کد خبر: ۳۲۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت خبر داد:
مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت از افتتاح موزه نفت‌سوزها تا پایان سال جاری خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم درب موزه را به‌روی مردم کرمان بگشاییم.

مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت از افتتاح موزه نفت‌سوزها تا پایان سال جاری خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم درب موزه را به‌روی مردم کرمان بگشاییم.

دکتر "اکبر نعمت‌الهی"در خصوص آخرین وضعیت باغ موزه نفت (کنسولگری انگلیس) در کرمان گفت: تمامی کارهای ساختمانی این باغ موزه از جمله ایمنی و امنیتی آن به‌انجام رسیده و آماده برای کارهای موزه‌ای است و به‌زودی مراحل پایانی طراحی دکوراسیون داخلی این موزه به پایان خواهد رسید به‌طوری‌که پس از تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) ساخت دکوراسیون داخلی و چیدمان آن آغاز خواهد شد.

آغاز ساخت دکوراسیون داخلی و چیدمان موزه پس از تعطیلات تاسوعا و عاشورا

وی موزه کرمان را موزه نفت‌سوزها دانست و بیان کرد: موزه نفت‌سوزها به موضوعات مختلفی تقسیم شده است و هر اتاق عمارت کنسولگری انگلیس در کرمان به یک موضوع نفت‌سوزها اختصاص پیدا خواهد کرد لذا هر اتاق با توجه به موضوع خاص آن، طراحی متفاوتی خواهد داشت که امیدواریم تا ماه آینده همه طراحی‌های این موزه به پایان برسد و اقدامات اجرایی چیدمان این موزه آغاز شود.

مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت از افتتاح موزه نفت‌سوزها تا پایان سال جاری خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم درب موزه را به‌روی مردم کرمان بگشاییم.

در راه اندازی موزه و بازسازی عمارت به دنبال کیفی سازی بودیم

وی با بیان این مطلب که مقداری از کارهای تکمیلی این موزه پس از افتتاح ادامه خواهد داشت، در ادامه به میزان کیفیت این موزه اشاره کرد و افزود: در صنعت نفت کشور، کیفیت را بر سرعت ارجحیت داده‌ایم و اقدامات کیفی سازی این باغ عمارت از مرمت و بازسازی ساختمانی که به تلی از خاک تبدیل شده بود تا همه دیوارها و سقف‌ها فرو ریخته بود، آغاز شد به‌طوری‌که امروز این ساختمان به‌همانند روز اولی که احداث شده بود، تبدیل شده که با این اقدام به زیبایی و قدمت شهر کرمان اضافه خواهد شد.

نعمت‌الهی در رابطه با کیفیت خود موزه، اشیاء و دکوراسیون آن گفت: برای این مهم وسواس خاصی به‌کار برده‌ایم تا در این موزه هم زیبایی و هم کیفیت لازم را شاهد باشیم زیرا موزه‌ها دائمی هستند و مختص زمان خاصی نبوده و قطعا این موزه برای همیشه در کرمان خواهد بود و نیاز است کار ماندگاری را برای مردم این دیار انجام دهیم.

موزه نفت سوزها در نوع خود در کشور منحصر به فرد خواهد بود

وی با تاکید برآنکه با انتخاب و چیدمان درست، زیبایی را در خدمت این موزه قرار خواهیم داد، مطرح کرد: این موزه در نوع خود در کشور منحصر به فرد خواهد بود و هیچ موزه‌ای با موضوعیت نفت‌سوزها در کشور نداریم که این موضوع بر وسواس اجرای کار اصولی و با کیفیت در راه اندازی این موزه، چند برابر کرده است.

نعمت‌الهی از اهداف شرکت نفت برای راه‌اندازی موزه در این عمارت سخن به میان آورد و عنوان کرد: مرمت، بازسازی و نگهداری عمارت بسیار زیبای کنسولگری انگلیس که متعلق به دوره زندیه که نمادی از تاریخ سیاسی و معماری کشور است از اهداف شرکت ملی نفت ایران در این باغ عمارت بوده است تا با این اقدام خاطره تاریخی از ذهن جوانان و نوجوانان این مرز و بوم پاک نشود ضمن آنکه هدف از راه اندازی موزه نفت سوز در این مکان نیز بر این موضوع بوده که نسل فعلی و آینده بتوانند به صورت یکجا نفت‌سوزهای ادوار گذشته را در یک موزه را مشاهده کنند و با سیر تحول نفت‌سوزها در کشور آشنا شوند.

