کد خبر: ۳۲۸۵۷
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مطرح کرد:
مدیر کل نوسازی،توسعه و تجهیز استان گفت: فضای فیزیکی که دانش آموز به عنوان کلاس استفاده می کند باید مورد تایید باشد ولی اگر بخواهیم خیلی سخت گیرانه به مدارس غیر دولتی نگاه کنیم شاید تعداد زیادی از مدارس باید تعطیل شوند.

از نظر استحکام بنای مدارس مشکل نداریم/ با تغییر نظام آموزشی، با کمبود کلاس مواجه شدیم/ تراکم دانش آموزان در هر کلاس به ۴۵ نفر رسیده است / اگر سخت گیرانه به مدارس غیر دولتی نگاه کنیم تعداد زیادی از آن ها را باید تعطیل کنیم

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده: مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار گفتار نو مبنی بر اینکه گفته می شود در کرمان با ساخت ۲۵۰ مدرسه، تازه به متوسط کشوری می رسیم، علت این کم کاری چه بوده است؟ گفت: سرانه فضای آموزشی آیتم های مختلفی دارد که باید تمامی آن ها را در نظر گرفت، اعم از اینکه چه تعداد کلاس اضافه می شود و از آن سمت چه تعداد کلاس و مدرسه از فضای آموزشی خارج می شوند.

به گزارش گفتارنو، سید محمد واعظی نژاد خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم در استان به متوسط کشوری برسیم ۲۱۵ هزارمتر مربع فضای آموزشی نیاز داریم البته به شرط اینکه استان های دیگر در وضعیت فعلی خود بمانند.

او در ادامه افزود: امیدواریم در دو سال آینده این کمبود را جبران کنیم.

 خبرنگار گفتار نو از مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیزات مدارس در خصوص وضعیت و شیوه ساخت مدارس استان پرسید.

واعظی نژاد در پاسخ به انتقاد برخی از کارشناسان در خصوص ساختمان برخی از مدارس نوساز کرمان گفت: سعی می شود با نظارت دقیق و طراحی مناسب مدارس نوساز ساخته شوند .


او در ادامه با اشاره به تخریب مدارس نوساز مسجد سلیمان گفت: قاعدتا ما در استان کرمان چنین گزارشی نداشتیم .

واعظی نژاد افزود: در زلزله بم، در مرکز زلزله مدارس ما سالم مانده بودند، اگر چه قابل استفاده نبودند اما سقف روی سر بچه ها فرو نریخته بود.

مدیر کل نوسازی،توسعه و تجهیز استان در پاسخ به انتقادی در زمینه فرسودگی بنای مدارس غیر دولتی استان،گفت: فضای فیزیکی که دانش آموز به عنوان کلاس استفاده می کند باید مورد تایید باشد ولی اگر بخواهیم خیلی سخت گیرانه به مدارس غیر دولتی نگاه کنیم شاید تعداد زیادی از مدارس باید تعطیل شوند.

او در ادامه افزود: با توجه به اینکه تراکم دانش آموزان در مدارس شهر کرمان به 45 نفر رسیده است، تعطیلی مدارس غیر دولتی اوضاع را بدتر می کند.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در پاسخ به فرسودگی ۳۰ درصدی مدارس استان گفت:سال ۹۶ بعد از آن زلزله یکسری مدارس نا ایمن داشتیم که الان استفاده نمی شوند.

واعظی نژاد در ادامه خاطر نشان کرد: درست است که برخی مدارس استان بالای ۳۰ سال سن دارند ولی از نظر استحکام بنا مشکلی نداریم.

براساس گفته های مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان سرانه فضای آموزشی در سال ۹۲ برای استان کرمان ۴.۹ بوده است، این در حالی است که متوسط کشوری فضای آموزشی ۵.۲ است.

او در ادامه تشریح کرد: در ناحیه یک کرمان متوسط فضای اموزشی ۴.۳دهم و در ناحیه دو ۴.۹ است.

واعظی نژاد در پاسخی به انتقادی در زمینه وضعیت میز و صندلی های دانش آموزان گفت: اعتبار بحث تعمیر و تجهیز مدارس با آموزش و پرورش است ، ما براساس مدارس نوسازی که می سازیم برای مقاطع مختلف میز و نیمکت تهیه و تحویل آموزس و پرورش می دهیم اما این که آموزش و پرورش در کدام مقطع از این تجهیزات استفاده می کند، مسئله دیگری است.

