کد خبر: ۳۳۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل استاندارد استان کرمان خبر داد:
مدیرکل استاندارد استان کرمان با بیان اینکه پژوهشگاه منطقه‌ای سازمان استاندارد در استان کرمان راه‌اندازی می‌شود گفت: این پژوهشگاه متعلق به جنوب‌شرق کشور بوده و با تمرکز بر محصولات کشاورزی، صنایع معدنی و خودرو راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان کرمان ظهر امروز در نشست خبری به‌مناسبت هفته استاندارد اظهارداشت: استاندارد در جامعه امروزی یک ضرورت است و در هفته استاندارد سعی می‌شود اهمیت استاندارد در جامعه بیشتر تبیین شود.

اسماعیل عاقلی با بیان اینکه بشر برای ارتباط با هم‌نوع خود از ابزارهای مختلفی در زمان استفاده کرده است گفت: از جذاب‌ترین ابزارهای اطلاع‌رسانی تصویر و ویدیو است و شعار امسال استاندارد در رابطه با همین محور است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در چند سال اخیر شعارهای اقتصادی در نظر گرفتند که در این میان استاندارد بسیار اهمیت پیدا می‌کنند افزود: همه کالاها مشمول استاندارد اجباری نیستند.

مدیرکل استاندارد استان کرمان با بیان اینکه هر چه استاندارد به سمت سطوح کارخانه‌ای برود سختگیرانه‌تر می‌شود گفت: وجود استاندارد باعث رقابت در کیفیت کالا نیز می‌شود و البته هر چه استاندارد کالاها با کیفیت‌تر باشد گرایش مردم به سمت آن کالا بیشتر شده و در نتیجه رونق تولید را به دنبال دارد.

عاقلی با اشاره به اینکه با استانداردسازی صرفه‌جویی اقتصادی می‌شود و منابع ما به ضایعات تبدیل نمی‌شود عنوان کرد: پژوهشگاه منطقه‌ای سازمان استاندارد در استان کرمان راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه این پژوهشگاه متعلق به جنوبشرق کشور بوده و با تمرکز بر محصولات کشاورزی، صنایع معدنی و خودرو راه‌اندازی می‌شود افزود: سازمان فعلی استاندارد استان کرمان پاسخگوی نیاز استان نیست.

مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به اینکه فقط در سه شهرستان استان اداره استاندارد داریم گفت: در حال حاضر ساختار اداره کل استاندارد استان کرمان اصلاح و در تمام 23 شهرستان استان کرمان نمایندگی پیشنهاد داده شده و موافقت اولیه گرفته شده است.

وی با بیان اینکه برخی از شهرستان‌ها ظرفیت تشکیل معاونت اداره کل استاندارد را دارند، تصریح کرد: سال گذشته بیش از 14 هزار فروشگاه در بازار مورد بازرسی قرار گرفتند که در این بازرسی‌ها چهار مورد جعل استاندارد مشاهده شد.

عاقلی با اشاره به اینکه باسکول‌های جاده‌ای و ترازوهای فروشگاه‌‌ها مورد بازرسی قرار می‌گیرند، اظهارداشت: آسانسورها حتما باید مجوز استاندارد بگیرند و طی سال جاری 261 گواهی ایمنی برای آسانسورها در کرمان صادر شده است.

وی با بیان اینکه حدود هزار قلم کالا مشمول استاندارد اجباری هستند که ما باید رسیدگی کنیم عنوان کرد: ایران رتبه 21 استاندارد را در عرصه بین‌الملل دارد.

مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به اینکه امسال در کشور 18 واحد تولیدی به‌عنوان واحد نمونه استاندارد انتخاب شدند گفت: از استان کرمان یک واحد انتخاب شده و در مراسمی در تهران از این واحد تجلیل می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان کرمان نیز مراسم استاندارد برگزار و از 22 واحد انتخاب شده تجلیل می‌شود افزود: در تدوین استانداردهای ملی از استان کرمان طی سال گذشته 510 پیشنهاد داده شده است که 72 پیشنهاد مصوب شد و از این تعداد برای 48 پیشنهاد تامین اعتبار شده که تا پایان سال جاری تدوین می‌شود.

عاقلی با اشاره به اینکه 114 استاندارد در استان کرمان مورد بازنگری قرار گرفته است بیان کرد: 4 هزار و 617 نفر ساعت برای مدیران کنترل کیفیت در استان دوره‌های آموزشی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه 486 بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و خدماتی در استان کرمان انجام شده است گفت: 571 واحد تولیدی در استان کرمان شامل استاندارد اجباری هستند.

مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به اینکه 61 پروانه استاندارد در استان تعلیق و 71 پروانه استاندارد ابطال شده است افزود: 126 پروانه استاندارد در استان تمدید و 30 پروانه استاندارد جدید نیز صادر شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه صادراتی هزار و 249 گواهینامه صادراتی برای محموله‌های صادراتی استان کرمان صادر شده است، عنوان کرد: طرح طاها طرح کنترل بازار بوده که در استان کرمان در حال انجام است.

