کد خبر: ۳۲۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اداره نظارت بر اماکن در گفت و گو با گفتارنو، مطرح کرد:
در حالیکه رییس اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان، چندی پیش در گفت و گو با گفتارنو اعلام کرد: در فاصله 150 متری مدارس نباید مراکز توزیع دخانیات و قلیان سرا باشد اما رییس اداره نظارت بر اماکن می گوید: طبق ضوابط جدید که در سال 96 موردبازنگری قرارگرفته است برای افتتاح واحدهای صنفی نظیر قهوه خانه وسفره خانه سنتی رعایت فاصله 25متری ازمراکزمذهبی واماکن دارای طبقه بندی و.... درنظرگرفته شده است. 

گفتارنو/سمیراکریمی افشار:

در حالیکه رییس اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان، چندی پیش در گفت و گو با گفتارنو اعلام کرد: در فاصله 150 متری مدارس نباید مراکز توزیع دخانیات و قلیان سرا باشد اما رییس اداره نظارت بر اماکن می گوید: طبق ضوابط جدید که در سال 96 موردبازنگری قرارگرفته است برای افتتاح واحدهای صنفی نظیر قهوه خانه وسفره خانه سنتی رعایت فاصله 25متری ازمراکزمذهبی واماکن دارای طبقه بندی و.... درنظرگرفته شده است. 

رییس اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان، اعلام می کند مراکز اینچنینی در مجاورت مدارس موجود است و در جلسه ای که با آموزش و پرورش و فرماندهی نیروی انتظامی داشتیم این را مطرح کردیم که قلیان سراهای نزدیک به مدارس باید جمع شوند.

رییس اداره نظارت بر اماکن عمومی در گفت وگو با گفتارنو گفت: ماده 17 قانون نظام صنفی افراد را مکلف به رعایت قوانین و مقررات جاری کشور ازجمله قوانین ومقررات انتظامی نموده و به استناد همین ماده قانونی ضوابط انتظامی عمومی واحدهای صنفی توسط پلیس نظارت براماکن عمومی ناجا تهیه و پس از تائید هیئت عالی نظارت برای اجرا ابلاغ گردیده و اداره نظارت بر اماکن در مرکز استان برابر دستور العملهای ابلاغی نسبت به تایید صلاحیت واحدهای صنفی اقدام می کنند.

به گزارش گفتارنو، اصغر زاهدی افزود: طبق ضوابط جدید که در سال 96 موردبازنگری قرارگرفته است که درآن برای افتتاح واحدهای صنفی نظیر قهوه خانه وسفره خانه سنتی رعایت فاصله 25 متری از مراکز مذهبی و اماکن دارای طبقه بندی و.... درنظرگرفته شده است

زاهدی ادامه داد: اگر مرکز توزیع دخانیات در این فاصله باشد قطعا مجوز داده نمی شود و حتما با مراکز فاقد مجوز برخورد می کنیم.

رییس اداره نظارت بر اماکن خبر داد: پیش بینی ما این است تا قبل از شروع مدارس واحدهای صنفی که در فاصله 100 متری مراکز علمی و آموزشی فعالیت دارند ضابطه مند شوند.

زاهدی در ادامه از نظارت های مستمر بر صنوف خبر داد و گفت: این وعده را می دهم تا اول مهر و تا قبل از بازگشایی مدارس از تمامی واحدهای صنفی مستقر در نزدیکی مدارس یا مکان هایی که با قلیان و سلامت مردم سر و کار دارند بازدید و با واحدهای صنفی متخلف برابر قانون برخورد شود که این برخوردها حتی می تواند منجر به جلوگیری از ادامه فعالیتشان گردد.

رییس اداره نظارت بر اماکن عمومی بیان کرد که برخورد باعرضه قلیان و استعمال دخانیات برابرقانون مصوب مجلس شورای اسلامی متولی خاصی دارد منتهی نیروی انتظامی بنا به شرح وظایف آمادگی هرنوع همکاری در این حوزه را دارد.

وی در تشریح جزئیات برخورد با متخلفین گفت:برابرتبصره ذیل بند4 ماده2 مربوط به آئین نامه اجرائی ماده28 قانون نظام صنفی در مرحله اول از متخلفین تعهد گرفته می شود و تخلف در پرونده درج می شود. در مرحله دوم به مدت یک هفته ودرصورت تکرار6ماه از فعالیت واحدصنفی متخلف جلوگیری می شود .