او در ادامه افزود: ممکن است آموزش و پرورش براساس نیاز خود این میز و نیمکت را در مقطعی دیگر استفاده کند و الا تمام میز و صندلی های ما استاندارد هستند.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در خصوص احتمال برگزاری کلاس های کانکسی، گفت: من به کلاس کانکس اعتقاد ندارم و جز لیست تجهیزات ما نیست، بلکه کلاس کانکسی با توجه به کمبودهای فضای آموزشی و یا تغییر نظام آموزشی در مواردی استثنا برگزار می شود.

واعظی نژاد در ادامه افزود: ما مدارس ۵ کلاسه و ۴ کلاسه برای دبیرستان می ساختیم اما با تغییر نظام آموزشی با کمبود کلاس مواجه شدیم.

او با بیان اینکه سال ۸۸ پایان طرح مدارس کپری بود، خاطر نشان کرد: ما در ۵ سال کل کپرها را جمع کردیم ولی باز کپرها ایجاد شدند که عمده دلیل آن به خاطر تغییر نظام آموزشی بود.

واعظی نژاد در پاسخ به سوالی مبنی بر تعداد مدارس خشت و گلی در جنوب کرمان، گفت: براساس آماری که سال گذشته از مناطق گرفتیم در منطقه جنوب تنها 3 مدرسه خشت و گلی داشتیم .

او در ادامه افزود: بافت ساخت و ساز در مناطق جنوب عمدتا بلوکی هستند و ما بیشتر در منطقه شرق استان، بافت و رابر و... مدرسه خشت و گلی داشتیم که از بهمن سال 97، تخریب این مدارس خشت و گلی شروع شد.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان در خصوص میزان اعتبارات خیرین و این اداره برای ساخت مدرسه تشریح کرد: در سال 97 اعتبارات مصوبه استانی، 54 میلیارد تومان بوده است که 36 میلیارد به ما اختصاص یافته است و حدود 32 میلیارد تعهد خیرین را داشتیم.

واعظی نژاد در خصوص استانداردسازی سیستم سرمایشی و گرمایشی مدارس نیز، گفت: در تابستان امسال 750 کلاسی که از بخاری نفتی استفاده می کردند را شناسایی کردیم و ظرف مدت دو ماه آن ها را به سیستم حرارت مرکزی مجهز کردیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان: پروانه شکار پرندگان وحشی در کرمان صادر می‌شود

سن ابتلاء به سرطان پستان کاهش یافته است/ تغذیه نادرست یکی از علت های سرطان

کسب ۲ مقام کشوری در مسابقات قرآن توسط نمایندگانی از کرمان

دشمن در صدد است بر اعتقادات دانش‌آموزان ما کار کند/باید آموزش و فرهنگ سازی پدافند غیرعامل در آموزش و پرورش در دستور کار قرار گیرد

۲۵ تا ۲۶ مهرماه، اوج بازگشت زائرین کرمانی از مرزهای کشور/حجم بالای بازگشت زائران بیشتر از ظرفیت موجود شبکه حمل و نقلی می باشد

اجرای عملیات جدول‌گذاری برای بهبود وضعیت جمع‌آوری آب‌های سطحی

برای مدیریت بحران برنامه داریم/ اجساد روی زمین نمی مانند

کشف ۱۱۰ میلیون تومان کالای قاچاق در سیرجان

واگذاری ۵۵۰۰ مترمربع زمین برای ساخت هتل‌های 4 و 5 ستاره

طرح یاریگران زندگی در مدارس استان کرمان اجرا می‌شود

پربازدید ها

جلوگیری از آسیب به حیثیت ملی با رعایت استانداردها/ استاندارد جزو فرهنگ دینی و مذهبی کشور ما است

مدیرکل راهداری استان کرمان: مسیر شهداد – نهبندان قابل بازسازی نیست/ فرماندار راور: در بحث ارتباطات مشکلات زیادی داریم

پیش بینی وزش تند باد‌ در برخی مناطق شرقی کرمان

انتخاب دو مدیر و یک واحد نمونه کیفیت از کرمان به عنوان نمونه کشوری

رئیس کل دادگستری استان کرمان: با انشعاب‌های غیرمجاز برق برخورد می‌شود/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان: هر اشتراک غیرمجاز ۲۱ میلیارد ریال در سال برق مصرف می کند

مددجویان کانون‌های اصلاح و تربیت قربانی خطاهای دیگران

سارقان مسلح طلافروشیِ بازار کرمان هنوز شناسایی نشده‌اند

بیشترین قصور در بحث سیل را دستگاه های اجرایی دارند/ اگر ایرادها رفع نشود مشکلات جدی به وجود می آید

راه‌اندازی سامانه ارائه گواهی عدم سوءپیشینه در کرمان

قطار گردشگری عقاب طلایی کرمان را به مقصد اصفهان ترک کرد

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)