کد خبر: ۳۲۸۴۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
توئیت نماینده کرمان درباره پروانه سلحشوری نماینده تهران بحث برانگیز شد
روز پنجشنبه ۲۸ شهریور، نوعی فضاسازی خبری علیه پروانه سلحشوری، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ایجاد شد که نظیر آن کمتر در گذشته مشاهده شده بود.

زاهدی مردود آزمون اخلاق+واکنش فعالان توئیتر به سخنان او

روز پنجشنبه ۲۸ شهریور، نوعی فضاسازی خبری علیه پروانه سلحشوری، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ایجاد شد که نظیر آن کمتر در گذشته مشاهده شده بود.

ابتدا برخي حساب‌هاي کاربري جعلي در شبکه‌هاي اجتماعي توئيتر و اينستاگرام ادعا کردند که پس از دستگيري يک باند گسترده ماساژ مختلط در تهران مشخص شده که اين باند با مديريت برادرزاده پروانه سلحشوري اداره مي‌شد؛ ادعايي که با حمايت رسانه‌هاي وابسته به صداوسيما، چهره‌هاي اصولگرا و از همه مهم‌تر دو تن از نمايندگان نزديک به جبهه پايداري به سرعت در شبکه‌هاي اجتماعي باز نشر شد و هيچ‌کس اعلام نکرد که منبع اين خبر کجاست.

لشکرکشي مجازي دلواپسان

تا پيش از واکنش رسمي دو نماينده مجلس اين شايعه را نيز مي‌شد در کنار ديگر شايعه‌هايي که لشکر مجازي دلواپسان به راه مي‌اندازد قرار داد و واکنشي به آن نشان نداد. اما زماني که محمدمهدي زاهدي، نماينده مجلس و وزير علوم دولت محمود احمدي‌نژاد و ناصر موسوي لارگاني، نماينده اصولگراي مجلس شوراي اسلامي در تأييد ادعاي مطرح شده از حساب‌هاي ناشناس اظهارنظر کردند، ديگر نمي‌شد اقدام اين لشکر مجازي را خودسرانه و بدون هماهنگي به حساب آورد. ماجرا همانطور که از اظهارات اين دو نماينده پيدا بود بيشتر به انتقام مي‌ماند و به داستان مرگ مرحوم سحر خداياري بازمي‌گشت. محمدمهدي زاهدي با انتشار پستي در اين باره نوشت: «‏اتاق‌هاي فکرشان براي فرار از پاسخگويي، هر روز به دنبال حاشيه‌سازي و ايجاد دوقطبي‌هاي نخ‌نما هستند. ‎دختر آبي را مستمسک قرار دادند، تا جايي که ‎پسر فوتبالي را فراموش کردند و امروز در منجلاب ‎آقازاده ماساژور فرو رفته‌اند».

ناصر موسوي لارگاني نيز با تأييد تلويحي انتساب فرد دستگير شده به پروانه سلحشوري تصريح کرد: «‏کسي مي‌تواند مدعي حقوق زنان باشد که حداقل يک گام مثبت براي بانوان اين سرزمين برداشته باشد. کاش به جاي پرداختن هجوياتي نظير ‎دروغ دختر آبي، حواسمان بيشتر به اطرافيانمان باشد».

بسياري از چهره‌هاي جريان اصولگرا نيز به اين موضوع واکنش نشان دادند و ضمن توهين و فحاشي به نماينده مردم تهران از او مي‌خواستند تا ديگر مدعي فعاليت براي حقوق زنان نباشد. باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صداوسيما اولين رسانه رسمي بود که به انتشار اين اخبار پرداخت و در اين باره نوشت: «برخي از فعالان فضاي مجازي که مطالبي را با هشتگ «آقازاده ماساژور» به اشتراک گذاشتند اعلام کردند که سرکرده باند ماساژ مختلط در تهران، برادرزاده پروانه سلحشوري، نماينده اصلاح‌طلب مجلس بوده است».

به رغم اين حجم عظيم فعاليت‌‌ها اما کوچکترين سندي از سوي اين افراد و مدعيان اعلام نشد و پيگيري‌هاي خبرنگاران نيز در اين خصوص به جايي نرسيد. دفتر محمدمهدي زاهدي اعلام کرد که او براي سرکشي به حوزه انتخابيه رفته و در دسترس نيست، موسوي لارگاني تلفن همراه خود را خاموش کرد و حميد رسايي در پاسخ به چرايي طرح اين تهمت عليه سلحشوري گفت: «مصاحبه نمي‌کنم».

انتشار تکذيبيه و سکوت مهاجمان

پس از اين هجمه‌ها شامگاه پنجشنبه پروانه سلحشوري ضمن تکذيب ادعاي مطرح شده توسط دلواپسان، خطاب به تهمت زنندگان نوشت: «في قلوبهم مرض فزادهم ا... مرضا و لهم عذاب اليم بما کانوا يکذبون (بقره10). دو برادرزاده 4 و 20 ساله دارم که اکنون در کنار خانواده خود در اهواز هستند. برادرم که فرزندش 20ساله است، در نوجواني به جبهه رفت و جانباز است. از خدا بترسيد و آخرت خود را فداي دنياي ديگران نکنيد».

