کد خبر: ۳۲۸۴۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
توئیت نماینده کرمان درباره پروانه سلحشوری نماینده تهران بحث برانگیز شد
روز پنجشنبه ۲۸ شهریور، نوعی فضاسازی خبری علیه پروانه سلحشوری، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ایجاد شد که نظیر آن کمتر در گذشته مشاهده شده بود.

زاهدی مردود آزمون اخلاق+واکنش فعالان توئیتر به سخنان او

روز پنجشنبه ۲۸ شهریور، نوعی فضاسازی خبری علیه پروانه سلحشوری، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ایجاد شد که نظیر آن کمتر در گذشته مشاهده شده بود.

ابتدا برخي حساب‌هاي کاربري جعلي در شبکه‌هاي اجتماعي توئيتر و اينستاگرام ادعا کردند که پس از دستگيري يک باند گسترده ماساژ مختلط در تهران مشخص شده که اين باند با مديريت برادرزاده پروانه سلحشوري اداره مي‌شد؛ ادعايي که با حمايت رسانه‌هاي وابسته به صداوسيما، چهره‌هاي اصولگرا و از همه مهم‌تر دو تن از نمايندگان نزديک به جبهه پايداري به سرعت در شبکه‌هاي اجتماعي باز نشر شد و هيچ‌کس اعلام نکرد که منبع اين خبر کجاست.

لشکرکشي مجازي دلواپسان

تا پيش از واکنش رسمي دو نماينده مجلس اين شايعه را نيز مي‌شد در کنار ديگر شايعه‌هايي که لشکر مجازي دلواپسان به راه مي‌اندازد قرار داد و واکنشي به آن نشان نداد. اما زماني که محمدمهدي زاهدي، نماينده مجلس و وزير علوم دولت محمود احمدي‌نژاد و ناصر موسوي لارگاني، نماينده اصولگراي مجلس شوراي اسلامي در تأييد ادعاي مطرح شده از حساب‌هاي ناشناس اظهارنظر کردند، ديگر نمي‌شد اقدام اين لشکر مجازي را خودسرانه و بدون هماهنگي به حساب آورد. ماجرا همانطور که از اظهارات اين دو نماينده پيدا بود بيشتر به انتقام مي‌ماند و به داستان مرگ مرحوم سحر خداياري بازمي‌گشت. محمدمهدي زاهدي با انتشار پستي در اين باره نوشت: «‏اتاق‌هاي فکرشان براي فرار از پاسخگويي، هر روز به دنبال حاشيه‌سازي و ايجاد دوقطبي‌هاي نخ‌نما هستند. ‎دختر آبي را مستمسک قرار دادند، تا جايي که ‎پسر فوتبالي را فراموش کردند و امروز در منجلاب ‎آقازاده ماساژور فرو رفته‌اند».

ناصر موسوي لارگاني نيز با تأييد تلويحي انتساب فرد دستگير شده به پروانه سلحشوري تصريح کرد: «‏کسي مي‌تواند مدعي حقوق زنان باشد که حداقل يک گام مثبت براي بانوان اين سرزمين برداشته باشد. کاش به جاي پرداختن هجوياتي نظير ‎دروغ دختر آبي، حواسمان بيشتر به اطرافيانمان باشد».

بسياري از چهره‌هاي جريان اصولگرا نيز به اين موضوع واکنش نشان دادند و ضمن توهين و فحاشي به نماينده مردم تهران از او مي‌خواستند تا ديگر مدعي فعاليت براي حقوق زنان نباشد. باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صداوسيما اولين رسانه رسمي بود که به انتشار اين اخبار پرداخت و در اين باره نوشت: «برخي از فعالان فضاي مجازي که مطالبي را با هشتگ «آقازاده ماساژور» به اشتراک گذاشتند اعلام کردند که سرکرده باند ماساژ مختلط در تهران، برادرزاده پروانه سلحشوري، نماينده اصلاح‌طلب مجلس بوده است».

به رغم اين حجم عظيم فعاليت‌‌ها اما کوچکترين سندي از سوي اين افراد و مدعيان اعلام نشد و پيگيري‌هاي خبرنگاران نيز در اين خصوص به جايي نرسيد. دفتر محمدمهدي زاهدي اعلام کرد که او براي سرکشي به حوزه انتخابيه رفته و در دسترس نيست، موسوي لارگاني تلفن همراه خود را خاموش کرد و حميد رسايي در پاسخ به چرايي طرح اين تهمت عليه سلحشوري گفت: «مصاحبه نمي‌کنم».

انتشار تکذيبيه و سکوت مهاجمان

پس از اين هجمه‌ها شامگاه پنجشنبه پروانه سلحشوري ضمن تکذيب ادعاي مطرح شده توسط دلواپسان، خطاب به تهمت زنندگان نوشت: «في قلوبهم مرض فزادهم ا... مرضا و لهم عذاب اليم بما کانوا يکذبون (بقره10). دو برادرزاده 4 و 20 ساله دارم که اکنون در کنار خانواده خود در اهواز هستند. برادرم که فرزندش 20ساله است، در نوجواني به جبهه رفت و جانباز است. از خدا بترسيد و آخرت خود را فداي دنياي ديگران نکنيد».