زاهدی دلیل شیوع مصرف دخانیات در بین دانش آموزان را عدم رابطه صمیمی بین دانش آموزان و والدین دانست و گفت: رابطه خانواد ها با جوانان صمیمی نیست. وقتی دانش آموز وارد مدرسه می شود با فرهنگ ها و افراد مختلف مواجه میگردد و اگر رابطه صمیمی بین فرزند وخانواده وجود نداشته باشد ممکن است که دیگران اورا به مصرف سیگار و قلیان ترغیب کنند.

وی بهترین راهکار را فرهنگ سازی دانست و گفت:بهترین کار این است که خطرات و مضرات به جوانان یادآوری شود .

رییس اداره نظارت بر اماکن عمومی در پاسخ به این سوال خبرنگار گفتارنو، مبنی بر اینکه دسترسی آسان به دخانیات را تا چه اندازه در شیوع مصرف دخانیات در بین دانش آموزان موثر می دانید؟گفت: تا زمانیکه تقاضا باشد تبعا عرضه هم وجود دارد. اما اگر به آمار و ارقام نگاه کنید استان کرمان علیرغم واقع شدن درمسیرعبور مواد مخدر .نسبت به استانهای دیگرسرانه مصرف پایین تری دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر:پروژه هایمان را تعطیل کردیم، فقط تولیدمان را تعطیل نکردیم

سرانجام تعطیلی معادن به کجا رسید؟

استاندار کرمان:اگر واحد تولیدی بدون تجمع می تواند کار کند، چرا باید تعطیل شود؟

طغیان رودخانه‌های فصلی و جریان‌های روان‌آبی از بالا دست، دور از انتظار نیست

طی 24 ساعت گذشته 16مورد جدید کرونا ویروس شناسایی شد/ مجموع مبتلایان به کرونا ویروس به 228نفر رسید

رییس پلیس راهور کرمان:اجازه تجمع در روز سیزده بدر داده نخواهد شد

اگر اطلاعی به ما داده شود ما همان روز با واحد متخلف برخورد می کنیم

پاسخ صریح رئیس بانک مرکزی به این ادعا که ایران در تلاش برای دسترسی به پول نقد است! نه دارو و تجهیزات پزشکی!

رئیس دفتر رئیس‌جمهور:اجرای سیاست قرنطینه و بهره‌گیری از قوه قهریه، دست‌کم در ایتالیا، فرانسه و انگلستان موفق نبوده/برخی حضرات می‌گفتند اعلام کرونا قبل انتخابات،پروژه سیاسی است!

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان: مبلغی به جهت خرید لوازم خانگی در اختیار سپاه قرار گرفت/500 راس دام به مردم مناطق سیل‌زده رودبارجنوب اهدا ‌می شود

پربازدید ها

هیچ چادری در منطقه قلعه گنج توزیع نشده است

آغاز طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از فردا / پلمب واحدهای صنفی و توقیف خودروهای متخلف

رییس پلیس راهور کرمان:اجازه تجمع در روز سیزده بدر داده نخواهد شد

طغیان رودخانه‌های فصلی و جریان‌های روان‌آبی از بالا دست، دور از انتظار نیست

طی 24 ساعت گذشته 16مورد جدید کرونا ویروس شناسایی شد/ مجموع مبتلایان به کرونا ویروس به 228نفر رسید

مهلت 24 ساعته فرماندار بم برای خروج مسافران

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:اکنون آمار بستری ها به دلیل بیماری های حاد تنفسی و کرونا تقریبا ثابت شده/ اگر مراودات اجتماعی را کاهش دهیم،روند مبتلایان به ویروس کرونا نزولی خواهد شد

ضایعه ریوی ایجاد شده توسط کرونا مشابه ضایعه بمباران شیمیایی است/ احتمالا ظرف ۲ هفته آینده افزایش موارد مبتلا به ویروس کرونا را در استان شاهد باشیم

حضور شهروندان در پارک‌ها و بوستان‌ها تا پایان اپیدمی کرونا، ممنوع است

در حال نزدیک شدن به شرایط غیرعادی هستیم/افرادی که از راه دور آمده و می خواهند از کرمان عبور کنند، باید از کنارگذرها عبور کنند/ برای کنترل ورودی ها، حتی نماینده ثبت احوال حضور خواهد داشت

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۸ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۷ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: مظروف ما با ظرف ما هیچگونه تناسبی نداشت کاری هم نمی شد بکنیم/ شعاع منا اندازه خیابان شریعتی بود در آن سه هزار نفر کشته شد/ اگر زمان تدفین شهدا به تعویق نمی‌افتاد تلفات بیشتری داشتیم   (۱ نظر)

از خوفِ سردیِ مطالبه ی حق تا امید به گرمیِ سمفونی تغییر در فضای دلسردی   (۱ نظر)