کد خبر: ۳۲۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت خبر داد:
مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت از افتتاح موزه نفت‌سوزها تا پایان سال جاری خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم درب موزه را به‌روی مردم کرمان بگشاییم.

مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت از افتتاح موزه نفت‌سوزها تا پایان سال جاری خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم درب موزه را به‌روی مردم کرمان بگشاییم.

دکتر "اکبر نعمت‌الهی"در خصوص آخرین وضعیت باغ موزه نفت (کنسولگری انگلیس) در کرمان گفت: تمامی کارهای ساختمانی این باغ موزه از جمله ایمنی و امنیتی آن به‌انجام رسیده و آماده برای کارهای موزه‌ای است و به‌زودی مراحل پایانی طراحی دکوراسیون داخلی این موزه به پایان خواهد رسید به‌طوری‌که پس از تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) ساخت دکوراسیون داخلی و چیدمان آن آغاز خواهد شد.

آغاز ساخت دکوراسیون داخلی و چیدمان موزه پس از تعطیلات تاسوعا و عاشورا

وی موزه کرمان را موزه نفت‌سوزها دانست و بیان کرد: موزه نفت‌سوزها به موضوعات مختلفی تقسیم شده است و هر اتاق عمارت کنسولگری انگلیس در کرمان به یک موضوع نفت‌سوزها اختصاص پیدا خواهد کرد لذا هر اتاق با توجه به موضوع خاص آن، طراحی متفاوتی خواهد داشت که امیدواریم تا ماه آینده همه طراحی‌های این موزه به پایان برسد و اقدامات اجرایی چیدمان این موزه آغاز شود.

مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت از افتتاح موزه نفت‌سوزها تا پایان سال جاری خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم درب موزه را به‌روی مردم کرمان بگشاییم.

در راه اندازی موزه و بازسازی عمارت به دنبال کیفی سازی بودیم

وی با بیان این مطلب که مقداری از کارهای تکمیلی این موزه پس از افتتاح ادامه خواهد داشت، در ادامه به میزان کیفیت این موزه اشاره کرد و افزود: در صنعت نفت کشور، کیفیت را بر سرعت ارجحیت داده‌ایم و اقدامات کیفی سازی این باغ عمارت از مرمت و بازسازی ساختمانی که به تلی از خاک تبدیل شده بود تا همه دیوارها و سقف‌ها فرو ریخته بود، آغاز شد به‌طوری‌که امروز این ساختمان به‌همانند روز اولی که احداث شده بود، تبدیل شده که با این اقدام به زیبایی و قدمت شهر کرمان اضافه خواهد شد.

نعمت‌الهی در رابطه با کیفیت خود موزه، اشیاء و دکوراسیون آن گفت: برای این مهم وسواس خاصی به‌کار برده‌ایم تا در این موزه هم زیبایی و هم کیفیت لازم را شاهد باشیم زیرا موزه‌ها دائمی هستند و مختص زمان خاصی نبوده و قطعا این موزه برای همیشه در کرمان خواهد بود و نیاز است کار ماندگاری را برای مردم این دیار انجام دهیم.

موزه نفت سوزها در نوع خود در کشور منحصر به فرد خواهد بود

وی با تاکید برآنکه با انتخاب و چیدمان درست، زیبایی را در خدمت این موزه قرار خواهیم داد، مطرح کرد: این موزه در نوع خود در کشور منحصر به فرد خواهد بود و هیچ موزه‌ای با موضوعیت نفت‌سوزها در کشور نداریم که این موضوع بر وسواس اجرای کار اصولی و با کیفیت در راه اندازی این موزه، چند برابر کرده است.

نعمت‌الهی از اهداف شرکت نفت برای راه‌اندازی موزه در این عمارت سخن به میان آورد و عنوان کرد: مرمت، بازسازی و نگهداری عمارت بسیار زیبای کنسولگری انگلیس که متعلق به دوره زندیه که نمادی از تاریخ سیاسی و معماری کشور است از اهداف شرکت ملی نفت ایران در این باغ عمارت بوده است تا با این اقدام خاطره تاریخی از ذهن جوانان و نوجوانان این مرز و بوم پاک نشود ضمن آنکه هدف از راه اندازی موزه نفت سوز در این مکان نیز بر این موضوع بوده که نسل فعلی و آینده بتوانند به صورت یکجا نفت‌سوزهای ادوار گذشته را در یک موزه را مشاهده کنند و با سیر تحول نفت‌سوزها در کشور آشنا شوند.

وی با بیان این مطلب که آگاهی مردم از اینکه نفت از چه دورانی در خدمت زندگی بشر بوده از دیگر اهداف شرکت ملی نفت است، تصریح کرد: با افتتاح موزه نفت‌سوزها در پایان سال به همه اهدافمان دست پیدا خواهیم کرد.

موزه نفت سوزها، یک موزه بین‌المللی

مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت در پاسخ به این سوال که آیا این موزه به‌گونه‌ای خواهد بود که افراد را راغب به بازدیدهای مکرر کند؟ گفت: قطعا این موزه یک موزه بین‌المللی خواهد شد و ضمن آنکه باغ و عمارت آن دیدنی است و اشیاء داخل آن نیز دیدنی تر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: اشیائی که در این موزه به نمایش خواهیم داد در دنیا کنار گذاشته شده و خیلی از افراد با آنها آشنا نیستند حتی خود ما که متولی امور نفتی هستیم نیز برخی از این اشیاء را جدیدا دیده ایم به‌گونه‌ای که تا کنون اسمی از آنها نشنیده بودیم و باتوجه به اینکه برخی از مردم ایران و گردشگران خارجی با دقت زیادی تاریخ را سیر می‌کنند، وجود چنین موزه‌ای برای آنها جذاب خواهد بود.

