کد خبر: ۳۳۰۴۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون خدمات شهری شهرداری در گفت و گو با گفتارنو مطرح کرد:
معاون خدمات شهری شهرداری گفت: پروژه های عمرانی که شهرداری می خواهد اجرا کند حتما باید در کمیسیون ماده 7 مطرح شوند. به هیچ عنوان مجوز قطع درخت نمی دهیم و برای پروژه های عمرانی فقط بحث جابجایی درختان را داریم. ما محل جانمایی درختان را بررسی می کنیم و فقط پروژه هایی که مصوبه شورای ترافیک استان و کمیسیون ماده 5 را داشته باشند، مانند «پروژه های تقاطع غیر همسطح» در کمیسیون ماده 7 مطرح می شوند و تا جایی که بتوانیم مخالفت می کنیم اما وقتی به دلایل امنیتی و ایمنی مردم پروژه ای باید اجرا شود ما به الزام مجوز می دهیم.

گفتارنو/ سمیرا کریمی افشار:

معاون خدمات شهری شهرداری کرمان در گفت و گو با گفتارنو، از عدم نظارت بر اجرای کمیسیون ماده 7 در گذشته گفت و افزود: طی جلسه ای که با نایب رییس شورای شهر به عنوان نماینده شورا و کمیسیون خدمات شهری و مدیر عامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری به عنوان نماینده سازمان پارک ها برگزار شد مقرر شد کمیسیون ماده 7 مجددا تشکیل شود تا بر فضای سبز شهری بیشتر نظارت شود.

به گزارش گفتارنو، مهدی نکویی تصریح کرد: این کمیسیون بنا دارد بر فضای سبز شهری نظارت کند و اجازه ندهد به هنگام تصادف، ساختمان سازی و یا اینکه اگر درختی جلوی دید محل کسب و ... را گرفته است قطع شود و کسی پاسخگو نباشد.

وی اضافه کرد: به شهرداری های مناطق اعلام کردیم که موظف هستند در زمان صدور پروانه حتما از ملک شخص بازدید و حتما وضعیت فضای سبز موجود در ملک و معابر اطراف را بررسی کنند و به هیچ عنوان مجوز قطع درخت ندهند و بعد از پایان کار باید درختان حتما در ملک شخص باشند.

معاون خدمات شهری شهرداری هدف از اجرای کمیسیون ماده 7 را مراقبت از فضای سبز شهری عنوان کرد و گفت: ما تا جایی که می توانیم اجازه نمی دهیم درختی آسیب ببیند. در همین راستا در زمان تهیه نقشه برای ساخت و ساز، مسئول مربوطه حتما باید جانمایی درختان در روی نقشه را کنترل کند و اگر مثلا محل درب پارکینگ در مسیر درخت بود باید تغییر کند.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار گفتارنو مبنی بر اینکه کمیسیون ماده 7 بر پروژه های عمرانی شهرداری نیز نظارت می کند، گفت: پروژه های عمرانی که شهرداری می خواهد اجرا کند حتما باید در کمیسیون ماده 7 مطرح شوند. به هیچ عنوان مجوز قطع درخت نمی دهیم و برای پروژه های عمرانی فقط بحث جابجایی درختان را داریم.

نکویی ادامه داد: ما محل جانمایی درختان را بررسی می کنیم و فقط پروژه هایی که مصوبه شورای ترافیک استان و کمیسیون ماده 5 را داشته باشند، مانند «پروژه های تقاطع غیر همسطح» در کمیسیون ماده 7 مطرح می شوند و تا جایی که بتوانیم مخالفت می کنیم اما وقتی به دلایل امنیتی و ایمنی مردم، پروژه ای باید اجرا شود ما به الزام مجوز می دهیم.

وی گفت: در حال رایزنی با شهرستان های تبریز، شیراز و تهران هستیم تا بتوانیم دستگاه های جابجا کننده درخت را از آنها خریداری کنیم. اما با این حال تا جایی که بتوانیم جابجایی درختان را در فصل مناسب انجام می دهیم.

معاون خدمات شهری شهرداری با اشاره به اینکه اگر درختی به دلیل تصادف یا اینکه بدون مجوز قطع شده باشد حکم قضایی گرفته و شکایت می شود، گفت: بحث جریمه نقدی چندان برای ما ارزش ندارد آنچه مهم است این است که فرد متخلف به هر دلیلی خواسته یا ناخواسته مرتکب تخلف شد موظف است دو برابر درخت قطع شده را در سطح شهر بکارد.

نکویی با بیان اینکه درختان کاج اگر سربرداری شوند خشک می شوند، گفت: تعدادی از مردم برای اینکه در حین ساخت و ساز داربست نصب می کنند تعدادی از این درختان را سربرداری می کنند یا اینکه در بزرگراه شمالی اداره برق یکسری از درختان کاج را سربرداری کرده است. این ها معضل است اما به لحاظ قانونی آنها هم قوانین و تبصره هایی دارند که اگر درختی به کابل های برق آسیب زد مجبورند درخت را قطع و سربرداری کنند و ما در اینگونه موارد راهکار قانونی نداریم اما مردم می گویند این درختان چرا خشک می شوند.