وی با بیان این مطلب که آگاهی مردم از اینکه نفت از چه دورانی در خدمت زندگی بشر بوده از دیگر اهداف شرکت ملی نفت است، تصریح کرد: با افتتاح موزه نفت‌سوزها در پایان سال به همه اهدافمان دست پیدا خواهیم کرد.

موزه نفت سوزها، یک موزه بین‌المللی

مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت در پاسخ به این سوال که آیا این موزه به‌گونه‌ای خواهد بود که افراد را راغب به بازدیدهای مکرر کند؟ گفت: قطعا این موزه یک موزه بین‌المللی خواهد شد و ضمن آنکه باغ و عمارت آن دیدنی است و اشیاء داخل آن نیز دیدنی تر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: اشیائی که در این موزه به نمایش خواهیم داد در دنیا کنار گذاشته شده و خیلی از افراد با آنها آشنا نیستند حتی خود ما که متولی امور نفتی هستیم نیز برخی از این اشیاء را جدیدا دیده ایم به‌گونه‌ای که تا کنون اسمی از آنها نشنیده بودیم و باتوجه به اینکه برخی از مردم ایران و گردشگران خارجی با دقت زیادی تاریخ را سیر می‌کنند، وجود چنین موزه‌ای برای آنها جذاب خواهد بود.

موزه، مرتب بروزرسانی خواهد شد

نعمت‌الهی، پویا بودن این موزه را از سیاست‌های شرکت نفت عنوان کرد و افزود: موزه یک محل راکد نیست بلکه محلی پویا و زنده است لذا مرتبا این موزه را تجهیز خواهیم کرد و همواره اشیاء و فعالیت‌های جدیدی در آن خواهیم داشت تا همیشه طراوت آن را حفظ کرده و بازدید کنندگان هر دفعه که به این موزه سر می‌زنند شاهد تغییرات جدید در آن خواهند بود.

وی در خصوص اینکه آیا همانند این موزه در منطقه یا جهان وجود دارد؟ به خبرنگار ایسنا گفت: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در منطقه چنین موزه‌ای نداریم اما اینکه آیا چنین موزه‌ای با این کیفیت در دنیا وجود دارد یا خیر، اطلاع ندارم.

60 درصد اشیاء موزه تاکنون تهیه شده است

مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت کشور؛ میزان هزینه کرد شرکت نفت برای این موزه را به زمان افتتاح موکول کرد و ادامه داد: حدود 60 درصد اشیای که در تصورمان برای راه اندازی این موزه بود را تاکنون تهیه کرده‌‍ایم اما چون آشنایی بیشتری با اشیاء نفت‌سوز نداشته و نداریم باید فکرمان را وسیع‌تر کنیم و امیدواریم 100 درصد اشیاء پیش‌بینی شده را تهیه کنیم.

وی اضافه کرد: ما هر روز به یک ابزار جدیدتری که نفت‌سوز بودند، می‌رسیم به‌طور مثال رادیو نفت‌سوز، چراغ دوچرخه نفت‌سوز، پنکه نفت‌سوز، یخچال نفتی، چراغ روشنایی دوچرخه نفتی، چراغ نفتی کالسکه‌ها، ویدئوپرژکتور نفتی، اسلایدشی نفتی و .... و در مجموع اشیایی پیدا کردیم که همه آنها منحصر به‌فرد بوده اما باید همچنان به جستجوهای خود ادامه دهیم تا وسایل نفتی دیگری نیز بیابیم.

نعمت‌الهی با بیان این مطلب که با کاوش‌های بیشتر، به تاریخ نفت‌سوزهای کشور اضافه خواهیم کرد، در ادامه از راهکارهای شرکت نفت برای جمع‌آوری وسایل نفت‌سوز از سراسر کشور سخن به میان آورد و اظهار کرد: در این راستا تیم جستجویی داریم که کارهای مطالعه‌ای می‌کنند و با خواندن کتاب‌های تاریخی، سفرنامه‌‌ها و کتاب‌های جغرافیایی و گذشته افراد نیز تاکنون توانستیم به این ابزار دست پیدا کنیم.

