کد خبر: ۳۳۰۴۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون خدمات شهری شهرداری در گفت و گو با گفتارنو مطرح کرد:
معاون خدمات شهری شهرداری گفت: پروژه های عمرانی که شهرداری می خواهد اجرا کند حتما باید در کمیسیون ماده 7 مطرح شوند. به هیچ عنوان مجوز قطع درخت نمی دهیم و برای پروژه های عمرانی فقط بحث جابجایی درختان را داریم. ما محل جانمایی درختان را بررسی می کنیم و فقط پروژه هایی که مصوبه شورای ترافیک استان و کمیسیون ماده 5 را داشته باشند، مانند «پروژه های تقاطع غیر همسطح» در کمیسیون ماده 7 مطرح می شوند و تا جایی که بتوانیم مخالفت می کنیم اما وقتی به دلایل امنیتی و ایمنی مردم پروژه ای باید اجرا شود ما به الزام مجوز می دهیم.

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

معاون خدمات شهری شهرداری کرمان در گفت و گو با گفتارنو، از عدم نظارت بر اجرای کمیسیون ماده 7 در گذشته گفت و افزود: طی جلسه ای که با نایب رییس شورای شهر به عنوان نماینده شورا و کمیسیون خدمات شهری و مدیر عامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری به عنوان نماینده سازمان پارک ها برگزار شد مقرر شد کمیسیون ماده 7 مجددا تشکیل شود تا بر فضای سبز شهری بیشتر نظارت شود.

به گزارش گفتارنو، مهدی نکویی تصریح کرد: این کمیسیون بنا دارد بر فضای سبز شهری نظارت کند و اجازه ندهد به هنگام تصادف، ساختمان سازی و یا اینکه اگر درختی جلوی دید محل کسب و ... را گرفته است قطع شود و کسی پاسخگو نباشد.

وی اضافه کرد: به شهرداری های مناطق اعلام کردیم که موظف هستند در زمان صدور پروانه حتما از ملک شخص بازدید و حتما وضعیت فضای سبز موجود در ملک و معابر اطراف را بررسی کنند و به هیچ عنوان مجوز قطع درخت ندهند و بعد از پایان کار باید درختان حتما در ملک شخص باشند.

معاون خدمات شهری شهرداری هدف از اجرای کمیسیون ماده 7 را مراقبت از فضای سبز شهری عنوان کرد و گفت: ما تا جایی که می توانیم اجازه نمی دهیم درختی آسیب ببیند. در همین راستا در زمان تهیه نقشه برای ساخت و ساز، مسئول مربوطه حتما باید جانمایی درختان در روی نقشه را کنترل کند و اگر مثلا محل درب پارکینگ در مسیر درخت بود باید تغییر کند.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار گفتارنو مبنی بر اینکه کمیسیون ماده 7 بر پروژه های عمرانی شهرداری نیز نظارت می کند، گفت: پروژه های عمرانی که شهرداری می خواهد اجرا کند حتما باید در کمیسیون ماده 7 مطرح شوند. به هیچ عنوان مجوز قطع درخت نمی دهیم و برای پروژه های عمرانی فقط بحث جابجایی درختان را داریم.

نکویی ادامه داد: ما محل جانمایی درختان را بررسی می کنیم و فقط پروژه هایی که مصوبه شورای ترافیک استان و کمیسیون ماده 5 را داشته باشند، مانند «پروژه های تقاطع غیر همسطح» در کمیسیون ماده 7 مطرح می شوند و تا جایی که بتوانیم مخالفت می کنیم اما وقتی به دلایل امنیتی و ایمنی مردم، پروژه ای باید اجرا شود ما به الزام مجوز می دهیم.

وی گفت: در حال رایزنی با شهرستان های تبریز، شیراز و تهران هستیم تا بتوانیم دستگاه های جابجا کننده درخت را از آنها خریداری کنیم. اما با این حال تا جایی که بتوانیم جابجایی درختان را در فصل مناسب انجام می دهیم.

معاون خدمات شهری شهرداری با اشاره به اینکه اگر درختی به دلیل تصادف یا اینکه بدون مجوز قطع شده باشد حکم قضایی گرفته و شکایت می شود، گفت: بحث جریمه نقدی چندان برای ما ارزش ندارد آنچه مهم است این است که فرد متخلف به هر دلیلی خواسته یا ناخواسته مرتکب تخلف شد موظف است دو برابر درخت قطع شده را در سطح شهر بکارد.

