کد خبر: ۳۲۸۶۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
یادداشت روز:
توئیت چند روز قبل جناب آقای دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان درباره خانم پروانه سلحشور نماینده تهران و متهم کردن برادرزاده ایشان به حضور در یک باند «ماساژ جنسی» که اخیراً بازداشت شده است با واکنش‌های فراوانی روبه‌رو شد. خانم سلحشور نماینده تهران این موضوع را تکذیب کرد و خبر داد که تنها دو برادرزاده 4 و 20ساله دارد که فرزندان یک جانباز دوره دفاع مقدس و ساکن اهواز هستند.

استانداردهای دوگانه اصولگرایان با نگاهی به اظهارات اخیر «دکتر زاهدی» نماینده کرمان

علی کاظمی‌تبار- گفتارنو: 

توئیت چند روز قبل جناب آقای دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان درباره خانم پروانه سلحشور نماینده تهران و متهم کردن برادرزاده ایشان به حضور در یک باند «ماساژ جنسی» که اخیراً بازداشت شده است با واکنش‌های فراوانی روبه‌رو شد. خانم سلحشور نماینده تهران این موضوع را تکذیب کرد و خبر داد که تنها دو برادرزاده 4 و 2 ساله دارد که فرزندان یک جانباز دوره دفاع مقدس و ساکن اهواز هستند.

توئیت آقای زاهدی در فضای مجازی بازتاب گوناگون داشت و آش این اظهارنظر ناپخته چنان شور شد که مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور سابق نیز به میدان آمد و انتخاب دکتر زاهدی به عنوان وزیر علوم دولت نهم را در زمره اشتباهات این دولت دانست.

واقعیت این است که در همه دنیا رقبای سیاسی پوشه‌ای به منظور جمع‌آوری گاف‌های سیاسی رقبا اختصاص می‌دهند تا در مواقع لزوم آن را افشا کنند. نمونه‌های تاریخی فراوانی در این زمینه وجود دارد که از حوصله این یادداشت خارج است. اما نکته‌ای که در این دست افشاگری‌ها وجود دارد این است که 1 – موارد تخلف توسط خود فرد به وقوع پیوسته است 2 – انجام تخلف غالباً محرز است. اما در رقابت‌های سیاسی توسعه‌ نیافته در کشور ما معمولاً تخلف و عدول از مرزهای قانون توسط بستگان سیاستمداران نیز به پای آنان نوشته می‌شود و از دیگر سو بررسی این اتهامات نشان می‌دهد که این مسائل یا از اساس وجود ندارد یا چنانچه وجود داشته باشد صورت تحریف شده آن در اختیار افکار عمومی قرار می‌گیرد.

توئیت جناب آقای زاهدی نیز در همین چارچوب قابل تحلیل و بررسی است. کسی که در ادواری به عنوان وزیر پس از آن سفیر و اکنون وکیل فعالیت می‌کند اظهارنظر و استخدام واژگانش با عوام‌الناس تفاوتی نداشته باشد؛ مایه تأسف جامعه است.

خوب است جناب آقای زاهدی خود را 5 دقیقه جای خانم سلحشور بگذارد. در این صورت واکنش ایشان چه خواهد بود. غیر از این است که ایشان مخالفان خود را به «بد اخلاقی» و سیاسی‌کاری متهم خواهند کرد؟

اگر چنین است و اگر منکوب کردن و لجن‌مال کردن رقیب با هر بهانه درست یا نادرستی روا نیست پس چرا با یک بام و دو هوا و کاربست استانداردهای دو گانه چوب آتش به سرمایه اجتماعی کشور می‌کشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیدار دو تیم گل‌گهر سیرجان و سپاهان اصفهان دوشنبه برگزار می شود

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

ارادۀ جدی برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری وجود ندارد/ گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه‌ی صادرات استان باشد

سالانه ۲۰ تن آب سنگین تولید می‌شود/ مرکز درمان قطعی سرطان ها در دست ساخت است/صد درصد فعالیت های صنعت هسته ای ایران بومی است/ راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا ۲ هفته آینده

پیمانکاران راغب به تهاتر نیستند/ هدف این است که بانک و سازمان امور اقتصاد و دارایی بدهی هایشان را وصول کنند/ تنها پیمانکار ضرر می‌کند

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

تمام دستاوردهای هسته‌ای ایران اسلامی صلح‌آمیز است/ دانش هسته‌ای یک ضرورت برای کشور است

اعلام بحران بیش از ۲ هزار بنگاه اقتصادی کرمان

دستاوردهای هسته ای از افتخارات نظام اسلامی است/انواع تحریم های خارجی جلوی پیشرفت‌ها را نگرفته است/ اکثر کشورهای دنیا تحریم ها علیه ایران را بی تاثیر دانسته‌اند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)