کد خبر: ۳۲۸۷۴
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرمان:
کامیاب گفت: بر اساس تبصره ۵۰ قانون بودجه، به شهرداری ها اجازه داده شد از وام انتشار اوراق مشارکت مالی در راستای تقویت ناوگان اتوبوسرانی استفاده کنند.

گفتارنو، گروه شهر:

در بخش دیگری از جلسه شورای شهر پس از آنکه زهرا لری، عضو شورای شهر از وضعیت فعلی قطارهای کرمان ـ مشهد انتقاد کرد. محمد فرشاد گفت: این موضوع یک بحث ملی است و در حوزه اختیارات شورا نیست و دستگاه های اجرایی و نمایندگان مجلس باید پیگیر این قضیه باشند.

محمدجواد کامیاب، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرمان به تقویت ناوگان اتوبوسرانی اشاره و خواستار دعوت از مدیرکل راه آهن منطقه کرمان به صحن شورا شد. 

کامیاب در ادامه صحبت هایش گفت: بر اساس تبصره ۵۰ قانون بودجه، به شهرداری ها اجازه داده شد از وام انتشار اوراق مشارکت مالی در راستای تقویت ناوگان اتوبوسرانی استفاده کنند.

وی افزود: در طرح جامع حمل و نقل شهری از مشاوره با درجه بالا استفاده شود و تجربه کار در شرکت های بزرگ را داشته باشد تابه جایی نرسیم که طرح با نپختگی پیش برود.

کامیاب همچنین به مصوبه سال قبل شورای شهر درخصوص الزام شهروندان به استفاده از کارت اتوبوس اشاره کرد و گفت: در آن مصوبه مقرر شد هر کس کارت دارد ۵۵۰ و هرکس کارت ندارد ۱۰۰۰ تومان بپردازد.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع با مخالفت استانداری روبه رو شد که ما مخالفت کردیم.

زهرا لري با انتقاد از وضعیت ناوگان حمل و نقل گفت: اين براي زماني است كه شخص جايي براي نشستن داشته باشد اما در راهرو هم جايي نيست و برخي اتوبوس ها خیلی آلودگي دارند. نياز به فكر اساسي دارد و وضع اتوبوسراني بايد حل و فصل شود 

محمد فرشاد تذکر داد اين سخنان مربوط به نطق پيش از دستور است الان يا به عنوان مخالف يا موافق صحبت كنيد و پیشنهاد خود را بگویید.

لری عنوان کرد: وظيفه شوراست از استانداري و نمايندگان دعوت كند تا فکری برای این موضوع شود.

ميرحسيني نیز گفت:همه هم عقيده ايم كه بايد ناوگان عمومي تقويت شود اما الان بحث الزام مردم به استفاده از کارت اتوبوس است.

کامیاب گفت: هدف از این کار جلوگیری از سؤ استفاده مالی در ناوگان حمل و نقل است.

در نهایت با ده موافق مصوب شد كه خريد كار ضرورت دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیدار دو تیم گل‌گهر سیرجان و سپاهان اصفهان دوشنبه برگزار می شود

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

ارادۀ جدی برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری وجود ندارد/ گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه‌ی صادرات استان باشد

سالانه ۲۰ تن آب سنگین تولید می‌شود/ مرکز درمان قطعی سرطان ها در دست ساخت است/صد درصد فعالیت های صنعت هسته ای ایران بومی است/ راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا ۲ هفته آینده

پیمانکاران راغب به تهاتر نیستند/ هدف این است که بانک و سازمان امور اقتصاد و دارایی بدهی هایشان را وصول کنند/ تنها پیمانکار ضرر می‌کند

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

تمام دستاوردهای هسته‌ای ایران اسلامی صلح‌آمیز است/ دانش هسته‌ای یک ضرورت برای کشور است

اعلام بحران بیش از ۲ هزار بنگاه اقتصادی کرمان

دستاوردهای هسته ای از افتخارات نظام اسلامی است/انواع تحریم های خارجی جلوی پیشرفت‌ها را نگرفته است/ اکثر کشورهای دنیا تحریم ها علیه ایران را بی تاثیر دانسته‌اند

پربازدید ها

اتخاذ هفت تصمیم برای تسریع در روند تخصیص بودجه طرح‌های آبرسانی استان کرمان

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

پیش بینی افزایش ابر و احتمال رگبار باران در کرمان

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)