کد خبر: ۳۲۶۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اداره نظارت بر اماکن در گفت و گو با گفتارنو، مطرح کرد:
در حالیکه رییس اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان، چندی پیش در گفت و گو با گفتارنو اعلام کرد: در فاصله 150 متری مدارس نباید مراکز توزیع دخانیات و قلیان سرا باشد اما رییس اداره نظارت بر اماکن می گوید: طبق ضوابط جدید که در سال 96 موردبازنگری قرارگرفته است برای افتتاح واحدهای صنفی نظیر قهوه خانه وسفره خانه سنتی رعایت فاصله 25متری ازمراکزمذهبی واماکن دارای طبقه بندی و.... درنظرگرفته شده است. 

گفتارنو/سمیراکریمی افشار:

در حالیکه رییس اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان، چندی پیش در گفت و گو با گفتارنو اعلام کرد: در فاصله 150 متری مدارس نباید مراکز توزیع دخانیات و قلیان سرا باشد اما رییس اداره نظارت بر اماکن می گوید: طبق ضوابط جدید که در سال 96 موردبازنگری قرارگرفته است برای افتتاح واحدهای صنفی نظیر قهوه خانه وسفره خانه سنتی رعایت فاصله 25متری ازمراکزمذهبی واماکن دارای طبقه بندی و.... درنظرگرفته شده است. 

رییس اداره پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان، اعلام می کند مراکز اینچنینی در مجاورت مدارس موجود است و در جلسه ای که با آموزش و پرورش و فرماندهی نیروی انتظامی داشتیم این را مطرح کردیم که قلیان سراهای نزدیک به مدارس باید جمع شوند.

رییس اداره نظارت بر اماکن عمومی در گفت وگو با گفتارنو گفت: ماده 17 قانون نظام صنفی افراد را مکلف به رعایت قوانین و مقررات جاری کشور ازجمله قوانین ومقررات انتظامی نموده و به استناد همین ماده قانونی ضوابط انتظامی عمومی واحدهای صنفی توسط پلیس نظارت براماکن عمومی ناجا تهیه و پس از تائید هیئت عالی نظارت برای اجرا ابلاغ گردیده و اداره نظارت بر اماکن در مرکز استان برابر دستور العملهای ابلاغی نسبت به تایید صلاحیت واحدهای صنفی اقدام می کنند.

به گزارش گفتارنو، اصغر زاهدی افزود: طبق ضوابط جدید که در سال 96 موردبازنگری قرارگرفته است که درآن برای افتتاح واحدهای صنفی نظیر قهوه خانه وسفره خانه سنتی رعایت فاصله 25 متری از مراکز مذهبی و اماکن دارای طبقه بندی و.... درنظرگرفته شده است

زاهدی ادامه داد: اگر مرکز توزیع دخانیات در این فاصله باشد قطعا مجوز داده نمی شود و حتما با مراکز فاقد مجوز برخورد می کنیم.

رییس اداره نظارت بر اماکن خبر داد: پیش بینی ما این است تا قبل از شروع مدارس واحدهای صنفی که در فاصله 100 متری مراکز علمی و آموزشی فعالیت دارند ضابطه مند شوند.

زاهدی در ادامه از نظارت های مستمر بر صنوف خبر داد و گفت: این وعده را می دهم تا اول مهر و تا قبل از بازگشایی مدارس از تمامی واحدهای صنفی مستقر در نزدیکی مدارس یا مکان هایی که با قلیان و سلامت مردم سر و کار دارند بازدید و با واحدهای صنفی متخلف برابر قانون برخورد شود که این برخوردها حتی می تواند منجر به جلوگیری از ادامه فعالیتشان گردد.

رییس اداره نظارت بر اماکن عمومی بیان کرد که برخورد باعرضه قلیان و استعمال دخانیات برابرقانون مصوب مجلس شورای اسلامی متولی خاصی دارد منتهی نیروی انتظامی بنا به شرح وظایف آمادگی هرنوع همکاری در این حوزه را دارد.

وی در تشریح جزئیات برخورد با متخلفین گفت:برابرتبصره ذیل بند4 ماده2 مربوط به آئین نامه اجرائی ماده28 قانون نظام صنفی در مرحله اول از متخلفین تعهد گرفته می شود و تخلف در پرونده درج می شود. در مرحله دوم به مدت یک هفته ودرصورت تکرار6ماه از فعالیت واحدصنفی متخلف جلوگیری می شود .

زاهدی دلیل شیوع مصرف دخانیات در بین دانش آموزان را عدم رابطه صمیمی بین دانش آموزان و والدین دانست و گفت: رابطه خانواد ها با جوانان صمیمی نیست. وقتی دانش آموز وارد مدرسه می شود با فرهنگ ها و افراد مختلف مواجه میگردد و اگر رابطه صمیمی بین فرزند وخانواده وجود نداشته باشد ممکن است که دیگران اورا به مصرف سیگار و قلیان ترغیب کنند.

وی بهترین راهکار را فرهنگ سازی دانست و گفت:بهترین کار این است که خطرات و مضرات به جوانان یادآوری شود .

رییس اداره نظارت بر اماکن عمومی در پاسخ به این سوال خبرنگار گفتارنو، مبنی بر اینکه دسترسی آسان به دخانیات را تا چه اندازه در شیوع مصرف دخانیات در بین دانش آموزان موثر می دانید؟گفت: تا زمانیکه تقاضا باشد تبعا عرضه هم وجود دارد. اما اگر به آمار و ارقام نگاه کنید استان کرمان علیرغم واقع شدن درمسیرعبور مواد مخدر .نسبت به استانهای دیگرسرانه مصرف پایین تری دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اختصاصی/ ببینید: بسته خبرهای اقتصادی کرمان

چرخ گردشگری بی بودجه نمی چرخد

سلامت، قانون مداری و مشارکت مردم سه اصل اساسی در برگزاری انتخابات است/ در ارائه خدمات دولت، سیاه نمایی یا بزرگنمایی نشود

کسی حق ندارد در رای مردم که حق الناس است، دخالت کند/ نمایندگان باید با مشارکت حداکثری مردم به مجلس بروند/استاندار، فرمانداران و نمایندگان دولت وظایف دولت در منطقه را به خوبی انجام دهند/مردم را نباید بلاتکلیف گذاشت

کاشت پیاز در جنوب استان از معیار وزارت جهاد کشاورزی بیشتر شد/قیمت بذرهای آزاد به زودی اعلام می‌شود/ پیاز را به شرکت های عمانی صادر خواهیم کرد/هیچ شکایتی در مورد پیازهای عقیم سال گذشته ارائه نشده است

خواستار جواب مثبت اجباری ادارات به استعلامات پنجره واحد سرمایه‌گذاری نیستم/ادارات با تسریع در فرآیند صدور مجوزها، مسیر توسعه استان را هموارتر کنند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

ببینید: بسته خبرهای سیاسی گفتارنو از خبرهای استان کرمان

چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و به معاهده هسته‌ای بازگشت،می تواند در جمع کشورهای عضو معاهده شرکت کند/در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

پربازدید ها

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۱ نظر)

اختصاصی/ ببینید: بسته خبرهای اقتصادی کرمان   ( نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۱ نظر)