موزه، مرتب بروزرسانی خواهد شد

نعمت‌الهی، پویا بودن این موزه را از سیاست‌های شرکت نفت عنوان کرد و افزود: موزه یک محل راکد نیست بلکه محلی پویا و زنده است لذا مرتبا این موزه را تجهیز خواهیم کرد و همواره اشیاء و فعالیت‌های جدیدی در آن خواهیم داشت تا همیشه طراوت آن را حفظ کرده و بازدید کنندگان هر دفعه که به این موزه سر می‌زنند شاهد تغییرات جدید در آن خواهند بود.

وی در خصوص اینکه آیا همانند این موزه در منطقه یا جهان وجود دارد؟ به خبرنگار ایسنا گفت: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در منطقه چنین موزه‌ای نداریم اما اینکه آیا چنین موزه‌ای با این کیفیت در دنیا وجود دارد یا خیر، اطلاع ندارم.

60 درصد اشیاء موزه تاکنون تهیه شده است

مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت کشور؛ میزان هزینه کرد شرکت نفت برای این موزه را به زمان افتتاح موکول کرد و ادامه داد: حدود 60 درصد اشیای که در تصورمان برای راه اندازی این موزه بود را تاکنون تهیه کرده‌‍ایم اما چون آشنایی بیشتری با اشیاء نفت‌سوز نداشته و نداریم باید فکرمان را وسیع‌تر کنیم و امیدواریم 100 درصد اشیاء پیش‌بینی شده را تهیه کنیم.

وی اضافه کرد: ما هر روز به یک ابزار جدیدتری که نفت‌سوز بودند، می‌رسیم به‌طور مثال رادیو نفت‌سوز، چراغ دوچرخه نفت‌سوز، پنکه نفت‌سوز، یخچال نفتی، چراغ روشنایی دوچرخه نفتی، چراغ نفتی کالسکه‌ها، ویدئوپرژکتور نفتی، اسلایدشی نفتی و .... و در مجموع اشیایی پیدا کردیم که همه آنها منحصر به‌فرد بوده اما باید همچنان به جستجوهای خود ادامه دهیم تا وسایل نفتی دیگری نیز بیابیم.

نعمت‌الهی با بیان این مطلب که با کاوش‌های بیشتر، به تاریخ نفت‌سوزهای کشور اضافه خواهیم کرد، در ادامه از راهکارهای شرکت نفت برای جمع‌آوری وسایل نفت‌سوز از سراسر کشور سخن به میان آورد و اظهار کرد: در این راستا تیم جستجویی داریم که کارهای مطالعه‌ای می‌کنند و با خواندن کتاب‌های تاریخی، سفرنامه‌‌ها و کتاب‌های جغرافیایی و گذشته افراد نیز تاکنون توانستیم به این ابزار دست پیدا کنیم.

موزه‌ نفت‌سوزها، موزه‌ای آبرومند برای کرمانی‌ها

وی بیان کرد: بخشی از این اشیاء نفت‌سوز در مجموعه شرکت نفت وجود داشته، بخشی از آنها به ما هدیه شده است و بخش دیگر آن نیز خریداری کرده‌ایم.

مجری طرح موزه ها و اسناد صنعت نفت خطاب به مردم کرمان گفت: از مردم کرمان و مخصوصا محققین و کرمان‌شناسان که در این امر به ما کمک شایانی کرده‌اند، تقدیر و تشکر می‌کنیم و امیدوارم این موزه همانند سایر داشته‌های کرمانی که زیبا و آبرومند هستند، برای کرمان آبرومند باشد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اختصاصی/ ببینید: بسته خبرهای اقتصادی کرمان

چرخ گردشگری بی بودجه نمی چرخد

سلامت، قانون مداری و مشارکت مردم سه اصل اساسی در برگزاری انتخابات است/ در ارائه خدمات دولت، سیاه نمایی یا بزرگنمایی نشود

کسی حق ندارد در رای مردم که حق الناس است، دخالت کند/ نمایندگان باید با مشارکت حداکثری مردم به مجلس بروند/استاندار، فرمانداران و نمایندگان دولت وظایف دولت در منطقه را به خوبی انجام دهند/مردم را نباید بلاتکلیف گذاشت

کاشت پیاز در جنوب استان از معیار وزارت جهاد کشاورزی بیشتر شد/قیمت بذرهای آزاد به زودی اعلام می‌شود/ پیاز را به شرکت های عمانی صادر خواهیم کرد/هیچ شکایتی در مورد پیازهای عقیم سال گذشته ارائه نشده است

خواستار جواب مثبت اجباری ادارات به استعلامات پنجره واحد سرمایه‌گذاری نیستم/ادارات با تسریع در فرآیند صدور مجوزها، مسیر توسعه استان را هموارتر کنند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

ببینید: بسته خبرهای سیاسی گفتارنو از خبرهای استان کرمان

چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و به معاهده هسته‌ای بازگشت،می تواند در جمع کشورهای عضو معاهده شرکت کند/در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

پربازدید ها

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۱ نظر)

اختصاصی/ ببینید: بسته خبرهای اقتصادی کرمان   ( نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۱ نظر)