کد خبر: ۳۲۸۷۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مطرح شد:
معاون وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تاکید بر کمبود فضای آموزشی در کرمان، گفت: در بحث فضای آموزشی ، استان کرمان خیلی عقب تر از کشور است.

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده:

معاون وزیر آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تاکید بر کمبود فضای آموزشی در کرمان، گفت: در بحث فضای آموزشی ، استان کرمان خیلی عقب تر از کشور است.

مجتبی زینی بند با اشاره به برگزاری جشنواره های مختلف در استان ها به منظور جذب اعتبارات خیرین گفت: در استان های کشور سالانه دو جشنواره به منظور جذب خیرین برگزار می شود و لازم است تا استان کرمان نیز در این زمینه ورود کند.

با توجه به توضیحات ارائه شده در این جلسه ، ۱۳ شهرستان استان از نظر فضای آموزشی زیر نرم کشوری هستند و در شهر کرمان نیز هم ناحیه یک و هم ناحیه دو از نظر فضای آموزشی مشکل داشته و زیر نرم کشوری هستند.

مدیر کل سابق آموزش و پرورش در این جلسه با انتقاد از وضعیت سرانه فیزیکی مدارس استان، گفت: متوسط سرانه فیزیکی در کشور ۵.۵ متر مربع ودر استان این شاخص ۴.۹۲ است که پایین تر از متوسط کشوری است.

محمد محسن بیگی با اشاره به سرانه فضای فیزیکی ۷ در بعضی از استان ها، گفت: این بحث هیچ ربطی به میزان برخورداری و محرومیت ندارد چرا که تهران نیز در این زمینه مشکل دارد

محسن بیگی در ادامه صحبت هایش با اشاره به روند مهاجرت معکوس از روستاها به شهرها گفت: به جهت پراکندگی و مهاجرت معکوس از روستاها به شهر، تعدادی از مدارس استان در روستاها رها شدند و تعدادی از آن ها علی رغم هزینه ساخت بلا استفاده ماندند.

مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان با انتقاد از عملکرد دستگاه های دولتی استان، گفت: بخش دولتی موانعی برای حضور خیرین ایجاد می کند .

او در ادامه افزود: بخش دولتی اگر تسهیل گر باشد و در روند صدور مجوز ها و برخوردهای اجتماعی بهتر عمل کند، شاهد تاثیر گذاری بهتری خواهیم بود.

محسن بیگی در بخشی از صحبت هایش با انتقاد از نحوه اطلاع رسانی در خصوص فضای آموزشی استان، گفت: تعداد کلاس ملاک باشد نه تعداد مدارس.

او در ادامه افزود: می گویند ۲۰ مدرسه در یک منطقه ساخته شده ولی به هنگام بازدید می بینیم که هر مدرسه تنها یک کلاس داشته است.

مدیر کل سابق آموزش و پرورش استان همچنین در ادامه صحبت هایش به اعتبارات آموزش و پرورش استان اشاره کرد و افزود: سهم اعتبارات آموزش و پرورش در بودجه های استانی بسیار پایین است، این درحالی است که در بقیه استان ها این سهم بیشتر است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دیدار دو تیم گل‌گهر سیرجان و سپاهان اصفهان دوشنبه برگزار می شود

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

ارادۀ جدی برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری وجود ندارد/ گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه‌ی صادرات استان باشد

سالانه ۲۰ تن آب سنگین تولید می‌شود/ مرکز درمان قطعی سرطان ها در دست ساخت است/صد درصد فعالیت های صنعت هسته ای ایران بومی است/ راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا ۲ هفته آینده

پیمانکاران راغب به تهاتر نیستند/ هدف این است که بانک و سازمان امور اقتصاد و دارایی بدهی هایشان را وصول کنند/ تنها پیمانکار ضرر می‌کند

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

تمام دستاوردهای هسته‌ای ایران اسلامی صلح‌آمیز است/ دانش هسته‌ای یک ضرورت برای کشور است

اعلام بحران بیش از ۲ هزار بنگاه اقتصادی کرمان

دستاوردهای هسته ای از افتخارات نظام اسلامی است/انواع تحریم های خارجی جلوی پیشرفت‌ها را نگرفته است/ اکثر کشورهای دنیا تحریم ها علیه ایران را بی تاثیر دانسته‌اند

پربازدید ها

اتخاذ هفت تصمیم برای تسریع در روند تخصیص بودجه طرح‌های آبرسانی استان کرمان

بهره برداری از جاده رابر به کرمان ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/با احداث این جاده مسیر کرمان به رابر ۷۰ کیلومتر کاهش می‌یابد

پلمب ۱۵۰ واحد صنفی در کرمان به دلیل عدم رعایت مقررات

پیش بینی افزایش ابر و احتمال رگبار باران در کرمان

کمک بیش از ۲ میلیارد ریالی خیرین کرمانی به دانش‌آموزان نیازمند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)