کد خبر: ۳۳۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل استاندارد استان کرمان خبر داد:
مدیرکل استاندارد استان کرمان با بیان اینکه پژوهشگاه منطقه‌ای سازمان استاندارد در استان کرمان راه‌اندازی می‌شود گفت: این پژوهشگاه متعلق به جنوب‌شرق کشور بوده و با تمرکز بر محصولات کشاورزی، صنایع معدنی و خودرو راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان کرمان ظهر امروز در نشست خبری به‌مناسبت هفته استاندارد اظهارداشت: استاندارد در جامعه امروزی یک ضرورت است و در هفته استاندارد سعی می‌شود اهمیت استاندارد در جامعه بیشتر تبیین شود.

اسماعیل عاقلی با بیان اینکه بشر برای ارتباط با هم‌نوع خود از ابزارهای مختلفی در زمان استفاده کرده است گفت: از جذاب‌ترین ابزارهای اطلاع‌رسانی تصویر و ویدیو است و شعار امسال استاندارد در رابطه با همین محور است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در چند سال اخیر شعارهای اقتصادی در نظر گرفتند که در این میان استاندارد بسیار اهمیت پیدا می‌کنند افزود: همه کالاها مشمول استاندارد اجباری نیستند.

مدیرکل استاندارد استان کرمان با بیان اینکه هر چه استاندارد به سمت سطوح کارخانه‌ای برود سختگیرانه‌تر می‌شود گفت: وجود استاندارد باعث رقابت در کیفیت کالا نیز می‌شود و البته هر چه استاندارد کالاها با کیفیت‌تر باشد گرایش مردم به سمت آن کالا بیشتر شده و در نتیجه رونق تولید را به دنبال دارد.

عاقلی با اشاره به اینکه با استانداردسازی صرفه‌جویی اقتصادی می‌شود و منابع ما به ضایعات تبدیل نمی‌شود عنوان کرد: پژوهشگاه منطقه‌ای سازمان استاندارد در استان کرمان راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه این پژوهشگاه متعلق به جنوبشرق کشور بوده و با تمرکز بر محصولات کشاورزی، صنایع معدنی و خودرو راه‌اندازی می‌شود افزود: سازمان فعلی استاندارد استان کرمان پاسخگوی نیاز استان نیست.

مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به اینکه فقط در سه شهرستان استان اداره استاندارد داریم گفت: در حال حاضر ساختار اداره کل استاندارد استان کرمان اصلاح و در تمام 23 شهرستان استان کرمان نمایندگی پیشنهاد داده شده و موافقت اولیه گرفته شده است.

وی با بیان اینکه برخی از شهرستان‌ها ظرفیت تشکیل معاونت اداره کل استاندارد را دارند، تصریح کرد: سال گذشته بیش از 14 هزار فروشگاه در بازار مورد بازرسی قرار گرفتند که در این بازرسی‌ها چهار مورد جعل استاندارد مشاهده شد.

عاقلی با اشاره به اینکه باسکول‌های جاده‌ای و ترازوهای فروشگاه‌‌ها مورد بازرسی قرار می‌گیرند، اظهارداشت: آسانسورها حتما باید مجوز استاندارد بگیرند و طی سال جاری 261 گواهی ایمنی برای آسانسورها در کرمان صادر شده است.

وی با بیان اینکه حدود هزار قلم کالا مشمول استاندارد اجباری هستند که ما باید رسیدگی کنیم عنوان کرد: ایران رتبه 21 استاندارد را در عرصه بین‌الملل دارد.

مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به اینکه امسال در کشور 18 واحد تولیدی به‌عنوان واحد نمونه استاندارد انتخاب شدند گفت: از استان کرمان یک واحد انتخاب شده و در مراسمی در تهران از این واحد تجلیل می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان کرمان نیز مراسم استاندارد برگزار و از 22 واحد انتخاب شده تجلیل می‌شود افزود: در تدوین استانداردهای ملی از استان کرمان طی سال گذشته 510 پیشنهاد داده شده است که 72 پیشنهاد مصوب شد و از این تعداد برای 48 پیشنهاد تامین اعتبار شده که تا پایان سال جاری تدوین می‌شود.

عاقلی با اشاره به اینکه 114 استاندارد در استان کرمان مورد بازنگری قرار گرفته است بیان کرد: 4 هزار و 617 نفر ساعت برای مدیران کنترل کیفیت در استان دوره‌های آموزشی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه 486 بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و خدماتی در استان کرمان انجام شده است گفت: 571 واحد تولیدی در استان کرمان شامل استاندارد اجباری هستند.

مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به اینکه 61 پروانه استاندارد در استان تعلیق و 71 پروانه استاندارد ابطال شده است افزود: 126 پروانه استاندارد در استان تمدید و 30 پروانه استاندارد جدید نیز صادر شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه صادراتی هزار و 249 گواهینامه صادراتی برای محموله‌های صادراتی استان کرمان صادر شده است، عنوان کرد: طرح طاها طرح کنترل بازار بوده که در استان کرمان در حال انجام است.

عاقلی با بیان اینکه تاکنون 310 مورد بازرسی از بازار استان در قالب طرح طاها انجام شده است گفت: 110 مورد کالا خریداری و مورد آزمایش قرار گرفتند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اولین عمل جراحی پیوند قرنیه در سیرجان انجام شد

پیش بینی می‌شود صادرات استان به بیش از یک میلیارد دلار برسد/ واردات در ۶ ماهه اول سال جاری ۵۰ درصد کاهش داشته است

نقاط ضعف بازار کرمان در مقابله با آتش‌سوزی شناسایی می‌شود

زائرین اربعین حسینی استان کرمان به مرز ۱۲۰ هزار نفر رسیدند/ ثبت نام در سامانه سماح تا روز اربعین ادامه خواهد داشت

مرگ مشکوک یک جوان در زرند

نوشتن تبلیغ و احداث بنا‌های غیرمجاز در حاشیه راه‌ها ممنوع شد/ با متخلفان برخورد قانونی می‌شود

اتمام این پروژه تا پایان سال، جای تردید دارد!

تفویض اختیار صدور کارنه آ.ت.آ به اتاق کرمان پیگیری می‌شود

هوشنگ مرادی‌کرمانی نامزد دریافت جایزه «آسترید لیندگرن» شد

صنایع ملی مس دستگاه پایش ذرات در استان کرمان نصب کند

پربازدید ها

مرگ مشکوک یک جوان در زرند

تامین آب پروژه های آب‌بر از ضروریات استان است

اولین عمل جراحی پیوند قرنیه در سیرجان انجام شد

نقاط ضعف بازار کرمان در مقابله با آتش‌سوزی شناسایی می‌شود

شهرداری کرمان برای حفظ آب پایدار فضای شهری، نیازمند پساب فاضلاب است/ شرکت فولاد بوتیا کنترل کیفیت آسفالت را تضمین کند ما نظارت را حذف می‌کنیم

سوءاستفاده‌ کلاهبرداران از فضای سایبری افزایش یافته است/عاملان هتک حیثیت در فضای مجازی به حبس محکوم می‌شوند

اجرایی شدن طرح کاداستر در ۵۷۰ هزار هکتار از اراضی کرمان

خبر اسید پاشی در کرمان صحت ندارد

جنوب کرمان بیشترین تعداد نابینایان را دارد/ نابینایی‌های مادرزادی قابل کنترل است

اتمام این پروژه تا پایان سال، جای تردید دارد!

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)