موزه‌ نفت‌سوزها، موزه‌ای آبرومند برای کرمانی‌ها

وی بیان کرد: بخشی از این اشیاء نفت‌سوز در مجموعه شرکت نفت وجود داشته، بخشی از آنها به ما هدیه شده است و بخش دیگر آن نیز خریداری کرده‌ایم.

مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت خطاب به مردم کرمان گفت: از مردم کرمان و مخصوصا محققین و کرمان‌شناسان که در این امر به ما کمک شایانی کرده‌اند، تقدیر و تشکر می‌کنیم و امیدوارم این موزه همانند سایر داشته‌های کرمانی که زیبا و آبرومند هستند، برای کرمان آبرومند باشد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی دکتر زهره سالاری

ببینید| بسته انتخاباتی گفتارنو ویژه دکتر زهره سالاری

زندانی مشمول حمایت ستاد دیه قبل از اول مهرماه 98 در استان نداریم / زندان هزینه‌های مادی و معنوی زیادی به جامعه تحمیل می‌کند / جمعیت زیاد زندانیان در شان جمهوری اسلامی نیست

ببینید| کلیپ همایش بزرگ حامیان دکتر زهره سالاری/ سخنرانی سید حسین مرعشی

تنها راه مقابله با آمریکا و اسرائیل اقتدار است / انسان ولایت‌مدار با انسان ولایت‌شعار فرق دارد / حاج قاسم رحماء بینهم بود / شهادت حاج قاسم قیامت به پا کرد / سردار سلیمانی از تهدیدها فرصت ساخت / حضور مردم در انتخابات تعیین کننده و سرنوشت‌ساز است

هیچ وقت مسئله استعفا را در ذهن نداشتم/ دولت مسئولیتی در کلیر کردن آسمان ندارد/ ۴۴ حوزه انتخاباتی، غیررقابتی است/معنی ندارد در کشور یک جناح و حزب حاکم مطلق باشد/انتخابات ممکن است مطلوب ما نباشد، اما باید پای صندوق برویم و رای بدهیم/دولت و من هیچ لیستی در انتخابات نداریم

قبل از توسعه کشت می‌بایست بازاریابی انجام شود/ رقابت منفی و ضرر کشاورزان، تبعات توسعه کشت‌های گلخانه‌ای بدون برنامه است/نیاز به دیپلماسی سیاسی و تجاری داریم

برادر شهید سلیمانی خواستار شد؛ جانباختگان مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی در کرمان، جزو شهداء محسوب شوند

واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند

هر جا رد پای توسعه بود، اصلاح‌طلبان در آن نقش داشتند/ در مجلس باید تمام تفکرات، حضور یابند /مبارزه با فساد ذره‌بین و قانون پیچیده نمی‌خواهد/ بیش از ۴۰ سال است که در استان نماینده زن نداشته‌ایم/ در عرصه‌های مدیریتی حضور زنان کمرنگ است/سردار سلیمانی معتقد بودند که وطن برای همه ایرانیان است

پربازدید ها

برخی قوانین و مقررات متناسب با شرایط استان‌ها نیست / بعضی دستورالعمل‌ها باعث طولانی‌تر شدن صدور مجوزها می‌شود

برای تامین دارو و تجهیزات در نوروز تمهیدات لازم اندیشیده شده است / هیچ نگرانی برای موجودی دارو نداریم

۶۱ درصد از زندانیان ماندگار در کرمان دارای جرم مواد مخدر هستند / کاهش منابع آبی و افزایش نرخ اعتیاد و طلاق از تهدیدات و آسیب‌های استان کرمان است

وقتی احساس تعلق نباشد احساس خشم به وجود می آید

۲۲ مدرسه شهر کرمان جهت اسکان میهمانان اربعین سردار سلیمانی تعطیل شد / مدارسی که در مسیر مراسم شهید سلیمانی قرار دارند یک ساعت زودتر تعطیل کنند

زندانی مشمول حمایت ستاد دیه قبل از اول مهرماه 98 در استان نداریم / زندان هزینه‌های مادی و معنوی زیادی به جامعه تحمیل می‌کند / جمعیت زیاد زندانیان در شان جمهوری اسلامی نیست

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)