وی اضافه کرد: خشک شدن همه درختان فقط به علت کم آبی نیست و موارد خاصی در آن دخیل است. مشکلی که در سطح شهر داریم این است که خیلی از درختانی که در جوی آب هستند تغذیه نمی شوند و امسال هزار تن کود تهیه کردیم تا کل درختانی که در معابر و جوی آب هستند تغذیه شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری در پاسخ به این سوال خبرنگار گفتارنو، مبنی بر اینکه طرح فضای سبز بلوار جمهوری چقدر با اقبال عمومی مواجه شده است، گفت: نوع گونه ها، تنوع درختان و مسافت بر اساس نظرات کارشناسی شده انجام شده است وطرح فضای سبز بلوار جمهوری با کمک اساتید دانشکده کشاورزی دانشگاه باهنر و طراحان منظر شهری اجرا شد.

نکویی همچنین مدعی شد: طرح فضای سبز بلوار جمهوری با استقبال مردمی نیز مواجه شده است و مردم درخواست داشتند از سه راه هوانیروز به سمت میدان آزادی نیز طرح را ادامه دهیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وام اصناف از 20خرداد ماه پرداخت می شود

معلم مرجع تعیین نمره دانش آموزان است/آزمون آنلاین به هیچ عنوان تنها ملاک ارزیابی نیست

کارشناس رسانه‌های نوین:زیرساخت‌های اقتصاد دیجیتال را نداریم/ چاره حل مشکل فرکانسی در دست صداوسیماست

با فروش کنستانتره،دستمزدهای معوق کارگران معادن سیرجان پرداخت می‌شود

بررسی باستان‌شناسی در شهرستان قلعه گنج آغاز شد

۹۰ دانشجوی پسر و ۸۰ دختر برای ترم جاری در خوابگاه‌های جیرفت پذیرش شدند

کنسرت آنلاین تنها راه فعالیت اهالی موسیقی!

فرماندار جیرفت:محدودیت‌های کرونایی همچنان در جیرفت ادامه دارد/در ورودی ادارات جاهایی برای تهیه ماسک تعبیه خواهد شد

70نفر دیگر به جمع مبتلایان به کرونا اضافه شدند/بیش از 60درصد مبتلایان جدید مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت است

مرد ۹۰ ساله سیرجانی، کرونا را شکست داد

پربازدید ها

فرشاد: نبایستی شهرداری محل آزمون و خطا و کسب تجربه افراد باشد/این طرح، حتی المان هم نیست/خدادادی:با این طرح‌های سلیقه ای، صرفا پول‌های شهرداری حیف و میل می‌شود/ لری:کرمان باید با یک نماد واقعی شناخته شود

تراکم دانش‌آموزی در شهر کرمان بالای ۳۵ نفر است/سرانه آموزشی شهر کرمان کمتر از متوسط کشوری است

مصوبه استانی در خصوص بازگشایی تالار‌ها گنگ است/حتی اگر ظرفیت تالار به ۲۰۰ نفر هم رسیده باشد، هیچ تضمینی وجود ندارد که این افراد کنارهم ننشینند

اولتیماتوم رئیس کمیسیون خدمات شهری برای تکمیل ساختمان شورا/پیشنهاد خواهر خواندگی کرمان با چین و ترکیه/ تصویب افزایش 30درصدی نرخ کرایه تاکسی

مدیرکل و معاون اداری مالی اداره کل غله استان کرمان به اتهام رشوه و فساد اداری دستگیر شدند

دیگر نمی‌توانیم ادارات، مغازه‌ها و صنوف را تعطیل کنیم/اگر تعداد افراد بستری شده افزایش یابد، ادارات را تعطیل می کنیم

تست ۱۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته از نظر کرونا مثبت شد

گل های مهریه برای اسانس گیری به کارخانجات گلاب گیری بردسیر ارسال شدند/ درآمد گل ها صرف آزادی زندانیان دیه و مهریه خواهد شد

اختیارات لازم به فرمانداران برای کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا داده شد/۳۵ درصد مبتلایان به کووید ۱۹ در جیرفت مربوط به کارمندان است/ادارات شهرستان‌های جنوبی ،می‌توانندبا یک سوم نیروهای خود فعالیت کنند

آتش ۴۵ هکتار از منطقه جنگلی، نخیلات و مراتع کوشِ کَلَجَک عنبرآباد را سوزاند

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسمات نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۱۶ نظر)

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۱۳ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۵ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

قالیباف: مجلس یازدهم مذاکره و سازش با آمریکا به عنوان محور استکبار جهانی را بی حاصل و پر ضرر ارزیابی می‌کند   (۱ نظر)

مدیرکل و معاون اداری مالی اداره کل غله استان کرمان به اتهام رشوه و فساد اداری دستگیر شدند   ( نظر)

پیشنهاد ختم روزانه قرآن از سوی نماینده مردم رفسنجان/صفحه اول و دوم برای قالیباف در نظر گرفته‌ شد/ثواب اولین ختم قرآن به روح بلند امام خمینی(ره)هدیه می شود   ( نظر)

کشف 4خودروی احتکار شده در کرمان   (۱ نظر)