کد خبر: ۳۲۸۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
در صحن علنی شورای شهر چه گذشت؛
با انجام انتخابات در حوزه تشکیل مرکز پژوهش های شورا شهر کرمان، آقایان احمد حسن زاده با ۸ رای، حسین چناریان با ۷ رای و علی خدادادی با ۶ رای به عنوان اعضای هیئت امنای مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر کرمان انتخاب شدند. منصور ایرانمنش با کسب پنج رأی انتخاب نشد.

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

صحن علنی شورای اسلامی شهر در حالی بعد از دو هفته تعطیلات کار خود را آغاز کرد که انتخابات مرکز پژوهش های شورا با چالش هایی بین اعضا مواجه شد.

به گزارش گفتارنو، حسین چناریان، علی خدادادی، منصور ایرانمنش و احمد حسن زاده به عنوان کاندیدا جهت عضویت در هیئت امنای مرکز پژوهش ها داوطلب شدند.

زهرا لری دیگر عضو شورای شهر با بیان اینکه من رشته تخصصی ام پژوهشگری است،گفت: در این زمینه سال ها کار کرده ام اما داوطلب نمی شوم تا سایر دوستان خدمت کنند.

وی از کاندیداها درخواست کرد تا رزومه کاری خود را اعلام کنند.

در ادامه هر چهارنفر کاندیدا رزومه خود را عنوان کردند. منصور ایرانمنش اما در ادامه صحبت هایش اعلام کرد:
مرکز پژوهش ها از افتخارات شوراي پنجم است و اميدوارم به اين يك مورد سياسي نگاه نكنند و من بخاطرپيشنهاد آقای فرشاد کاندیدا شدم اما حس مي كنم باز هم سياسي کاری می شود چرا که اكثريت با دوستان است.

وی به انتخاب هیئت رییسه اخیر شورای شهر اشاره کرد و گفت: این شائبه ایجاد شده بود که چرا از طیف اصولگرا کسی کاندید نشد؟ ما در دور اول شورا این کار را کردیم اما هیچ کدام از دوستان رای ندادند و ما مطمئن بودیم دوستان سیاسی رای می دهند.

محمد فرشاد در پاسخ گفت: من بارها اعلام کردم که اگر کسی می خواهد کاندید شود، اما کسی کاندید نشد

وی با خنده گفت قصاص قبل از جنایت می کنید.

فرشاد گفت: برای اینکه بدانید رأی گیری سیاسی نیست من اولین نفر اسم شما را می نویسم و به شما رای می دهم.

محمدرضا میرحسینی نیز اعلام کرد: افکار ما سیاسی است اما در امور مرتبط با مردم سیاسی عمل نمی‌کنیم. خواهش می کنم تکرار نکنید سیاسی سیاسی.

در ادامه جلسه و با انجام انتخابات در حوزه تشکیل مرکز پژوهش های شورا شهر کرمان، آقایان احمد حسن زاده با ۸ رای، حسین چناریان با ۷ رای و علی خدادادی با ۶ رای به عنوان اعضای هیئت امنای مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر کرمان انتخاب شدند. منصور ایرانمنش با کسب پنج رأی انتخاب نشد.

بر طبق آنچه در این جلسه عنوان شد مرکز پژوهش های شورای شهر برای مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر تشکیل می شود. و بر اساس اساسنامه، رئیس و نایب رئیس شورا و شهردار باید الزاماً در جایگاه حقوقی قرار گیرند. سه نفر از اساتید دانشگاهی و سه نفر از اعضای شورا نیز در این مرکز حضور خواهند داشت.

همچنین این اعضا برای دو سال انتخاب خواهند شد.

از جمله وظایف مرکز پژوهش ها نیز کار کارشناسی و دعوت از کارشناسان برای انجام کارهای عمرانی و فرهنگی و... شهرداری است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیدار دو تیم گل‌گهر سیرجان و سپاهان اصفهان دوشنبه برگزار می شود

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

ارادۀ جدی برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری وجود ندارد/ گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه‌ی صادرات استان باشد

سالانه ۲۰ تن آب سنگین تولید می‌شود/ مرکز درمان قطعی سرطان ها در دست ساخت است/صد درصد فعالیت های صنعت هسته ای ایران بومی است/ راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا ۲ هفته آینده

پیمانکاران راغب به تهاتر نیستند/ هدف این است که بانک و سازمان امور اقتصاد و دارایی بدهی هایشان را وصول کنند/ تنها پیمانکار ضرر می‌کند

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

تمام دستاوردهای هسته‌ای ایران اسلامی صلح‌آمیز است/ دانش هسته‌ای یک ضرورت برای کشور است

اعلام بحران بیش از ۲ هزار بنگاه اقتصادی کرمان

دستاوردهای هسته ای از افتخارات نظام اسلامی است/انواع تحریم های خارجی جلوی پیشرفت‌ها را نگرفته است/ اکثر کشورهای دنیا تحریم ها علیه ایران را بی تاثیر دانسته‌اند

پربازدید ها

اتخاذ هفت تصمیم برای تسریع در روند تخصیص بودجه طرح‌های آبرسانی استان کرمان

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

پیش بینی افزایش ابر و احتمال رگبار باران در کرمان

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)