برادر او نيز در واکنش به صحبت‌هاي مطرح شده در خصوص فرزندش طي بيانيه‌اي ادعاي بازداشت فرزندش را تکذيب و اعلام کرد که فرزندش براي تعطيلات در اهواز به سر مي‌برد. تني چند از رزمندگان دفاع مقدس و همرزمان تورج سلحشوري، برادر پروانه سلحشوري نيز با صدور بيانيه‌اي ضمن انتقاد از شايعه‌سازي‌ها و بهتان‌پراکني‌هاي يک جناح سياسي در کشور خواستار عذرخواهي عاملان شدند.

پروانه سلحشوري در رابطه با هجمه شديدي که اخيرا عليه او به راه افتاده به خبرنگار «آرمان ملي» مي‌گويد: «برادر من به عنوان يک بسيجي در جبهه‌هاي جنگ حضور يافت، هنوز در مغزش ترکش دارد و چون اين ترکش در جاي حساسي قرار دارد عمل جراحي او ممکن نيست.

آن وقت مي‌آيند و يک سري تهمت بي‌ربط را بدون سند و مدرک خطاب به خانواده او مطرح مي‌کنند. يک برادرزاده من در تهران دانشجوي زبان آلماني است و هم اکنون براي تعطيلات در شهر اهواز نزد خانواده‌اش است. برادرزاده ديگر من هم 4 ساله است و نمي‌تواند مظنون مورد نظر آن‌‌ها باشد».

اين عضو فراکسيون اميد مجلس شوراي اسلامي معتقد است که تخريب‌هاي اخير در ادامه تخريب‌هايي مانند ادعاي دروغين حضور در هيأت مديره چند شرکت بوده و تأکيد دارد: «کاش از خدا مي‌ترسيدند. اين رفتار اگر بيانگر فروپاشي اخلاقي در جامعه نيست پس نشانه چيست؟ ببينيد چگونه اخلاق را براي قدرت ذبح کردند و دو نماينده مجلس چه تهمت‌هاي شنيعي را عليه خانواده من طرح کردند». او در پايان گفت: «اگر ذره‌اي به روز قيامت اعتقاد داشتند اين گونه راحت تهمت نمي‌زدند. اين خبر مصداق بارز نشر اکاذيب است و قويا آن را رد مي‌کنم».

توییت محمدمهدی زاهدی با واکنش کاربران همراه بوده است که در ادامه برخی از این واکنش‌ها را می‌بینید.

منبع: آرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

واکسن تنها سلاح ریشه کنی کرونا، است

دستگیری سارق با ۴۸ فقره سرقت در کرمان

موافقت وزارت بهداشت با تخصیص واکسن کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال در شهرستانهای شرقی و جنوبی استان کرمان

واکسن مشترک ایران و کوبا می‌تواند یکی از موفق ترین واکسن‌های دنیا باشد/متاسفانه رعایت پروتکل‌ها به حداقل رسیده است/از مردمی که برای تزریق واکسن، معطل شدند عذرخواهی می‌کنیم

حریرچی: تعطیلی ۶ روزه فایده‌ای نداشته / در همین تعطیلات، رعایت دستورالعمل‌ها در تهران، البرز، قم، مازندران و گیلان به کمتر از ۴۰ درصد رسیده / در تهران رستوران‌های معروف، پُرِ پُر است؛ هیچ کس هم ماسک ندارد / ۲۰ تا ۲۸ درصد افراد گفته اند واکسن نمی‌زنند؛ در اغلب شهرستان‌ها، مراکز واکسیناسیون در نیمی از ساعات کاری خود مراجعه کننده ندارند

برجام امضا نشود، قیمت‌ها قابل کنترل نخواهد بود/ وضعیت بارش‌ها در جنوب کرمان فاجعه است

مصوبه مجلس دست و پای ما را در مذاکرات بست/ در FATF دولت کار خود را انجام داد و اکنون یک جای دیگر گیر کرده

جشن‌های دهه ولایت در ۲۲ شهرک و ۶ مکان عمومی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم!؟

ملاقات الکترونیک زندانیان در کرمان/ دستگاه قضا به دنبال الکترونیکی کردن پرونده هاست

پربازدید ها

تاسیس موزه دفاع مقدس را تحسین کردم/دانشجویان دانشگاه باهنر استقبال پرشوری کردند

نماینده جیرفت خبرداد: حضور ۳ نماینده مجلس در کابینه دولت سیزدهم

احمدی نژاد:تصویب شده که با من برخورد کنند!

برجام امضا نشود، قیمت‌ها قابل کنترل نخواهد بود/ وضعیت بارش‌ها در جنوب کرمان فاجعه است

مردم خوزستان ناراحتی خود را بروز دادند هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت/ در همه جا از جمله مراسم‌های مذهبی و غیرمذهبی نیز باید اصل را بر رعایت کامل شیوه‌نامه‌های باشد

استاندار کرمان: شرکت‌های بزرگ اقتصادی می‌توانند واکسن کرونا وارد کنند

عبدی: هاشمی باید کاتالیزور می‌شد نه یک طرف ماجرا

تندروها ترور سردار سلیمانی و خروج از برجام را به حساب دولت گذاشتند/ رئیسی می‌داند برای حل مشکلات راهی جز برجام ندارد/ مگر به این راحتی می‌توان علیه رئیس جمهور اعلام جرم کرد؟

تمامی بخش‌های اخیر در مذاکرات هسته‌ای زیر نظر شورای عالی امنیت ملی است / دادستانی کل کشور علیه روحانی به خاطر اتهامات اخیرش اعلام جرم کند

رئیسی شیوه مذاکرات دولت روحانی را ادامه دهد/ آن دوران گذشت که بگوییم تحریم‌ها تاثیر ندارد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)