عاقلی با بیان اینکه تاکنون 310 مورد بازرسی از بازار استان در قالب طرح طاها انجام شده است گفت: 110 مورد کالا خریداری و مورد آزمایش قرار گرفتند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وام اصناف از 20خرداد ماه پرداخت می شود

معلم مرجع تعیین نمره دانش آموزان است/آزمون آنلاین به هیچ عنوان تنها ملاک ارزیابی نیست

کارشناس رسانه‌های نوین:زیرساخت‌های اقتصاد دیجیتال را نداریم/ چاره حل مشکل فرکانسی در دست صداوسیماست

با فروش کنستانتره،دستمزدهای معوق کارگران معادن سیرجان پرداخت می‌شود

بررسی باستان‌شناسی در شهرستان قلعه گنج آغاز شد

۹۰ دانشجوی پسر و ۸۰ دختر برای ترم جاری در خوابگاه‌های جیرفت پذیرش شدند

کنسرت آنلاین تنها راه فعالیت اهالی موسیقی!

فرماندار جیرفت:محدودیت‌های کرونایی همچنان در جیرفت ادامه دارد/در ورودی ادارات جاهایی برای تهیه ماسک تعبیه خواهد شد

70نفر دیگر به جمع مبتلایان به کرونا اضافه شدند/بیش از 60درصد مبتلایان جدید مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت است

مرد ۹۰ ساله سیرجانی، کرونا را شکست داد

پربازدید ها

فرشاد: نبایستی شهرداری محل آزمون و خطا و کسب تجربه افراد باشد/این طرح، حتی المان هم نیست/خدادادی:با این طرح‌های سلیقه ای، صرفا پول‌های شهرداری حیف و میل می‌شود/ لری:کرمان باید با یک نماد واقعی شناخته شود

تراکم دانش‌آموزی در شهر کرمان بالای ۳۵ نفر است/سرانه آموزشی شهر کرمان کمتر از متوسط کشوری است

مصوبه استانی در خصوص بازگشایی تالار‌ها گنگ است/حتی اگر ظرفیت تالار به ۲۰۰ نفر هم رسیده باشد، هیچ تضمینی وجود ندارد که این افراد کنارهم ننشینند

اولتیماتوم رئیس کمیسیون خدمات شهری برای تکمیل ساختمان شورا/پیشنهاد خواهر خواندگی کرمان با چین و ترکیه/ تصویب افزایش 30درصدی نرخ کرایه تاکسی

مدیرکل و معاون اداری مالی اداره کل غله استان کرمان به اتهام رشوه و فساد اداری دستگیر شدند

دیگر نمی‌توانیم ادارات، مغازه‌ها و صنوف را تعطیل کنیم/اگر تعداد افراد بستری شده افزایش یابد، ادارات را تعطیل می کنیم

تست ۱۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته از نظر کرونا مثبت شد

گل های مهریه برای اسانس گیری به کارخانجات گلاب گیری بردسیر ارسال شدند/ درآمد گل ها صرف آزادی زندانیان دیه و مهریه خواهد شد

اختیارات لازم به فرمانداران برای کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا داده شد/۳۵ درصد مبتلایان به کووید ۱۹ در جیرفت مربوط به کارمندان است/ادارات شهرستان‌های جنوبی ،می‌توانندبا یک سوم نیروهای خود فعالیت کنند

آتش ۴۵ هکتار از منطقه جنگلی، نخیلات و مراتع کوشِ کَلَجَک عنبرآباد را سوزاند

پر بحث

رزرو هتل ها و تالارها در خرداد ماه به معنای برگزاری حتمی مراسمات نیست / بالغ بر 6میلیارد ریال خسارت دیدیم   (۱۱۶ نظر)

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۱۱۳ نظر)

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۵ نظر)

کلیه آموزشگاه های آرایشگری تعطیل است/ اصلاح صورت در هیچ یک از آرایشگاه ها انجام نمی شود/ هیچ ماسکی در اختیار اتحادیه گذاشته نشده است/ حاشیه شهر اطلاعات چندانی ندارند و مسئله را جدی نگرفتند   (۱۳ نظر)

پزشک بافتی بدلیل کرونا در سیستان و بلوچستان درگذشت   (۱۱ نظر)

ردصلاحیت گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب در سیرجان، زرند و جیرفت/ صلاحیت محسن‌بیگی در کرمان احراز نشد/ یکی از نمایندگان استان در فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها   (۷ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

نگاهی به سوابق و کارنامه منتخبان جدید استان کرمان در مجلس شورای اسلامی   (۲ نظر)

مصرف آب شرب از غیر شرب باید جدا شود / استان کرمان با بحران شدید‌ آب روبه‌رو است   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

قالیباف: مجلس یازدهم مذاکره و سازش با آمریکا به عنوان محور استکبار جهانی را بی حاصل و پر ضرر ارزیابی می‌کند   (۱ نظر)

مدیرکل و معاون اداری مالی اداره کل غله استان کرمان به اتهام رشوه و فساد اداری دستگیر شدند   ( نظر)

پیشنهاد ختم روزانه قرآن از سوی نماینده مردم رفسنجان/صفحه اول و دوم برای قالیباف در نظر گرفته‌ شد/ثواب اولین ختم قرآن به روح بلند امام خمینی(ره)هدیه می شود   ( نظر)

کشف 4خودروی احتکار شده در کرمان   (۱ نظر)