کد خبر: ۳۲۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
ارسال به دوستان
ذخیره
در کارگروه رفع موانع تولید جنوب کرمان مطرح شد:
کار مطالعات منطقه ویژه جازموریان از سال ۸۲ انجام شده و در سال ۸۶ در دولت احمدی نژاد به شرکت سهام عدالت منتقل شده همین امر موجب مسکوت ماندن این طرح در ۱۲ سال شده است.

شرکت سهام عدالت باعث تعلل 12 ساله منطقه ویژه جازموریان شدعکس تزیینی است

گفتارنو/ گروه اقتصاد:

در کارگروه رفع موانع تولید جنوب کرمان که با حضور مدیران چند شرکت صنعتی، کشاورزی و معدنی در محل استانداری کرمان صورت گرفت، در خصوص چالش ها و مشکلات تک تک واحدهای تولیدی صحبت شد و با مشارکت مدیران سازمان های اداری و بانک های استان در خصوص آن ها تصمیم گیری شد‌.

به گزارش گفتار نو، مشکل اصلی واحدهای صنعتی و کشاورزی جنوب استان کرمان در خصوص تامین آب، تسهیلات بانکی و مشکلات زیست محیطی بود.

در بخش دیگری از این جلسه در خصوص چالش های شرکت توسعه و عمران کرمان در منطقه ویژه اقتصادی جازموریان گفت وگو شد.

براساس توضیحات ارائه شده در این جلسه، غیرفعال شدن ۷ حلقه چاه کشاورزی جهت تامین آب مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی،اسناد زمین و مجوزهای زیست محیطی از چالش های عمده این شرکت در منطقه ویژه اقتصادی بودند.

حال آنکه کار مطالعاتی این طرح از سال ۸۲ انجام شده و در سال ۸۶ در دولت احمدی نژاد به شرکت سهام عدالت منتقل شده همین امر موجب مسکوت ماندن این طرح در ۱۲ سال شده است.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان در واکنش به غیر فعال شدن و عدم امکان استفاده از این ۷ حلقه چاه گفت: ۲۰ الی ۳۰ حلقه چاه هم استانداری دارد که استفاده نکرده ولی چون ۸ سال استفاده نشده غیر فعال اعلام شده اند و اکنون امکان استفاده ندارد.

 معاون محیط زیست استان  در خصوص چالش محیط زیستی این شرکت، گفت:محیط زیست حق دادن مجوز مشروط و تلفیقی در خصوص طرح هایی که باید ارزیابی محیط زیستی داشته باشند،ندارد. نجمه نظری،خاطر نشان کرد: این شرکت باید ارزیابی زیست محیطی را به سازمان ارایه دهد.

در نهایت مقرر شد تا پس از حل شدن مشکل آب این مجموعه، طرح ارزیابی زیست محیطی این شرکت ارائه شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان: پروانه شکار پرندگان وحشی در کرمان صادر می‌شود

سن ابتلاء به سرطان پستان کاهش یافته است/ تغذیه نادرست یکی از علت های سرطان

کسب ۲ مقام کشوری در مسابقات قرآن توسط نمایندگانی از کرمان

دشمن در صدد است بر اعتقادات دانش‌آموزان ما کار کند/باید آموزش و فرهنگ سازی پدافند غیرعامل در آموزش و پرورش در دستور کار قرار گیرد

۲۵ تا ۲۶ مهرماه، اوج بازگشت زائرین کرمانی از مرزهای کشور/حجم بالای بازگشت زائران بیشتر از ظرفیت موجود شبکه حمل و نقلی می باشد

اجرای عملیات جدول‌گذاری برای بهبود وضعیت جمع‌آوری آب‌های سطحی

برای مدیریت بحران برنامه داریم/ اجساد روی زمین نمی مانند

کشف ۱۱۰ میلیون تومان کالای قاچاق در سیرجان

واگذاری ۵۵۰۰ مترمربع زمین برای ساخت هتل‌های 4 و 5 ستاره

طرح یاریگران زندگی در مدارس استان کرمان اجرا می‌شود

پربازدید ها

فقط ۲۱ درصد از پزشکان شاغل در کرمان کارتخوان نصب کرده‌اند/ سیستم بسته نشده و پزشکان برای ثبت‌نام وقت دارند

رییس مجمع نمایندگان استان: باغداران از معاملات پسته در بورس استقبال خواهند کرد/ احمد انارکی محمدی: بورس پسته در شفاف سازی قیمت ها به باغداران و کشاورزان کمک می‌کند

سرپرست دفتر امنیتی و انتظامی استانداری کرمان: هیچ دغدغه امنیتی در کرمان وجود ندارد/تمامی تحرکات گروه های تکفیری تحت رصد هستند/ مشکلی در زمینه تامین امنیت گردشگران داخلی و خارجی نداریم

برای انتقال دائمی گردش مالی صنایع بزرگ استان به کرمان منتظر تصمیم بانک مرکزی صنعت، معدن و تجارت کرمان هستیم

افزایش حجم محموله‌های صادراتی پسته

افزایش ۳۴.۴ درصدی هزینه‌های خانوارهای کرمانی نسبت به سال گذشته

ردیابی مگس مدیترانه‌ای در ۳۵ هزار هکتار از باغ‌های کرمان/مگس مدیترانه ای به میوه ۳۰۰ گونه گیاه گرمسیری و سردسیری خسارت وارد می‌کند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)