کد خبر: ۳۳۰۲۲
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
در نشست خبری مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان مطرح شد:
مدیر کل آموزش و پرورش گفت: این یک بی‌تدبیری بوده و ما هم از این موضوع ناراحتیم. این ۱۰۰ صندلی را می‌توانستند از جای دیگری یا خیریه تهیه کنند.

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

چندی پیش در فضای مجازی و رسانه های استان موضوع اعطا امکانات به یک مرکز غیرانتفاعی در جیرفت که تحت نظارت دفتر امام جمعه فعالیت می کرد خبرساز شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به انتقادات خبرنگاران نسبت به این موضوع گفت: چند نوع مدرسه در آموزش و پرورش وجود دارد. مدارس خیرساز، مدارس 100 درصد غیر دولتی و مدارس نیمه دولتی یا عام المنفعه.

به گزارش گفتارنو، احمد اسکندری نسب با بیان اینکه مدارس خیرساز ریالی از دانش آموزان دریافت نمی کنند، گفت: در گذشته که وضع اعتبارات آموزش و پرورش خوب بود دانش آموزان بی بضاعت را به مدارس غیردولتی هدایت و با طرح رافع بخشی از شهریه در قالب کمک سرانه پرداخت می شد و همچنین تجهیزات تحصیلی دانش آموزان تامین می شد.

وی خاطرنشان کرد: توزیع تجهیزات مربوط به اداره کل نوسازی است و این اداره با توجه به اعتبارات، تجهیزات را در سطح استان و شهرستان توزیع می کند.

اسکندری نسب ادامه داد: بعضی از مدارس عام المنفعه هستند و دانش آموزان بی بضاعت آنجا حضور دارند اگر در یک شهرستان مدیر آموزش و پرورش تشخیص داد تعدادی دانش آموز بی بضاعت نیاز به حمایت دارند و مدیر مدرسه غیر دولتی از آنها حمایت کرده است جز اختیارات است که اداره نوسازی می تواند بخشی از تجهیزات را به این مدرس کمک کند.

خبرنگار در واکنش گفت: کاملاً مصلحت اندیشان پاسخ دادید. اگر قانونی بود معاون پشتیبانی شما چرا استعفا داد؟ اگر غیر قانونی بوده است اعلام کنید. چرا که بچه هایی که آنجا درس می خوانند عمدتا تمکن مالی دارند و اکثر دانش آموزان بچه های مسئولین هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش گفت: این یک بی‌تدبیری بوده و ما هم از این موضوع ناراحتیم. این ۱۰۰ صندلی را می‌توانستند از جای دیگری یا خیریه تهیه کنند.

یکی دیگر از خبرنگاران به نحوه پاسخگویی مدیر کل آموزش و پرورش به این موضوع انتقاد کرد و گفت: آیا مدارس عام المنفعه باید فضای خود را در مصلی که فضای عمومی است احداث کنند؟ اگر این طور است از فردا در کرمان یا جاهای دیگر می‌توانند در مصلا مدرسه بسازند و شما هم با عام المنفعه بودنشان امکانات را برای آن ها سرازیر کنید.

اسکندری نسب پاسخ داد: تیم ویژه ای تشکیل داده ایم که در جیرفت پیگیر این موضوع هستند و حتما برخورد قانونی انجام می‌شود و نتیجه اطلاع‌رسانی می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دقایق آخر رای ندهید تا نتایج را زودتر اعلام کنیم

  آخرین آمار مشارکت مردم شهرستان کرمان از زبان فرماندار کرمان

انگشت زدن هنگام رای دادن اختیاری شد

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش ابری های مقیم کرمان( ارزوئیه ای ها، بافتی ها، رابری ها)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش حامیان دکتر زهره سالاری در راین

از انتقادات صریح مجید انصاری به رسانه ملی تا امیدواری به تشکیل فراكسيون اقليت قدرتمند اصلاح طلب در مجلس

تامین امنیت انتخابات خط قرمز پلیس است / مشارکت مردم میزان مشروعیت و مقبولیت نظام را به نمایش می‌گذارد / ۱۲هزار نیروی پلیس، امنیت انتخابات استان کرمان را تامین می‌کنند / از لحظه اتمام تبلیغات انتخاباتی به هیچ عنوان تبلیغات انجام نشود

مشکلی در برگزاری انتخابات مجلس در استان کرمان وجود ندارد / مشارکت مردم در انتخابات تاثیر بسزایی در برنامه‌های آینده کشور دارد

105هزار دانش آموز از تحصیل بازمانده اند/200مدرسه تک نفره هستند/تکلیف دادن برای شب عید تخلف است

شعب اخذ رای در کرمان ۸ درصد افزایش داشته است / کرمان برای برگزاری انتخابات روز جمعه آمادگی کامل دارد

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۰۲ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۴ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

گزارش تصویری گفتارنو از نشست خبری استاندار کرمان   (۳ نظر)

مصرف CNG در استان کرمان ۱۳ درصد افزایش یافت/ ۲ جایگاه CNG در جنوب استان راه‌اندازی می شود   (۳ نظر)

مردم از رای گذشته خود عبرت می‌گیرند و به فضل الهی یک مجلس و دولت انقلابی، مدیریت جامعه را به دست می گیرد/ مسئولان با اظهار نظر درباره دختر آبی می خواستند مردم به شفاف‌سازی آرای نمایندگان نپردازند/فرانسه، با لباس دوستی اما با اهداف آمریکا جلو می آید/جامعه آگاه باشد تا برخی با شعار خدامحوری در بین صفوف مسلمانان تفرقه‌افکنی نکنند/مسئولان بدون اذن امامشان مذاکره نکنند   (۳ نظر)

شایسته سالاری ذبح نشود   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

دانشگاه حتی اجازه برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه ( س) را به ما نداد/ اجازه برگزاری تریبون آزاد هم به ما داده نشد/به جریان رقیب اجازه برگزاری برنامه انتخاباتی را هم داده اند   ( نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از همایش ابری های مقیم کرمان( ارزوئیه ای ها، بافتی ها، رابری ها)   ( نظر)

ببینید: گزارش تصویری از همایش حامیان دکتر زهره سالاری   ( نظر)

در زندگی به انسانیت، عاطفه ها و فطرتها بیشتر از رنگهای سیاسی توجه کردم/در مسائل سیاسی رنگ خدا را بر هر رنگی ترجیح دهید   ( نظر)