نکویی با بیان اینکه درختان کاج اگر سربرداری شوند خشک می شوند، گفت: تعدادی از مردم برای اینکه در حین ساخت و ساز داربست نصب می کنند تعدادی از این درختان را سربرداری می کنند یا اینکه در بزرگراه شمالی اداره برق یکسری از درختان کاج را سربرداری کرده است. این ها معضل است اما به لحاظ قانونی آنها هم قوانین و تبصره هایی دارند که اگر درختی به کابل های برق آسیب زد مجبورند درخت را قطع و سربرداری کنند و ما در اینگونه موارد راهکار قانونی نداریم اما مردم می گویند این درختان چرا خشک می شوند.

وی اضافه کرد: خشک شدن همه درختان فقط به علت کم آبی نیست و موارد خاصی در آن دخیل است. مشکلی که در سطح شهر داریم این است که خیلی از درختانی که در جوی آب هستند تغذیه نمی شوند و امسال هزار تن کود تهیه کردیم تا کل درختانی که در معابر و جوی آب هستند تغذیه شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری در پاسخ به این سوال خبرنگار گفتارنو، مبنی بر اینکه طرح فضای سبز بلوار جمهوری چقدر با اقبال عمومی مواجه شده است، گفت: نوع گونه ها، تنوع درختان و مسافت بر اساس نظرات کارشناسی شده انجام شده است وطرح فضای سبز بلوار جمهوری با کمک اساتید دانشکده کشاورزی دانشگاه باهنر و طراحان منظر شهری اجرا شد.

نکویی همچنین مدعی شد: طرح فضای سبز بلوار جمهوری با استقبال مردمی نیز مواجه شده است و مردم درخواست داشتند از سه راه هوانیروز به سمت میدان آزادی نیز طرح را ادامه دهیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اولین عمل جراحی پیوند قرنیه در سیرجان انجام شد

پیش بینی می‌شود صادرات استان به بیش از یک میلیارد دلار برسد/ واردات در ۶ ماهه اول سال جاری ۵۰ درصد کاهش داشته است

نقاط ضعف بازار کرمان در مقابله با آتش‌سوزی شناسایی می‌شود

زائرین اربعین حسینی استان کرمان به مرز ۱۲۰ هزار نفر رسیدند/ ثبت نام در سامانه سماح تا روز اربعین ادامه خواهد داشت

مرگ مشکوک یک جوان در زرند

نوشتن تبلیغ و احداث بنا‌های غیرمجاز در حاشیه راه‌ها ممنوع شد/ با متخلفان برخورد قانونی می‌شود

اتمام این پروژه تا پایان سال، جای تردید دارد!

تفویض اختیار صدور کارنه آ.ت.آ به اتاق کرمان پیگیری می‌شود

هوشنگ مرادی‌کرمانی نامزد دریافت جایزه «آسترید لیندگرن» شد

صنایع ملی مس دستگاه پایش ذرات در استان کرمان نصب کند

پربازدید ها

مرگ مشکوک یک جوان در زرند

تامین آب پروژه های آب‌بر از ضروریات استان است

اولین عمل جراحی پیوند قرنیه در سیرجان انجام شد

نقاط ضعف بازار کرمان در مقابله با آتش‌سوزی شناسایی می‌شود

شهرداری کرمان برای حفظ آب پایدار فضای شهری، نیازمند پساب فاضلاب است/ شرکت فولاد بوتیا کنترل کیفیت آسفالت را تضمین کند ما نظارت را حذف می‌کنیم

سوءاستفاده‌ کلاهبرداران از فضای سایبری افزایش یافته است/عاملان هتک حیثیت در فضای مجازی به حبس محکوم می‌شوند

اجرایی شدن طرح کاداستر در ۵۷۰ هزار هکتار از اراضی کرمان

خبر اسید پاشی در کرمان صحت ندارد

جنوب کرمان بیشترین تعداد نابینایان را دارد/ نابینایی‌های مادرزادی قابل کنترل است

اتمام این پروژه تا پایان سال، جای تردید دارد!

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)