کد خبر: ۳۳۰۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار کرمان در جلسه شورای اداری استان مطرح کرد:
فدایی اظهار کرد: در بخش دوم که شامل گزارش گرفتن است اصلی توسط خداوند در سوره حجرات آمده است که اگر فرد غیر متعهدی به شما خبری داد شما در این خبر تحقیق و تفحص کنید و اطمینان حاصل کنید.

از روی حدس، گمان و تخمین اظهار نظر نکنید/برخی صحبت های خلاف واقع  در ظاهر مذهبی گفته می شود/بسیاری از مشکلات ناشی از موضع گیری های نسنجیده و نقل شنیده های بدون اساس و شایعات است

 

گفتارنو/ مرضیه قاضی زاده:

استاندار کرمان در جلسه شورای اداری با اشاره به ارتقای سیستم اداری گفت: بنده از شروع مسئولیتم عرض کردم کارایی سیستم اداری موضوع مهمی است که تا تحقق پیدا نکند نمی‌توانیم توسعه مطلوب داشته باشیم.

به گزارش گفتارنو، محمدجواد فدایی شاخص‌های توسعه مطلوب را شامل سرعت عمل بالا، پاسخگویی یکسان، استفاده از حداکثر ظرفیت قانونی واستفاده از نظرات کارشناسی دانست.

فدایی در بخشی از صحبت‌هایش با تاکید بر اهمیت خبردادن و خبر گرفتن خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها گفت: گزارش دادن و گزارش گرفتن دو مقوله هستند که انجام آن‌ها اصولی دارد و ما باید این اصول را رعایت کنیم.

او در ادامه با اشاره به آیات قرآن گفت: اصل حاکم بر خبردادن و یا اظهارنظر کردن در قرآن آمده است و آن این است که در پی چیزی که در آن علم نداری نرو؛ یعنی دنباله روی از موضوعی که برای ما روشن نیست خلاف دستور قرآن است و نباید از روی حدس و گمان و تخمین اظهار نظر کنیم.

استاندار کرمان اظهار داشت:ما خیلی وقت ها اظهار نظرهایی می‌کنیم و خبری می‌دهیم که علم دقیق به آن نداریم که باعث مشکلاتی در سیستم اداری می‌شود.

فدایی افزود: بسیاری از مشکلات ناشی از همین موضع گیری‌های نسنجیده و نقل شنیده‌های بدون اساس و شایعات است و این‌ها مواردی است که هم ما و هم رسانه‌ها باید به آن توجه کنیم.

فدایی اظهار کرد: در بخش دوم که شامل گزارش گرفتن است اصلی توسط خداوند در سوره حجرات آمده است که اگر فرد غیر متعهدی به شما خبری داد شما در این خبر تحقیق و تفحص کنید و اطمینان حاصل کنید.

او در ادامه افزود: کم نیستند افرادی که از اظهارنظرها و موضوع گیری‌های خود پشیمان هستند.

استاندار کرمان با بیان این جمله که ما هم خبردادن و هم خبر گرفتنمان براساس تحقیق وتفحص نیست، خطاب به رسانه‌ها گفت: در بعضی از جلسات رسانه‌ها تیترهایی می زنند که اصلا قصد گوینده این نبوده است.

او در ادامه در خصوص فعالیت برخی از کانال‌های مجازی گفت: متاسفانه بعضی از کانال‌های مجازی کارهایی می‌کنند که دقیقا همان کارهایی است که افراد خلاف نظام و دشمنان می خواهند ولی این صحبت‌ها در ظاهر مذهبی گفته می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اولین عمل جراحی پیوند قرنیه در سیرجان انجام شد

پیش بینی می‌شود صادرات استان به بیش از یک میلیارد دلار برسد/ واردات در ۶ ماهه اول سال جاری ۵۰ درصد کاهش داشته است

نقاط ضعف بازار کرمان در مقابله با آتش‌سوزی شناسایی می‌شود

زائرین اربعین حسینی استان کرمان به مرز ۱۲۰ هزار نفر رسیدند/ ثبت نام در سامانه سماح تا روز اربعین ادامه خواهد داشت

مرگ مشکوک یک جوان در زرند

نوشتن تبلیغ و احداث بنا‌های غیرمجاز در حاشیه راه‌ها ممنوع شد/ با متخلفان برخورد قانونی می‌شود

اتمام این پروژه تا پایان سال، جای تردید دارد!

تفویض اختیار صدور کارنه آ.ت.آ به اتاق کرمان پیگیری می‌شود

هوشنگ مرادی‌کرمانی نامزد دریافت جایزه «آسترید لیندگرن» شد

صنایع ملی مس دستگاه پایش ذرات در استان کرمان نصب کند

پر بحث

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۲ نظر)

همه موافق سیستم اعلام بار مجازی هستند به جز من و 80 درصد رانندگان/ رانندگان در این سیستم حق انتخاب بار ندارند/ سیستم مجازی اعلام بار بوشهر رضایت بخش نبود/ نظارت ما بر سیستم اعلام بار کم رنگ می شود   (۸ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۵ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

وعده سر خرمن می دهید/قیمت مرغ در کرمان بیشتر از سایر استان هاست/حتی مرغ در شهرهای سیل زده هم به قیمت 13 هزار تومان عرضه می شود   (۵ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)

جوابیه ماه‌بانو معصوم‌زاده به گفتارنو+ توضیحات گفتارنو: خانم معصوم‌زاده! بابت آن اشتباه عذرخواهی می‌کنیم؛ ولی ظاهرا اشتباه گرفته‌اید   (۳ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۳ نظر)