: کاش رهبری و تریبون های رسمی را خرج رای آوردن جوانان انقلابی نمی کردند

درآمد فرزندان نباید به عنوان درآمد سرپرست خانوار محاسبه شود / افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان به صورت یک دست قابل قبول نیست

وظیفه قانونی، شرعی و اخلاقی ما برگزاری انتخابات سالم است

روابط عمومی ها بدون هیچ گونه سوگیری، زمینه مشارکت عمومی در انتخابات را فراهم کنند

نیازمند میراث هاشمی هستیم/ دروغ گفتن به مردم خسارت زیادی دارد/ داغدیدگان فاجعه کرمان و پرواز ناتمام، آرزوی سال‌ها زندگی داشتند/رقابت جدی در اکثر حوزه ‏های انتخابیه وجود ندارد

آخرین دسته نوشته حاج قاسم: خداوندا مرا بپذیر خداوندا عاشق دیدارتم

ارائه‌ خدمت به روستاییان و عشایر با مراجعه به مراکز دانشگاهی و تعرفه دولتی امکان‌پذیر شد

عدم نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز باعث دست‌اندازی به طبیعت شده است / برخوردهای قضایی در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز کافی نیست

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)