کد خبر: ۳۲۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
ارسال به دوستان
ذخیره
پاسخ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در خصوص عدم افتتاح تالار مرکزی شهر در هفته دولت در گفت وگو با گفتارنو
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در پاسخ به این سوال که امکان دارد اعتبارات استانی به کمک این پروژه بیاید؟ گفت: استان خودش مشکل دارد و شش پروژه نیمه تمام استانی در شش شهرستان استان داریم که تمام نشدند. اما استاندار یک راه حل هایی را در اعتبارات استانی پیگیری می کنند که اگر منابع استانی جواب بدهد بشود آنها را تامین کرد.

هفته دولت بهانه ای برای تسریع انجام کار بود/ استاندار به دنبال راه حل هایی در اعتبارات استانی است/ در این پروژه کوتاهی نکردیم/نمی توانم بگویم تالار مرکزی چه زمانی افتتاح می شود

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

تالار مرکزی شهر کرمان یکی از 15 پروژه ی فرهنگی در کشور است که از سال 88  در کرمان کلید خورده است. بعد از مواجه با مشکلاتی در حوزه تخصیص اعتبارات ملی و نیز پیمانکار، نهایتا استاندار کرمان قول بهره برداری پروژه را در هفته دولت سال 98 داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز اخیرا خبر از افتتاح پروژه در شهریور سال 98 داده بود.

به گزارش گفتارنو،حالا هم هفته دولت گذشته است و هم شهریور ماه رو به اتمام است اما بهره برداری از پروژه تالار مرکزی شهر باز هم به زمان دیگری موکول می شود. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در گفت و گو با گفتارنو، گفت: استاندار هفته دولت را بهانه ای برای تسریع در انجام کار قرار داده است و از سال گذشته ایشان خیلی پیگیر بود پروژه تالار مرکزی شهر در سال 98 افتتاح شود.

به گزارش گفتارنو، محمدرضا علیزاده تصریح کرد: قبل از هفته دولت در جلسه ای که استاندار با معاون توسعه مدیریت منابع وزیر فرهنگ و ارشاد داشت پیگیر تامین منابع مالی شد.

علیزاده اضافه کرد: سال گذشته نیز در جلسه ای که با معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم ایشان تاکید داشتند پروژه در هفته دولت افتتاح شود و تلاش ما هم این بود در سال 98 افتتاح شود. اما مثل خیلی از پروژه های نیمه تمام دیگر مشکل اصلی پروژه تالار مرکزی شهر نیز منابع مالی است.

وی گفت: در این پروژه ملی اگر وزارت خانه با پیمانکار به مشکل نمی خورد و وقفه سه ساله ایجاد نمی شد کار تا الان تمام شده بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام اینکه امسال تقریبا 6 میلیارد تومان اعتبار ملی به این پروژه تخصیص یافته است، گفت: اگر اعتبار کامل تخصیص یابد این امیدواری هست تالار مرکزی شهر تا امسال به بهره برداری برسد چرا که با روند کنونی کار مناسب پیش می رود.

وی در خصوص اعتبار مورد نیاز برای اتمام پروژه گفت: با شش میلیاردی که امسال تخصیص یافته است نزدیک چهل و پنج میلیارد تومان دیگر نیاز داریم.

علیزاده در پاسخ به این سوال که امکان دارد اعتبارات استانی به کمک این پروژه بیاید؟ گفت: استان خودش مشکل دارد و شش پروژه نیمه تمام استانی در شش شهرستان استان داریم که تمام نشدند. اما استاندار یک راه حل هایی را در اعتبارات استانی پیگیری می کنند که اگر منابع استانی جواب بدهد بشود آنها را تامین کرد.

وی اظهار داشت: همیشه منابع ملی قوی تر از منابع استانی است و امید ما به منابع ملی بیشتر از منابع استانی است با این حال اما هم منابع ملی و هم منابع استانی را دنبال می کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص انتقاد استاندار کرمان از روند کند اجرای پروژه ها در شهر و اینکه طولانی شدن پروژه ها بیش از مدت تعیین شده را ناشی از ناکارآمدی سیستم و اشکال در مدیریت پروژه ها دانسته بود، گفت: عقب افتادن این پروژه عوامل متعددی داشت و کسی کوتاهی نکرد علاوه بر این ما در پیگیری مشکل نداریم من و استاندار مشترکا پیگیر بودیم اما وقتی اعتبار ملی 16 میلیارد تومانی می شود 7 میلیارد تومان و تخصیص های استان نیز 30 درصد می شود پس مشکل از منابع است.