برادر او نيز در واکنش به صحبت‌هاي مطرح شده در خصوص فرزندش طي بيانيه‌اي ادعاي بازداشت فرزندش را تکذيب و اعلام کرد که فرزندش براي تعطيلات در اهواز به سر مي‌برد. تني چند از رزمندگان دفاع مقدس و همرزمان تورج سلحشوري، برادر پروانه سلحشوري نيز با صدور بيانيه‌اي ضمن انتقاد از شايعه‌سازي‌ها و بهتان‌پراکني‌هاي يک جناح سياسي در کشور خواستار عذرخواهي عاملان شدند.

پروانه سلحشوري در رابطه با هجمه شديدي که اخيرا عليه او به راه افتاده به خبرنگار «آرمان ملي» مي‌گويد: «برادر من به عنوان يک بسيجي در جبهه‌هاي جنگ حضور يافت، هنوز در مغزش ترکش دارد و چون اين ترکش در جاي حساسي قرار دارد عمل جراحي او ممکن نيست.

آن وقت مي‌آيند و يک سري تهمت بي‌ربط را بدون سند و مدرک خطاب به خانواده او مطرح مي‌کنند. يک برادرزاده من در تهران دانشجوي زبان آلماني است و هم اکنون براي تعطيلات در شهر اهواز نزد خانواده‌اش است. برادرزاده ديگر من هم 4 ساله است و نمي‌تواند مظنون مورد نظر آن‌‌ها باشد».

اين عضو فراکسيون اميد مجلس شوراي اسلامي معتقد است که تخريب‌هاي اخير در ادامه تخريب‌هايي مانند ادعاي دروغين حضور در هيأت مديره چند شرکت بوده و تأکيد دارد: «کاش از خدا مي‌ترسيدند. اين رفتار اگر بيانگر فروپاشي اخلاقي در جامعه نيست پس نشانه چيست؟ ببينيد چگونه اخلاق را براي قدرت ذبح کردند و دو نماينده مجلس چه تهمت‌هاي شنيعي را عليه خانواده من طرح کردند». او در پايان گفت: «اگر ذره‌اي به روز قيامت اعتقاد داشتند اين گونه راحت تهمت نمي‌زدند. اين خبر مصداق بارز نشر اکاذيب است و قويا آن را رد مي‌کنم».

توییت محمدمهدی زاهدی با واکنش کاربران همراه بوده است که در ادامه برخی از این واکنش‌ها را می‌بینید.

منبع: آرمان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدارس استان کرمان در حال ضدعفونی شدن هستند / تصمیم‌گیری درباره تعطیلی مدارس به عهده ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس است / هر تصمیم جدیدی گرفته شود به اطلاع مردم خواهیم رساند

اتوبوس‌های شهری در کرمان ضد عفونی می‌شوند / راننده‌های تاکسی خودروی خود را به‌صورت نیم‌بها ضدعفونی کنند

آمادگی مهار ویروس کرونا را داریم / همکاری مردم نقش سازنده‌ای در پیشگیری از کرونا دارد / مردم از شرایط تعطیلی مدارس برای مسافرت استفاده نکنند / اجناس نمایشگاه بهاره در سایر مراکز عرضه می‌شود

درصد کنسلی ها و رزروی ها برابر بوده است/ اقلام ضد عفونی کننده مرتباً در اختیار همکاران و مسافرین قرار می گیرد/ آموزش های لازم در ارتباط با کرونا به هتلدران داده شده است/ پیش بینی می کنیم برای ایام نوروز وضعیت خوبی داشته باشیم

تعداد مراجعین به باشگاه‌های ورزشی کاهش داشته است / از ورود افرادی که دارای علایم بیماری هستند به استخرها جلوگیری می‌شود / کلیه مسابقات غیر ضروری لغو شدند

هنوز جواب آزمایشات افراد مشکوک به کرونا ویروس اعلام نشده/کیت های اولیه آزمایشات کرونا به کرمان می آید/کرمان جزء مناطق کم خطر کرونا ویروس است

هنوز جواب آزمایشات افراد مشکوک به کرونا ویروس اعلام نشده/کیت های اولیه آزمایشات کرونا به کرمان می آید/کرمان جزء مناطق کم خطر کرونا ویروس است

احتمال ورود ملخ‌های صحرایی به استان کرمان تا چند روز آینده / پیش‌بینی افزایش هجوم ملخ‌ها به ایران نسبت به سال گذشته / مقابله با ملخ صحرایی نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها

معاون وزیر بهداشت: آمار 50 فوتی کرونا در قم تکذیب شد/ اگر تعداد فوت‌شدگان نصف این آمار هم باشند استعفا می‌دهم / با قرنطینه موافق نیستیم

دستگاه قضایی با محتکران اقلام بهداشتی و پیشگیرانه برخورد می‌کند / فعالیت واحد‌های عرضه اقلام بهداشتی و درمانی از سوی ضابطان دستگاه قضایی رصد می‌شود / تدابیر لازم برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا به زندان‌ها اندیشیده شده است

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

ما کرمانی ها کم حرف می زنیم/ وضعیت درمان در استان مطلوب نیست/ جداسازی دانشگاه ها تصمیم خوبی نبود/ زیرساخت های درمانی نو نوار شدند/با مریض و با همراه مریض ارتباط برقرار نمی کنیم/ اقتصاد بخش خصوصی استان‌های همجوار، روی مریض‌های شمال استان کرمان می‌چرخد   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)