کد خبر: ۳۲۸۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مطرح شد:
معاون وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تاکید بر کمبود فضای آموزشی در کرمان، گفت: در بحث فضای آموزشی ، استان کرمان خیلی عقب تر از کشور است.

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده:

معاون وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تاکید بر کمبود فضای آموزشی در کرمان، گفت: در بحث فضای آموزشی ، استان کرمان خیلی عقب تر از کشور است.

مجتبی زینی بند با اشاره به برگزاری جشنواره های مختلف در استان ها به منظور جذب اعتبارات خیرین گفت: در استان های کشور سالانه دو جشنواره به منظور جذب خیرین برگزار می شود و لازم است تا استان کرمان نیز در این زمینه ورود کند.

با توجه به توضیحات ارائه شده در این جلسه ، ۱۳ شهرستان استان از نظر فضای آموزشی زیر نرم کشوری هستند و در شهر کرمان نیز هم ناحیه یک و هم ناحیه دو از نظر فضای آموزشی مشکل داشته و زیر نرم کشوری هستند.

مدیر کل سابق آموزش و پرورش در این جلسه با انتقاد از وضعیت سرانه فیزیکی مدارس استان، گفت: متوسط سرانه فیزیکی در کشور ۵.۵ متر مربع ودر استان این شاخص ۴.۹۲ است که پایین تر از متوسط کشوری است.

محمد محسن بیگی با اشاره به سرانه فضای فیزیکی ۷ در بعضی از استان ها، گفت: این بحث هیچ ربطی به میزان برخورداری و محرومیت ندارد چرا که تهران نیز در این زمینه مشکل دارد

محسن بیگی در ادامه صحبت هایش با اشاره به روند مهاجرت معکوس از روستاها به شهرها گفت: به جهت پراکندگی و مهاجرت معکوس از روستاها به شهر، تعدادی از مدارس استان در روستاها رها شدند و تعدادی از آن ها علی رغم هزینه ساخت بلا استفاده ماندند.

مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان با انتقاد از عملکرد دستگاه های دولتی استان، گفت: بخش دولتی موانعی برای حضور خیرین ایجاد می کند .

او در ادامه افزود: بخش دولتی اگر تسهیل گر باشد و در روند صدور مجوز ها و برخوردهای اجتماعی بهتر عمل کند، شاهد تاثیر گذاری بهتری خواهیم بود.

محسن بیگی در بخشی از صحبت هایش با انتقاد از نحوه اطلاع رسانی در خصوص فضای آموزشی استان، گفت: تعداد کلاس ملاک باشد نه تعداد مدارس.

او در ادامه افزود: می گویند ۲۰ مدرسه در یک منطقه ساخته شده ولی به هنگام بازدید می بینیم که هر مدرسه تنها یک کلاس داشته است.

مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان همچنین در ادامه صحبت هایش به اعتبارات آموزش و پرورش استان اشاره کرد و افزود: سهم اعتبارات آموزش و پرورش در بودجه های استانی بسیار پایین است، این درحالی است که در بقیه استان ها این سهم بیشتر است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تاریخ اتمامی برای اپیدمی کرونا متصور نیست/برپایی نمازهای جمعه در شهرهای وضعیت زرد از اول تیر

بخشنامه رسیدگی به جرائم سیاسی ابلاغ شد

نقشه احمدی‌نژاد برای انتخابات ۱۴۰۰ / هرکاری از او بر می‌آید

اعلام زمان دقیق بازگشایی سینماها، مهدکودک‌ها و برگزاری کنسرت و مراسم‌ها در آرامستان

در ۱۴۰۰ باید جبهه‌ای عمل کنیم/ عارف برای تشکیل جلسه انگیزه ندارد

تلاش سعید جلیلی برای ارائه تصویری جدید از خود به اصولگرایان

امکان برگشت تصمیمات سختگیرانه در استان کرمان وجود دارد

نادیده گرفتن توصیه‌های بهداشتی عامل اصلی افزایش ابتلا به کرونا در استان کرمان

برخورد کاریکاتوری با اندیشه امام، یک آفت بزرگ است

خاطرات مرحوم حاج سید احمد خمینی از بیماری امام

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسمات نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۲۱ نظر)

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۱۳ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۵ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

قالیباف: مجلس یازدهم مذاکره و سازش با آمریکا به عنوان محور استکبار جهانی را بی حاصل و پر ضرر ارزیابی می‌کند   (۱ نظر)

مدیرکل و معاون اداری مالی اداره کل غله استان کرمان به اتهام رشوه و فساد اداری دستگیر شدند   ( نظر)

پیشنهاد ختم روزانه قرآن از سوی نماینده مردم رفسنجان/صفحه اول و دوم برای قالیباف در نظر گرفته‌ شد/ثواب اولین ختم قرآن به روح بلند امام خمینی(ره)هدیه می شود   ( نظر)