علیزاده در ادامه گفت: هرچند ممکن است بعضی از پروژه ها به دلیل کوتاهی باشد اما در خصوص این پروژه حداقل در استان کوتاهی نشده است.

وی وزارت خانه را نیز بی تقصیر دانست و گفت: از وزارت خانه هم کوتاهی نشده و مشکل ابتدا اختلافات پیش آمده با پیمانکار بود که همراهی نکرد و دوم تغییر پیمانکار بود.

علیزاده تصریح کرد: پروسه تغییر پیمانکار یک پروسه طولانی است و بیش از یکسال طول کشید تا از وزارت خانه پیمانکار را تغییر دهند. پیمانکار جدید هم در حال کار است.

وی اعلام کرد: وزارت خانه این پروژه را جز اولویت ها قرار داده است و ما نیز پیگیر هستیم تخصیص اعتبار را افزایش دهیم.

علیزاده با بیان اینکه 15 پروژه اینچنینی در کشور موجود است که تا کنون فقط 2 پروژه افتتاح شده است، گفت: یزد، آذربایجان غربی و کرمان تقریبا وضعیت مشابهی دارند اما کرمان بین 15 پروژه دیگر وضعیت بهتری دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان در خصوص اینکه چه زمانی پروژه افتتاح می شود، گفت: در خصوص پروژه هایی که منابع شان مشکل دارد نمی توان قطعی گفت چه زمانی به بهره برداری می رسند اما این پروژه جز دغدغه های استان و وزارت خانه است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تامین امنیت یکی از وظایف حاکمیت است/توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در سایه امنیت محقق می‌شود/سران طوایف در شوراهای اسلامی روستا، شهر و در شورای حل اختلاف کاندیدا شوند

در انتخابات طرفداری از جناح یا افراد نخواهد شد اما یک میلیون بسیجی و تعدادی شاغل در نیروهای مسلح و سپاه داریم که باید آگاهی بدهیم /نگاه حزبی و جناحی به اصحاب رسانه نداریم اما عملکردشان را ارزیابی می کنیم

اختصاصی/ ببینید: بسته خبرهای اقتصادی کرمان

چرخ گردشگری بی بودجه نمی چرخد

سلامت، قانون مداری و مشارکت مردم سه اصل اساسی در برگزاری انتخابات است/ در ارائه خدمات دولت، سیاه نمایی یا بزرگنمایی نشود

کسی حق ندارد در رای مردم که حق الناس است، دخالت کند/ نمایندگان باید با مشارکت حداکثری مردم به مجلس بروند/استاندار، فرمانداران و نمایندگان دولت وظایف دولت در منطقه را به خوبی انجام دهند/مردم را نباید بلاتکلیف گذاشت

کاشت پیاز در جنوب استان از معیار وزارت جهاد کشاورزی بیشتر شد/قیمت بذرهای آزاد به زودی اعلام می‌شود/ پیاز را به شرکت های عمانی صادر خواهیم کرد/هیچ شکایتی در مورد پیازهای عقیم سال گذشته ارائه نشده است

خواستار جواب مثبت اجباری ادارات به استعلامات پنجره واحد سرمایه‌گذاری نیستم/ادارات با تسریع در فرآیند صدور مجوزها، مسیر توسعه استان را هموارتر کنند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

ببینید: بسته خبرهای سیاسی گفتارنو از خبرهای استان کرمان

پربازدید ها

افتتاح اورژانس جاده ای و ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی بم توسط معاون اول رییس جمهور

امشب، یارانه ها واریز می شود/ مهرماه 800 هزار نفر از یارانه بگیر ها حذف می شوند

دایره‌المعارف زنان فرهیخته کرمان تدوین می شود/ باید طرح‌ها را از حالت کتابخانه‌ای خارج و با راهکار عملی اقدام کرد/مرکز ماده 16 بانوان به زودی راه اندازی می شود

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۴ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

کاهش سن مبتلایان در موج سوم انتقال ایدز / تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی عامل بروز رفتارهای پرخطر/16 نوزاد از مادر HIV مثبت سالم به دنیا آمده است   (۳ نظر)

پرطرفدارترین ها

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۱ نظر)

اختصاصی/ ببینید: بسته خبرهای اقتصادی کرمان   ( نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۱ نظر)