کد خبر: ۳۲۸۶۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
ارسال به دوستان
ذخیره
در شورای آموزش و پرورش استان مطرح شد:
رئیس شورای موسسان مدارس غیر دولتی درشورای آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ما هنوز با عزیزان شهرداری کرمان و در سراسر استان مشکل داریم، شهرداری ها معتقدند استقرار مدارس در مکان هایی با کاربری غیر آموزشی مجاز نیست و ما را به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع می دهند.

با شهرداری مشکل داریم

گفتارنو/گروه جامعه:  شورای آموزش و پرورش استان کرمان در خصوص مسائل و مشکلات مدارس غیر دولتی با شهرداری ها به بحث و گفت وگو نشست.

به گزارش گفتارنو، رئیس شورای موسسان مدارس غیردولتی درشورای آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ما هنوز با عزیزان شهرداری کرمان و در سراسر استان مشکل داریم، شهرداری ها معتقدند استقرار مدارس در مکان هایی با کاربری غیر آموزشی مجاز نیست و ما را به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع می دهند.
 احمد حسن نژاد رنجبر در ادامه افزود:در یک ماه اخیر ۱۶ مورد اخطار و معرفی به کمیسیون ماده ۱۰۰ داشتیم .

رنجبر افزود: در بحث استقرار مدارس دو گروه وجود دارند که گروه اول قبل از فروردین ۹۸ بوده و گروه دوم بعد از فروردین ۹۸ بوده اند که گروه دوم شامل قانون جدید خواهند شد.

رئیس شورای موسسان مدارس غیر دولتی در ادامه با استناد به ماده ۲۰ آیین نامه مدارس غیردولتی گفت:مدارس غیر دولتی در بحث عوارض و مالیات همچون مدارس دولتی هستند اما کماکان ما مشمول این عوارض می شویم.

رنجبر افزود: ما مدارسی داریم که زمین دارند و می خواهند ساخت و سازشان را شروع کنند ولی هنوز شهرداری ها زیر بار این موضوع نمی روند و عوارض می گیرند.
شهردار کرمان در واکنش به اظهارات رنجبر گفت: چون شاکی خصوصی پیدا می کند ما پرونده را به کمیسیون ماده ۱۰۰ می فرستیم.

مهران عالم زاده در ادامه افزود: اگر مستندات قانونی وجود داشته باشد، کمیسیون رای بر برائت می دهد، ولی تاکنون هیچ رای بر برائتی صادر نشده است.

شهردار کرمان همچنین در پاسخ به عوارض اخذ شده از مدارس غیردولتی، گفت: همکاران ما بررسی کردند و شاهد مغایرت هایی در قانون بودند، لذا ما هیچ الزامی مبنی بر عدم اخذ عوارض از مدارس غیردولتی نداشتیم.

عالم زاده با بیان اینکه هر شهرداری در هر جایی از کشور به هر نحوی که می خواهد در خصوص مدارس غیر دولتی عمل می کند، خطاب به معاون وزیر گفت: لازم است تا در این زمینه شفافیت لازم در قوانین ایجاد شود.
مجتبی زینی وند در پاسخ به شهردار کرمان، گفت: ماده ۴ آیین نامه گفته است، استقرار مدارس غیر دولتی در عرصه و اعیان با کاربری مسکونی و غیر مسکونی شامل معافیت شده است .

زینی وند در ادامه خاطر نشان کرد: بر طبق قانون، مدارس غیر دولتی شامل مشاغل مزاحم نمی شوند و کلیه این مدارس از نظر عوارض همانند مدارس دولتی خواهند بود.

با توجه به بحث های صورت گرفته در این جلسه و قرائت مواد قانونی مختلف در خصوص عوارض از مدارس غیر دولتی در نهایت مقرر شد تا زینی وند با وزیر آموزش و پرورش در این خصوص صحبت کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیدار دو تیم گل‌گهر سیرجان و سپاهان اصفهان دوشنبه برگزار می شود

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

ارادۀ جدی برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری وجود ندارد/ گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه‌ی صادرات استان باشد

سالانه ۲۰ تن آب سنگین تولید می‌شود/ مرکز درمان قطعی سرطان ها در دست ساخت است/صد درصد فعالیت های صنعت هسته ای ایران بومی است/ راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا ۲ هفته آینده

پیمانکاران راغب به تهاتر نیستند/ هدف این است که بانک و سازمان امور اقتصاد و دارایی بدهی هایشان را وصول کنند/ تنها پیمانکار ضرر می‌کند

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

تمام دستاوردهای هسته‌ای ایران اسلامی صلح‌آمیز است/ دانش هسته‌ای یک ضرورت برای کشور است

اعلام بحران بیش از ۲ هزار بنگاه اقتصادی کرمان

دستاوردهای هسته ای از افتخارات نظام اسلامی است/انواع تحریم های خارجی جلوی پیشرفت‌ها را نگرفته است/ اکثر کشورهای دنیا تحریم ها علیه ایران را بی تاثیر دانسته‌اند

پربازدید ها

اتخاذ هفت تصمیم برای تسریع در روند تخصیص بودجه طرح‌های آبرسانی استان کرمان

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

پیش بینی افزایش ابر و احتمال رگبار باران در کرمان

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)